24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
666 66 66’ya 2.7 milyon dolar Katar’da düzenlenen açık artırmada bir cep telefonu numarası 2.7 milyon dolara satıldı. Q-Tel telefon şirketinin düzenlediği açık artırmada, 8 kişi "666 66 66" t..
Dağ köylerine Doğu statüsü verilince öğretmenler tayin için sıraya girdi Bursa’nın ‘dağ yöresi’ olarak bilinen ve öğretmenlerin bir zamanlar kaçmak istediği Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve..
Öğrencilerin nehir kenarlarında piknik yapmaları yasaklandı Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, geçmiş yıllarda meydana gelen boğulma olaylarına karşı ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin n..
İstasyondan yakıt alan araç 30 metre sonra yandı Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir otomobil, elektrik kaçağından dolayı alev alarak yandı.
İtfaiye para isteyince mahsur kalan şahsı polis kurtardı Bilecik’te kütüphanede mahsur kalan şahsı, itfaiye para isteyince polis kurtardı.
Yanan araçtaki 4 kişilik aile feci şekilde can verdi Kütahya-Eskişehir karayolunun 30. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişilik aile, yanarak feci şekilde can verdi.
İstanbul’daki derelerin ıslahı 3 yıl içinde bitecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki tüm derelerin ıslahını 3 yıl içinde bitirmeyi planladıklarını söyledi.
Ambalaj firması Tetra Pak BM Özel Sektör Ödülü’nü aldı Gıda işleme ve ambalajlama üreticisi Tetra Pak'a, "Kalkınma İçin Gıda" programı ile yoksulluğun azaltılması konusunda gerçekleştirdiği ..
İstanbul’un ilk ‘çocuk filmleri şenliği’ yeni müjdelerle başladı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Çocuk Filmleri Şenliği’nin açılışında İstanbul'da Türkiye'nin en büyü..
Domaniç ile ‘kuruluş’, Dumlupınar ile de ‘kurtuluş’ gündeme getirilecek Kütahya, "Kuruluş ve Kurtuluşun Kenti Günleri"ne hazırlanıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı Domaniç..
Kocaeli’nde köyler çamurdan kurtarılıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin köylerini kışın çamur, yazın tozdan kurtarmak amacıyla önemli bir çalışmaya başlıyor.
Yolda yaralı bulunan kız öldü Çanakkale-Bursa karayolunda, yaralı olarak bulunan genç kız, hastanede hayatını kaybetti.
Çiftlik köpeğinin ısırdığı 1,5 yaşındaki bebek kurtarılamadı Adapazarı’nda, çoban köpeğinin kafasından ısırdığı 1,5 yaşındaki çocuk öldü.
Adapazarı’nda silahlı çatışmada 2 kişi öldürüldü Adapazarı’nda sabah saatlerinde 2 kişi, 4 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırganlarla silahlı çatışmaya giren 2 kişi hayatını kaybederk..
Travel Turkey fuarı 25 Mayıs’ta açılıyor İlki 2004 senesinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde gerçekleşen ve Türkiye turizm sektörünün tüm potansiyel hizmetlerini, yurtdışından dave..
Özürlüler bu yazı kampta geçirecek stanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM) özürlülerin sosyal rehabilitasyonunu sağlamak için ‘Florya Özürlüler Yaz Kampı'nın kapılarını açıyor.
Adliye çalışanları kürsüden sahaya indi İlk olarak İstanbul Adliyesi çalışanları tarafından başlatılan ve geçen yıldan itibaren İstanbul genelindeki adliyelerin katıldığı geleneksel futbol t..
Ege’de ‘it dalaşı’ bu kez ölümle bitti Türk ve Yunan savaş uçaklarının zaman zaman it dalaşına girdiği Ege Denizi'nde dün üzücü bir olay yaşandı.
Rumlardan KKTC’ye sanal işgal girişimi Kıbrıs Rum Yönetimi, AB’nin internet iletişim sisteminde KKTC’yi sanal olarak işgal girişiminde bulundu.
Başbakan, Cezayir’den ‘stratejik işbirliği’ ile döndü Cezayir’i 21 yıl aradan sonra ziyaret eden ilk Türk başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika ile "dostl..
Halilzad, Iraklı Kürt liderlerle PKK’yı görüşmüş Washington, Irak’ta hükümetin kurulmasının ardından terör örgütü PKK’yla daha etkin mücadele için temasa geçtiğini açıkladı.
BDT ikiye ayrıldı; DGO’nun hedefi Batı ile entegrasyon Baltık, Karadeniz ve Hazar bölgesindeki bazı eski Sovyet cumhuriyetlerinin Moskova’dan uzaklaşarak oluşturduğu GUAM örgütü, Demokrasi ve..
‘Bağımsız Karadağ’ için kilit rol oynayan Müslümanların sesi daha gür çıkacak Sırbistan’dan ayrılmak için pazar günü referanduma giden Karadağ’da sandıktan "kıl payı bağımsızlık" çıktı.
Hamamböceği karikatürü İranlı Azerileri isyan ettirdi İran’da imtiyaz sahipliğini resmî haber ajansı İRNA’nın yürüttüğü bir gazetenin, Azerilere hakaret içeren bir karikatür yayınlaması Azeri..
Olmert, ‘nihai sınırlar’ için ABD desteği arıyor İsrail’in yeni başbakanı Ehud Olmert, ‘güven tazelemek’ için gittiği ABD’de, Başkan George Bush ve Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’le görüştü.
