23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

23 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk ve Yunan savaş uçakları çarpıştı Ege Denizi'nde bugün öğle saatlerinde Türk ve Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait 2 F-16 uçağı, it dalaşı (dog-fight) sırasında çarpışarak düştü. Türk savaş uç..
Ergani'de polise mayınlı tuzak Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 155'e yapılan, `Burada bir kadın cesedi var' ihbarı üzerine polisler belirtilen yere giderken, yola daha önceden uzaktan yerleşt..
Petrol 70 doların üstüne çıktı Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları, kasırga sezonunun yaklaşması ve Venezüella'nın petrol üretiminin azaltılması yönündeki açıklaması nedeniyle 70 doları..
Kurumlar vergisinde rekor Telekom'un Türk Telekomünikasyon Kurumu, ödeyeceği 1 milyar 323 milyon 838 bin 902 YTL vergi ile Ankara'dan sonra Türkiye'nin de kurumlar vergisi rekortmeni oldu. Ge..
"İş dünyasıyla hükümetin arası açık" Financial Times gazetesi, Türkiye'de ''İstanbul merkezli iş dünyasının önde gelenleri ile Ankara merkezli hükümetin arasının açıldığını'' yazdı. Gazetenin..
TÜPRAŞ'ın %14,76'lık hisse satışı iptal edildi Ankara 12. İdare Mahkemesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın TÜPRAŞ'ın yüzde 14.76'lık hissesinin İMKB Toptan Satışlar Pazarı'nda satışa iliş..
Güneş Sigorta'nın toplam prim üretimi nisan itibariyle 159.8 milyon YTL oldu İSTANBUL - Güneş Sigorta'nın toplam prim üretimi nisan itibariyle 159.8 milyon YTL oldu. Şirketin borsaya gönderd..
Türkiye, korsan yazılımdan geçen yıl 268 milyon dolar kaybetti İSTANBUL - Türkiye'de korsan yazılımın yarattığı ekonomik kaybın, 2005 yılında bir önceki yıla göre yüzde 47 artarak 268 milyon ..
FT: Türkiye'de iş dünyasıyla hükümetin arası açıldı LONDRA - Financial Times gazetesi, Türkiye'de İstanbul merkezli iş dünyasının önde gelenleri ile Ankara merkezli hükümetin arasının açıldığ..
CHP lideri Baykal: Hiçbir ülkenin ödemediği kadar bir bedel ödüyoruz ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gerçekçi olmayan bir döviz politikası izlendiğini söyleyerek hükümetin ekonomi p..
Veli Küçük nerede, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin orada Danıştay'a yapılan saldırının kilit ismi eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in, `Susurluk skandalında' adı geçen emekli Tuğgeneral Veli Küçük il..
Gürtuna : Türkiye'de siyasetçilerin liderliği yok Turkuaz Hareketi Lideri Ali Müfit Gürtuna, Türkiye'deki siyasetçilerin fikri dokusu ve liderliğini olmadığını öne sürerek, siyasetçilerin ka..
İt dalaşı kazayla bitti Ege Denizinde Kerpe adası yakınlarında it dalaşı yaparken bir Yunan savaş uçağıyla Türk savaş uçağı çarpışarak düştü
Otokar, 22.5 milyon dolarlık ihracat bağlantısı yaptı İSTANBUL - Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş, 22 milyon 524 bin 159 dolarlık ihracat bağlantısı yaptı. Otokar'dan borsaya gönderilen açık..
Bakan Coşkun: Türkiye'de siyasi istikrar bozulmadıkça ekonomide kriz olmaz İSTANBUL - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Türkiye'de siyasi istikrar bozulmadığı müddetçe Türk ekonomisine bu..
Trabzonspor, F.Bahçe'nin teklifini tartışıyor Trabzonspor'un ısrarla yurt içine satılmayacağını açıkladığı Fatih Tekke için F.Bahçe'den gelen cazip teklif, yönetimin gündemine oturdu. Borda m..
Kipa, Aydın'da mağaza açtı İSTANBUL - Tesco Kipa Kitle Pazarlama Tic. ve Gıda San. A.Ş, Aydın'da mağaza açtı. Kipa'nın borsaya gönderdiği açıklamada, "Şirketimizin Cumhuriyet Mahallesi İstasy..
Hazine bugünkü ihalesiyle ROT dahil 1.9 milyar YTL borçlandı / Ortalama bileşik faiz 15.99 oldu ANKARA - Hazine'nin 23 Ay (686 gün) vadeli YTL cinsinden iskontolu tahvil ihalesinde satışların..
OECD: Büyüme devam edecek Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), 2006 ve 2007 yıllarında Türkiye'de ekonomik büyüme hızının yüzde 6'ın üstünde kalacağını tahmin etti. Türkiye'de piyasa..
