22 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

22 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şekerbank'tan KOBİ'lere destek İSTANBUL - Şekerbank, Sakarya'da gerçekleştirilecek, "Pilot KOBİ Proje Çalışması"na destek sağlayacak. Şekerbank tarafından yapılan açıklamaya göre, Sakarya'da..
Okullar 1 hafta geç açılacak 2005-2006 eğitim-öğretim yılının sona erme tarihinin 19 Haziran'a uzatılması nedeniyle gelecek eğitim-öğretim yılının açılışı 11 Eylül yerine, 18 Eylül 2006 olara..
Borsa 1.seanta bin 850 puan düştü Dünya piyasalarında FED'in faiz artırma tedirginliğinin sürmesi, yurtiçinde ise Danıştay'a yapılan saldırının ardından siyasi gerginliğin artmasıyla borsa il..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.48, yıllık yüzde 14.93 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.48, yıllık yüzde 14.93 olarak açıklandı. 22 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
"Müzikte dünyanın 40 yıl gerisindeyiz" Müzik çalışmalarını ABD'de sürdüren ünlü besteci Fahir Atakoğlu, ''müzik alanında Türkiye'nin, gelişmiş ülkeleri 40 yıl geriden takip ettiğini'' iddia e..
Bakan Pepe: Danıştay'a silah çekenle hükümete tepki gösteren eden kafa aynı ANKARA - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Danıştay Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in cenaze töreninde kendisine ve b..
Ecevit'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor ANKARA - Eski Başbakan Bülent Ecevit'in uyutulması için verilen ilaçların kesildiği ve ilaçların etkisinin ortadan kalkmasının beklendiği bildirild..
Danıştay'a saldırıya iki dakikalık protesto İzmir'de DİSK, KESK ve TÜRK-İŞ'e bağlı sendikalar ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu, dernek ve meslek örgütünün yer aldığı Emek Platformu, Danı..
Lastik sektöründe Toplu İş Sözleşmeleri'nde mutlu son /Brisa ve Goodyear'da imzalar atıldı İSTANBUL - Lastik sektöründe Toplu İş Sözleşmeleri'nde mutlu son. Brisa ve Goodyear'da Toplu İş Söz..
RE/MAX Antalya'da 2 ofis daha açtı ANTALYA - Dünyada en çok gayrimenkul satışı gerçekleştiren RE/MAX Antalya'da 2 ofisinin daha açılışını yaptı. 62 ülkede, 5 bin 882 ofis ve 113 bin 600 çalış..
Borsa 1.seansın yarısında bin 500 puan düştü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında geriledi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, Perş..
"Konut kredisi faizleri daha fazla yükselmez" Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, döviz fiyatlarında gelinen seviyenin doğal olduğunu belirterek, ''Normal seviyesi budur'' ..
Az oynamak Alper için dert değil TOFAŞ'ın ardından Efes Pilsen'de birçok şampiyonluk yaşayan takım kaptanı Alper Yılmaz, lacivert-beyazlı forma altında görev verildiği sürece elinden geleni y..
EPDK, Yalova'daki Kadıköy ve Dereköy şehirleri için doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi yapacak ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Yalova dağıtım bölgesinde yer alan Kadıköy ve De..
İşsizlik ilk 3 ayda 0.2 puan arttı, yüzde 11.9'a yükseldi ANKARA - Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2006 Şubat dönemi Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre bu yılın ocak, şubat ve..
IMF'le 3. gözden geçirme tamamlandı / IMF: Genel gidişat iyi ama sağlık ve yatırım harcamalarına dikkat edilmeli ANKARA - IMF heyeti ile yaklaşık 2 haftadır devam eden stand-by'ın üçüncü gözd..
Taksilere 'kara kutu' İstanbul'da bir şirket, taksilerde araç içinin resimli kaydını tutan ve bir çeşit ''kara kutu'' gibi çalışan güvenlik sistemini piyasaya sunacak. Güney Kore merkezli şir..
Da Vinci Şifresi'nden büyük başarı Eleştirmenlerin olumsuz not verdiği ve tutucu çevrelerin protesto ettiği ''Da Vinci Şifresi'' filmi, gösterime girdiği hafta sonunda tüm dünyada elde ettiği..
