23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otomobil kanyona yuvarlandı: 2 kişi öldü Karabük'ün Safranbolu ilçesinde otomobilin kanyona yuvarlanması sonucu 2 kişi öldü. Alınan bilgiye göre, Servet Topçu yönetimindeki 34 AZ 2766 plakalı..
Gazdan Ölmüşler Bir apartman dairesinde ölü bulunan Emine Öztekin üvey kızı Eda Öztekin ve yeğeni Olcay Küp'ün yemek ısıtırken tüpten sızan gazdan zehirlendikleri öğrenildi. İstanbul Bahçelie..
Kavurucu sıcaklarda püfür püfür yolculuk İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, 2006 yılının başında artan talebi karşılamak için yaklaşık 95 milyon YTL'ye aldığı EURO III standartlarındaki 350'..
Dereler ıslah oluyor denizler nefes alıyor Marmara ve Boğaz'ı tehdit eden kirli dereler tek tek ıslah ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, sahillerin 3 yıl içinde tamamen denize giri..
Afet uçakları İstanbul'da Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) doğal afetlerde kullanılmak üzere İtalya'dan kiraladığı amfibi tip çok amaçlı 3 uçak göreve başladı. İstanbul Büyükşehir Belediy..
İran'da 700 kadına İslami kıyafet cezası İran'da özellikle genç nüfus arasında modern giysilere ilgi artınca, şeriat yönetimi de kıyafet konusundaki baskılarını artırdı. İddialara göre son bi..
Âdet görmeyi önleyen ilaçlar tartışma yarattı ABD'de 'âdet'i 4 yıla kadar önleyen ilaçlara rağbet gün geçtikçe artıyor. 'Uzun süreli araştırma şart' diyen bilim adamlarına göre bu ilaçları ku..
Ölen eşi için 155 bin YTL istiyor TIR'dan düşen çöp konteynırının altında kalarak hayatını kaybeden Saniye Erdoğan'ın eşi Mucizat Erdoğan, TIR şoförü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 155..
Tehditten 10.5 ay hapsi isteniyor 140 milyon YTL'lik bir servetin sahibi olan Ceyla Gölcüklü hakkında, Siren Ertan'ın cep telefonuna iki tehdit mesajı attığı iddiasıyla 10.5 aya kadar hapis i..
İngiltere'de çocuğa obezite kontrolü İngiltere'de hükümetin, çocuklarda obeziteyle mücadele için okullarda rutin kilo kontrolü yapılmasını kararlaştırdığı açıklandı. Buna göre, her çocuk 4 ya..
100 yaş sırrı: Soğuk duş Amerikalı gazeteci Edward Rondthaler, bir asırlık yaşına karşın hala çok dinç ve mesleğinde başarılı... Pek çok kişinin enerjisine hayran olduğu "asırlık gazeteci" ye..
Hollanda'da eşcinsel leylek Hollanda'da bir hayvanat bahçesinde üç çift leyleğin eşcinsel olduğu anlaşıldı. Ülkenin doğusundaki Overloon'da bulunan hayvanat bahçesinin sözcüsü, 12 leylek çift..
Yüzü parçalanan minik Daniel artık umutlu... Amerikan gönüllü çocuklara yardım derneği 'Feed The Children' kurucuları Frances ve Larry Jones'un bugünlerdeki en büyük mutluluğu Kenyalı Daniel'..
Amerika ayağı kırılan at için seferber ABD'nin şampiyon atı Barbaro'nun en büyük yarışta ayağı kırıldı. 3 yaşındaki tay ameliyata alındı. Yaşama şansı yüzde 50 olan tayın hayranları çiçeklerl..
Partide 19 milyon dolar topladılar Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham, önceki gece İngiltere'nin başkenti Londra'daki "Beckingham Palace" olarak bilinen evinde muhteşem bir partiye ev sahipl..
"Başar Esad tehdit etti" Suikaste kurban giden eski Lübnan Başbakanı Refik Harriri'nin oğlu Saad, babasının ölümüyle ilgili Suriye'yi suçladı. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in davetlisi olara..
