25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
3 Doğru, 3 Yanlış 2008 elemelerine 3 ay kala Milli Takım Belçika'ya birbirinden güzel 3 gol attı. Ancak savunmadaki yanlışlarımız bizi galibiyetten etti
Bu sistemle böyle Hakan Yaşar (Spor) - Fatih Terim kesinlikle çılgın bir hoca. Kendisini dizginleyemeyecek kadar hemde. Bol forvetli, topa hükmetmek isteyen, rakip kontratak risklerini göze..
Finale yakıştı Talay Erker (Spor) - Hani bir çığırtgan müşteri toplamak için kapıya dikilip bağırsaydı, galiba şöyle söylerdi: 'Gel kardeşim, gel... Futbola doymak istiyorsan gel... Nefis k..
Bitlisli nakliyecileri 'PKK'lı' damgası yıktı İzmir'in Kemalpaşa İlçesi Bağyurdu Beldesi'nde kiraz pazarında zabıta görevlileriyle, nakliyeci grup arasında çıkan ve 1 kişinin öldüğü, 12 kişi..
Çelebi Hava: Dünkü yangında antrepo depo ve tesislerimiz hasar gördü İSTANBUL - Çelebi Hava Servisi Genel Müdürü Samim Aydın, Atatürk Havalimanı kargo bölümünde çıkan yangınla ilgili olarak, ..
Tukaş, Çin'de ürettiği domates salçasının ilk sevkiyatını yaptı İSTANBUL - Tukaş Genel Müdürü Ahmet Uysal, yalnızca ihracata yönelik Çin'de üretilen domates salçasının ilk sevkiyatını yaptık..
Kapıkule Operasyonu'nda tutuklanan sanıklardan 23'üne 7'şer yıl hapis cezası EDİRNE - Kapıkule Sınır Kapısı'nda, 'Örgüt kurma suretiyle irtikap ve rüşvet iddiası' ile yargılanan, 58 tutuklu s..
Ürdünlü ilaç şirketi Hikma, Türkiye'de ortaklık fırsatları arıyor LONDRA - Merkezi Ürdün'de bulunan ve Londra Menkul Kıymetler Borsası'na kayıtlı ilaç şirketi Hikma, Türkiye'de ortak iş imkan..
Lisede ’racon' kavgası Üsküdar Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde çıkan kavgada 3. Sınıf Öğrencisi M.M.Y, sınıf arkadaşı B.P’yi ekmek bıçağıyla 6 yerinden yaraladı.
Grup Emeklilik Planları çalışanlar için çekim merkezi Kurumsal emeklilik planlarının önemine değinen Aviva Hayat ve Emeklilik Genel Müdüsü Keti Bonofiyel, işverenlerin grup emekilikle kalifi..
Aksigorta büyümesini sürdürüyor Aksigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, '1.8 milyar YTL ile sigorta sektörünün en güçlü sermaye yapısına sahip olan şirketimiz, 2005'i sigortacılık sonuçları bak..
Ankara Emeklilik'ten Medline acil yardım güvencesi Ankara Emeklilik, toplumun tüm bireylerinin temel ihtiyacı olarak gördüğü acil sağlık hizmetim, Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası katıl..
Ankara Sigorta 70 yaşında Ankara Sigorta, 70'inci yılını bir dizi etkinlikle kutlamaya başladı. Ankara Sigorta 2006 Verimlilik Yılı Toplantısında bir araya gelen Ankara Sigorta ekibi, Kapado..
AIDS'in şempanzeden bulaştığı kesinleşti Dünyada AIDS vakalarının görülmeye başlanmasından 25 yıl sonra, bu hastalığın insanlara ilk olarak, Afrika ülkelerinden Kamerun'un ormanlık bölgelerin..
Vakıf Finansal, genel müdürlüğünü Şişli'ye taşıyor İSTANBUL - Vakıf Finansal Kiralama A.Ş, genel müdürlüğünü Şişli'ye taşıyacak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, "Şirketimiz genel müdü..
Gay Futbol Şampiyonası Arjantin'de Uluslararası Gay ve Lezbiyen Futbol Federasyonu (IGLFA), 4. Dünya Gay Futbol Şampiyonası'nın Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yapılmasını kararlaştırdı...
Panasonic, yatırım için AB serüvenimizi izliyor Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden Japon Panasonic, Türkiye'de üretime dönük yatırım için, Avrupa Birliği (AB) üyeliğine yönelik yol h..
Bayrampaşa'da yeni alışveriş merkezi Forum İstanbul'un temeli atıldı İSTANBUL - Bayrampaşa'da yaklaşık 250 bin metrekare alan üzerine kurulacak Forum İstanbul'un temeli atıldı. Avrupalı proj..
Toplam 3 kişi ve firmaya ihale yasağı getirildi ANKARA - Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca, iki kişi ve 1 firmaya ihalelere kat..
