27 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

27 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ecevit'i sevenler umutla bekliyor DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA) tadavisi süren eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumunda kötüye gidiş olmadığını..
AKP'li Geçen'e partiden destek Yolsuzluklar konusunda hükümete uyarılarda bulunduğu için tedbirli ihraç istemiyle disipline sevk edilen AKP Hatay Milletvekili Fuat Geçen'e, partiden destek ge..
CHP'li Öymen'den Erdoğan'a tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, türban nedeniyle Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik'i azarlayan ve salondakilerin yuhlamasına seyirc..
'Terör örgütü ama adı yok' Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Danıştay'da tetiği çeken Avukat Alparslan Aslan'ın tarikat bağlantısına rastlayamadıklarını açıkladı.
Etkinlik ajandası Şenlik: Sabancı Üniversitesi'nin düzenlediği 6. Bahar Şenliği bugün saat 15.30'da başlıyor. Akşam üç konser var.
'Roche davası' örtbas edilebilir Roche ilaç firmasınca ithal edilen Neupogen ve Kiytrill isimli ilaçların kamu kurumlarına yüksek fiyatla satılmasına ilişkin soruşturmada, aralarında Sağlık B..
Liselerde yine bıçaklama Yalova ve İzmir'de iki liseliyi sınıf arkadaşları bıçakla yaraladı. Aydın'da ise iki kişi, öğretmen Yaşar Sekikköylü'yü parkta yürürken bıçaklayarak öldürdü.
Yangın çatıda çıktı müdahale gecikti İstanbul Valisi Muammer Güler, Atatürk Havalimanı'ndaki yangına çatıya yakın bir noktada başladığı için geç müdahale edildiğini söyledi. Güler, Türkiye At..
'Kırmızı nokta'ya yine geçit yok Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, İçişleri Bakanlığı'nın, 'Kırmızı noktalı sokaklar yaratacak' diye eleştirilen 'içkili yer bölgesi tespiti'ne ilişkin...
'En güvenli bilgi kütüphanelerde' İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen ve bilgiye erişim kavramının değişikliği, kütüphanelerin kullan..
Uğur Dershaneleri ÇED'i devraldı MEF Dershaneleri'nden sonra Beşiktaş Çırağan'da hizmet veren Çağdaş Eğitim Bilimleri Dershanesid e(ÇED) sektörün sorunlarına dayanamadığını açıklayarak faaliy..
Devletin malzemesi ameliyatta kırılır! Kırılan ameliyat aletinin parçaları vücudunda kalan vatandaş dava açtı. Suçlanan doktor ise devletin verdiği aletlerin kalitesizliğinden yakındı.
Başıboş inekler yine Cizre'yi işgal etti Dört yıl önce sokaklara bırakılan ineklerin kesilip etlerinin yoksullara dağıtılması uygulamasından vazgeçilmesi üzerine Şırnak'ın Cizre ilçesinde ca..
İçki erkeğe iyi geliyor Danimarkalı bilim adamlarının araştırması, her gün düzenli olarak bir-iki kadeh içki içmenin erkeklerin kalp krizi riskini düşürdüğünü ama kadınlarda etkili olmadığını..
Sanal âlem işbirliğinde Yahoo ve eBay, özellikle internette reklam konusunda, dünyanın bir numaralı arama motoru Google'ın egemenliğine karşı koyabilmek için güç birleştirme kararı aldı.
48'lik yaşlı goril öldü Dünyanın en yaşlı gorillerinden 48 yaşındaki Pogo, San Francisco Hayvanat Bahçesi'nde öldü.
Film banyo işlemine son Japon Canon firması, analog türde yeni fotoğraf makinesi geliştirmeyeceğini açıkladı.
Yıldızlardan pil yaptılar Ruslar, Güneş'in yanı sıra diğer yıldızlardan gelen ışınlarla da çalışan pil geliştirdi.
