27 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

27 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta çok hata yaptık Direnişçilerin bizi yenmek konusundaki kararlılığını küçümsememiz hataydı. Ordudan eski üyeleri ayıklama konusunda aşırıya kaçtık... "Ebu Garib en büyük hataydı. Bunun..
Sıra helvada Gana finallerde mücadele edecek bir ekip... Ofansif anlamda çok etkili kramponlara sahip. Örnek Appiah...Çok çabuk, teknik ve ofansif bindirmeleri mükemmel. Hele bir Eric Addo va..
Trafik nefes alacak Denizli Belediyesi, Denizli-Antalya Karayolu'na inşa edilecek Fatih Köprülü Kavşak'ın ihalesini yaptı. En düşük teklif 8 milyon 471 bin, en yüksek ise 12 milyon 550 bin YT..
Çocuk mahkumlara bilgisayar kursu İzmir'in Bergama Kaymakamlığı ile Cumhuriyet Başsavcılığı örnek bir projeye imza attı. Çocuk Islah Evi'nde bilgisayar ve saz kursu açtı. Küçüklerin yeniden t..
Bağımlılığı önleme görevi önce ailenin Uyuşturucu kullanan çocuk ve gençlerin yüzde 70'i aileleriyle yaşıyor. Uzmanlar, "Anne-babalar yavrularıyla sağlıklı iletişim kurmalı" diyorAliağa'yı ki..
Topbaş, havaalanı yangınında çalışan pilotlara teşekkür etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Hava Limanı’nda çarşamba günü çıkan yangını söndüren amfibi uçakları..
Şirket tabelasının altından kumarhane çıktı İstanbul polisi, Üsküdar’da üç katlı bir villaya kumar oynatıldığı gerekçesiyle baskın düzenledi.
Gerçek sanılan tatbikat polisi alarma geçirdi Levent’te içerisinde İsrail Konsolosluğu’nun da bulunduğu Yapı Kredi Plaza’nın özel güvenlik görevlilerinin yaptığı "bomba tatbikatı" hareketli d..
Sivas Tur’un sahibi Yılmaz Yılmaz İstanbul’da toprağa verildi 23 Mayıs’ta Sivas Terminali girişinde meydana gelen silahlı çatışma sonrasında hayatını kaybeden Sivas Tur otobüs firmasının sah..
Aliyev: Zaman, ilk günden beri destekçimiz Zaman, Azerbaycan'da yayın hayatına başlayışının 15. yıldönümünü kutluyor. Genel Yayın Müdürümüz Ekrem Dumanlı ve Azerbaycan temsilcimiz Enes Cansev..
Irak’ta en büyük hatamız Ebu Gıreyb skandalıydı Irak Savaşı sebebiyle kamuoyu destekleri iyice eriyen ABD Başkanı George W.Bush ve İngiltere Başbakanı Tony Blair, Washington’daki buluşmaların..
PKK, kız çocuklarının eline de silah veriyor İngiliz The Times gazetesi, saldırılarında çocukları da hedef alan terör örgütü PKK’nın K.Irak’taki kamplarda küçük kız çocukları ‘savaşçı’ olarak..
Irak’tan İran’a nükleer destek Irak yönetimi, İran’ın ‘barışçıl’ nükleer çalışmalarına tam destek verdi.
Hamas’tan ‘ulusal birlik’ için geri adım Hamas yönetimi "ortak dış politika belirlemek" amacıyla önceki gün yapılan "ulusal diyalog" toplantısının devamına imkan sağlamak için jest yaparak, G..
Irkçı ATAKA, şimdi de ezana karşı kampanya başlattı Bulgaristan'da özellikle Türklere karşı takındığı sert tutumla bilinen "ırkçı" ATAKA partisi camilerde ezan okunmaması için imza kampanyası..
Merkel’den ‘AB desteği sürüyor’ mesajı Türkiye’nin AB’ye tam üyeliği konusuna önceleri ‘şüpheci’ yaklaşan Angela Merkel, başbakan olduktan sonra bu konuda Ankara’ya verdiği desteği sürdürecek..
