25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

25 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nasreddin Hoca Avrupa’ya açılıyor Özel Maltepe Coşkun Lisesi, 'Sizin Efsaneniz-Bizim Efsanemiz' adıyla organize edilen Avrupa Birliği'nin desteklediği programda, kıssadan hisseleriyle evrense..
Safiye Sultan Koleji öğrencileri Carrousel’de resim sergisi açtı Bahçelievler Özel Burç Safiye Sultan Lisesi öğrencileri, Carrousel Alışveriş Merkezi'nde resim sergisi düzenledi.
Tutuklu ve hükümlülerden elişi sergisi Kartal H Tipi Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlülerin yaptığı resim, folyo, rölyef ve ebru sanatından çalışmaların yer aldığı sergi, Pendik Mehmet Akif Er..
Türkiye’ye, AB yolunda desteğimiz aynen sürüyor Belçika Başbakanı Guy Verhofstadt, ülkesinin Türkiye'nin müstakbel Avrupa Birliği üyeliğine verdiği desteğin ‘aynen' sürdüğünü söyledi.
İt dalaşı değil, Yunan uçağı arkadan çarpmış Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Rodos yakınlarında Türk ve Yunan F-16’larının çarpışmasındaki sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu bildirerek,..
‘Bize Türkiye’deki gizli Ermeniler 10 puan verdi’ Türkiye’nin Eurovision şarkı yarışmasında Ermenistan’a 10 puan vermesini Ermeniler hâlâ izah edemiyor.
Aziz, Şiileri eleştirdi Saddam’ı savundu Duceyl katliamı sanıklarından Irak eski devlet başkanı yardımcısı Tarık Aziz, ifade verdiği duruşmada devrik lider Saddam Hüseyin’i desteklerken olayl..
Ladin: Musavi’nin 11 Eylül’le alakası yok; emri ben verdim Terör örgütü El Kaide’nin elebaşısı Usame bin Ladin, ABD’de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili olarak yargılanan tek kişi olan ve ömür ..
Karadağ ayrılınca Sırp donanması karaya vurdu! Karadağ’ın bağımsızlığıyla sonuçlanan referandumun ardından denize kıyısını kaybeden Sırbistan’ın donanması ortada kaldı.
Euro 2 YTL’yi gördü, piyasalar müdahale istiyor Nisan ayı enflasyon rakamlarının beklentilerin üstünde çıkmasından sonra piyasalarda başlayan dalgalanma bir türlü bitmiyor.
Başbakan Erdoğan: Piyasalara müdahalede aceleci değiliz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümet ve Merkez Bankası'nın piyasalara müdahalede aceleci olmadıklarını söyledi.
Enflasyon hedefinde değişikliğe gerek yok IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, enflasyona ilişkin görünümün biraz daha zorlu hale geldiğini ve faizlerin nereye gideceğine ilişkin şu anda y..
İş Bankası, Avea’nın yüzde 8’ine talip İtalyan firma TİM'in Avea'daki yüzde 40,5 hissesiyle Türk Telekom'dan sonra İş Bankası da ilgileniyor.
Doğalgazlı ticarî araç geliyor Dünya otomobil sektörünün önde gelen kuruluşlarından İtalyan Fiat, pazar payını büyütmek için yeni bir yapılanma süreci başlattı.
Petrol Ofisi: Motorinin fiyatı benzine yaklaşacak Petrol fiyatlarındaki artış, benzine nispeten daha ucuz olan motorinle çalışan dizel araç satışlarını patlattı.
Plazma TV’ye talep çok, yeni fabrika yolda Ofis sistem ürünlerinden ev elektroniğine yayılan geniş bir alanda faaliyet gösteren Panasonic, yıl sonuna kadar 5 milyon plazma TV üretmeyi hedefli..
Zemin kayması yaşanırsa zengin de kaybeder fakir de ABD'nin faiz artırımı beklentisiyle dalgalanan uluslararası piyasalar ile Danıştay saldırısıyla gerilen siyasi ortam, döviz ve faizi yükse..
TK, Telsim’in satışına onay verdi Telsim’in Vodafone’a devrine bir adım daha yaklaşıldı. Dün konuyu masaya yatıran Telekomünikasyon Kurulu (TK), satışa ilişkin imtiyaz sözleşmesine onay verdi..
Sanayiciler: Döviz sürekli yükselirse sıkıntı olur Değerli YTL’den şikayetçi olan sanayiciler de, doların birden yükselmesinden dertli. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, dövizin süre..
Vetolu ‘Sosyal Güvenlik Yasası’ komisyondan aynen geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in 15 maddesini veto ettiği Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, TBMM Plan Bütçe Komisy..
Atatürk Hava Limanı'nda korkulu saatler Atatürk Hava Limanı'nda çıkan yangın dün İstanbul'da paniğe yol açtı. Alevler çevredeki binaların boyuna ulaşırken, bölgeyi siyah bir bulut tabakası ka..
Kargoda Laleli esnafının 10 milyon dolarlık malı vardı İstanbul Atatürk Hava Limanı’nın kargo bölümünde çıkan yangında Laleli esnafının ihraç ettiği mallar da zarar gördü.
Bomba imha uzmanı dinamit patlatırken öldü Hatay’da, Köy Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait eski dinamitleri imha etmek üzere patlatan bomba uzmanı hayatını kaybetti.
Çetede yeni bir paşa ismi daha karıştı Danıştay saldırısıyla ilgili ortaya çıkan ilginç ilişkilere her gün yenileri ekleniyor. Emniyet ve MİT’in, saldırıların arkasında emekli bir paşanın bul..
