26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk Parlamenterler Birliği Başkanlığı'na Hasan Korkmazcan yeniden seçildi ANKARA - Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanlığı'na Hasan Korkmazcan yeniden seçildi. TBMM'de yapıla..
Tokat’ta yine kene ısırdı: 1 ölü Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan keneler, yeniden tehlike saçmaya başladı. Tokat’ın Pazar İlçesi’ne bağlı Doğançalı Köyü’nde çiftçilik yapan 3 çocu..
Yine döktürdüler Sunset mayoları, 2006 yaz koleksiyonunu önceki gece Çırağan Sarayı'nda düzenlenen bir defileyle tanıttı...
Defilenin geliri Afrodisias'a Ünlü modacı Vural Gökçaylı, 68'den Anılar adını taşıyan koleksiyonunu önceki akşam Rahmi Koç Müzesi'nde sergiledi...
Ajda'nın filmi 6 yıl sonra gösterimde Başrollerini Ajda Pekkan ve Ediz Hun'un paylaştığı 6 yıl önce çekilen 'Şöhret Sandalı' filmi, sonunda gösteriliyor...
'Anneliğe hazır değilim' dedi sır oldu 24 yaşındaki bilgisayar öğretmeni Esra Tuncer'in, eşiyle tartıştıktan sonra evi terk ettiği öğrenildi.Tuncer'in babası 'Kızım anneliğe hazır olmadığını..
Sevdiği genci ihanetle suçlayıp bıçakladı Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde S.Y. (28) adlı genç kadın, birlikte yaşadığı sevgilisi Ahmet Akkaya'yı (29) kendisini aldatmakla suçladı...
Kimliğine 'şaman' yazdıramadı İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, bir vatandaşın din hanesine 'Şamanist' yazılması talebini reddetti; 'Şaman veya Şamanist ibarele..
AKP Müslüman magandası yarattı İktidarı ve İslami kesim üzerindeki etkilerini HAFTALIK'a değerlendiren Ali Bulaç, AKP'yi Müslüman magandalar yaratmakla suçladı, 'Akbil'le gezen insanlar Dabb..
Hamas ve El Fetih'e uzlaşı için 10 gün Filistin'de Hamas'ın iktidara gelmesinden bu yana başlayan kaos ortamı giderek büyüyor
Almanya-İtalya arasında ayı savaşı Almanya 170 yıl sonra topraklarında ilk kez görülen vahşi bir ayı için vur emri çıkarınca, hayvanın geldiği İtalya ayağa kalktı: Vurdurmayız
Beşiktaş'ta sola yeni aday: Gilberto Süper sol açıkta tek sorun, Dünya Kupası'na gittiği için yükselen bonservisi
Küfür yüzünden Kupa finalinde iki F.Bahçeli yönetici sürekli Ulusoy ve ailesine küfredince, Demirören kupayı Saffet Ulusoy'a götürmeye yemin etti
Ümraniye'de 39 Kartal var! Nobre, Runje, Baki, Fahri ve Burak'ı alan Beşiktaş'ın kadrosu 6 futbolcu gönderilmesine rağmen 39'u buldu. Bu nedenle Tigana'nın en az 15 oyuncuyu gözden çıkarması..
Federasyondan 2 tarihi karar 1- Yabancı futbolculara Milli Takım kapısı açıldı, uygun olan Ay-yıldızlı formayı giyecek. 2- Kulüpler ve futbolcular tek tip sözleşme yapacak. Aksi halde ağır c..
Kongreyi 2 hafta erteleyin 'F.Bahçe'yi dünya devi yapmak için yönetime talibiz. Kongre 25 Haziran'da. Geçici ihraç cezam 10 Temmuz'da bitiyor. Başkanlığa 'adayım' değil, 'talibim' diyorum
Geremi operasyonu Canaydın başkanlığında yapılan toplantıda 'Önce ön libero alınmalı' kararı çıktı. Yönetim, Adnan Sezgini, Chelsea'den yılda 2.6 milyon $ alan Geremi'yi bitirmesi için görev..
