25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bin Ladin: Musavi masum Kaide lideri Usame bin Ladin, dün bir internet sitesinde yayımlanan ses kaydıyla 11 Eylül saldırılarından sorumlu olduğunu ilk kez söylerken...
Persepolis beyazperdede Dünyaca ünlü Sony Pictures şirketi, İslam Devrimi sonrası İran'da büyüyen küçük bir kızın yaşamını anlatan 'Persepolis' çizgi romanının film haklarını satın aldı.
Yargıtay: Kediler sevimli hayvanlar Yargıtay, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kedi olarak betimlendiği karikatür nedeniyle Cumhuriyet gazetesi ve Musa Kart'ın tazminat ödemeye mahkûm edildiği kara..
Saldırılar ihanet oyunu İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Danıştay ve Cumhuriyet gazetelerine yönelik saldırılarla ilgili ilk kez konuştu.
Teröre karşı yeni birim İç ve dış güvenlikle terörle mücadelede koordinasyonu Başbakanlığın sağlamasını hedefleyen ve bu amaçla Başbakanlık Güvenlik İşleri Başkanlığı'nın Genel Müdürlüğe dönü..
Tasarruf için tedaviye limit Sağlıktan 1.4 milyar YTL'lik tasarruf için 'tedavi bedelini sabitleme' öne çıktı. Üniversiteleri bile şaşırtan sabit fiyat listesi, özel hastaneleri tedirgin etti..
GATA: Ecevit'in durumu aynı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavisi süren eski başbakanlardan Bülent Ecevit hâlâ komada.
Uğur Kaymaz anıtına beraat Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Kasım 2004'te düzenlenen bir operasyonda babasıyla birlikte öldürülen 12 yaşındaki...
Nükleer santralda yaman çelişki Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye'nin enerji konusunda yüzde 70 oranında dışa bağımlı olduğunu, bunun için nükleer santral kurulması gerektiğini savund..
Son ordinaryüs vefat etti Hayataki son ordinaryüs profesör Reşat Kaynar hayatını kaybetti. 96 yaşındaki Kaynar, bir beyin rahatsızlığı nedinyle Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi görü..
Kızılırmak Deltası'nda 31 bin kuş halkalandı Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Kızılırmak Deltası'nda sürdürülen kuş halkalama programında 2006 ilkbahar dönemi çalışmaları tamamlandı.
AKP'li belediye başkanı eşleri, Ürün'e öfkeli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi'nin davetiyle İstanbul'a gelen, AKP'li belediye başkanlarının eşleri Konya Milletvekili..
Kapıkule'deki 60 gümrükçüye hapis cazası Kapıkule'deki rüşvet davasında yargılanan 60 gümrükçü, 10 ay ile sekiz yıl altı ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları aldı. 58 tutukludan 35'i tah..
Alevi öğrenci mahkeme kararıyla yine din dersinde Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Kenanoğlu'nun ilköğretim dördüncü sınıf öğrencisi oğlu Mustafa Berkay'ın 'zorunlu din ..
'Özeller'de yüzde 20 zam İstanbul'daki bazı özel okullar, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında uygulayacakları okul ücretlerini belirledi. Bazı eğitim kurumları zam yapmazken, bazılarında yüzde 2..
Başbakan'a saldırı brifingi Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay'a yönelik saldırı ile ilgili brifing aldı. Erdoğan, TBMM'deki Başbakanlık makamında İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara Vali..
İP'den yalanlama İşçi Partisi (İP) Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek, dünkü Radikal'in sekizinci sayfasında yayımlanan haberdeki "Ulusal Haber, Doğu Perinçek'in lideri olduğu İşçi Pa..
Kanseri 'yendi' ama zararı bâki Marihuana kullanımı, akciğer kanseri riskini tetiklemiyormuş. Araştırmayı gerçekleştiren Kaliforniya Üniversitesi'nden bilim adamları şaşkın çünkü uzun süreli ..
Maddi koşu bilgileri manevi şarkı desteği Müzikçalar uyumlu spor ayakkabı, koşu sürenizi ve kat ettiğiniz mesafeyi iPod ekranında göstermekle kalmıyor, hıza göre şarkı bile seçiyor.
Umut 'bıçak affı'nda Britanya'da 'bıçak affı' başladı. Polis, bıçak ve diğer kesici-delici aletlerini teslim eden kişiler hakkında beş hafta cezai işlem yapmayacak.