Borsa yüzde 5 prim yaptı dövizde dalgalanma sürüyor Piyasalar dün farklı seyir izledi. Borsa, yurtdışına paralel olarak yüzde 5,07'lik artışla 38 bin 593 puana yükselirken, döviz ve faizdeki..
Jack sattı, Michael aldı; yabancılar hâlâ Borsa’da Piyasalarda son üç haftadır yabancı yatırımcıların 9 milyar dolarlık bono-tahvil ve hisse senedi sattığı belirtiliyor. Satış dalgasından en ..
Enflasyon bu yıl yüzde 5’lik hedefi aşabilir, 2007 için gereken yapılır Merkez Bankası kur ve faizde sert çıkışların olduğu son gelişmeler ışığında 2006 yılı için belirlenen enflasyon hedefin..
Sanayicinin gündeminde seçim değil, üretim ve istihdam var Uluslararası piyasalardaki dalgalanma nedeniyle zor bir hafta geçiren yurtiçi piyasalarda olumsuzluk, Danıştay saldırısı ve siyasi g..
Prim borcuna taksitte süre 1 ay uzuyor Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur'a borçların 60 aya kadar vadeyle ödenmesine imkan tanıyan prim taksitlendirmesinde son haftaya girildi.
Bank Asya’nın 3 aylık kârı 19,7 milyon YTL Halka açılan ilk katılım bankası olan Asya Katılım Bankası'nın ilk çeyrek net kârı geçen yıl aynı döneme göre yüzde 12,5 artışla 19,7 milyon YTL’ye ..
Kuveytliler Türkiye’de yatırıma hız veriyor Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla 20 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren Kuveyt Finans Hause (KFH) yeni yatırımlar için kolları sıvadı.
Türkiye’nin geleceğine güvenen yatırımcılar pişman olmayacak Yabancıların, bono ve hisse senedi satarak 8-9 milyar doları yurtdışına çıkarması, piyasalarda dalgalanmalara yol açtı.
Peugeot: Kriz çıkacak diye bir endişemiz yok Fransız otomotiv devi Peugeot, piyasalarda son günlerde yaşanan dalgalanmalardan endişe duymuyor.
Jetpa’nın sermayesi 4 günde 620 kat artmış Siirt’teki seçimlerin iptaliyle milletvekilliği düşen Fadıl Akgündüz’ün, ‘Almanya’daki bazı Türk vatandaşlarını yüksek kâr payı vaadiyle kandırara..
Kutlu Savaş: Zincirleme ilişkiler çözülmezse ortaya bir şey çıkmaz Susurluk raporunu hazırlayan Savaş, tetikçilerin ele geçmesinin, Danıştay saldırısını aydınlatmaya yetmeyeceğini söyledi. Sa..
Emniyet: Saldırıda örgüt var, tarikat yok Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Danıştay soruşturmasında ortaya çıkan oluşumun bir terör örgütü olduğunu söyledi.
Ergenekon’un anayasası da varmış İtalya’da ‘Gladio’ olarak adlandırılan kontrgerilla türü yapılanmanın Türkiye’deki karşılığı olduğu iddia edilen ‘Ergenekon’un, anayasasının da olduğu ortaya ..
Psikiyatristler: Üç ay sonra tahrik olunmaz Psikiyatristler, Danıştay’a saldırı düzenleyen Alparslan Arslan’ın ‘tahrik oldum’ savunmasının insan psikolojisine uymadığını söylüyor.
Tekin, Polis ararken resmi tesislerde saklanmış Emniyet’in ‘örtgüt işi’ dediği Danıştay saldırısının kilit ismi eski yüzbaşı Muzaffer Tekin’in saldırıdan sonra iki buçuk gün İstanbul’un göbeğ..
Tekin, dinlenmeye karşı evini iki kat alüminyumla kaplamış Danıştay saldırısının kilit ismi Muzaffer Tekin’in uzun zamandan beri polis tarafından takip edildiği, dinlenmemek için evini iki ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8