23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD’den Avrupa bankalarına ‘İran ile çalışma’ baskısı Nükleer programı yüzünden İran’a ekonomik yaptırım uygulanması için BM Güvenlik Konseyi’nde girişimlerini sürdüren ABD’nin, bazı Avrupa b..
Nişantaşı cinnetine tutuklama Nişantaşı’ndaki evinde iki hafta önce kızı Selen’i (9) boğarak, karısı Gülşen Tokol’u ise boğazını keserek öldürdükten sonra intihara kalkışan Nizami Hakan Tokol..
Akdeniz tatbikatına ABD yorumu: İran’a mesaj Türkiye, "Kitle İmha Silahlarının Yayılmasına Karşı Güvenlik İnisiyatifi" (PSI) çerçevesinde düzenlenecek rutin bir tatbikata ev sahipliği yapmaya..
10 balıkçımız gözaltında Bulgaristan Sahil Güvenlik ekipleri, Bulgar karasularını ihlal ettiği ve kaçak balık avlandığı gerekçesiyle ’Giritlioğulları 2’ isimli Türk balıkçı teknesine el koyar..
Filistinli 3 tutuklu, ailelerine para göndermek için böbreğini satıyor Filistin’de Hamas hükümetine uygulanan ambargolar sivil halkı iyice zor durumda bırakıyor.
52 öğrenciye tehdit mektubu sorgulaması Kastamonu’nun Ağılı İlçesi’nde Kazım Erdem Lisesi’ne, yaklaşık 5 ay önce iki tehdit mektubu bırakıldı. Okul kapısının altından içeri atılan mektupları ..
Tony Blair, kaybettiği oyları Irak’ın başkentinde arıyor Irak işgalinde ABD ile başrol oynadığı için ülkesinde ciddi oy kaybeden İngiltere Başbakanı Tony Blair, yeni kurulan Bağdat hükümetine..
Su deposuna kanalizasyon karıştı Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran 47 kişinin su deposuna kanalizasyon karışması sonucu hastalandığı anlaşıldı.
Amerikan operasyonunda 17 sivil öldü Afganistan’da Taliban ve El Kaide militanlarına yönelik düzenlenen Amerikan operasyonunda 17 sivil hayatını kaybetti.
Rüşvetçi ABD’li milletvekiline suçüstü ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Partili üyelerinden William Jefferson, bir telekomünikasyon şirketinin yöneticisinden 100 bin dolar rüşvet alırken ..
Van Cezaevi kendi savcısını tanımadı Van Cezaevi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın intiharından sonra yeni bir skandala sahne oldu. Arpalı Ailesi’..
Karadağ’ın bağımsızlığına sadece Sırplar sevinemedi Sırbistan-Karadağ birliğinin küçük ortağı Karadağ’da önceki gün yapılan referandumun kesin olmayan resmî sonuçları da bağımsızlık kararını ..
[HABER İZLENİM] Avrupa’nın en yeni ülkesi Karadağ, Osmanlı ve Türkiye’ye hiç de uzak değil Tarihî referandumla Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığı seçen Avrupa’nın yeni ülkesi Karadağ, birço..
‘Türkiye, halkın iradesine saygılı’ Kritik referandum ve sonrası gelişmeleri Ankara da yakından takip ediyor. Zaman’a konuşan Belgrad Büyükelçisi Hasan Servet Öktem, "Karadağ konusunda AB ile..
Türkiye ile Kazakistan ortak rafineri kuracak Türkiye ile Kazakistan, Türkiye'nin Karadeniz kıyısında yeni bir petrol rafinerisi kurulması konusunda anlaşmaya vardı.
THY, uçak biletine zam yapmayacak Petrol fiyatlarının 70 dolar seviyesine tırmanması ve dövizdeki yükselişle birlikte özel havayolu şirketleri bilet fiyatlarına zam yapma hazırlığında.
Türkleri, Kırgızistan’a yatırıma bekliyoruz Kırgızistan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, serbest ekonomiye geçişte Türkiye'nin ülkesine verdiği destek nedeniyle teşekkür ederken, Türk işadam..