Blair'den Irak'a sürpriz! İngiltere Başbakanı Tony Blair, dün ani bir ziyaretle Irak'a gitti. Ülkede temaslarda bulunan Blair'in görüştüğü yeni Irak Başbakanı Nuri El Maliki, "18 vilayetin 16..
Dixie Chicks: Bush'a özür yok Ünlü Amerikalı pop grubu Dixie Chicks, ABD Başkanı George W. Bush'a sert çıktı: "Özrümüzü geri alıyoruz..." 3 yıl önceki Londra konserinde Irak Savaşı nedeniyle ..
Oliver Stone, Chavez'in filmini yapacak ABD'ye karşı izlediği muhalif politikalarla gündemden düşmeyen Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, beyaz perdeye taşınıyor... Oskar ödüllü ünlü yöne..
Kozu yine Maraş ve Magusa olacak Adada sorunun çözümünü isteyen AB ve ABD'nin baskısı artıyor. Amerika ve İngiltere'nin yakında Yunanistan'dan Papadopulos'a "çözüm için girişimde bulun" demes..
Üç koldan 'kuşatma' 1- ABD, bu hafta Türkiye ile ortak tatbikat yapıp İran'a "mesaj" verecek... 2- Olası İran saldırısından korumak için Avrupa'ya füze kalkanı yerleştirecek... 3- BM kararı b..
Türkiye rehine fidyesi ödemiş İç savaş tehlikesinin hızla tırmandığı Irak'ta gelir kapısı, yabancılar oldu. Kaçırılan İtalyan yardım gönüllüleri Simona Pari ve Simona Toretta'nın bırakılması ..
Futbolcu aşkı İran'da parmaklığa takıldı! Almanya'da 9 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası finalleri yaklaştıkça katılımcı 32 ülke takımı taraftarlarının kalpleri daha hızlı atıyor. Ancak tüm ..
Filistin'de yine Hamas-El Fetih çatışması çıktı Filistin, yönetimi elinde bulunduran Hamas'a bağlı silahlı gruplar ile ülkenin güvenlik güçlerinin temelini oluşturan El Fetih arasında ikiye b..
10 milyar $'lık bekleyiş Türkiye, AB ülkelerinin ortak üretimi Eurofighter'ı mı, yoksa ABD'nin uçağını mı tercih edecek? İtalyan firma, Dışişleri Bakanı atanan D'Alema'ya Türkiye'ye gelip "ar..
Rum krizine AB çözümü Kıbrıs meselesinin çözümüne "taş koyan" en önemli isim olan Tasos Papadopulos, önceki gün yapılan milletvekilliği seçimlerinden elini güçlendirerek çıktı. Bu durum, Kıbr..
CHP'den Erdoğan'a siyasi takiye suçlaması CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Başbakan Tayyip Erdoğan ve yakın kadrosunun, ibret alınacak bir siyasi takiye içine girdiğini, iktidarın, tehlikeli ..
Eşini döven AKP'li yönetimden istifa etti Eşini aldattığı ve dövdüğü iddiaları yüzünden başta Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti yönetimi ve camiasının büyük tepkisini alan Konya Mi..
Dış basından AB'ye: Türkiye'ye yardım edin İngiltere'de yayımlanan iki büyük gazete, dün yayınladıkları makalelerde, Danıştay'a yönelik saldırıya dikkat çekerek, Avrupa Birliği'ne Türkiye ile..
Müzedeki giyotin Emine Hanım'ı ağlattı Cezayir'e iki günlük resmi ziyarette bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, Askeri Müze'de Fransızların Cezayirlileri idam ederken kullandığı giyotini görünce..
Kadının geride kalması dine ve geleneğe aykırı Dışişleri Bakanı Gül, 21 bölge ülkesi ve G-8 ülkeleri konferansında İslam'da kadınların hep ön safta olduğu uyarısı yaptı. Dışişleri Bakanı ve B..