En zorlu tartışma bitti: Önce yumurta sonra tavuk... İngiliz düşünür ve uzmanlar, yüzyıllardır süren 'Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?' tartışmasına noktayı koydu. Mantık şöyle..
Drakula'nın kalesi iade Romanya, 'Drakula'nın kalesi' olarak bilinen ortaçağ karargâhını II. Dünya Savaşı öncesindeki sahiplerine geri veriyor. Habsburg kraliyet ailesi 60 yıl önce sosyalist ..
Beşiktaş'ın inadı Beşiktaş, önde girip geriye düştüğü yarı final serisinde Efes'i Akatlar'da yenerek umudunu son maça taşıdı. Basketbol Ligi play-off yarı final serisinde Beşiktaş Cola Turka,..
Faruk Trabzonspor yolunda Gaziantepspor'un genç sol kanat oyuncusu Faruk Bayer, Trabzonspor'la anlaştığını açıkladı. Galatasaraylı Ümit Karan ve Aydın'la birlikte CNR Dünya Ticaret Merkezi'nd..
Başkan gaza bastı Beşiktaş'ta yabancı transferine el koyan başkan Yıldırım Demirören; Delgado, Roberts ve Kluivert'ın takımlarıyla görüşmeler yapmak için yurt dışına gidiyor . Beşiktaş Başkan..
Tümer Milano'da başkanla Aziz Yıldırım'ın Milano'da Tümer ile biraraya gelip transfer görüşmesi yaptığı iddiası bomba etkisi yaptı. İç transferde attığı sıcak adımların ardından beklemeye geç..
Scolari bitti gibi Aziz Yıldırım'ın bugün Brezilyalı Scolari ile Portekiz'de buluşacağı ve 100. yıl transferleriyle ilgili görüşeceği iddia edildi. F.Bahçe' de 100. yılda takımı çalıştıracak
Yabancı damat onbiri! Yeni düzenlemeye göre Türk vatandaşı olan futbolcu, Milli Takım'da oynayabilecek durumdaysa yerli sayılacak. Yani anlaşmalı toplu nikahlarla yabancı sınırı kalkabilir. F..
Başkan'ın söz verdiği yıldız Van Der Meyde Canaydın, Van Der Meyde'yi alarak kombine satışlarında patlama yaptırmayı hedefliyor. G.Saray'da Canaydın'ın söz verdiği yıldız transfer büyük ihtim..
Raconu Polat kesti Galatasaray'da bir süredir devam eden yönetim içi gerginlik sonucu ilk fire verildi. Adnan Polat'la ters düşen Sportif Direktör Bülent Tulun istifa etti. Galatasaray'da bir
Daha yolumuz uzun: 1-1 Değişim sürecindeki Milli Takım, Gana karşısında ilk yarı iyiydi; Nihat'ın golüyle öne geçtik. İkinci yarı görüntü bozuldu, golü yedik. Bir kez daha zamana ihtiyacımız ..
Taşıtları krizde otoparka koyduk konutları nereye koyarız bilmem Fortisbank Genel Müdürü Faik Açıkalın, "Bundan önce bankalar olarak, taşıtlar için (kredisi ödenmeyen taşıtlar) otoparklar tut..
Kriz Türkiye'nin krizi değil Peugeot Türkiye Genel Müdürü Yann Carnoy Euro'daki artışın fiyatlara tam olarak yansımadığını belirterek, "Tüketici araç alacaksa şimdi almalı" dedi. Peugeot Türk..
Merkez faiz artırım sinyali verdi Merkez Bankası raporunda faiz politikasının, dalganın etkilerinin geçici ya da kalıcılığına bağlı olarak farklılaşabileceğine işaret edildi. Merkez Bankası d..
Arcelor, evlenerek Mittal'den kurtuluyor Arcelor, Rusya'nın en büyük çelik üreticisi Severstal ile birleşiyor. Yeni şirket 50 milyar dolar ciroyla sektörün en kârlı şirketi olacak. Fransız-Lü..
