23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Esem Spor, Beylikdüzü Migros'taki mağazasını kapattı İSTANBUL - Esem Spor, Beylikdüzü Migros'taki mağazasını kapattı. Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen aç..
Kartal Belediyesi'nde grev kararı İSTANBUL - Kartal Belediyesi'nde örgütlü DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine grev kararı a..
Nergis Grubu'nda Koordinasyon Kurulu Başkanlığına Mehmet Akif Yaşin atandı İSTANBUL - Nergis Grubu'nda Koordinasyon Kurulu Başkanlığına Mehmet Akif Yaşin atandı. Nergis Holding A.Ş. tarafında..
Asil Çelik, sermaye tavanını yükseltmek için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Asil Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş, sermaye tavanını yükseltmek için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan b..
Emisyon hacmi dün 179.2 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 22 Mayıs Pazartesi günü 179.2 milyon YTL azalarak, 22 milyar 649 milyon 91.4 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi..
Fitch'den Arçelik'e not / Uzun vadeli döviz cinsi uluslararası notu BB-, görünüm pozitif İSTANBUL - Uluslararası kredi derecelendirme kurulusu Fitch, Arçelik'in notlarını açıkladı. Kuruluş, ş..
SPK, 8 şirketin hisse senedi ihracını kayda aldı İSTANBUL - SPK, Gentaş, Mert Gıda, İndeks Bilgisayar, Anadolu Anonim Türk Sigorta, Akbank, Sönmez Pamuklu, Enka İnşaat ve Yapı Kredi YO olmak ..
Dolar 1,5300'dan güne başladı İstanbul serbest piyasada dolar 1,5300, avro 1,9550 YTL'den güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,5200 YTL'den alınan dolar, 1,5300 YTL'den satılıyor. 1,9450 YTL'den al..
ABD, Iraklı Kürtlerle PKK'yı görüşecek ABD Dışişleri Bakanlığı Irak Koordinatörü James Jeffrey, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Zalmay Halilzad'ın, terör örgütü PKK konusunda Iraklı Kürt liderlerl..
2 şirketten ilk çeyrek bilançosu / Soda Sanayii'nin karı 9.8 milyon YTL oldu İSTANBUL - İMKB'de 2 şi,rket daha 2006 yılı ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Denizli Cam, söz konusu dönemi 611.3..
Yoğun bakımdaki Ecevit yavaş yavaş uyandırılıyor ANKARA - Beyin kanaması sonucu, GATA'da tedavi altında bulunan eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in uyutulması için verilen ilaçlar kesildi. E..
Halil Ürün, AK Parti MKYK üyeliğinden istifa etti ANKARA - Konya milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Halil Ürün'ün partisinin MKYK üyeliğinden istifa ettiği bildirildi. Konuyla ilgili AK Pa..
Yine kapıştılar Ersoy: Genç bir boş teneke olacağıma dolu mücevher kutusu olurum Tilbe: Benim kültürüm bana yeter, kimsenin kültürüne ihtiyacım yok
Rocky filmiyle motive oluyor Model Boxing mücadelesinde finale kalan Fulya Keskin antremanlar dışında Slyvester Stallone'nin Rocky serisini izleyerek hazırlandığını söyledi...
İşte Nurgül'ün sevgilisi Patricia Fatih Akın'ın yeni filminde bir lezbiyeni canlandıracak olan Nurgül Yeşilçay filmin hazırlıkları için gittiği Almanya'dan döndü...