Chirac'tan Livaneli'ye mektup Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac,Zülfi Livaneli'ye Fransa'da ''Delivrance'' adıyla yayınlanan ''Mutluluk'' adlı romanı için mektup gönderdi. Yapılan açıklamay..
Anadol, Arınç'a sert çıktı CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı kendisine dava açmaya, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'yi ise istifaya çağırdı. Kemal Anadol, Kıyı ..
Karadeniz'de kefal bolluğu Karadeniz'de Rus kefali bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü. Kilosu 3 YTL'den satılan kefalin bu sezon çok bol olacağını söyleyen balıkçılar, hamside bulamadıklar..
Fenerbahçe'de geri sayım başladı 5 Mart tarihinde yapılan Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu'na tek aday olarak giren ve 7. kez başkanlığa seçilen Aziz Yıldırm'ın ani istifasının ardından sarı l..
Türkiye'nin kurumlar vergisi rekortmeni bu yıl da Türk Telekom oldu/ İlk 10'da 6 banka var ANKARA - Türk Telekomünikasyon Kurumu, ödeyeceği 1 milyar 323 milyon 838 bin 902 YTL vergi ile Türki..
Garanti GM Özen: Dolara MB'den müdahale gelebilir İSTANBUL - Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, " Dolar fiyatında 1,55'li seviyelerin zorlanması halinde Merkez Bankası'nın müdahale edec..
Tariş ve Opet işbirliğiyle birlik üyelerine mazot kredisi İSTANBUL - Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği ile Opet firması arasında imzalanan protokolle, birlik üyesi üreticilere mazot kredi..
Üstüne inek düştü Kırıkkale'nin Etiler Mahallesi'nde bir vatandaş, kesim için aldığı ineğin altında kaldı. Kırşehir'den aldığı ineği kamyonla Kırıkkale'ye getiren Dursun Karakaya (50), 250 ki..
Karadağ'a AB'den destek AB, Karadağ'ın pazar günü Sırbistan'dan ayrılmak için düzenlediği referandumdan bağımsızlık kararının çıkmasının ardından, Belgrad ve Podgoriça'nın doğrudan görüşmeler..
Türk-Yunan savaş uçağı çarpıştı Yunan Savunma Bakanlığı: Türk ve Yunan savaş uçakları Ege'de çarpıştı. Yunanistan tarafından gelen ilk bilgilere göre Ege'nin güneyinde bulunan Karpothmos adas..
Emniyet Genel Müdürü Aydıner: Danıştay saldırısı örgüt işi ANKARA- Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Danıştay'a yapılan silahlı saldırının örgütsel bir oluşum tarafından gerçekleştirildiği..
Toplumsal refleks memnuniyet verici Devlet üniversitelerinin rektörlerini kabul eden Sezer, Danıştay saldırısına yönelik tepkiler konusunda 'Toplumun arkasında hiçbir örgüt ve organizasyon o..
Petrol fiyatları 70 doların üzerine çıktı Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları, kasırga sezonunun yaklaşması ve Venezüella'nın petrol üretiminin azaltılması yönündeki açıklaması nedeniyl..
Emek Platformu sosyal güvenlik için eylem kararı aldı Emek Platformu Başkanlar Kurulu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılacak görüşm..
İlköğretim'de kayıtlar 1 Haziran'da başlıyor/ 5 ilde kayıtlar internet üzerinden alınacak ANKARA - İlköğretim okullarına kayıtlar 1 Haziranda başlıyor. Kayıtlar, Adana, Ankara, Eskişehir, İst..
Borsa 1.seansı 35 bin 446 puandan kapadı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 904,99 puan düşerek 35.446,07 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 2,49 de..
Ecevit'in hayati tehlikesi geçmedi Eski Başbakan Bülent Ecevit'in genel durumunda, anesteziden uzaklaştırılmasının ardından beklenen değişikliklerin oluşmadığı, durumunun ciddiyetini koruduğu..
Yeni moda SPA otellerine 300 milyon $ yatırım aktı Masaj, vücut ve cilt bakımı hizmetlerinin verildiği oteller gözde oldu. Tesislere 300 milyon dolar yatırım yapılırken, yabancılar eğitim iç..
THY piyasalardaki yangının ortasına düştü Piyasalar THY halka arzını vurdu. 6.30-7.50 aralığında belirlenen fiyat tabanda oluştu. ÖİB ek satış da yapınca, THY'de kamu çoğunluğu bitti
Mittal bir adım daha yaklaştı Arcelor, Mittal'in yaptığı 33 milyar dolarlık yeni teklifi gçrüşülmeye değer buldu. Kulislerde birleşmenin yakın olduğu konuşulmaya başlandı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10