Dövize müdahale haftaya kaldı! Telsim'in satışından gelen 4.5 milyar dolar TMSF'nin Ziraat Bankası'ndaki hesabında duruyor. Ziraat Bankası parayı pazartesi günü 5 bankaya aktaracak. Bankalarl..
Topçu da 'Rahşan affı'ndan yararlandı Topçu'nun "görevi kötüye kullanmak"tan yargılanabileceğine karar veren Yüce Divan davayı 5 yıllığına erteledi. Eski Bayındırlık Bakanı Yaşar Topçu, Yüce ..
Ülker'e 2 milyon YTL kazandıran formül! Ziraat Bankası yönetimi, dövize endeksli kredilerin kapatılması sırasında, dönem içindeki en yüksek kuru baz alırken mevzuatı sadeleştirdi. Mevzuatta '..
'Amacımız barış ve refaha ulaşmak' Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner "Almanya ile Türkiye'nin tarihsel dostluğu önemli. Dost ülkelerin dost gibi iletişimi olmalı" dedi. Ciner Grubu Başkanı Tur..
'Bu büyümeyi rüyamızda görürüz' AB sürecinde, Türkiye'yi desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Alman Şansölyesi Merkel, Türkiye'nin büyümesinden bahsederken "Biz böyle bir büyümenin olsa ols..
Kavak polenlerine dikkat... İstanbul Göz Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Tolga Aydemir, bahar aylarında alerjik göz hastalıklarını artığına dikkat çekerek "Kavak polenleri her yaş grubundan ..
Küçükçekmece logosunu arıyor Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin yeni logosunu belirlemek amacıyla yarışma düzenledi. 1989 yılında kurulan ilçenin logosunun gelişen ve değişen yapısına uygun, ku..
Anadolu yakasında elektrik kesintisi Anadolu Yakası'ndaki bazı semtlerde, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım ..
Altaylı'nın imza günü Beyoğlu D&R'da "Aşka Şeytan Karışır" adlı romanın yazarı Hande Altaylı, bugün saat 16.00'da Beyoğlu D&R'da kitabını imzalıyor. Okuyan Us Yayınları'nca basımı yapılan rom..
'Pikniğe' diye çıktı denizde boğuldu Silivri Kamiloba'ya önceki gün okul arkadaşlarıyla birlikte denize girmek için giden Beylikdüzü 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi son sınıf öğrencisi Ümit Ayhan (..
Kamyon faciası kıl payı atlatıldı Kadıköy'de otoyolda bir kamyonete çarparak kontrolden çıkan hafriyat kamyonu yoldan çıkarak 50 metrelik şarampole yuvarlandı. İlginç kaza, dün akşam saatleri..
Engelli vatandaşa kurasız ev müjdesi Başkan Topbaş, engellilerin istemeleri halinde kuraya tabi tutulmadan KİPTAŞ'tan ev sahibi olabileceklerini söyledi. KİPTAŞ tarafından yaptırılacak 'Eseny..
'Yan baktı' diye bıçakladı Yalova'da Ticaret Meslek Lisesi 9-C sınıfı öğrencilerden 15 yaşlarındaki M.E.Ö. ve S.S. arasında 'yan bakma' nedeniyle tartışma çıktı. Kavgada M.E.Ö, evden getirdiğ..
Ana-oğulun boğazını kestiler Edirne'de bir kadın ve 3 yaşındaki oğlu evlerinde boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Edinilen bilgiye göre, Fatih Mahallesi'ndeki evine öğle saatlerind..
Eski milli boksöre Picasso baskını... İstanbul Tuzla Jandarma timleri, İspanyol ressam Pablo Picasso'nun iki tablosuna müşteri arayan kişileri yakın takibe aldı. Alıcılığı kılığına girerek, t..
Valilik beş bilgisayar oyununu yasakladı Yalova Valiliği, "Halo'', "Line Of Sight Vietnam'', "Pariah'', "Serious Sam'' ve "Return To Castle Wolfenstein'' adlı oyunların internet kafelerde oyn..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8