24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ege'de 'it dalaşı' Yunan pilot öldü Türk ve Yunan pilotlar arasında Ege'de yıllardır süregelen it dalaşı bir kez daha can aldı. Bu tür olayları önlemek üzere oluşturulmaya çalışılan Kırmızı ..
"Zincirin halkaları çözülecek" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay saldırısındın azmettiricisi Muzaffer Tekin'in Susurluk'tan Sauna Çetesi'ne kadar uzanan ilişkilerini yorumladı. Erdoğan,..
ÖİB: Tüpraş'la ilgili idaremize ulaşan bir mahkeme kararı yok ANKARA - ÖİB, Tüpraş'ın yüzde 14.76'lık hissesininn İMKB'deki satışının iptali ilhili idareye ulaşan bir mahkeme kararı olmadığın..
SPK, Alfa Menkul'ün faaliyetlerini durdurdu / Şirkete 3 ay süre verildi İSTANBUL - SPK, Alfa Menkul'e mevzuata uyumun sağlanması ve mali durumunun güçlendirilmesi için 3 ay süre verdi. T.C. B..
Desa Deri, Marmaris Marina'da mağaza açtı İSTANBUL - Desa Deri, Marmaris Marina'da mağaza açtı. Desa Deri San. ve Tic. A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Franchise teşkilatı oluş..
Advansa Sasa'da lokavt kararı alındı İSTANBUL- Advansa Sasa'da lokavt kararı alındı. Advansa Sasa Polyester Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Şi..
Eminiş Ambalaj'da Olağan Genel Kurul, 9 Haziran'da İSTANBUL - Eminiş Ambalaj'da Olağan Genel Kurul, 9 Haziran'da yapılacak. Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönder..
Trafiğe mart ayında 90 bin 975 adet motorlu araç çıktı ANKARA - 2006 Mart ayında trafiğe kaydı yapılan toplam 90 bin 975 taşıt içinde otomobil % 36.7 pay ve 33 bin 345 adet ile ilk sırada yer..
Piyasalar FED kaygısıyla moralsiz/ İMKB, 36700-36900 bandında/ Dolar 1.55'lere dayandı, faiz yüzde 16'yı aştı İSTANBUL - İMKB, dünkü toparlanmanın ardından bugün tekrar satıcılı seyre döndü. ..
Atlasjet, İstanbul- Adıyaman seferlerine başladı ADIYAMAN - Adıyaman Havaalanı'na ilk olarak özel uçuş firması Atlasjet'in 90 kişilik Bombardier CRJ 900 tipi uçağı iniş yaptı. 1998 yılın..
Bütün bölgelerde hava az bulutlu ve açık olacak İSTANBUL- Bütün bölgelerin az bulutlu ve açık, zamanla yurdun doğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Hakkari ve Şırnak ..
Bağdat güne bombayla başladı Irak'ın başkenti Bağdat'ın Şii semtinde, sabah gündelik iş bekleyen bir kalabalığın yakınında bomba patladı. Polis kaynakları, Bağdat'ın Kazımiye Mahallesi'ndeki ..
"Kuş gribi insandan insana geçmiş olabilir" Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Endonezya'da 8 üyesi kuş gribinden ölen ailede, virüsün insandan insana geçmiş olabileceğini bildirdi. DSÖ yaptığı açıkla..
Bin Ladin: Saldırı emrini ben verdim Bir internet sitesinde yayımlanan, El Kaide Lideri Usame bin Ladin'e ait olduğu söylenen yeni ses kaydında, ABD'de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili olarak y..
İş Bankası ile Oyakbank arası kredi kartı ortaklığı / Oyakbank kredi kartları "Maksimum" özellikler kazandı İSTANBUL - 24 Nisan 2006 tarihinde imza töreni ile duyurusu yapılan işbirliği kapsa..
Benzinin pompa fiyatları litrede 5-6 YKr arttı ANKARA - Kurşunsuz ve süper benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatlarındaki ayarlama, pompa fiyatlarına litrede 5-6 YKr'lik zam olarak yansıdı. ..
Sabancı Holging, Enerji İş Grup Başkanlığı oluşturdu / Başkanlığına Selahattin Akman atandı İSTANBUL - Sabancı Holding, enerji sektöründeki büyüme stratejisi doğrultusunda, Holding bünyesind..
BankPozitif finansörlüğünde Yunan Delta'ya yapılan "Arcadia" denize indirildi İSTANBUL - BankPozitif finansörlüğünde Yunan Delta Shipping için Tuzla Türkoğlu Tersanesi?nde inşa edilen Arcadi..
Goldaş, Alman Hamburg Kulübünün lisanslı ürünlerini üretecek İSTANBUL - Goldaş, Alman Hamburg Kulübünün lisanslı ürünlerini üretecek. Goldaş Kuyumculuk Sanayi İth. İhr. A.Ş. tarafından Bors..
"Melekler ve Şeytanlar" geliyor Filmi büyük gişe başarısı yakalayan Da Vinci Şifresi'nin yazarı Dan Brown'ın ilk kitabı ''Melekler ve Şeytanlar'' da sinemaya uyarlanıyor. Columbia Pictures şi..
Bakan Gül: İstikrarın bozulmasından her kesim zarar görür ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Çok tecrübeliyiz. Başımızdan 70'li 80'li yıllar geçti. Bu acıları he..
Erdoğan: Danıştay saldırısı ile ilgili zincirin halkaları tek tek dökülüyor ANKARA - Cezayir ve Mısır gezisinden dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında yaptığı açıklamada Danışta..
Benzinin rafineri çıkış fiyatına zam yapıldı / Pompaya yansıma yüzde 1.89 ANKARA - Benzinin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın, pompa fiyatlarına yüzde ..