Turkcell yönetiminde ‘bağımsız üye’ tartışması Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell'in yeni yönetim kurulu belirlendi. Turkcell'in yönetiminde bir bağımsız, Çukurova, Alfa ve Sonera'da..
IMF ekonomiye güveniyor, 1,9 milyar dolar yolda Yabancı yatırımcılar ve piyasaların merakla beklediği haber IMF'den geldi. Ekonomik programın yürütülmesi konusunda ‘3. ve 4. gözden geçirmeler..
Petrol fiyatı yüksek seyredince cari açık revize edildi Rekor seviyelere tırmanan petrol fiyatları ile özel sektör yatırım ve tüketim talebindeki artış, cari işlemler açığındaki yükselmeyi kö..
Sağlık harcamalarına 4,5 milyar YTL’lik tedbir Sağlık harcamaları, ilk 4 ayda geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 251,5 artış göstererek 1,9 milyar YTL’ye çıktı.
ABD faizi ve artan siyasî tansiyon piyasaları sarsıyor Dünya piyasalarında ABD Merkez Bankası'nın faiz yükseltme tedirginliğinin sürmesi, yurtiçinde ise Danıştay'a yapılan saldırının ardından..
Hint borsası 2 saatte yüzde 10 düşünce işlemler durdu ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımlarını sürdürme endişesi, dünya genelinde enflasyon kaygısı ve emtia fiyatlarındaki düşüş dünya borsal..
Altın ve petrol fiyatları geriliyor Yüksek fiyatların talebi etkileyebileceği endişesi emtia fiyatlarında hızlı düşüşe yol açtı.
Tarımda çalışan azalınca işsizlik yükseldi Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak-Şubat-Mart 2006 dönemini kapsayan üç aylık hareketli ortalamalara göre şubat ayı itibarıyla istihdam verilerini açık..
İstihdam üzerindeki yükün yüzde 30’un altına indirilmesi gündemde Kayıt dışı istihdamın en önemli sebebi olarak gösterilen vergi ve SSK prim yüklerinin azaltılmasına yönelik çalışma devam ed..
Emniyet ve MİT’e göre, çetenin başında emekli bir paşa var Kilit isim Muzaffer Tekin’in, Danıştay saldırısında emirleri emekli bir komutandan aldığı üzerinde duruluyor. MİT ve Emniyet'in hazı..
Tekin’i ölüm korkusu sarmış İstanbul’da kalbine çok yakın yerden aldığı bıçak darbesiyle hastaneye kaldırılan Danıştay saldırısının kilit ismi Muzaffer Tekin’in Ankara’da Atatürk Eğitim ve Ar..
Danıştay saldırısını Arslan ve Irşi’yle birlikte planladık Danıştay 2. Daire Başkanlığı’na yönelik silahlı saldırıda tetikçi avukat Alparslan Arslan ile birlikte hareket eden üçüncü zanlının ..
Saldırgan Arslan’ın annesi hastanelik Bu arada Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, yaşadıkları olumsuz olaylar yüzünden eşinin hastanede tedavi altında bulunduğunu açıkladı.
Cumhuriyet’e atılan bombanın patlamayacağını biliyorduk Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet’e yapılan bombalı saldırının zanlılarının, attıkları bombanın patlamayacağını bile bile saldırıyı ger..
Veli Küçük ile kilit isim aynı eylemde Danıştay saldırısının kilit ismi Muzaffer Tekin ile ismi Susurluk olayına karışan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, yaklaşık 40 gün önce aynı eyleme katılmı..
‘Tekbir getirdi’ iddiası yalan çıktı Danıştay saldırısının hemen ardından saldırganın ‘tekbir getirdiği’ yönünde açıklama yapan Danıştay Başkan Vekili Tansel Çölaşan’ın bu iddiasının doğru ol..
Bana ulaşan ‘tekbir getirdi’ bilgisiyle yazdım Hürriyet gazetesi yazarı Ali Atıf Bir dünkü köşesinde "dinci gazete" diye nitelediği yayın organlarını eleştirerek, şunları dile getiriyor:
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10