Laurent Robert gelmiyor 'Benfica ile 3 yıl daha sözleşmem var. Kulübümde kalmak istiyorum. İstanbul'da eşimle birlikte 3 günlük bir tatil yaptım.'
Sonuna kadar Fatih Terim, 'yeni nesil' Milli Takım'a çok güveniyor: 'Bazı çekinceleri giderirsek, bu takım gidebildiği yere kadar gidecektir. Sonuna kadar... Neresiyse o... Bu Dünya Şampiyon..
Çürükleri almayın Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Cordoba, o pis, o iğrenç dedikodulardan dolayı değil, performansında geriye gidiş olduğu ve yaşlandığı için gönderildi. Karar doğru. Ahmed Hassa..
'Çılgın Türkler'in Danıştay öfkesi Onur Kumbaracıbaşı - Gecikmiş bir 'mağara adamının' yetişmiş saygın yargıçlarımızın canına kastetmesi geçiştirilecek olaylardan değil..
Dövme ibadete engel değildir Süleyman Ateş - Dövme, Kuran'da geçmiyor...
Ne olur git! Zamanı değil... Mustafa Mutlu - Bazı anlar vardır ki; hiç beklemediğinizde gelir... Hazırlıksızsınızdır, bu yüzden şaşkına dönersiniz!
Merkez Bankasının sınavı Seyfettin Gürsel - Ekonomi önemli bir sarsıntı geçiriyor. Sarsıntının en az maliyetle atlatılabilmesi için hükümete ve Merkez Bankası'na büyük sorumluluk düşüyor. K..
Eski alışkanlık depreşiyor mu? Mehmet Tezkan - Şu bir gerçek.. Başbakan ülkeyi tek başına yönetmek istiyor.. Hiçbir kurumu, hiçbir bakanlığı dikkate almıyor.. Saygı göstermiyor..
Kıbrıs teknik değil siyasî bir konudur Cengiz Aktar - Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu her gün Rum basınından yorum ve haber tercüme eden değerli bir hizmet sunuyor. Sabırla okuma..
Vatandaşın dijital teknoloji ile imtihanı Selahattin Duman - Her bünye ile teknoloji arasında uyumsuzluk vardır. Bilgisayar elemanlarının işi bu uyumsuzluğu içinden çıkılmaz hale getirmekti..
İki bedenimiz var: Biri belki çirkin, öteki kesin güzel! Haşmet Babaoğlu - Sadece güzeller bakılmayla yetinebilirler' diyor; 'güzel olmadığını düşünenler ve öyle düşündürülenler mutlaka okş..
Cesaret nedir? (*) Mine G. Kırıkkanat - Yaşadığımız günlerin getirdiği zorluklara karşı iki tür tavır almak olası. Zaten üçüncü bir 'soylu' alternatif yok: Ya cesur olacağız ya metin. Sözlü..
Dünür, 'Hayırsever benim...' dedi! Necati Doğru - Ankara, Kocaeli, Gaziantep, Sakarya, Aydın, Şanlıurfa gibi çok büyük kentler dahil, 34 şehrin belediye başkanının eşlerini ve çocuklarını i..
Bir ülkenin ruhunu yaraladığınız zaman... Zülfü Livaneli - Bernard Shaw, 'Gazetecilik, dünya savaşı başlangıcıyla, bisiklet kazasını birbirinden ayıramayan bir alandır' der...
Demirel'le Batman'da! Ruhat Mengi - Sekiz kişilik uçak Batman'a inerken pencereden baktım ve ağzımdan 'Ben buraları hiç bu kadar yeşil beklemiyordum' sözleri döküldü...
Yabancı servis! Güngör Mengi - Başbakan'ın derin devlet iması içeren çete iddiaları için CHP lideri 'ıvır zıvır' demişti...