ABD bu ata ağlıyor Bugüne kadar katıldığı tüm yarışları kazanan Barbaro'nun son yarışta ayağını kırması ABD'yi yasa boğdu. 3 yaşındaki safkanın yaşaması için tüm ülke dua ediyor
Mucize adam Çalıştığı binanın 9'uncu katından düşen inşaat ustası yaralı kurtuldu. Muharrem Tok'un 2 yıl önce de 12'nci kattan düstüğü ortaya çıktı
'Komiser korna yüzünden dövdü' Adanalı minibüs şoförü Kenan Göz, Başkomiser Ateş Taflı nın, korna çaldığı gerekçesiyle kendisini tekme tokat dövdüğünü iddia edip suç duyurusunda bulundu
Başbakan'a elini uzattı oğlunun hayatı değişti Başbakan Erdoğan'ın elini tutarak derdini anlatan Demet Şensakar'ın rüyası gerçek oldu. istanbul'da tedavi ettirilen oğlu Berke gözlüksüz görme..
Köle seçer gibi Kömür madeninde çalışmak için 41 bin kişi başvurdu. Adaylar tomruk taşıdı, kazma kürek salladı, nasır kontrolünden geçirildi
Çorlu'da bayrak krizi Parktaki Türk bayrağını indirip Galatasaray bayrağı asanlar ilçede gerginlik yarattı
Ve Karadağ bağımsız Avrupa'da artık yeni bir ülke var... Sırbistan'dan ayrılmak için oylamaya giden Karadağ'da bağımsızlık yanlıları kıl payıyla galip geldi. Karadağ, Tito'nun Yugoslavyası'n..
Liman krizine 'erteleme' formülü Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki limanlar sorununu aşmak için yeni bir formül geliştirdi. Komisyon, sorunun çözümü için Avr..
Robert savaşı Sarı-Kırmızılı yöneticiler transferde 'ikiye' bölündü. Fransız yıldızın transferi G.Saray'ı karıştırdı. Başkan Canaydın, Tulün ve Fresko bu transferi isterken, Asbaşkan Polat v..
Volkan G.Saray ile yol ayrımında Sarı-kırmızılı yönetimin önerdiği rakamda anlaşma sağlanamadı. Volkan, Almanya'ya gitmeyi planlıyor
En buruk kamp Fatih Terim: 'Buruğuz, çünkü şu an Dünya Kupası için idman yapıyor olmalıydık. Milli olacak yabancılar Türkler'den daha iyi olmalı.'
Yıldırım'ın favorisi: Ali Koç Aziz Yıldırım'ın 18 Mayıs'ta yaptığı 'F.Bahçe'ye başkan ol' teklifini reddeden Ali Koç'a baskılar arttı. Nihat Özdemir'den de 'ret' yanıtı alan Yıldırım, 2 günd..
'Trabzon tepki göstermez' Nuri Albayrak: 'Eğer transferde Trabzonspor kulübünün menfaati varsa, Fatih Tekke de istedikten sonra transferi için camiadan tepki gelmez. Hem bazen 'kan değişikli..
Campbell'a fren İngiliz yıldızın faturası 35 milyon $'ı bulunca transfer donduruldu. Eurosport'un 'Fener Arsenal'e 15, CampbeH'a ise 20 milyon $ ödedi' haberi ortalığ karıştırdı. Ama parayı ..
Kartal panterine kavuştu Beşiktaş, penaltı kurtarışlarıyla tanınan Hırvat kaleci Runjeye bugün 3 yıllık imza attırıyor
Forvette ikilem Bobo'nun deneyimsizliği Kartal'ı forvet arayılına yöneltti. Takımın hücum hattı Beşiktaş yönetimini ikiye böldü. Bir grup yönetici Bobo'nun bonservisinin alınmasını isterken,..
Kimin parasıyla? Selim Soydan (Spor) - F.Bahçe'de garip şeyler olmaya başladı. Türkiye Kupası'nın Beşiktaş'a, Turkcell Süper Ligi'nin de G.Saray'a kaptırılmasından sonra başkan Aziz Yıldırı..
G.Saray'da 'iç' kapışma yolda Gökmen Özdemir (Spor) - G.Saray şampiyon oldu. Ama bu şampiyonluğun tadını çıkartamayan camia, hemen ikiye bölündü. Canaydın'cılar ve Polat'çılar yönetimde hom..
