26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

26 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BTE’de ilk gaz Hazar Denizi’ndeki ‘Şahdeniz’ yataklarından çıkartılan doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştıracak Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı’nın (BTE) Azerbaycan bölümüne g..
GİSAD'dan yatırım atağı / Kuveyt'ten 100 milyon dolar geliyor İSTANBUL - GİSAD Dış Ticaret A.Ş'nin iştiraklerinden GİSAD Global Araç Kiralama ve Yatırım A.Ş, Kuwaıt Finance House ile 20 mily..
Türkiye, jeotermal kaynaklarda Avrupa'da birinci, dünyada 7. sırada KÜTAHYA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'nin jeotermal kaynaklar bakımından Avrupa'da birinci, düny..
Milli takım, Gana hazırlıklarını tamamladı Belçika ile 3-3 berabere kalan A Milli Futbol Takımı, Almanya'da Gana ile yapacağı ikinci hazırlık maçının hazırlıklarını tamamladı ve maç saatini b..
İstanbul Valiliği'nden rahatlatan açıklama: Radyasyonun zararlı etkilerine sebep olacak herhangi bir bulgu yok İSTANBUL - İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Atatürk Havalimanı..
Migros, Kazak Rambutya LLP'nin yüzde 40'nı 22 milyon dolara aldı İSTANBUL - Migros Turk T.A.Ş, Kazakistanlı ortağı Rambutya LLP'nin yüzde 40'nı 22 milyon dolara aldı. Migros'tan borsaya gönde..
Kaçak afyon ekimine operasyon Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde jandarma ile Toprak Mahsulleri Ofisi ekipleri kotalarının üzerinde afyon ekimi yapan üreticileri mercek altına aldı
Şener: Şu aşamada TMSF'nin piyasaya dolar satışı diye bir şey söz konusu değil/ "Enflasyon hedefinde değişiklik yok" İSTANBUL - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, bu aşama..
G.Saray'da kombine satışları başladı Galatasaray, 2006-2007 sezonu kombine kart satışlarına başladı. Kombine kart alanlara, 1 yıllık Galatasaray Dergisi aboneliği hediye ediliyor.
İstanbul Cup'ta ilk finalist Shahar Peer İstanbul'da devam eden Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2006 Tenis Turnuvasında teklerde ilk finalist, İsrailli Shahar Peer oldu. Peer'in finaldeki..
`Bu bir canavarlaşma temayülüdür' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Samsun'da 2 öğrencinin liseli bir genç tarafından sokak ortasında öldürülmesiyle ilgili olarak, 'Hem öldüren, hem ölen öl..
Teröristlerden askeri konvoya saldırı Elazığ'ın Karakoçan İlçesi'nde, asker sevki sırasında konvoya PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında 1 üsteğmen, 2 er yaralandı
SPK Başkanı Cansızlar: Mortgage için kredi faizinin yüzde 1'in altına inmesinde fayda var İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar'a göre, mortgage (tutsat) uygulaması..
Peugeot Türkiye GM Carnoy: Kriz Türk ekonomisinden kaynaklanmadığı için endişelenmiyoruz İSTANBUL - Peugeot Türkiye Genel Müdürü Yann Carnoy, "Bir kriz var ama bu kriz Türkiye'ye ait değil. D..
DTP Eş Başkanlık'tan vazgeçiyor Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ihtarda bulunmuştu
Deva Holding'in yüzde 47.39'u 228 milyon YTL'ye Advent International'ın oldu İSTANBUL - Dünyanın lider girişim sermayesi şirketleri arasında yer alan ve ilaç sektöründe önemli bir deneyime sa..
Emniyet: Danıştay'a yönelik saldırıyı gerçekleştirilenler bir "terör örgütü"/ "Örgütün ismi yok" ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Danıştay'a yönelik saldırıyı gerçekl..
Borsa 1.seansı %2,94 yükselişle 37 bin 809 puandan kapadı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 1.079,30 puan artarak 37.809,54 puandan kapandı. Hisse senetleri ort..
Petrol 71 $'ı aştı Uluslararası piyasalarda ham petrol fiyatlarının varili, 71 doların üstünde seyrediyor. ABD Ham Petrolü'nün varil fiyatı, 18 sent artış göstererek 71,50 dolar düzeyine çıkt..
Piyasalar nefes almaya başladı/ İMKB, ilk yarıda 1079 puan arttı: 37810/ Döviz ve faiz çekiliyor İSTANBUL - İMKB, dünkü toparlanma hareketini bugün de sürdürüyor. Hızlı bir yükselişle başladı..
