28 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

28 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kursiyerlerin sergisi vatandaşın beğenisini kazandı Erzurum’un Pasinler İlçesi’nde makine nakış kursiyerleri tarafından sergilenen el emeği, göz nuru nakışlar vatandaşın beğenisini kazandı.
Minikler ailelerinin yüzünü güldürdü Okul öncesi eğitim gören ve 5 yaşını dolduran çocukların gösterileri büyük ilgi gördü. Oltu Anaokulu’ndaki 0-6 yaş grubu öğrencilerin ilk gösterileri, ann..
Asri Mezarlık’ın taş kapısı dozerle yıkıldı Erzurum’un en büyük mezarlığı olan Asri Mezarlık’ın 61 yıllık taş duvar kapısı dozerlerle yıkıldı. Kars Kapı mevkiinde bulunan ve 1945 yılında y..
Başkan Tevfik Özel: Aday olmadığım yerde ne işim var Erzurumspor Olagan Genel Kurulu’na katılmadığı için eliştirilen Başkan Tevfik Özel, "Aday olmadığım yerde ne işim var, oraya boy gösterme..
Önce diktiler sonra tanıttılar Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerleri, hazırladıkları yöresel kıyafetleri düzenlendikleri defile ile halka tanıttı.
Otobüs işletmecileri arasında çıkan tartışma tatlıya bağlandı Mardin’de 2 otobüs işletmecisi arasında çıkan tartışmada, bir firma sahibinin bacağından yaralanması ile baş gösteren gerginliğe ..
Van’da çok hızlı büyüyen gökkuşağı alabalığı üretildi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü’nde, çok hızlı büyüyen Gökkuşağı Alabalığı türüne ait farklı özell..
Yolları kapalı olduğu için arıcılar yaylaya çıkamıyor Meşhur Bingöl balını yetiştiren arıcılar, yaz mevsiminin gelmesine rağmen bazı yolların kar nedeniyle kapalı bazılarının da akar sular ne..
Diyarbakır Belediyesi yoksullukla mücadele için çalışma başlattı Sarmaşık Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’ni kuran Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemi..
Üniversiteli öğrenciler sınav stresini sıra gecesiyle attı Harran Üniversitesi’ndeki öğrenciler, bir sınavdan çıkıp diğerine girdikleri ve büyük bir stres yaşadıkları günlerin yorgunluğunu Şa..
Esenlik şirketi hizmet içi seminer düzenledi Malatya Belediyesi yönetim kadrosunda çalışan müdür ve şeflere Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından, "Etkili iletişim ve empa..
Komisyonculara göre sebze ucuzluyor meyve pahalanıyor Malatya Sebze ve Meyve Komisyoncuları Odası Başkan Yardımcısı Ali Emanet, yaz aylarının gelmesiyle sebze fiyatlarının normal seviyede old..
Köfteciler sokağında çıkan yangın paniğe neden oldu Elazığ’da halk tarafından "Köfteciler Sokağı" olarak bilinen Şehit Binbaşı Sabri Sokak’ta çıkan yangın paniğe neden oldu.
Tapu sicil memuru çiftçilere alternatif ürün eğitimi veriyor Adıyaman’ın Samsat ilçesinde tapu sicil memuru olarak çalışan Süleyman Solak, çiftçilerin alternatif ürüne yönelmesi için memleket..
Adıyaman Kız Meslek Lisesi’nin projesi kabul gördü Adıyaman Kız Meslek Lisesi tarafından Avrupa Birliği (AB)’ne sunulan 3 projeden biri olan ‘Erken çocukluk dönemi, eğitimi ve bakımı’ konulu ..
Güneşin altında çapa yapan kızlar da artık okumak istiyor Gaziantep’in Araban ilçesinde tarlalarda çapa yapan kızlar, Türkiye’nin bir adım öne çıkabilmesi için kızların okullaştırılmasının şa..
Tut, Adıyaman’ın meyve-sebze ambarı olmaya aday Adıyaman’a bağlı Tut Kaymakamı Hülya Kaya, ilçenin Adıyaman’ın meyve sebze ambarı olmaya aday olduğunu söyledi.
Çocukların sosyal yönlerini tiyatro ile geliştiriyorlar Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü çocukların sosyal yönlerini geliştirmek için gece düzenledi.
Eğitimdeki sorunlar masaya yatırıldı Gaziantep’in, ekonomi ve sanayideki başarıyı eğitim alanında gösteremeyişinin nedenleri hazırlanan bir raporla masaya yatırıldı.
Dönemeci alamayan kamyon eve girdi Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde köy yollarının yapımını ihale ile alan bir şirketin 01 AR 990 plakalı kamyonu, Yeşilyöre kasabasından Türkoğlu ilçe merk..
Buğday üreticisi dane kaybına dikkat etmiyor Hatay’ın Kırıkhan İlçe Tarım Müdürü Ali Temizkan, Amik Ovası’nda buğday hasadının başlamasına rağmen hasat sırasında oluşan dane kaybına dikkat ed..
Yaşlı adam köpeği havladı diye bıçaklandı Mersin’de köy çeşmesinde koyunlarını sulayan yaşlı bir adam, köpeği havladı diye bir başka köylü tarafından göğsünden ve elinden bıçaklandı.
Hatay’da gaspçıyı cep telefonu ele verdi Hatay’da biri silahla yaralamalı 2 gasp olayına karışan şüpheliyi gasp ettiği telefon ele verdi.
Çiftçi, 25 bin YTL destek almak için 200 sayfa form doldurmak zorunda Kırsal Kalkınma projelerini destek amaçlı aktarılan 250 milyon YTL’den faydalanmak için çiftçiler bürokrasiyle boğuşuyor...