Sorumluluk-özgüven ve özeleştiri Bülent Akarcalı - Hükümetleri ülkenin iktidarı yapan temel nitelik, sorumluluk kavramı ve duygusuyla bunlara bağlı tepkileridir. Sorumluluğu olumlu olarak a..
Kuran'da yüzün kapatılmasıyla ilgili bir emir yok Süleyman Ateş - Soru: Bir dergide türbanın rahibe örtüsü olduğunu, yüzün de kapanmasının gerektiğini okudum. Sizce bu bilgi doğru ol..
AK Parti eskiye mi dönüyor? Mehmet Tezkan - 2002 seçimlerinden önce hiçbirimiz bilmiyorduk.. Erbakan'ı terk ettiler ama siyasal kimlikleri konusunda hiç renk vermediler..
Bu işten kimseye hayır gelmez Cengiz Aktar - Danıştay baskını ve işlenen cinayetle kuşkusuz yeni bir döneme girildi. Günlerdir bu vahim ve menfur vaka hakkında ve etrafında yorum yazılıyor;..
Sizin orada öyleyse.. Selahattin Duman - Dünyanın hallerinden bahsediyorum.. Meseleye bakışlar farklı.. 'Sizin orada öyleyse bizim burada da böyle..' tarifi taşradaki konuşlandığımız yerler..
Toplum için hedef Okay Gönensin - AKP hükümetinin en 'mutlu' dönemlerinde toplumun bir hedefi vardı. Bunun adı Avrupa Birliği olarak konulmuştu. Bütün kesimlerin desteklediği reformlar hızl..
Çanak tutan kim? Mine G. Kırıkkanat - Başbakan Erdoğan, Türkiye'deki gelişmeleri her zamanki gibi Arabistan yollarında değerlendirdi...
AKP ve gücün kullanımı Ali İhsan Karacan - Bir lastik firmasının reklamlarında kullandığı bir slogan var..
Piyasalar art arda yıkıldı! Ali Ağaoğlu - Gelişmekte olan ülke piyasaları geçtiğimiz haftadan bu yana neredeyse domino taşlan gibi ardı ardına yıklımaya başladı...
IMF zoruyla revizyon Gazi Erçel - Uluslararası Para Fonu (IMF) ile, uygulaması isteksiz de olsa sürdürülen stand-by anlaşmasının, 3. ve 4. gözden geçirme görüşmeleri sonunda bitirilebildi. ..
İlk çeyrekte istihdam Asaf Savaş Akat - Doğrusu ben de dünü heyecanla bekliyordum. Ama benim bekleyişim borsa-kur-faiz üçgenine yönelik değildi...
Keşlik'teki müze bekçisi Cabir Bey Tuğçe Baran - Mustafapaşa'daki seksenlik nineden 'Dudağına kırmızı sür kızım, kırmızı!' öğüdünü aldıktan sonra -ki bizim ilişki gurusu İlhan Uçkan ile aşa..
Refah gibi AKP de fırsatı kaçırdı Zülfü Livaneli - Dünyada ahlak büyük ölçüde din kökenlidir...
Haklısınız ama onlar da haklı! Ruhat Mengi - Dün ve önceki gün genç bir okurumun 'Danıştay suikastını protesto' için yapılan gösterilerde kalabalık içinden bazı kadınların başörtülü bir kad..
Günah gençlere Güngör Mengi - Kömür madeninde iş aramak ekmek ve onur kavgasının son hamlesi olabilir...
'Demokrasi varsa uygulayın' İran şaşırtıcı hamleyle 'Kadının Toplum İçersindeki Rolünün Güçlendirilmesi' konferansına iki çarşaflı kurmayını görderdi. Ülkesinde başını açma özgürlüğü bile ol..
Erdoğan-Özkök arasında frekans farkı olabilir Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Danıştay'a yönelik saldırının tüm Anayasal kurumlara yönelik bir saldırı olarak değerlend..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10