23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye sancılı yardım elini uzatın İngiltere'de yayımlanan iki büyük gazete Danıştay'a yönelik saldırıyla ilgili yorumlara yer verdi. AB'ye Türkiye'yle ilgili uyarılarda bulundu..
Danıştay'a tetiği çekenle protestocunun farkı ne? Silahlı saldırıda ölen Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in Kocatepe Camii'nde bakanların protesto edilmelerine hükümetin kanadından far..
Karamehmet kazandı Türkçe 11'd e genel kurul dün yapıldı. Yönetime Çukurova, Altimo ve Sonera'dan ikişer üye seçildi. Bağımsız üye Colin Williams oldu
Bütçede IMF depremi Babacan, IMF'den gelen sert uyarı sonrası sağlık harcamalarında sapma öngörüldüğünü ve 4.5 milyar YTL'lik tasarruf önlemi alınacağını açıkladı
Dünya borsaları domino oynadı Asya borsalarında başlayan satış dalgası, domino taşı gibi tüm dünyadaki piyasaları aşağı çekti
Borsa savaş alanına döndü Piyasalardaki gerginlik dalgadan savaşa dönüştü. Borsa, Irak sonrası en hızlı günlük düşüşü yaşadı: % 8.3
Yerli satıyor yabancı alıyor Piyasalarda son dönemdeki dalgayı satış fırsatı olarak gören yerli yatırımcı, 3.5 milyar dolarlık döviz bozdurdu
Atina'da Türk bayrağı yakıldı Yunanistan'ın başkenti Atina'da, sözde Pontus Rum soykırımı yürüyüşü düzenlendi. Atina'nın merkezindeki Mitropoli kilisesinde düzenlenen sözde Pontus soykırımı ..
Şeref madalyası da var Danışta saldırısının kilit ismi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Muzaffer Tekin'in, Kıbrıs'a inen ilk helikopter birliğinde görev yaparken gösterdiği üstün başarıdan..
Duvardan harakiri Deneyimli bir asker olan eski yüzbaşı Muzaffer Tekin'in bıçakla nasıl intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Emniyetten edinilen bilgiye göre Tekin, sapını bir duvara monte etti..
Ambulans Başbakan'ın Muzaffer Tekin'in, Ankara'ya uçurulmak üzere geniş güvenlik önlemleri altında Sabiha Gökçen havaalanı'na götürüldüğü 34 YJ 9308 resmi plakalı FIAT Ducato minibüsün, Erdo..
'Bombayı at, meyvesini öbür dünyada yersin' Tekin Irşi, Cumhuriyet gazetesine yönelik planları detaylarıyla anlattı. Irşi, 3'üncü günkü saldırıdan hemen sonra Alparslan Arslan'ın erik ve kir..
Arslan'a, Tekin Atatürkçü sen İslamcısın' sorusu Soruşturma Alparslan Arslan - Muzaffer Tekin arasındaki ilişkiye kitlendi. Arslan ve Tekin arasındaki ilişki ve Tekin'in rolü çözülmeye çalış..
'20 bin dolara anlaştım, 150 YTL verdiler' Danıştay'a saldırı düzenleyen Alparslan Arslan ile birlikte Ankara'ya giden ancak olaydan sonra kayıplara karışan Erhan Timuroğlu önceki akşam Kart..
Vatansever Kuvvetler Güç Birliği iddiaları yalanladı Danıştay saldırışınım sanıklarının bağlantı olduğu iddialarına (Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği) Genel Başkanı Taner Ün..
Mahkemede Sakka şov HSBC saldırılarının sanığı Louis Sakka, Kandıra F Tipi Cezaevi'nden mahkemeye götürülürken kıyafetlerini yırttı. Guantanamo tutuklularına giydirilen turuncu renkli tek ti..
Uyanma süreci başladı Ecevit'e uyutulması için verilen ilaçlar kesildi. GATA, 'İlaçların etkisinin ortadan kalkması bekleniyor' açıklaması yaptı
1982 Anayasası'nın mimarı Orhan Aldıkaçtı vefat etti Anayasa Hukukçusu ve eski Danışma Meclisi Üyesi Prof. Dr. Orhan Aldıkaçtı, 3 haftadır tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi'nde d..
İadesi zaman aşımına takılan Özbey serbest Brüksel mahkemesi, Abdi İpekçi ve Papa 2. Jean Paul'e suikast girişimine adı karışan Yalçın Özbey hakkında Türkiye'nin hazırladığı iade dosyasını '..
At yarışları 1.AYAK: Uzun aradan sonra çok başarılı koşup yarış kazanan Teeth To Teeth koruduğu formuyla yine bankomdur. Kuponlara tek yazılabilir.
Haber turu... Bursaspor Başkanı Levent Kızıl'ın kongrede aday olmayacağını belirtmesinin ardından Teknik Direktör Raşit Çetiner de bugün görevi bıraktığını açıklayacak. Bu arada Başkan Kızıl,..
Yeni hayat, yeni ülke Uzun yıllar yaşadığı Danimarka'da kültür ataşesi olarak da görev yapan ressam Cevdet Kocaman'ın yağlıboya tabloları Hilledstad Sanat Galerisi'nde sergileniyor.
'Amelie'ye Türk cevabı! Britanya'nın prestijli sinema dergisi Empire, Londra Türk Filmleri Haftası'nda gösterilen Reha Erdem'in 'Korkuyorum Anne' filminin eleştirisine yer verdi.
Kuruçeşme'de gençlik festivali Finaller başlamadan üniversete gençliği eğlensin diye Toyota, iki günlük festival düzenliyor.