Emisyon hacmi dün 345.5 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 23 Mayıs Salı günü 345.5 milyon YTL azalarak, 22 milyar 303 milyon 542.8 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir..
Erdoğan: Danıştay saldırısı ile ilgili zincirin halkaları tek tek dökülüyor ANKARA - Cezayir ve Mısır gezisinden dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında yaptığı açıklamada Danışta..
TBMM heyeti, PKK, sözde Ermeni soykırımı ve Kıbrıs beklentilerini ABD'li yetkililere iletti WASHINGTON - TBMM Türkiye ve ABD Dostluk Grubu üyesi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dış Siyase..
Wolfowitz: AB yolunda Türkiye ekonomi ve eğitimde reform yapmalı WASHINGTON - 'Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri'nin sahiplerini bulduğu törende bir konuşma yapan Dünya Bankası Ba..
6 şirketten daha 3 aylık bilanço/ POAŞ karı 46 milyon YTL İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören 6 firma daha 3 aylık bilançosunu açıkladı. Petrol Ofisi'nin 3 aylık kons..
Tuğa'nın kataloğu 11 bin YTL'ye satıldı Tuğba Özay önceki akşam Adıyaman Besni Eğitim Vakfı'nın düzenlediği yardım gecesinin sunuculuğunu üstlendi. Özay, Radisson Otel'deki gecede 'Best of T..
'Ezgilerimizi kullandılar!' Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl Türkiye için hüsranla bitti. Bitti bitmesine ama yankıları devam ediyor. Yarışmanın konuşulmaya devam eden olaylarından biri de ..
Erol Günaydın'a saygı gecesi Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu, 'Ustalara Saygı' etkinliği kapsamında önceki gece Erol Günaydın için bir gece düzenledi. Akatlar Kültür Merkezi'nde d..
TOÇEV için 300 bin YTL Birçok çocuğa eğitim imkanı sağlayan TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) yararına düzenlenen yardım gecesine sosyetenin ünlü simaları katıldı. Geceden topl..
Chirac'tan Livaneli'ye 'Mutluluk' kutlaması Fransa Cumhurbaşkanı, Fransa'da 'Delivrance' adıyla yayınlanan Mutluluk romanı için Zülfü Livaneli'ye bir kutlama mektubu gönderdi
Pekinler Batman'da kız öğrenci yurdu yaptırıyor Batman'da Düriye Neşe Pekin tarafından yaptırılan kız öğrenci yurdunun temeli, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından atıldı
Çatırdayan evliliği Hillary'i vuracak Bill Clinton'ın Kanadalı sevgilisiyle artık gizlenmeden yaşadığı ciddi ilişkinin, Demokratlar'ın 2008'de aday göstermeye hazırlandığı Senatör Hillary Cl..
Teflon'a dava açan açana Teflon'un üreticisi DuPont'a dava açan eyaletlerin sayısı 20'ye Çıktı. Firmanın zararlı etkilerini bildiği halde gizlediği yönünde kamu davası açılırsa, milyonlarca ..
Babası yakalattı Boşandığı eşini tabancayla öldüren genç kadına babası teslim olmasını söyledi. Ancak ikna edemeyince polisi arayıp otogarda kaçmak üzereyken yakalattı
Baygın dağcıyı ölüme terk ettiler Everest'e tırmanan 40 dağcı, can çekişirken gördükleri dağcının yanından 'Nasılsa ölecek' diye geçip gitti. İngiliz dağcı donarak can verdi
Hamam böceği krizi İran devlet gazetesi, Azeri azınlığı 'hamam böceği' olarak gösteren bir karikatür yayımlayınca ülke karıştı. Azeriler sokağa dökülüp gösteri yaptı. İsyanı bitirmek için Cu..
ABD: PKK için Irak'taki Kürt liderlerle görüştük Amerikan Dışişleri Bakanlığı Irak Koodinatörü Jeffrey, 'PKK konusunu mümkün olan en kısa süre içinde ele alacağız' dedi
Kırmızı şimşekler Lig A'da Eskişehirspor extra play-off finalinde Pendik'i üç golle geçerek, adını Kasımpaşa ve G.Birliği Asaş'la birlikte 2. Lig A Kategorisi'ne yazdırdı
F.Bahçe Brezilyalı hoca istiyor Parreira, Scolari, Luxembourgo ve Trapattoni ile görüşmeler sürdürülüyor. Sarı-lacivertli yöneticiler takımın başına Brezilyalı bir teknik direktörü getirmekt..
Koç 'Erzik' dedi Yıldırım'ın da istediği Ali Koç, Şenes Erzik'i arayarak 'Sadece sizin başkanlığınızda yönetime girerim, üstelik Ferit Şahenk'i de ikna etmeye çalışırım' teklifini yaptı
Türkiye'ye yeni 'Yılın kalecisi' adayı Sezonun ilk yabancı transferini yapan Beşiktaş, Vedran Runje'ye 3 yıllık imza attırdı. Fransa'da 3, Belçika'da 2 kez 'Yılın kalecisi' seçilen Runje idd..
'6-7 transfer daha var' Demirören: 'Hocamızın da isteğiyle mukavelesi biten 13 oyuncudan bazıları gönderilecek. Ancak sanıyorum en az alt-yedi yeni futbolcu daha alacağız.'
Başka yerde yok Fatih Terim 'Sisteme göre oyuncu' ilkesiyle ilk kez uygulanacak düzenle Takım'ı Euro 2008'e hazırlayacak
Aslan'da ilk hedef ön libero G.Saray'da Asbaşkan Adnan Polat ile Sportif A.Ş.'nin başına getirilen Adnan Sezgin dış transferde önce ön libero transferini bitirmek için çaba harcıyor
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10