24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

24 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cephanelik gibi istasyon Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, bir otogaz istasyonunda yaptığı aramada çok sayıda tabanca, av tüfeği ve sahte para e..
Mahkeme Ofer'e Mahkeme, Tüpraş'ın Ofer'in % 14.76'sının Ofer'e satışını iptal etti. Danıştay onay verirse Ofer hisseleri geri verecek. Hisseleri sattıysa bile borsadan alıp iade edecek
Kaza oranı yüzde 90, ölümler yüzde 75 azaldı Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, duble yol çalışmalarıyla birlikte kaza oranlarında büyük azalma olduğunu belirterek, 'Kaza oraları yüzde ..
Erdoğan: Erken seçim yok / Danıştay'a saldırı "kanlı bir komplo" ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim beklentilerine son noktayı koyaraka "AK Parti olarak bizden erken seçim be..
"Havada çarpışma, yerde serinkanlılık" Ege'deki Kerpe (Karpathos) adası açıklarında dün Türk ve Yunan savaş uçaklarının çarpışması ve gerek Türk, gerekse Yunan makamlarının konuya ilişkin açı..
Borsa 1.seansta %2,13 geriledi İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 792,93 puan düşerek 36.442,56 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 2,13 değer yitird..
Piyasalarda olumsuz seyir sürüyor/ İMKB, ilk yarıda 793 puan gevşedi: 36443/ Euro rekora koşuyor, faiz yükseldi İSTANBUL - Piyasalardaki tedirginliğin sürdüğü günde borsa tekrar 36 binlere çe..
İstanbul'da denize girilebilir yerler İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasında 157 noktada yaptıkları deniz suyu ölçümlerinde, 87 noktanın denize girilebili..
Mobius'tan THY için çirkin tezgah Her fırsatta TV'ye çıkıp 'Türkiye için endişelerim var' diyerek borsayı aşağı, kuru yukarı çeken Mobius, THY arzında fiyatı tabandan belirledi. Mobius, 63 m..
2 katlı ahşap bina çöktü Bursa'da kullanılmayan 2 katlı ahşap bina gece gürültüyle çöktü. Bina altında bulunan tekel bayiinde hasar meydana geldi
Konya'da İbda-C operasyonu 350 polis, kent merkezi ve 4 ilçede eşzamanlı baskınlar yaptı
CHP'den 'koruma' sorusu CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya, ''Danıştay 2. Daire Başkanının 'koruma' isteği, neden 'çağrı üzerine koruma' düzeyinde ka..
Erdoğan erken seçim tartışmalarına noktayı koydu: Boşuna heveslenmeyin ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim beklentilerine son noktayı koyaraka "AK Parti olarak bizden erken se..
Piyasalardaki satış yönlü agresif hareket sürüyor/ İMKB, ilk yarıda 793 puan gevşedi: 36443/ Döviz ve faiz yükseldi İSTANBUL - Piyasalardaki tedirginliğin sürdüğü günde borsa tekrar 36 binler..
Garanti Bankası'ndan 2 yeni konut kredisi hizmeti İSTANBUL - Garanti Bankası, "Geri Ödemesiz" ve "Sadece Faiz Ödemeli" olmak üzere, iki yeni konut kredisi sunmaya başlıyor. Özel anlaşmalı kon..
Türkiye'nin en büyük bilim merkezi İstanbul'da kurulacak İSTANBUL - Türkiye'nin en büyük bilim merkezini İstanbul'da kuracaklarını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş..
Bülent Ecevit'in koma durumu devam ediyor ANKARA - Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde (GATA) beyin ameliyatı geçiren eski Başbakan ve Demokratik Sol Parti (DSP) Onursal Genel Başkanı ..
Kargaşanın sonu geldi mi?.. Salih Neftçi - Piyasalarla ilgili gelişmeler yine ön planda. İlk bakışta dramatik olaylar yanşıyor. Oysa... Bir iki adım geri çekilip bakınca durum biraz farklı ..
IMF'yi kulak ardı etmeyin Irak tezkeresi nedeniyle kızgın olduğu sanılan Dünya Bankası Başkanı Wolfowitz, Türkiye'yi İslam dünyasına örnek gösterdi
Sony'nin ihracat merkezi olduk Vaio dizüstü bilgisayarların Türkiye'deki başarılı performansı ödül getirdi. Orta Asya ve Orta Doğu'ya yapılacak satışlar için İstanbul ihracat üssü oldu
Harcamaları kayıtdışı artırıyor Hükümetin sağlık harcamalarında kısıntı kararını değerlendiren İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Başkanı Eczacıbaşı, 'Kısıntı denince ilaç akla geliyor. As..