'Ağır Roman' operası Hollywood'da İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 'Ağır Roman'la Hollywood'da sahneye çıkacak. Metin Kaçan'ın kült romanından Aysun Aslan'ın uyarlayarak koreografisini yaptı..
Phill Collins, Turner ödülüne yakın Geçen yıl 9. Uluslararası İstanbul Bienali'nde konuk olan İngiliz sanatçı Phil Collins, çağdaş sanatın prestijli ödülü Turner için finale kalan adaylar lis..
Kazak petrolü Karadeniz'de işlenecek Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Türkiye'nin Karadeniz kıyısında yeni bir petrol rafinerisi kurarak Kazak ham petrolünün işlenmesi için anl..
THY arzına 1.6 kat fazla talep geldi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türk Hava Yolları'nın (THY) halka arzında nihai pay fiyatının 6.30 YTL olarak belirlendiğini açıkladı.
NYSE'nin gözü Avrupa'da New York Borsası'nı işleten New York Stock Exchange (NYSE) Group, Avrupa Borsası Euronext'e birleşme teklif etti. NYSE Group'un bu atağı, Euronext'e daha önce talip ol..
Emekliye kart kullanım kursu Tüm Emekliler Sendikası Genel Başkanı Veli Beysülen, Türkiye'deki 7 milyon 300 bin emeklinin 4 milyonunun kart kullanmayı bilmediği için saatlerce maaş kuyruğunda..
'Hükümetin ikna olması olumlu' Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, IMF'nin, hükümeti ekonomik önlemler için ikna etmesinin piyasalar için olumlu gelişme olduğunu belirtti.
Asya borsaları yerle bir oldu Emtia fiyatlarındaki düşüş ve enflasyon kaygıları Asya borsalarını vurdu. Hindistan'da Bombay borsası iki saat içinde yüzde 10 değer kaybetti.
Denizbank: Satılmadık Denizbank hafta sonunda yayımlanan ve bankanın Belçika-Fransız finansal hizmetler grubu Dexia'ya satıldığına ilişkin haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
'Anadolu Güneşi 06' Tahran'a karşı mı? Türkiye, gelecek hafta kitle imha silahlarına (KİS) karşı 'Anadolu Güneşi 06' tatbikatına ev sahipliği yapıyor. Tatbikat, KİS'nın yayılmasının önlenmesi..
Avrupa'da İran'a karşı füze kalkanı AB'ye İran'ın barışçı olduğunda ısrar ettiği nükleer programına son vermesi için bir süre fırsat tanımış görünen ABD, askeri ve mali açıdan Tahran'ı kıskac..
İvanov'la 5.5 saat mesai Moskova'yı ziyaret eden MGK Genel Sekreteri Büyükelçi Yiğit Alpogan Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri İgor İvanov ile 5.5 saat görüştü.
'Adalet Divanı kaybettirir' Türkiye limanlarını Rum gemilerine açma konusunu Avrupa Adalet Divanı'na (AAD) götürme seçeneğini değerlendirirken, Ankara'nın davayı kaybetmesine kesin gözüyle ba..
Papadopulos 2008'e hazır Başkanlık sistemiyle yönetilen Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki seçimi Annan Planı'na 'Hayır' diyen partiler kazandı.
Ahmedinecad'a soykırım davası İsrailli bir grup vekil ve eski diplomat, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad hakkında, "İsrail haritadan silinmeli" ve "Yahudi soyk..
Mahkûmlar ulusu ABD Dünyanın en fazla mahkûma sahip ülkesi Amerika'da 2 milyon 180 bin kişinin demir parmaklıklar arkasında olduğu açıklandı.
Haider, partiye sap olamıyor Avusturya'da 1999'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'ni (FPÖ) yüzde 27 oranında oyla iktidar ortağı yapsa da AB çapında tepki çektiği için liderliği bırakan Jörg H..
Dayakçı vekile AKP'den ceza Konya Milletvekili Halil Ürün'ün eşini dövmesini 'Aile içi mesele' diye geçiştiren AKP tavrını değiştirdi. Ürün, AKP yönetiminin talebi üzerine dün partinin Merkez..
Erdoğan: AKP din eksenli parti değil Başbakan Tayyip Erdoğan, Mısır'da gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu Ortadoğu toplantısında bir gazetecinin, "AKP din eksenli bir parti mi?&a..
Koç: En büyük risk bu iktidar CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Başbakan ve kadrosunun ibret alınacak bir siyasi takiye içine girdiklerini ileri sürdü. Koç, dün yaptığı yazılı açıklamada, şöyl..
İddialar bitmiyor Danıştay'a saldırının ardından ortaya atılan iddiaların ardı arkası gelmiyor.
Soruşturmadan 'sır' çıkmadı Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırıların baş zanlısı avukat Alparslan Arslan, çok şey anlatmasına karşın 'sır' vermedi.
Yalçın Özbey iade edilmeyecek Belçika, Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'nin katli ve Papa 2. Jean Paul'e suikast girişimine adı karışan Yalçın Özbey hakkındaki iade talebini reddett..
Danıştay polisi dört kez uyardı Danıştay'ın daha önce tehditler nedeniyle polise başvurduğu ama yanıt alamadığı öğrenildi.
Çobanoğlu taburcu oldu Danıştay 2. Dairesi'ne yönelik saldırıda yaralanan tetkik hâkimi Ahmet Çobanoğlu, taburcu edildi.
Baro, Arslan'ı disipline verdi Danıştay 2. Dairesi üyelerine silahlı saldırıda bulunan avukat Alparslan Arslan meslekten ihraç ediliyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10