25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İlk çeyrekte işsizlik Asaf Savaş Akat - Hanehalkı iş gücü Araştırması'nın ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiyoruz. Pazartesi günü istihdam verilerini 2004 ve 2005'le karşılaştırdık. Bir önce..
Demokrasiye sahip çıkalım ama... Ruhat Mengi - Ama ikiyüzlülükle yapılacak iş değil bu! Demokrasiye ancak gerçek bir iyi niyetle, sağduyuyla, bölücülüğe, kışkırtmalara inanmayarak, katılmay..
Fatura millete Güngör Mengi - Tüpraş'ın yüzde 14.76'lık hissesinin İsrailli iş adamı Ofer'e satışını İdare Mahkemesi iptal etti. Bu karar, iktidara gelince padişah yetkilerine sahip oldukla..
Halil Ürün'ün halefi AKP'de kriz yarattı Halil Ürün'ün MKYK üyeliğinden istifa ettirilmesinden sonra yerine atanan kişi AKP'de yeni bir krize neden oldu
'Boşuna heveslenmeyin erken seçim olmayacak' Başbakan Erdoğan, komplodan bir ihanet çetesi çıktığını belirterek ekledi: Türkiye'nin kaderini bu karanlıktan medet uman kriz tacirlerine teslim..
Gül: Krizden herkes etkilenir Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'de yaşanan son olayların ülkedeki huzur ve istikrarı bozmayı, herkesi birbirine düşürmeyi hedefled..
'Hükümet örtbas ediyor şeytan taşlıyor' CHP lideri Deniz Baykal, Susurluk ve derin devlet iddiaları ile Danıştay'a gerçekleştirilen saldırının örtbas edilmek istendiğini belirtti
Bağımsızlık polemiği Dövize müdahale tartışmasına katılan Başbakan 'Müdahalede aceleci değiliz' deyince MB'nin bağımsızlığı tartışılmaya başlandı
Piyasalarda moraller yine bozuk Kuş gribinin insandan insana geçtiği haberleriyle yurtdışı borsaların düşüşe geçmesi İMKB'yi de vurdu. Borsa 1.134 puan düştü euro ilk defa 2 YTL'yi geçti
Petrol Ofisi'nin üç aylık kârı 13 kat arttı Türkiye'nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi'nin ilk çeyrek konsolide net kârı geçen yıl aynı dönemdeki 3.63 milyon YTL'den bu yıl ilk..
Türkiye'nin kaybı belgelendi Türkiye, Ofer'in Tüpraş satışından elde ettiği tatlı kârı Vatan'dan öğrenmişti. Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının Ofer'e satışının iptali, bu satışta kaybedenin kamu o..
Panasonic üretime ışık yaktı Panasonic'in üreticisi Matsushita Electric, Türkiye'yi yakın takibe aldı. Yönetim Kurulu Üyesi Kashima, 'AB süreci çok önemli. İlerde Türk şirketlerle işbirliğin..
IMF: Küresel dalga hataya yer bırakmadı IMF Türkiye Temsilcisi, 'Küresel hareketlilik doğru politikayı zorunlu kılıyor. Artık hataya yer yok' dedi
Konuta 50 bin YTL zam Konutta önceki hafta yüzde 1.08'den yüzde 1.20'ye çıkan aylık faizin bu hafta 1.25-1.30 bandına yükselmesi bekleniyor. Faizin yüzde 1.30'a çıkması durumunda 20 yıl vade..
Enflasyon tahmini yükseldi Kurlardaki artışın ardından banka ve aracı kurumlar da enflasyon tahminlerini yukarı çekti. Mayıs beklentisi yüzde 0.60'tan 0.83'e çıktı
8 ay erken bitirilen Dalaman açılıyor Türkiye'nin en önemli turizm kapılarından biri olan yeni Dalaman Dış Hatlar terminalinin yapım çalışmaları tamamladı. Planlanan tarihten 8 ay önce yapım..
