25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tukaş fason Çin salçası ihracatına başladı Tukaş'ın, maliyet avantajı nedeniyle Çin'de ürettirdiği domates salçasını Norveç, Danimarka, Almanya ve Gürcistan gibi ülkelere ihraç etmeye başladı..
TMSF, Türkçe TV'yi rekor teklifle Palmiye Yayıncılık'a ihale etti İSTANBUL - TMSF muhammen bedeli 350 bin YTL olan Türkçe Tv Uydu Yayın Lisansı ile Kablolu Yayın Lisansı'nı satışa çıkardı. Bu..
Afganistan'da açlık tehdidi Dünya Gıda Programı (DGP), bağışçı ülkelerin yardım yapmaması halinde açlığın gelecek aylarda Afganistan'ı tehdit edeceği uyarısında bulundu. DGP, ''iş karşılığı g..
Tüketici kredilerinin toplamı 38.7 milyar YTL'ye ulaştı ANKARA - Mevduat bankalarının verdiği tüketici kredilerinin toplamı, bir haftada yaklaşık 563 milyon 779 bin YTL artarak 18 Mayıs itiba..
Akbank, 500 milyon euro sendikasyon için yetki verdi İSTANBUL - Akbank, 500 milyon euro sendikasyon için yetki verdi. Akbank T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın, 3 yıl ..
Gül: Sağduyu ile aşacağız Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türk ve Yunan savaş uçaklarının çarpışmasıylailgili olarak, ''sağduyu içerisinde, bu tip problemlerin bir daha ..
Baykal'a 'ıvır zıvır' cevabı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ''Danıştay saldırısında iktidarın katkısı olduğu'' yönündeki sözlerine ilişkin, ''Ben anlamakta z..
Serdengeçti: Ekonomik istikrarı zor yakaladık, devam ettirmek zorundayız ANKARA - Merkez Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti, "Biz ekonomideki istikrarı çok zor yakaladık. Bu istikrarı d..
Yayın kuruluşlarına kullanım bedeli olarak 38.5 milyon YTL tahakkuk ettirildi ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan..
Bakan Güler: Doğalgazı Avrupa'da en ucuz kullanan ülkelerden biriyiz İSTANBUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'de birçok kesimin enerji fiyatlarının yüksekliğinden bahs..
Tüzmen: Kur, aşırı değerlilikten normal seyrine geliyor/ "Bu kur istihdama katkı sağlar" ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, kurun şu anda aşırı değerlilikten, normal değerine doğru bir sey..
İsveç'te 2.0'lık deprem paniği İsveç'in başkenti Stockholm'de meydana gelen, Richter ölçeğine göre 2 büyüklüğündeki depremi patlama sanan halk sokaklara döküldü. Uppsala Üniversitesi'nden Sis..
Kazakistan Çin'e petrol akıtıyor Çin ve Kazakistan arasında döşenen boru hattından ham petrol akmaya başladı. Bu, Çin'e doğrudan boru hattıyla aktarılan ilk ithal petrol oldu. Yeni Çin Haber ..
Telsim bedeli TMSF hesaplarına girdi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Telsim'in satışından 4 milyar 550 milyon dolarlık bedelin TMSF'nin banka hesaplarına girdiğini..
Dolar 1,5530 YTL'ye yükseldi İstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış-satış fiyatları, saat 14.00 itibariyle YTL olarak şöyle: İSTANBUL SERBEST PİYASA ALIŞ SATIŞ ------------------..
Türkiye'nin uluslararası döviz rezervi 78 milyar dolara geriledi ANKARA - Türkiye'nin uluslararası döviz rezervi 78 milyar dolara geriledi. Merkez Bankası tarafından haftalık olarak yayınla..
Saran: Yönetime talibiz Fenerbahçe'de Haziran ayında yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesi eski yönetici Sadettin Saran, ekibiyle birlikte yönetime talip olduklarını açıkladı. Saran, Çırağa..
Dolar 1,5470 YTL'ye yükseldi İstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış-satış fiyatları, saat 12.00 itibariyle YTL olarak şöyle: İSTANBUL SERBEST PİYASA ALIŞ SATIŞ ------------------..
Bursa'da yine Çetiner dönemi Bursaspor'un, 7 Haziran'da yapılacak olağan kongresinde yeniden aday olma kararı alan Levent Kızıl'ın, iki gün önce görevinden ayrılan Raşit Çetiner ile yeniden a..
Yıldırım için açlık grevi Fenerbahçe'de, görevi bıraktığını açıklayan Aziz Yıldırım'ı geri döndürme çabaları sürüyor. Hatay'dan gelen Serkan Kuş adlı Fenerbahçe taraftarı, başkanın geri dönme..