Tütün üretiminden vazgeçen çiftçiye 'devlet desteği' geldi ANKARA - Tütün üreticisine, alternatif ürün için destek verilecek. 11 ilde tütün üretiminden vazgeçen üreticilere, dekar başına ek d..
Vakıf Finansal, genel müdürlüğü Şişli'ye taşıyor İSTANBUL - Vakıf Finansal Kiralama A.Ş, genel müdürlüğünü Şişli'ye taşıyacak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, "Şirketimiz genel müdürl..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.58, yıllık yüzde 15.21 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.58, yıllık yüzde 15.21 olarak açıklandı. 25 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Akbank'tan konut kredilerine yönelik yeni bir hizmet: "Büyük Kırmızı Ev" İSTANBUL - Konut kredilerinde lider olan, 2006 yılının ilk 3 aylık bölümünü de yine lider kapatan Akbank, konut kredil..
BİMSA'dan KOBİ'lere "Anahtar" paket İSTANBUL - BİMSA, KOBİ'lere küresel rekabete hazırlamak için 'Anahtar' isimli bir paket hazırladı. BİMSA tarafından geliştirilen 'Anahtar' isimli paket say..
Sandra Bullock hayranından dertli Oscarlı ''Crash'' filminin başrol oyuncularından, ''Speed'' (Hız Tuzağı), ''28 Gün'' gibi gişede başarılı hasılat elde eden filmlerin yıldızı Sandra Bullock,..
Frida'nın tablosuna 5,6 milyon $ Meksikalı kadın ressam Frida Kahlo'nun ''Kökler'' adlı tablosu, New York'ta dün akşam düzenlenen bir müzayedede 5,6 milyon dolara alıcı buldu. Sotheby's taraf..
10 yıl sonra Guns N'Roses Amerikalı rock grubu Guns n'Roses, 10 yılı aşkın bir süre sonra çıktığı Avrupa turuyla, kaybettiği ''hard-rock şampiyonu'' unvanını yeniden elde etmeye çalışıyor. 19..
13 yaşında kalp krizinden öldü İlköğretim yedinci sınıf öğrencisi Esra'nın kalbi fen bilgisi sınavı öncesinde durdu
Telsim'i alan Vodafone 4.5 milyar doları verdi Telekomünikasyon Kurumu ile İngiliz şirketi Vodafone arasında imtiyaz sözleşmesi dün imzalandı. Bu imtiyazla satış süreci tamamlandı ve Telsim ..
"Turquality Vizyon Seminerleri" Jack Trout ile başlıyor İSTANBUL - "Turquality Vizyon Seminerleri" 30 Mayıs 2006 Salı günü saat 14.00'de Swisotel'de pazarlama stratejistlerinden Jack Trout ..
Toplam 3 kişi ve firmaya ihale yasağıı getirildi ANKARA - Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca, iki kişi ve 1 firmaya ihalelere ka..
11 ilde tütün üretiminden vazgeçen üreticilere ek destek verilecek ANKARA - Tütün üreticisine, alternatif ürün için destek verilecek. 11 ilde tütün üretiminden vazgeçen üreticilere, dekar baş..
ABD Dışişleri: Ege'deki sorunların çözümü Ankara ve Atina'ya düşüyor WASHINGTON - Ege Denizi'ne ilişkin Türkiye ile Yunanistan arasında birçok sorun olduğuna dikkat çeken ABD Dışişleri Bakanl..
İlk adım Suns'dan ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), konferans finallerine bu sabaha karşı yapılan tek maçla devam edildi. Batı Konferansı final serisinin ilk maçında, Phoenix Suns, de..
TOBB'dan Çağlayan: Türk sanayii AB rekabet testinde başarılı oldu ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Zafer Çağlayan, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin, ..
Vakıfbank, Ankara Gölbaşı'nda yeni bir şube açtı İSTANBUL - Vakıfbank, Ankara Gölbaşı'nda yeni bir şube açtı. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada Gölbaş..
THY Kargo, dünkü yangından etkilenmedi İSTANBUL - THY Kargo, dünkü yangından etkilenmedi. Türk Hava Yolları A.O. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Atatürk ..
DTM Müsteşarı Kayalar: Adil olmayan serbestleşme gelişmekte olan ülkeleri ithalata bağımlı hale getirir ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar, adil olmayan serbestleşmenin gelişmekte ..
IISS: Terör hala büyük tehdit Merkezi Londra'da bulunan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) tarafından hazırlanan 2006 yılı askeri dengeler raporunda, dünyanın hala büyük bir..
Dolar 1,53'ten güne başladı İstanbul serbest piyasada dolar 1,5300, avro 1,9550 YTL'den güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,5200 YTL'den alınan dolar, 1,5300 YTL'den satılıyor. 1,9450 YTL'den alın..
NBG Finansbank için düğmeye bastı National Bank of Greece S.A. (NBG), Finansbank hisselerinin devri için izin almak üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) başvurdu. Finansba..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10