Dünya duruldu, piyasalar toparlandı Petrol fiyatındaki tırmanışın durması ve dünya borsalarındaki toparlanma Türkiye'ye de yansıdı.
Türkiye uluslararası krizlere karşı artık daha dayanıklı Uluslararası Para Fonu (IMF)'ndan sonra Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) de Türkiye ekonomisine yönelik güven mesajı verd..
‘Dolar 1,55'i zorlarsa müdahale gelebilir’ Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen: Serbest kur ortamında böylesine düzeltmeler görülebilir. Döviz kurları temmuz-ağustos aylarında aşağıya doğ..
Telsim Vodafone’a devrediliyor Telsim’in, bu hafta İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone’a devredilmesi planlanıyor.
Sağlıkta tasarruf yeşil karttan başlayacak Sağlık harcamalarındaki yüklü artışa karşı tedbir paketi hazırlayan hükümet, ilk olarak bütün sağlık giderleri devlet tarafından karşılanan yeşil ka..
Eşdeğer ilaç sayesinde 615 milyon dolar Hazine’de kaldı İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Başkanı Bülent Eczacıbaşı, sağlık harcamalarının yüzde 251 arttığını açıklayan Devlet Bakan..
Bank Asya’nın halka arzı ivme kazandırdı sırada Kuveyt Türk ve Türkiye Finans var Halka açılan ilk katılım bankası olan Bank Asya’nın hisselerine, satışa çıkarılan adedin yaklaşık 50 katı tal..
İşsiz kalanın sigortası devletten İş Kurumu (İşkur) işsizlik maaşından sonra şimdi de sigorta primlerini ödemeye hazırlanıyor.
Brisa, dünyanın en büyük lastik fabrikası olacak Sabancı Holding ve Japon Bridgestone ortaklığıyla üretim yapan Brisa, yatırımların tamamlanmasıyla 2008 yılında dünyanın tek çatı altındaki en..
Avrupa’nın kapısı Türkiye ile işbirliğini geliştireceğiz Hızla büyüyen ekonomisi, 1 milyarlık nüfusu ve gelişen teknolojisiyle dikkatleri üzerine çeken Hindistan, Türkiye ile ilişkilerini gel..
Tüpraş’ın borsada satışına yargı freni Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Mart 2005’te İMKB Toptan Satışlar Pazarı’nda sattığı yüzde 14,76’lık Tüpraş hisseleri için iptal kararı geldi.
Türk Telekom vergi şampiyonu Özelleştirmesi geçen yıl sonu tamamlanan Türk Telekom, 2005 gelirlerine bağlı ödeyeceği 1,32 milyar YTL’lik Kurumlar Vergisi ile Türkiye birincisi oldu.
İkinci kilit isim yurtdışına kaçtı Emniyet kırmızı bülten çıkarıyor Eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile tetikçi Arslan arasındaki bağlantıyı Ata Ocakları eski Başkanı Ayhan Parlak'ın sağladığı be..
Veli Küçük: Böyle dangul dungul intihar olur mu? Danıştay saldırısının kilit ismi Muzaffer Tekin’le aynı törende boy gösteren emekli Tuğgeneral Veli Küçük, intiharı ‘dangul dungul’ olarak nit..
Adlî Tıp kontrol etti, Tekin'in sağlık durumu iyi Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik saldırıların kilit ismi eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin, dün öğle saatlerinde tedavisinin yapıldığı At..
[HABER ANALİZ] Ulusalcıların hedefi Orgeneral Hilmi Özkök’tü Danıştay’a yönelik saldırının ardından ortaya çıkan bağlantılar dört-beş senedir gerek eylemleri gerekse söylemleri ile dikkat çe..
Kızılelmacılar türban kararını kullanarak hedef şaşırttı Susurluk skandalının ardından ‘Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık’ eylemlerini organize eden avukat Ergin Cinmen, Danıştay sal..
Aydıner: Saldırı örgüt işi, uzantısı araştırılıyor Danıştay’a yönelik saldırı konusunda 1 haftadır yoğun bir çalışma içerisinde bulunan Emniyet'ten üst düzey açıklama geldi. Emniyet Genel Müd..
Tekin, Firarî Parlak’la 50’den fazla görüşme yapmış Danıştay’a silahlı saldırı düzenleyen Alparslan Arslan’ın azmettiricisi olduğu iddia edilen eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in Ata Ocakları esk..
VKGB hakkında suç duyurusu İçişleri Bakanlığı’nın Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği’nin (VKGB) faaliyetlerini soruşturmak üzere görevlendirdiği mülkiye başmüfettişleri, hazır..
Okullara ‘e-kayıt’lar 1 Haziran’da başlıyor İlköğretim okullarına kayıtlar 1 Haziran’da başlıyor. Kayıtlar bu yıl Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de internet üzerinden alınacak.
Ozon tabakasına zarar veren deodorantlara sınırlama Ozon tabakasının delinmesine yol açan ve aralarında zararlı madde içeren türden saç spreyleri, deodorantlar, soğutma cihazlarında kullanıla..
Türkiye’nin reform çalışmalarında yavaşlama var Uluslararası Af Örgütü (UAÖ), AB ile üyelik müzakereleri başlayan Türkiye’de 2005 yılında reformların uygulamasında yavaşlama görüldüğünü öne s..
Cumhurbaşkanı üniversiteleri kışkırtıyor Tüm Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Tahir Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Çankaya’ya davet ettiği devlet üniversitesi rektörl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10