Beşiktaş Özden'i istedi Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Dağlı, Beşiktaş'ın kaleci Özden'i transfer etmek için teklifte bulunduğunu belirterek, karşılıklı bir rakam telaffuz edildiğini, ..
Sakarya'da hedef kalıcı olmak Sakaryaspor Kulübü Başkanı Ömer Yazıcı, hedeflerinin Turkcell Süper Ligi'nde kalıcı ve lige renk katanbir takım olmak olduğunu söyledi. Ömer Yazıcı, AA muhabirin..
Hedef 35 bin kombine Fenerbahçe Kulübü, kombine kart satışlarında 35 bini hedefliyor. Sarı-lacivertli kulüp, geride kalan sezonda 21 bin 700 olan kombine kart sayısını, 100. kuruluş yılını ku..
Makinist, tren altında öldü Eskişehir'de geri manevra yapan yük treni, demiryolunda karşıya geçmek isteyen 42 yaşındaki makinist Mehmet Koç'a çarptı
Ege Serbest Bölgesi'nde korkutan yangın İzmir'in Gaziemir İlçesi'ndeki Ege Serbest Bölgesi'nde, uçakların bağlantı parçalarının yapıldığı fabrikanın atık deposunda yangın çıktı. Alevlerin b..
Erdoğan: Danıştay saldırısındaki bağlantılarda nereye ulaşacaksak ulaşacağız ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Danıştay saldırısındaki bağlantılarda nereye ulaşacaksak ulaşacağız" dedi..
Dışişleri: Anadolu Güneşi 06 Tatbikatı, iddia edildiği gibi İran'a yönelik değil ANTALYA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Namık Tan, Anadolu Güneşi - 06 Tatbikatı'nın, İran'a yönelik o..
110 gün rehin tutulan polis görevine döndü PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldıktan 110 gün sonra Irak'ın Zaho kenti yakınlarında İHD, Mazlum-Der temsilcileri ile babasına teslim edilen p..
Bomba uzmanı ihmal kurbanı Hatay'da, İl Özel İdare Müdürlüğü'ne devredilen Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün depolarından çıkan bir kısmı özelliğini kaybetmiş fünyelerin atış poligonunda imha..
Vodafone, Telsim'i devraldı / 4.55 milyar doları alan TMSF, Motorola ve Nokia'ya ödeme yapacak İSTANBUL - Vodafone, Telsim'in mal varlığını devir alma sürecini bugün itibariyle resmi olarak ..
FarmaLojistik'in tedarik merkezi Samandıra'da açıldı İSTANBUL - Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB) çatısı altındaki eczacı kooperatiflerinin ortak satınalma ve lojistik şirketi FarmaLoj..
Unakıtan: TÜPRAŞ'ta hisse satışı iptalinin ardından ÖİB kendi kararını verecek ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara 12. İdare Mahkemesi'nin TÜPRAŞ'ın yüzde 14.76'lık hissesinin satış..
Sadettin Saran, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na adaylığını açıkladı İSTANBUL - Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe eski Asbaşkanı Sadettin Saran, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na..
Turkcell'den telefon rehberindeki bilgileri otomatik yedekleme hizmeti İSTANBUL - Turkcell, telefon rehberindeki kayıtların otomatik yedeklenmesi hizmetini başlattı. "TurkcellTelefonRehberim"..
Sakarya süper lig'e 'Alo' dedi Gecenin yıldızı M'Bayo 15'te perdeyi açtı. Fazlı 28'de eşitledi. Ama fırtına gibi esen Sakarya, Serdal ve Taner'in (2) golleriyle Altay'ı finalde ezdi geçti
TZOB Başkanı Bayraktar, IFAP yönetim kurulu üyeliğine seçildi ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun (IF..
Vodafone, Telsim'i devir aldı / 4 milyar 550 milyon dolar TMSF hesaplarına geçti İSTANBUL - Vodafone'un, Telsim'in mal varlığını devir alma sürecinin bugün itibariyle resmi olarak tamamlandı..
Piyasalar nefes alma çabasında/ İMKB, ilk yarıda 275 puan arttı: 36376/ Döviz ve faiz hafif gevşedi İSTANBUL - İMKB, tepki alımlarıyla başladığı günün ilk yarısında 36800'den döndü. Yurtdışı ..
Necip Fazıl anılıyor Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türk edebiyatının usta şairlerinden Necip Fazıl Kısakürek'in 23. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kültür ve Turizm Bakanl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10