‘Kilit isim Tekin’in TSK içindeki irtibatlarına bakılmalı’ Danıştay’a silahlı saldırı olayını soruşturan istihbarat ekipleri, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içer..
‘Yüzbaşı’nın saklandığı villaya Jandarma baskını Danıştay’a yapılan silahlı saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Muzaffer Tekin’in bir süre saklandığı Beykoz Çavuşbaşı’nda..
Yıllardır sahnelenen oyunların tekrarına müsaade etmeyeceğiz İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Cumhuriyet Gazetesi ve Danıştay saldırılarının ‘kışkırtmaya’ yönelik olduğunu söyledi.
Saldırganın kod adı Polat Alemdar Danıştay’a silahlı saldırıda bulunan Alparslan Arslan’ın kod adı olarak Kurtlar Vadisi dizisindeki ‘Polat Alemdar’ karakterini kullandığı belirlendi.
Eymür’den ‘özel oluşumlar adam topluyor’ uyarısı ‘Şu sıralar bazı özel oluşumlar adam topluyor’ diyen MİT Kontr-terör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür’ün, Danıştay saldırganı Alparslan Arsla..
Emniyet, provokatif saldırılara karşı alarmda Emniyet Genel Müdürlüğü, Danıştay saldırısının ardından yeni provokatif saldırılara karşı harekete geçti.
İmamlara 45 YTL taksitle dizüstü bilgisayar Diyanet İşleri Başkanlığı, personelini bilgisayar sahibi yapmak için kampanya başlattı.
1982 Anayasası’nın mimarına son görev Kansere yenik düşerek dört gün önce hayata veda eden 1982 Anayasası’nın mimarı Prof. Dr. Orhan Aldıkaçtı’nın naaşı Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze nam..
Latife Hanım’ın mektuplarına yasak koyan son ordinaryüs vefat etti Ordinaryüs Prof. Dr. Reşat Kaynar, tedavi gördüğü Gazi Üniversitesi Nöroloji Bölümü’nde hayatını kaybetti.
Zaman Azerbaycan 15. yılını kutluyor Zaman Azerbaycan, yayın hayatına başlamasının 15. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Yarın, Azerbaycan Devlet Filormaniyası’nda düzenlenecek kokteyle Türkiye ..
İkiz Kuleler’in yerine yapılan ilk gökdelen için büyük tören New York'ta 11 Eylül 2001'de terör saldırılarının düzenlendiği arazide inşa edilen ilk gökdelen, dün New Yorklu müzisyenlerin katı..
Başörtülü bayanlar tıp kongresine alınmadı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 9. Türk Tıp Tarihi Kongresi’ne ve sergiye gelen bir grup bayan, başörtülü oldukları gerekç..
Kapıkule sanıklarına rüşvet cezası Kapıkule Sınır Kapısı’nda ‘örgüt kurmak suretiyle irtikap ve rüşvet iddiası’yla yargılanan sanıklara ceza yağdı.
Hastaneye hizmetli olarak girdim yıllarca röntgen çektim hakim bey Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki röntgenleri 6 yıldır ortaokul mezunu..
Kadın hastalıklarının teşhis ve tedavisi için vazgeçilmez 5 test Kemik erimesi (osteoporoz), meme ve rahim kanserleri kadınların korkulu rüyası. Kadınlar için büyük tehdit oluşturan bu hastal..
New York’ta Türkiye zamanı "Ben doğma büyüme İstanbulluyum evladım; ama burası neresi çıkaramadım..." Önceki gün New York’taki Türkevi’nde yanıma yaklaşan orta yaşlı hanımefendi, gösterdiği f..
Hürrem Sultan 5 asır sonra Topkapı’da Ukrayna’dan Osmanlı payitahtına uzanan bir serüvenin ismi Hürrem Sultan, beş asır aradan sonra önceki gece Topkapı Sarayı’ndaydı. Hürrem Sultan, bu kez U..
Vefatının 23. yılında Üstad her yerde... Eserleri, fikirleri, şiiri ve hayatıyla Türk düşünce ve sanatına damgasını vuran, Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 102., vefatının 23. yılında çeşitl..
Tanju Okan’a buruk anma Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Tanju Okan, ölümünün 10. yılında Bostancı Gösteri Merkezi’nde anıldı.
Da Vinci Şifresi’nin yazarından yeni senaryo Filmi büyük gişe başarısı yakalayan Da Vinci Şifresi’nin yazarı Dan Brown’ın ilk kitabı ‘Melekler ve Şeytanlar’ da sinemaya uyarlanıyor.
Halkbank, resim koleksiyonunu sergiliyor Halkbank’ın resim koleksiyonundaki en değerli 145 eser, bankanın 68. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk kez sergileniyor.
Ankara’da çete polemiği Emniyet’in ‘örgüt işi’ dediği Danıştay saldırısı konusunda dün iktidar ile muhalefet arasında ilginç bir polemik yaşandı.
Baykal: Saldırıdaki Susurluk bağlantısı ‘ıvır zıvır’ şeyler Danıştay saldırısının ardından "Siyasete kan bulaştı." diyen CHP lideri Deniz Baykal, olayın çete bağlantılarına itibar etmedi.
Baykal’dan sine-i millet şartı: Meclis’in önüne 1 milyon kişi gelirse döneriz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, vatandaşın tepkisini artırması ve bu doğrultuda TBMM’nin önüne 1 milyon insanın t..
’CHP’de birlik’ isteyen Baykal, ilk desteği Mehmet Ali Erbil’den aldı! Hükümete yönelik eleştirilerini sertleştiren ve izlediği gergin politikayla tepki çeken CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10