'Herhalde o da bir ıvır zıvırdır' Başbakan Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'ın 'Danıştay saldırısında iktidarın katkısı olduğu sözlerine 'Ben anlamakta zorlanıyorum. Halkımız nasıl anlıyor b..
CHP yazı sıcak geçirecek CHP, Sinop, Ordu ve Çorlu mitinglerinin ardından metropollerde mitingler düzenleme kararı aldı
Konut faizindeki artış GYO hisselerini düşüş lideri yaptı Konut kredisi faizlerindeki artış borsadaki gayrimenkul yatırım ortaklığı hisselerini düşüşte lider yaptı. 8 Mayıs'tan buna İMKB-100..
Merkez'den faiz artırım uyarısı Kısa vadeli faiz oranlarında bir değişikliğe gitmeyen Merkez Bankası, orta vadeli enflasyon hedefinden sapılması halinde faiz artırımı yapabileceğinin sinyali..
Tüpraş'ta ÖİB yanlış yaptı Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının Ofer'e satışı sürecinde Özelleştirme İdaresinin usul hatası var. Ofer'e yapılan satış, olağan bir borsa alım satımı değildir. Yapılan i..
Yangını Ruslar'ın boya dolu bavulları tetikledi kuşkusu TAV Başkanı Sani Şener, 'Yangın Ruslar'ın kargolarının olduğu bölümde çıktı. Bagajlarda boya vardı. Alevler içinde boya olan bagajları..
Kanyon'da hayat başlıyor Eczacıbaşı Holding ve İş GYO'nun 200 milyon dolarlık Kanyon projesinin alışveriş merkezi 30 Mayıs'ta kapılarını açıyor. Başbakan Erdoğan'ın yapacağı ve 5 bin kişinin..
Dünyayı kurtaran adam hediyelik eşya üretecek Cüneyt Arkın, soyadının marka olarak tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurdu. Arkın, adını taşıyan hediyelik eşya üretecek
Vodafone'dan parayı alan TMSF dolara müdahale etti Merkez'den beklenen müdahale TMSF'den geldi. Telsimin parasını tahsil eden Fon döviz satışına başladı. TMSF piyasaya 4.5 milyar dolar satıp..
Kurtul: Müdahale gerekmeyecek Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, döviz kurlarının mevcut seviyelerinde kalmasını beklediklerini söyledi
Ve Ege'de sular ısınıyor Türk ve Yunan jetlerinin çarpışmasının ardından oluşan serinkanlı yaklaşımın yerini karşılıklı atışmalar aldı. Yunan Cumhurbaşkanı 'Türkiye'nin davranışları kabul ed..
Ümit Davala AKP'li oluyor Son olarak Almanya'nın Werder Bremen takımında oynayan Ümit Davala'nın, hafta sonu yapılacak AKP İzmir İl Başkanlığı Genel Kongresi'nde üye olarak parti yönetimine ..
Lisede çılgın aşık dehşeti 17 yaşındaki liseli, kız meselesi yüzünden iki öğrenciye okul yolunda kurşun yağdırdı
Masraflar Topbaş'ın dünüründen Büyükşehir Belediyesi'nin davetiyle İstanbul'a gelen AKP'li belediye başkanlarının eşleri için yapılan masrafları, Başkan Topbaş'ın dünürü Mustafa Şevki Kavurm..
Emine Hanım'ı eleştirdiğim için fırça yemedim Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Hanım'a mektup yazarak giyim tarzını eleştiren CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Baykal'dan mektup nedeniyle f..
'Birden'i arabasında öldürecektik' Danıştay saldırısı sanıklarından Erhan Timuroğlu tutuklandı. Arabada bulunan 3 silah Timuroğlu'nun itirafıyla açıklık kazandı: 'Osman, İsmail ve ben Birden..
Demirel'in koruma sayısı artırıldı Danıştay baskını sonrası, üçüncü saldırının hedefi olduğu iddiaları üzerine Süleyman Demirel'in koruma sayısı artırıldı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9