24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Huysuz ve önemli adam! Zeki Çol (Spor) - Onu huysuz, geçimsiz, pervasız bulabilirsiniz. Uzlaşmadan uzak ve kavgacı tavrını beğenmeyebilir, bazen diktatörlük sınırlarını zorlayan tarzını on..
Raporu at, ileri bak Selim Soydan (Spor) - F.Bahçe, başkanını arıyor. Arıyor da futbol takımının hali ne olacak? Yeni teknik direktör kim olmalı? Transferler nasıl ve nerelere yapılmalı? 10..
Ezanı beklemek sünnettir Süleyman Ateş - Ezan okumak sünnettir. Okunan ezanı beklemek de sünnettir. Ama ezan, vaktin girdiğini duyurma ve cemaate çağrıdır
Halkın derdi türban mı iş mi? Mehmet Tezkan - 2002 seçimlerinde 10 milyon 880 bin seçmenin beklentisi türban mıydı?..
Laiklik nasıl korunamaz? Ruşen Çakır - Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP'lilerin çoğunun İslamcılığı bırakmak zorunda kaldıklarını düşünüyorum. Değişmediklerine dair son günlerde g..
Hem fırsat kaçırdık hem de telif ücreti Selahattin Duman - En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim.. Eğer Haşmet Babaoğlu için çıkarılan özel yaş günü gazetesinde çalışanlara para ödendi..
Geciken adalet Okay Gönensin - Susurluk kazasının üzerinden on yıl geçti. Davalar açıldı, bazı kişiler mahkûm oldu, bazılarına 'kahraman' gibi davranıldı. Bu olaylar içinde adı geçenlerin b..
Biz kazanırken iyi, Lordi kazanırken kötü Haşmet Babaoğlu - Eurovision'a bulaşmaya hiç niyetim yoktu bu kez doğrusu. O akşam yarışmayı izlerken güldük, sıkıldık, şaşırdık! Kendi 'en kötü'le..
Dip dalganın damlası olmak Mine G. Kırıkkanat - Türkiye, tarihi, coğrafyası ve sosyolojisiyle zor bir ülkedir. Bütün imparatorluk çocukları gibi, bizler de taşınması ağır yüklere doğarız. E..
Bunlar derin devletse! Necati Doğru - Ankara'da cinayet sonrası gelişmeleri izleyen genç muhabir arkadaşlardan biri yazmıştı. Öldürülen Danıştay üyesi 35 yıllık Hakim Mustafa Yücel Özbilgin..
Böyle giderse en çok inşaatı o yapacak Elif Ergu - Ziya Yılmaz 32 yaşında. İstanbul doğumlu ama aileden Trabzon, Sürmeneli. 13 yıl önce DAP (Doğru Alanda Projeler) adlı inşaat şirketini kur..
Soğanlı'nın bebekleri Tuğçe Baran - Huzur avcısı' veya 'huzur kaşifi' olarak bir kere yola çıktı mı insan, tahmin ettiğinin çok ötesinde 'yerler', 'noktalar' ve 'anlar' buluyor..
Türkiye'de insanlar birbirinin ömrünü kısaltıyor! Zülfü Livaneli - Paris'te de insanlar yaşıyor Miami'de de Cenevre'de de; Kandahar'da, Pnom Penh'de, Nairobi'de de...
Sol partiler birleşebilir mi? Ruhat Mengi - İki hafta arka arkaya programıma konuk olan Süleyman Demirel ve Deniz Baykal, konuşmaları içinde çok önemli açıklamalar yaptılar. Örneğin Demirel..
Terör böyledir Güngör Mengi - Her şey o kadar açık ve basit ki, insan şüpheye düşüyor. Olayların ve ilişkilerin kurgusu en durgun zekâlı insanları bile çarçabuk karara götürecek basitlikler..
Erdoğan'ın Köşk umutları sönebilir! Danıştay'a yapılan saldırıyı ve Kocatepe Camii'nde hükümete yönelik saldırıları masaya yatıran İngiliz haber ajansı Reuters'ın yorumu: Bu olay Başbakan Er..
Baykal: Laiklik kazanacak Başbakan kaybedecek Baykal'ın hedefi yine Erdoğan oldu: Türkiye'de ilk kez hükümete rağmen, laikliği savunma mecburiyeti ortaya çıktı
Dalgalanma Hazine ihalesini de vurdu Hazine'nin dünkü 686 günlük ihalesine sadece l .5 milyar YTL teklif geldi. 702 milyon YTL'lik satış yapılırken faiz 2 puan arttı
'Türkiye krize karşı daha dayanıklı' Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'nin uluslararası ekonomik krizlere karşı eskiye oranla daha hazırlıklı olduğunu açıkladı
Dolar 1.55'i zorlar ise müdahale gelir Garanti Bankası Genel Müdürü Özen, 'Dolar 1.55'i zorlarsa MB döviz satıp müdahale edebilir' dedi
FT'de elit-hükümet polemiği Financial Times (FT) gazetesi, Merkez Bankası başkanlığı nedeniyle TÜSİAD ile AKP Hükümeti'nin arasının açıldığını yazdı. FT, Mustafa Koç'un 'Ankara'da büyük sayg..
Mahkeme Ofer'e 'Tüpraş hisselerini geri ver' dedi Mahkeme, Tüpraş'ın Ofer'in % 14.76'sının Ofer'e satışını iptal etti. Danıştay onay verirse Ofer hisseleri geri verecek. Hisseleri sattıysa b..