Kur artıyor zam yağıyor Kurlar 8 Mayıs'tan bu yana yüzde 18 arttı. Bu artış otomotiv, beyaz eşya, cep telefonu ve televizyon gibi ithal girdisi yüksek ürünlere zam getirdi. Fiyatlar beyaz eş..
Afrika'daki ada ülkesinin tek bir uçağı vardı, o da denize düştü Orta Batı Afrika'nın Atlas Okyanusu açıklarındaki ada ülkesi Sao Tome ve Principe'in ulusal havayolu şirketine ait tek yolcu ..
Atatürk Havalimanı'nda korkutan yangın Kargo bölümünde çıkan yangın 4 dakikada hızla yayıldı. Atatürk Havalimanı'nı siyah dumanlar sardı. Alevlere en yakın bina VlP'ti, ilk önce burası boşal..
Rumlar'a limanlarınızı açın yoksa müzakere riske girer AB, Türkiye'ye Kıbrıs konusunda sert bir uyarıda bulunmaya hazırlanıyor. Rumlar'a limanların açılmaması durumunda müzakerelerin kesilme..
İt dalaşı yok, Yunan pilot arkadan çarptı Hava Kuvvetleri, Ege'de 'it dalaşı'nın yaşanmadığını, Yunan pilotun Türk F-16'sına arkadan ve alttan çarptığını açıkladı
Yine Sofya Tetikçi avukat Arslan'ın, Danıştay saldırısından önce Bulgaristan'a esrarengiz bir seyahat yaptığı tespit edildi
Parlak kilit isim mi? Ülkü Ocakları'na alternatif olarak kurulan Ata Ocakları'nın eski Başkanı olan ve Akın Birdal'a suikast zanlılarıyla bağlantılı olduğu iddialarıyla gündeme gelen Ayhan P..
Düne göre daha kötü değil, bu bile umut verici GATA'dan dün saat 10.00 itibariyle yapılan yazılı açıklamada, 'Sayın Bülent Ecevit'in koma durumu devam etmektedir. Yaşam destek ünitesine bağl..
Konya'da İBDA-C operasyonu: 23 gözaltı Polis, Konya kent merkezi ile Ilgın, Taşkent, Hüyük ve Beyşehir ilçelerinde, ev ve işyerlerine eşzamanlı baskınlar yaptı
Cim-Bom'un şampiyonluğunu öğrenmişti, çok mutlu öldü Pazartesi günü vefat eden 1982 Anayasası'nın mimarı Prof. Dr. Orhan Aldıkaçtı için Bahçeşehir Üniversitesi'nde tören düzenlendi
Faturası kabarık ziyaret İstanbul Belediyesi'nin davetlisi olan 34 AKP'li belediye başkanı eşinin masraflarını iki firmanın karşılayacağı belirtildi. Sadece 5 günlük otel ücreti 90 bin YTL'y..
Başkanın muhallebicisine resmi törenli açılış yapıldı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın aile şirketi Saray Muhallebicisi, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde satın alınan 5 katlı..
'İyi yetiştirmeyen babamdan şikayetçiyim' Anıtkabir'deki askerlere hakaret eden PKK itirafçısı eylemi 'elinde olmayan nedenlerle' yaptığını söyledi
Şairler Şişli'de buluşuyor Şairler Şişli'de buluşacak. Bu yıl ilk defa düzelenen Şişli Şiir ve Bahar Buluşması 27 Mayıs'ta gerçekleşecek.
Frey'in tartışmalı kitabı Türkçede James Frey'in ABD'de büyük ilgi gören ve çok tartışılan romanı 'Bir Milyon Küçük Parça', Artemis Yayınları tarafından yayımlandı.
Melbourne'de DJ'ler için hayat okulu DJ, prodüktör ve müzisyenler için bir hayat okulu niteliğindeki Red Bull Müzik Akademisi, bu yıl 24 Eylül-27 Ekim tarihleri arasında Avustralya'nın Melbou..