Laikliğe sahip çıkılması memnuniyet verici Rektörleri Çankaya'da kabul eden Sezer, üniversitelerin laikliğe yönelik saldırılarda birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtirken, "Kampuslarını..
Nazarbayev: Türkiye ile rafineri kuruyoruz Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Türkiye'nin Karadeniz kıyısında yeni bir petrol rafinerisi kurarak Kazak ham petrolünün işlenmesi iç..
'İnşaatçılar turizme zarar veriyor' Silkar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu, son dönemlerde inşaatçıların turizme yönelmesini eleştirerek, "Her şeyin ucuzunu kullanıyorlar. ..
Bakan uyarınca havada zam şimdilik ertelendi Döviz kurundaki dalgalanmanın ardından özel havayolu şirketlerinin 'bilet fiyatlarına zam yapabiliriz' açıklamasına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldır..
Borsalardaki türbülans THY'yi sarsmadı, 1.6 kat talep geldi Ulusal ve uluslararası piyasalardaki dalgalanma THY'nin halka arzını etkilemedi. ÖİB, "Bu güvenin sembolüdür" dedi. Sadece Türkiye ..
Modanın devleri 'Pera'yı yeniden canlandırıyor Haftasonları ziyaretçi sayısı 2.5 milyona çıkan İstiklal Caddesi, artık markaların yeni prestij alanı. Markaların peşpeşe mağaza açtığı caddede ..
Sürpriz olmadı, Çukurova'nın bağımsız adayı seçildi TeliaSonera'nın muhalefet şerhi koyduğu Genel Kurul'da Çukurova'nın önerdiği bağımsız aday Colin Williams seçildi. Rus Alfa'nın da iki üyey..
Babacan: Kimsenin aklına 'vergi artırılacak' gelmesin Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF'nin istediği mali önlemlerin sansasyonel yönü olmadığını vurguladı ve "Kimsenin aklına 'Vergiler mi yüksel..
IMF'den yaz muhtırası geldi: Kemeri 4.5 milyar YTL sıkın Bütçe harcamalarında milli gelirin binde 8'i kadar sapma gören IMF hükümete "Harcamaları 4.5 milyar YTL kıs" dedi. Enflasyon tahminind..
Piyasalarda büyük çöküş! Gelişmekte olan ülkelerin piyasalarından para çıkışı hızlandı. Dün borsa % 8.31'lik kayıpla son 10 yılın 6'ncı büyük düşüşünü yaşadı.....İç siyasi gerilimin tırmanmas..
İthal pirincin, mısırın fiyatı da artmaya başladı Döviz fiyatlarındaki artış, gıda piyasasını etkilemeye başladı. Büyük ölçüde ithalata bağımlı olan kuru gıda piyasasında pirinç fiyatları, dö..
THY arzına 1.6 kat talep Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türk Hava Yolları'nın halka arzının başarıyla sonuçlandığını bildirdi. İdare, halka arz ettiği hisse adedinin 1,6 katı taleple ..
Hazine tahvili ve kredi faizleri yükseliyor Hazine'nin 5 yıl vadeli tahvil ihalesinde bileşik faiz nisana göre 0.5 puan artışla yüzde 15.65'e yükseldi. Geçen hafta kredi faizlerini artırmayan..
Favoriler güldü İstanbul Cup'ta geçen yıl yarı final oynayan Bulgar Pironkova, Arjantinli Diaz-Oliva'yı 2-1 yenerek, 1 numaralı seribaşı Myskina'nın da rakibi oldu. WTA İstanbul Cup'ta heyeca..
Lucescu imzayı attı! Bir Trabzonsporlu, Lucescu'ya imzalattığı boş kağıdı Nuri Albayrak'a vererek "Başkanım üstünü siz doldurun" dedi. Beşiktaş ve G.Saray'la şampiyonluk yaşayan Rumen teknik ..
Anelka da yolcu Fenerbahçe yönetiminin, özellikle ligde istediği verimi alamadığı Fransız futbolcuyu gelecek yıl kadroda tutmayacağı iddia edildi. Daum, Aziz Yıldırım, Nobre, yönetim derken
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10