26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kamuda atamalar sürüyor/ TRT Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Yusuf Karakoç atandı ANKARA -TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hukuk Alanı) Prof. Dr. Yusuf Karakoç atandı. Bakanlar Kurulu'nun Cumhurbaşka..
Toplam 28 kişi ve firmaya ihalelere katılma yasağı ANKARA - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Çankırı Valiliği ile Ulaştırma Bakanlığı, 4734 Sayılı Kamu İhale ve 47..
Alarko Carrier'den 12 milyon dolarlık ek yatırım İSTANBUL - Alarko Carrier, iç ve dış pazardaki panel radyatör talebini karşılamak amacı ile Dudullu Panel Radyatör Fabrikası'nın üretim kapasi..
Kamuya atamlar sürüyor/ TRT Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Yusuf Karakoç atandı ANKARA -TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hukuk Alanı) Prof. Dr. Yusuf Karakoç atandı. Bakanlar Kurulu'nun Cumhurbaşkan..
Yaşar Topcu'nun Yüce Divan'da yargılandığı davanın kesin hükme bağlanması ertelendi ANKARA - Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun "Karadeniz Sahil Yolu Projesi ihalelerine fesat k..
Google'dan Orkut.com'a sansür Google, Konyalı Türk gencinin kurduğu ve tüm dünyadan milyonlarca insanın chatleştiği Orkut.com sitesine kısıtlama getirdi. Gerkçesi ise sitenin Brezilya'da fuh..
Gençler, İstanbul'u keşfetmek için yarıştı UNESCO-SEMEP tarafından düzenlenen 'Kentini Keşfet' adlı yarışmada öğrenciler hem İstanbul'un sorunlarına çözüm aradı hem de kentin tarihini öğrend..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.55, yıllık yüzde 15.66 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.55, yıllık yüzde 15.66 olarak açıklandı. 26 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Kamu idarelerinde stratejik planlamaya ilişkin usul ve esaslar belirlendi ANKARA - Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), stratejik plan hazırlamakla yükümlü kamu idarelerinin stratejik planlama sü..
Türkiye ve Avrupa Uzay Ajansı arasında işbirliği ANKARA - Türkiye ve Avrupa Uzay Ajansı arasında, dış uzayın barışçıl amaçlarla incelenmesi ve kullanılması konusunda imzalanan işbirliği anlaş..
Yurtkur kredilerini ödeme kolaylığı yürürlüğe girdi ANKARA - "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımla..
Anayasa Mahkemesi İçtüzüğü'nde değişiklik yapıldı ANKARA - Anayasa Mahkemesinde "genel sekreterlik" asli görev haline getirildi. Anayasa Mahkemesi İçtüzüğü'nde değişiklik yapıldı. Resmi Gaz..
Motorinin litre fiyatı 5 kuruş artırıldı Motorinin rafineri çıkışında bugünden geçerli olmak üzere gerçekleştirilen ayarlamanın ardından, akaryakıt bayileri pompa satış fiyatlarını yüzde 2,2 ..
Vakıfbank'tan 2 üst düzey yönetici ayrıldı İSTANBUL - Vakıfbank'tan 2 üst düzey yönetici ayrıldı. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, bankanın genel müd..
Motorin, fuel-oil ve LPG'nin rafineri çıkış fiyatlarına zam/ Motorinin litre fiyatı 5 YKr arttı ANKARA - Motorin, likit petrol gazı (LPG) ve fuel-oil'in rafineri çıkış fiyatlarına bugünden it..
Finansbank, Antalya Finike'de yeni bir şube açtı İSTANBUL - Finansbank, Antalya Finike'de yeni bir şube açtı. Finansbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın "Finike Şube..
Petkim yönetiminde Fikret Uslu'nun görev süresi uzatıldı İSTANBUL -Petkim yönetiminde Fikret Uslu'nun görev süresi uzatıldı. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen aç..
Emisyon hacmi dün 108.1 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 25 Mayıs Perşembe günü 108.1 milyon YTL artarak, 22 milyar 371 milyon 736 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir..
TOBB'un, seçimsiz genel kurulu yarın yapılacak ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB)'un 61. seçimsiz genel kurulu, yarın TOBB-Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) toplant..
Hazine, önümüzdeki hafta 319 milyon YTL itfa yapacak ANKARA - Hazine, önümüzdeki hafta 319 milyon YTL iç borç ödemesi yapacak. Hazine Müsteşarlığı'nın Mayıs Ayı İç Borç itfa programına ..