Kasım Gülek’in adı torunlarında yaşayacak Türk siyasi hayatına iz bırakan en renkli simalarından Kasım Gülek’in (1905-1996) oğlu Mustafa Rifat’ın (35) bir oğlu dünyaya geldi.
Turizm teşviği Adana’nın önünü açacak Adana'nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin, Bakanlar Kurulu'nca "Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" olarak ilan edilerek, "Turizmi Teşvik Kanun..
Anaca 27 öğrencisini törenle mezun etti Burç Eğitim Kurumları Anaca Anaokulu, önceki gece törenle 27 öğrencisini mezun etti.
Çocuk Esirgeme Kurumu Bahar Şenliği düzenledi İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, tarafından bu yıl ilk kez "Sosyal Hizmetler 1. Bahar Şenliği" düzenledi.
Ahlat’lı kadınlar bir çatı altında toplandı Bitlis’in Ahlat ilçesinde Ahlat Kadını Bilgilendirme-Geliştirme, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kuruldu.
Bitlis’te çiftçi karasabandan vazgeçmiyor Bitlis merkez ve köylerinde tarla sürmek için karasaban kullanılıyor. Ekonomik gücü olmayan ve tarlasının çok engebeli olmasından çiftçiler karasaban..
Açık havada açılan resim sergisi büyük ilgi gördü Bitlis’in Adilcevaz ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri açık havada resim sergisini açtı. Belediye parkındaki serginin açılışını İ..
Muhasebeciler odasında başkan değişmedi Van, Ağrı, Hakkari Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkanlığına Yakup Simeklioğlu tekrar seçildi.
Derik Belediyesi saz kursu düzenledi Mardin’in Derik ilçesinde belediye tarafından düzenlenen saz kursları büyük ilgi görmeye başladı.
Peygamberimize en güzel mektubu yazan ilk ve ortaöğretim öğrencileri ödüllendirildi Siirt Eğitim Bilim Kültür ve Spor Derneği (SEKBİL-DER)’in ilk ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenledi..
Enstalasyon sergisiyle 100 proje görücüye çıktı Özel Turgut Özal Koleji öğrencileri tarafından Malatya’da bir ilk gerçekleştirilerek, ‘Enstalâsyon Sergisi’ (Üçüncü Göz) Afra Alışveriş Merkez..
Diyarbakır’da 700 madde bağımlısı çocuk sokakta çalışıyor Diyarbakır’da sokakta çalışan yaklaşık 10 bin çocuktan 700’ünün madde bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Bu çocuklar için çözüm arayışı d..
Başayran Ortadoğu’ya 4 milyon ton su ihraç edecek Kurtuluş savaşından önce Fransızların keşfedip o günün şartlarında sattığı Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki Başayran doğal kaynak suyunun Ortad..
Nil İlköğretim Okulu velileri buluşturdu Diyarbakır Özel Nil İlköğretim Okulu’nun düzenlediği kaynaşma gecesinde öğrenci velileri bir araya geldi. Öğrenci velileri ve okul idarecilerinin katı..
‘Lösemiliye yardım vatandaşlık borcudur’ Lösemili Çocuklar Derneği Malatya Şube Başkanı Cihan Öksüz, lösemili çocuklara ve hastalara yardımcı olmayı her vatandaşın kendisine bir borç bilmesi ..
Gaziantep Arkeoloji Müzesi yerli ve yabancı turistlerin gözdesi oldu Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni, hergün yerli ve yabancı 2 bin turist geziyor.
Folklor ekipleri kortejde biraraya geldi Adıyaman’da yapılacak ve 2 gün sürecek olan Kulüplerarası Halkoyunları Grup Birinciliği yarışları, halkoyunları ekiplerinin katıldığı kortejle başladı..
Konukoğlu kardiyoloji ve kalp cerrahisini masaya yatırdı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin 10. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin kardiyoloji ve kalp cerrahisi alanında ün..
Kaymakam Hersanlıoğlu Besni’nin hemşehrisi oldu Adıyaman’ın Besni ilçesindeki 9 belediyeden fahri hemşehrilik beratı alan Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu Besnilerin fahri hemşehrisi oldu.
Söğütlü beldesinin su sorunu çözüldü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Söğütlü beldesinde İller Bankası’ndan alınan kredi ile 250 tonluk 35 metre yüksekliğinde su deposu yapıldı.
Kenar mahalleden şampiyonluğa uzandılar Kenar mahalle tabir edilen yerlerde yetişen ve zor şartlarda yaşamlarını sürdüren gençler çim hokeyinde Türkiye şampiyonluğuna uzanarak büyük bir başar..
Mersin’de elektrik kesintisi uygulanacak Mersin’de, bazı mahallelerde yüklenicide yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında elektrik kesintisi uyg..
Silifke Kültür Haftası sona erdi Mersin’in Silifke ilçesinde 33 yıldır aralıksız gerçekleştirilen Uluslararası Silifke Kültür Haftası sona erdi.
Biçki-dikiş kursiyerleri sertifika aldı Niğde’nin Bor ilçesi Kayı köyünde Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı biçki-dikiş kursunda başarılı olan 14 kursiyere sertifikaları verildi.
Anadolu Mahallesi tekstil vadisi gibi Adana'nın Yüreğir ilçesindeki Anadolu Mahallesi de geçmişi 45-50 yıla dayanan varoşlardan biri.
İstanbul’un fethi kutlanacak Köylü ve Çiftçi Lobisi Derneği (KÖYÇİL), Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un feth edilişinin 553. yıldönümü nedeniyle bugün Yüreğir Serinevler Spor Salonu'..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10