Prim borcu yapılandırması 31 Mayıs'ta sona eriyor SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılması için başvurular 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Başvuruların yapılacağı kurumlar..
GİSAD Dış Ticaret, Kuwait Finance House ile işbirliğine gidiyor İSTANBUL - Türkiye'de yaklaşık 800 ortağı ile çok ortaklı dış ticaret şirketlerinin en başarılı örneği olan, ihracat lideri GİS..
Nortel, video bantgenişliğindeki büyümeye yatırım yapıyor NEW YORK - Nortel, daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyan video uygulamalarına destek verebilmek için zorunluluk haline gelen çok ..
Yeşim Tekstil "2. Üretim Ortakları" toplantısını yaptı BURSA - Nike, Gap, Zara gibi dünyaca ünlü hazırgiyim markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, beraber çalıştığı üretim ortaklarıyla birar..
Elektrik Piyasası Kanunu yürürlükte/ Hazine arazileri, tesis kuracak firmalara doğrudan satılabilecek ANKARA - Elektrik Piyasası Kanunu'nda yapılan değişiklik ile yap-işlet-devret yöntemiyle ..
Çevre maliyetlerinde belge başına destek ANKARA - Çevre, kalite ve insan sağlığına yönelik teknik mevzuata uyum sağlanabilmesini teminen alınacak belgelere ilişkin harcamalarda, belge başına ..
TÜİK sözleşmeli personelinin ayllık ücret sınırları belirlendi ANKARA - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı sözleşmeli personeline ilişkin aylık ücret sınırları belirlendi. Türkiye İs..
Unakıtan OECD toplantısına katıldı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Paris'te düzenlenen İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı. Başkanlığını Yunanis..
Kapıkule sanıkları için karar günü Kapıkule Gümrük Kapısı'nda rüşvet aldıkları gizli kameralarla tespit edilen ve haklarında 16 yıla kadar hapis cezası istenen 58'i tutuklu 60 gümrükçü için ..
Ecevit komada GATA'da tedavi görmekte olan eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in koma durumunun devam ettiği bildirildi. GATA'dan saat 10.00 itibariyle yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi..
Faktoring sektörü İstanbul'da masaya yatırılacak İSTANBUL - Alternatif finansman yöntemi olarak Türk mali piyasalarında 16. yılını dolduran faktoring sektörü, düzenlenecek seminer ve panelle ..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.59, yıllık yüzde 15.09 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.59, yıllık yüzde 15.09 olarak açıklandı. 24 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Şener: Türk ekonomisi istikrar ortamı sağlayacak mekanizmalara sahip İZMİR - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, son haftalarda yaşanan olayların Türkiye ekonomisinin istik..
Derecelendirme uzmanlarına lisans için verilen süre uzatıldı ANKARA - Derecelendirme uzmanlarına, lisans için verilen süre bu yılın sonuna kadar uzatıldı. 31 Aralık tarihine kadar tebliğde be..
Yurtdışında markalaşamaya mali destek ANKARA - Türk ürünlerinin yurt dışında markalaşması, Türk malı imajının yerleştirilmesi faaliyetleri için yüzde 50 ile 80 oranında, yıllık en fazla 50 bi..
Bin bir senaryo Danıştay saldırısı, görevi başındayken sıkılan kurşunlarla öldürülen bir yargıç ve ölümden dönen üç yargıçla kurtulduğu avunusundaki Türkiye’ye arkasında bulmaca gibi soru işa..
PO'dan 45,9 milyon YTL'lik kar Petrol Ofisi, yılın ilk 3 aylık döneminde 45.9 milyon YTL kar elde etti. Petrol Ofisi'nden Borsa'ya gönderilen denetimden geçmemiş konsolide bilonçoya göre, şir..
Benzine 5-6 YKr zam Kurşunsuz ve süper benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatlarındaki ayarlama, pompa fiyatlarına litrede 5-6 YKr'lik zam olarak yansıdı. Şirketler ve şehirlere göre değişen ..
Dolar 1,56 YTL Serbest piyasada dolar 1,5650, avro 1,9800 YTL'den güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,5550 YTL'den alınan dolar, 1,5650 YTL'den satılıyor. 1,9700 YTL'den alınan avronun satış fiyat..
Öğretmenlerin emekliye ayrılış tarihleri değişti ANKARA - Öğretmenlerin emeklilikleri nedeniyle ilişik kesme aylarında yapılan değişiklik yürürlüğe girdi. TBMM Genel Kurulu'nda 18 Mayıs'ta..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10