Çevirmenler 'birleşti' Kuruluş çalışmalarını mayıs ayında tamamlayan Kitap Çevirmenleri Meslek Birliği (ÇEV-BİR) resmen faaliyete geçti.
Tate'den misafir var Kasım ayında kapılarını açmaya hazırlanan Santral İstanbul, Britanya'nın en gözde müzesi Tate Modern'in dönüşüm bölümü başkanı Donald Hyslop'u ağırlıyor.
İbsen her yerde Eserleri dünyada en çok yorumlanan oyun yazarlarından Norveçli Henrik İbsen, ölümünün 100'üncü yılında bütün dünyada anılıyor.
Campbell kararını kupa sonrası verecek Fenerbahçe'nin transfer listesinde olduğu iddia edilen Sol Campbell, kariyeriyle ilgili kararı 2006 Dünya Kupası'nın ardından vereceğini açıkladı.
Fenerbahçe'de hedef A Grubu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası B Grubu Atletizm Yarışmaları 27-28 Mayıs'ta İstanbul'da, Fenerbahçe'nin ev sahipliği ve organizasyonunda yapılacak.
Marka olana destek Türk ürünlerinin markalaşması ve yurtdışı pazarlarda tanınması için yapılacak çalışmalarda reklam ve pazarlama harcamalarının yüzde 80'ine ve yıllık en fazla 250 bin dolar ..
Telsim için izin çıktı, para TMSF'ye yattı Telekomünikasyon Kurumu dün yaptığı yazılı açıklamada Telsim'i satın alan İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone ile imtiyaz sözleşmesi imzalandı..
Ali Koç: AB'ye imtiyazlı ortak olalım Koç Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde üniversite öğrencileriyle yaptığı söyleşide, bir soru üzerine Avrupa Bir..
Sosyal güvenlik aynen... Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun Cumhurbaşkanı tarafından veto edilen 15 maddesi, TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda aynen geçti.
Türk Telekom'a 36 milyon YTL ceza Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekomünikasyon A.Ş.'ye 2002 yılında uyguladığı promosyonu Telekomünikasyon Kurumu'na onaylatmadığı için verilen 36 milyon 416 bi..
'İt dalaşı değil, Yunan tacizi' Hava Kuvvetleri Komutanlığı Ege'deki kazanın 'it dalaşı' yüzünden değil, Yunan F-16 jetinin tacizi yüzünden yaşandığını açıkladı.
Aynı makûs talih... Tarihte Sırbistan'la aynı 'makûs talihe' boyun eğip denize kıyılarını yitiren ülkeler az değil.
İran, ABD ile görüşme peşinde Bush yönetiminin aleyhine BM kararı çıkarmaya uğraşırken askeri müdahaleyle de tehdit ettiği İran, nükleer krizde dümeni ABD'yle müzakereden yana kırıyor.
Tahran'da öğrenci ateşi İran'da üniversite rektörlerinin değiştirilmesi ve bazı profesörlerin zorla emekli edilmesi öğrencilerin büyük tepkisini çekti.
Doğu Almanya'da eski komünistler camiye karşı Berlin Duvarı'nın yıkılışına dek komünist yönetim altında yaşayan Doğu Berlin'de inşası planlanan ilk cami, halkı isyan ettirdi.
Annan adada görüşme istedi BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Kıbrıs'taki tarafları görüşmeleri yeniden başlatmaya çağırdı.
'Güneydoğu riskli bölge' Londra merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nün (IISS) 2006 askeri dengeler raporunda, dünyanın hâlâ büyük bir terör tehdidi altında olduğuna dikkat..
Olmert planına Bush desteği İsrail'in yeni Başbakanı Ehud Olmert, sıkı müttefiki ABD Başkanı George W. Bush'la ilk görüşmesinde, Batı Şeria'nın bir kısmını 'geri çekilme' adı altında ilhak ed..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10