Türkiye'nin 2006 yılı ihracatı 30.7 milyar doları aştı ANKARA - Türkiye'nin 2006 yılı ihracatı 26 Mayıs tarihi itibariyle 30.7 milyar doları aştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın web sitesinde..
Piyasalar toparlanmaya başladı/ İMKB, 37800-38000 bandında/ Döviz ve faiz gevşiyor İSTANBUL - Borsa, yurtdışı piyasalardaki toparlanmaya paralel güne alıcılı başladı. Güne hızlı bir yükselişl..
Ecevit'in sağlık durumunda herhangi bir değişiklik yok / Koma durumu sürüyor ANKARA - Eski Başbakan Bülent Ecevit'in bugün de uyanamadığı bildirildi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA..
Kurumlar vergisi yüzde 20'ye iniyor/ Tasarı komisyonda kabul edildi ANKARA - Kurumlar vergisi oranını yüzde 30'dan yüzde 20'ye indiren tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. K..
Kamuya atamlar sürüyor/ RTÜK Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Yusuf Karakoç atandı ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hukuk Alanı) Prof. Dr. Yusuf Karakoç atandı. Bak..
ABD'de jüri, Enron'un iki yöneticisini suçlu buldu WASHINGTON - ABD'de son yılların en büyük finans skandalı olan Enron şirketine ilişkin davada jüri, firmanın en üst düzey iki yöneticisi Ken..
Endonezya'da kuş gribine 2 kurban daha Endonezya'da, bu hafta başında ölen kardeşte kuş gribine rastlandığı bildirildi. Endonezya Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıkları Kontrol Dairesi Başkan..
Bush ve Blair: Hata yaptık Irak'taki gelişmeleri değerlendirmek üzere Beyaz Saray'da bir araya gelen ABD Başkanı George W. Bush ile en yakın müttefiki İngiltere Başbakanı Tony Blair, Irak sav..
YURTKUR kredilerine ödeme kolaylığı ''Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi...
Yurdun kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülecek İSTANBUL - Tahminlere göre, bugün öğle saatlerinden itibaren yurdun kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürü..
Borsa güne 36 bin 861 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 130,89 puan artarak, 36.861,13 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede orta..
Anadolu Efes'te Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yazıcı oldu İSTANBUL - Anadolu Efes'te Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yazıcı oldu. Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya..
Alarko Carrier'de yönetim kuruluna 2 yeni isim İSTANBUL - Alarko Carrier'de yönetim kuruluna 2 yeni isim girdi. Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamad..
BİM'den 22 yeni mağaza açılışı İSTANBUL - BİM Birleşik Mağazalar, Türkiye'nin değişik yerlerinde toplam 22 yeni mağaza açıyor. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açı..
Erdoğan'dan Almanya'ya uyarı /"3 milyon Türk, Almanya'da yaşıyor bunu hafife almayın" BERLİN - Almanya'nın Türkçe konusunda yanlış yaptığına dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, " Tür..
Ne, nerede, ne zaman
Bugün 26 Mayıs 2006 Cuma
  • Faktoring Derneği'nin düzenlediği "Faktoring Sektörü ve Uygulamaları" semineri saat 14.00'te Güneş Sigorta Konferans..
  • Enron davasında Lay ve Skilling suçlu bulundu ABD’de son yılların en büyük finans skandalı olan Enron şirketine ilişkin davada jüri, firmanın en üst düzey iki yöneticisi Kenneth Lay ve Jeffre..
    Bush ve Blair günah çıkardı Irak'taki gelişmeleri değerlendirmek üzere Beyaz Saray'da bir araya gelen ABD Başkanı George W. Bush ile en yakın müttefiki İngiltere Başbakanı Tony Blair, Irak sa..
    Motorin, fuel-oil ve LPG'nin rafineri çıkış fiyatları zamlandı ANKARA - Motorin, likit petrol gazı (LPG) ve fuel-oil'in rafineri çıkış fiyatlarına bugünden itibaren zam yapıldı. Zammın pompa ..
    24 şirketten daha ilk çeyrek bilançosu/ Şirketlerin 18'i kar, 6'sı zarar açıkladı İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören 24 şirket daha ilk 3 aylık bilançosunu açıkladı...
    « » 1 2 3 4 5 6 7 8 9