Az uyumak kilo yapıyor Amerikan Göğüs Derneği'nin araştırmasına göre, az uyuyan orta yaşlı kadınlar daha kilolu.
Tania, Che'nin sevgilisi değil Eski Doğu Alman istihbarat örgütü Stasi'nin ajanı olan Tania'nın sırları Meksika'da kitaplaştırıldı.
En iyi doktor 'oyuncu' olan Doktorların ameliyatta hata payını azaltan faktörlere video oyunları da eklendi. Yeni bir araştırma ameliyata girmeden önce 20 dakika 'Super Monkey Ball' gibi vide..
Sine hazır mı ki dönelim oraya... CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Parti Meclisi (PM) toplantısının basına kapalı bölümünde değerlendirmelerde bulundu. Baykal, sine-i millet olasılığının CHP'n..
Türban vizesine barolardan veto Ankara Barosu'na karşılık Barolar Birliği, türbanla oy kullanan avukatların disipline sevkine karar verdiAKP, belediyelere "Siz fetva vermeyin" diyecek
Sosyal Sigortalar Yasası kabul edildi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 15 maddesi bir kez daha görüşülmek üzere Meclise iade edilen, Sosyal Sigortalar..
Kur artışı, borç stokunu 18 milyar YTL yükseltti Nisan sonunda 1.3155 YTL olan dolar kurunun son günlerde yaklaşık yüzde 15 artarak 1.50 YTL'nin üzerine yükselmesi, yüzde 36.4'ü döviz ve dövi..
Özel okullara yüzde 9 zam 1 Haziran'da başlayacak kayıtlar öncesi özel okulların büyük kısmında zam oranları belli oldu. Özel Okullar Derneği Başkanı Rüstem Eyüboğlu, 'Enflasyon oranında yapı..
Abbas'la görüşme sözü İsrail Başbakanı Ehud Olmert, göreve geldikten sonraki ilk yurt dışı ziyaretini ABD'ye gerçekleştirdi. Başkan Bush'la görüşen Olmert, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abba..
Talat-Klerides buluşuyor BM Genel Sekreteri Annan, dün Kıbrıs Rum ve Türk kesimlerini yeniden görüşme başlatmaya çağırdı. Bu arada Rum kesiminin eski lideri Glafkos Klerides ile KKTC Cumhurba..
Ladin: Musavi yoktu El Kaide lideri Usame bin Ladin, sessizliğini 11 Eylül mahkumu Zekeriya Musavi için bozdu. Bir internet sitesinde yayımlanan yeni ses bandında Ladin, ömür boyu hapse mahku..
Yakuza lideri 'emekli' oldu 2005'ten beri Japon mafyası Yakuza'nın en büyük ailesi 'Yamaguchi-gumi'yi yöneten Shinji Ishihara, istifa etti!. Japon mafyası "Yakuza"nın en büyük ailesi "Yamaguc..
Sırbistan-Karadağ ilk ve son kez kupada! Haziran ayında Almanya'da başlayacak Dünya Kupası pek çok milleti buluşturacak... Ama Kupa'nın "Sırbistan-Karadağ" için çok daha farklı bir anlamı var..
Eski sağ kolu Aziz: Saddam suçsuzdur Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in sağ kolu eski Başbakan yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tarık Aziz 3 yıl sonra ilk kez ortaya çıktı! Saddam'ın dünkü du..
İran, doğrudan ABD ile nükleer temas istiyor Önce 18 sayfalık mektupla nabız yokladı. Şimdi de doğrudan görüşme istiyor. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, gönderdiği "arabulucular"la, 26..
'Demir yumruk' yasası Hollanda parlamentosu teröre karşı Avrupa'nın en sert yasasını kabul etti. Polise yeterli kanıt olmadan gözaltı, ani baskın ve izin olmaksızın arama hakkı tanıdı, gözalt..
Limanda uzatma TCDD İzmir Limanı'nın özelleştirilmesi için açılan ihalede, teklif verme süresi 21 Eylül'e ertelendi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.AD..
Müzik şenliğine siz de katılın DÜNYA Müzik Şenliği, 21 Haziran'da İzmir'de de kutlanacak. Fransız Kültür Merkezi'nin öncülüğünde gün boyunca Fransız ve İtalyan kültür merkezlerinin bahçeleri,..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10