Unakıtan: Özelleştirmede 2 firma aykırı davrandı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, son dört yılda özelleştirilen 35 şirket ile 29 işletmeden yalnızca ikisinde alıcıların satış sözleşmesinde belir..
Yüce divan Topçu kararını erteledi Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılandığı davanın kesin karara bağlanması ertelendi. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşa..
Piyasalar normal seyrine dönüyor/ İMKB, ilk yarıda 1079 puan arttı: 37810/ Döviz ve faiz çekiliyor İSTANBUL - İMKB, dünkü toparlanma hareketini bugün de sürdürüyor. Hızlı bir yükselişle başla..
''Tavuk yumurtadan çıktı'' İngiliz düşünür ve uzmanlar, yüzyıllardır süren ''tartışmaya'' son noktayı koydu: ''Yumurta tavuktan önce vardı, yani tavuk yumurtadan çıktı...'' Sorunun cevabı, ge..
Emrah'ın babalık davası AİHM'de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), şarkıcı Emrah'a babalık davası açan Ebru Çolak'ın yaptığı başvuruyu 30 Mayıs Salı günü karara bağlayacak. Ebru Çolak, 20..
Deloitte'nin araştırması: Dünya Kupası'nda mücadele edecek 7 oyuncudan 1'i İngiliz kulüplerinden İSTANBUL - Deloitte, 9 Haziran'da Almanya'da başlayacak olan 2006 FIFA Dünya Kupası'nda mücade..
Bakan Eker: Artık yurt dışından tahıl ithalatına ihtiyaç kalmadı KONYA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, süne ile mücadele ve sertifikalı tohum kullanılması sayesinde kaliteli ürün elde..
TCDD'de Haydarpaşa-Tahran seferlerini artırıyor ANKARA - Haydarpaşa-Tahran arasında Çarşamba ve Perşembe günü işleyen Transasya Ekspresi'nin seferlerine ek olarak haftada 1 gün ilave olarak T..
TİKA, Sudan'da koordinasyon ofisi açtı ANKARA - Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Başkanlığı, Sudan'ın başkenti Hartum'da program koordinasyon ofisi açtı. TİKA'dan yapılan yazılı açık..
Havası en kirli Kütahya ve Balıkesir ANKARA - Türkiye'de bu yılın mart ayında, kükürtdioksit açısından en fazla hava kirliliği Kütahya'da, duman açısından da Balıkesir'de yaşandı. Türkiye İst..
Adana en büyük ikinci sanayi kenti olma yolunda Financial Times Grubu dergisi Foreign Direct Investment (fDi) tarafından Türkiye'de Manisa, Kocaeli ve Konya ile birlikte ''Avrupa'nın en iyi e..
Gümrüklerde rüşvete ''kartlı'' önlem Gümrük Müsteşar Vekili Mehmet Şahin, gümrük sahasında para kullanımını önleyecek ''elektronik'' bir sistem geliştirdiklerini, sistemin yıl sonuna kadar ha..
İmarzedelere iyi haber Danıştay 13. Dairesi, İmar Bankası mudilerinin yapılacak ödemelerden yararlanmalarını dava açmama veya feragat şartına bağlayan Bakanlar Kurulu Kararı'nın ilgili hükmün..
Borsa 1.seansın ilk yarısında %2,59 yükseldi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında yükseldi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünk..
Televizyon satışlarına ''Dünya Kupası'' dopingi 9 Haziran'da başlayacak ''2006 Dünya Kupası'' öncesinde, televizyon satışlarında yüzde 30 oranında artış olduğu bildirildi. Bursa Dayanıklı Tük..
Kümeslerde kuş gribi önlemi Beypiliç Genel Müdürü Sait Koca, kuş gribi krizinin ardından yeni tedbirler geliştirildiğini, veterinerlerin kitlerle tek tek kontrol ettikleri piliçleri kesimhan..
İMKB'de 'sendika' konusu mahkemelik oldu İstanbul Menkul Kıymetleri Borsası (İMKB) çalışanlarının "sendikalı olma" isteği mahkemelik oldu. 367 borsa personeli Tez-Koop-İş Sendikası'na üye olu..
Gümrüklerde rüşvete 'kartlı' önlem Gümrük sahasında para kullanımını önleyecek "elektronik" bir sistem geliştirildi. Sistem yıl sonuna kadar hayata geçirilecek. Kartlı sistem ile gümrük idare..
İçişleri'nin "İçkili yer" itirazına Danıştay'dan ret Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, İçişleri Bakanlığının, ''içkili yer bölgesi tespiti''ne ilişkin genelgesinin yürütmesinin durdurulma..
Topçu davası ertelendi Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılandığı davanın kesin karara bağlanması ertelendi. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9