Türk Telekom vergi rekortmeni Türk Telekom, 1.3 milyar YTL ile Türkiye'nin kurumlar vergisi şampiyonu oldu. Kurumu, 5 banka izledi. Devletin vergi gelirleri ise 2004'e göre yüzde 18 arttı
Wolfowitz: Laik Türkiye övülmeyi hakediyor Dünya Bankası Başkanı Wolfowitz, Türkiye'nin islam diniyle modernliği birleştiren tek ülke olduğunu söyledi
IMF 3 Temmuz'u bekliyor Kritik soru: IMF neden Temmuz'da toplanacak? Yanıt: Çünkü enflasyon yüzde 8.5'in üzerinde çıkarsa IMF, 'yeni tedbir paketi' şartı koşacak. Mali önlemlerin ise sadece ..
Ürün: İstifadan haberim yok Ürün'den boşalan MKYK üyeliğine Erzurum Milletvekili Prof. Mustafa Ilıcalı getirildi
Ahmedinecad'ın çarşaflı kurmayları Türkiye'de kin kustu 'Danıştay'a saldırı Türk devletinin kadınlara zulmünden ve devletin türban takan zeki beyinleri yurtdışına göç etmek zorunda bırakması..
Şehidi Komutanlar uğurladı Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde mayının patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Kale için Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde gözya..
Karaoğlan'a sevgi seli Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşam mücadelesi veren DSP'nin Onursal Başkanı ve eski başbakanlardan Bülent Ecevit için aç..
Kod adı: Sarı Kız Danıştay ve Cumhuriyet saldırılarını yapan çetenin bu karanlık operasyonlarına 'Sarı Kız' adını taktığı belirtiliyor
'Amaçları laik-anti laik çatışması' Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Danıştay'a saldırı bireysel bir eylem değil' diyerek NTV'ye önemli açıklamalar yaptı
Örgütün şeması böyle çizildi! Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet'in bombalanması eylemlerinin örgüt işi olduğunu ancak isimlendirilemediğini açıkladı
Saldırganı yakalayan 2 polise takdirname Danıştay'a yönelik saldırıyı düzenleyen Alparslan Arslan'ı çıkış kapısının önünde yakalayan iki polise 'takdirname' verildi
Sigortasız işçi çalıştıran müdüre ceza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye genelinde yaptığı çalışmayla, sigortasız işçi çalıştırdığını belirlediği okulların müdürlerine ceza yağdı..
Benzine yüzde 1.89 zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın, pompa fiyatlarına yüzde 1.89 yansıması bekleniyor
Ege'de korkulan oldu Türk ve Yunan pilotlar arasında Ege'de yıllardır süregelen it dalaşı bir kez daha can aldı. Bu tür olayları önlemek üzere oluşturulmaya çalışılan Kırmızı Hat ise hâlâ de..
Tütün deposunda müzik müzesi açılacak Türkiye'nin müzik kültürünün envanteri çıkarılacak. Bilkent Üniversitesi ile Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Müzik Kongresi'nde Türk..
'Yayıncılığın doktoru' toprağa verildi Altın Kitaplar Yayınevi'nin ortaklarından, Yönetim Kurulu üyesi Dr. Turhan Bozkurt dün toprağa verildi. 76 yaşında, pazar günü hayatını kaybeden Turhan ..
Panahi'nin filmi İran'da sansürlendi İranlı yönetmen Cafer Panahi'nin geçen ay İstanbul Film Festivali'nde gösterilen filmi 'Offside', İran'da sansüre takıldı. Sansürün nedeni, filmin kadınla..
'İlave tedbir almak gerekli' Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, "Sadece sözler değil, birtakım il..
Tansiyon düştü: Piyasalar az da olsa nefes aldı Yurtdışı borsalarındaki olumlu hava ve tepki alımları, İMKB'de toparlanmaya yol açtı. Endeks 884 puanlık yükselişle günü 37 bin 235 düzeyinden ..
Bridgestone'un yatırım atağı Sabancı Holding ile Japon Bridgestone ortaklığı olan Brisa, 2004'te başladığı 171 milyon dolarlık yatırımını iki yıl sonra tamamladığında yıllık üretimini 11 mi..
Fitch, Arçelik'in notunu yükseltti Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Arçelik'in kredi notlarını açıkladı. Kredi notları Fitch'in tamamı Türk sermayeli şirketlere verilen 'en y..
'Kura müdahale edilmesin' Albaraka Türk Genel Müdürü Adnan Büyükdeniz, enflasyon hedeflemesi yapılan bir ülkede döviz kuruna müdahalenin, bu hedefle çelişeceğini kaydetti.
Eczacıbaşı'ndan ilaç tasarrufuna eleştiri İlaç Endüstrisi İşverenleri Sendikası Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ilaçta tasarruf yapılacağı kararının, d..
Coşkun: Kriz nedeni yok Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'de şu anda krize sebebiyet verecek bir tablo olmadığını belirterek, "Endişelenecek bir durum yok.
Kimse kriz istemedi Aralarında soğuk rüzgârlar esen Atina ve Ankara, havadaki çatışmanın krize yol açmaması için çaba gösterdi. Dışişleri Bakanları Gül ve Bakoyani ile Genelkurmay Başkanları..
'www.kktc.eu'ya uyanık Rum Yönetimi talip AB, internet üzerinden iletişim sistemini oluşturmak için '.eu' ile biten adreslerin kime dağıtılacağını belirlemeye çalışırken, 'uyanıklık yapan' Kı..
Livni, pazar günü geliyor İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, üç gün sürecek bir ziyaret için 28 Mayıs Pazar günü Ankara'ya gelecek. İsrail radyosunun verdiği habere göre, Livni...
Ankara'dan Irak'a tebrik Türkiye, Irak'ta 20 Mayıs'ta Nuri El Maliki başkanlığında kurulan yeni hükümeti tebrik etti. Dışişleri'nden yapılan açıklamada, hükümetin kurulmasından memnuniyet duy..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10