İşsizlik %11,9'a çıktı Ocak- Şubat- Mart 2006 dönemini kapsayan üç aylık hareketli ortalamalara göre, Türkiye'de bu yıl Şubat ayı itibarıyla işsizlik oranı yüzde 11,9 oldu. Türkiye İstatistik..
Cari açık tahminleri aşabilir Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, bu yıl için 22 milyar dolarla Gayri Safi Milli Hasıla'nın (GSMH) yüzde 5.77'si düzeyinde gerçekleşmesi öngörülen car..
Akbank'tan konutla ilgili her türlü ihtiyaca cevap verebilecek yeni bir hizmet İSTANBUL- Akbank, konutla ilgili her türlü ihtiyaca cevap verebilecek tüm çözümlerin bir arada bulunduğu yeni ..
Piyasalardaki moralsiz seyir sürüyor/ Borsa, 38300-38500 bandında/ Döviz ve faiz arttı, parite 1.27'de İSTANBUL - Borsa, haftanın ilk gününde sert düşüşlerine devam ediyor. 2006 yılının en dü..
Trafik rehberinde dini mesaj Beyoğlu Belediyesi'nin ilköğretim öğrencilerine dağıtmak amacıyla hazırlattığı resimli Trafik Rehberi dini mesajlar içerdiği belirlendi. Rehbere Beyoğlu Belediye ..
DTM, 1 Mart-30 Nisan arası 750 adet Dahilde İşleme İzin Belgesi verdi ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarlığı, 1 Mart-30 Nisan tarihleri arasında 750 adet Dahilde İşleme İzin Belgesi verdi. ..
TBMM heyeti Washington'da WASHINGTON - Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Egemen Bağış başkanlığındaki TBMM heyeti, ABD yönetimi ve Kongresinin üst düzey yetkilileriyle görü..
Danıştay ve Cumhuriyet'e saldırının faili Alparslan Aslan ve 3 arkadaşı Sincan F Tipi Cezaevi'nde ANKARA - Danıştay 2. Dairesine ve Cumhuriyet Gazetesine yönelik silahlı saldırı olaylarının f..
KPSS-2 için başvurular başladı ANKARA - Ortaöğretim ve ön lisans düzeyindeki adaylara yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (2006-KPSS-2) için başvurular, bugün başladı. KPSS-2'ye, ortaöğretim..
İş Bankası, 800 milyon dolar kredi almaya yönelik çalışmalara başladı İSTANBUL - İş Bankası, 800 milyon dolar dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalara başladı T. İş Bankası A.Ş. tarafından Bo..
Brisa'da Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı İSTANBUL - Brisa'da Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. ve Tic. A.Ş. tarafı..
Net Grubu'nun bankalara borçlarını Ağaoğlu üstleniyor İSTANBUL - Net Grubu'nun İstanbul Yaklaşımı kapsamındaki bankalara olan borçlarını Ağaoğlu Şirketler Grubu üstleniyor. Net Holding A.Ş. ..
KPSS-2 başvuruları başladı Ortaöğretim ve ön lisans düzeyindeki adaylara yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (2006-KPSS-2) için başvurular, bugün başladı. KPSS-2'ye, ortaöğretim ve ön lisans ..
Danıştay'a saldırı ile ilgili gözaltındaki 9 kişiden 4'ü tutuklandı ANKARA - Danıştay'a gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra ..
Kanuni, 25 milyon dolara motosiklet fabrikası kuruyor, 400 kişi alınacak İSTANBUL - Kuralkan Holding bünyesinde bulunan Kanuni Motor, Sabiha Gökçen Havaalanı yakınında 50 dönüm arazi üzerine ..
Hava sıcaklığı, yağış alan yerler dışında artmaya devam edecek İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Trakya, Doğu..
Dolar haftaya 1,5000 YTL'den başladı İstanbul serbest piyasada dolar 1,5000, avro 1,9050 YTL'den haftaya başladı. Kapalıçarşı'da 1,4850 YTL'den alınan dolar, 1,5000 YTL'den satılıyor. 1,8900 ..
Tarım Sigortası'nın kaderi yarın belli oluyor ANKARA - Hazine ile Tarım Bakanlığı arasındaki yetki karmaşasına yol açan tebliğler değiştirilip, bilgi işlem altyapısı tamamlandıktan sonra, tar..
Yabancılar için en önemli risk seçim Citigroup Türkiye Yatırım Bankacılığı Direktörü Gonca Gürsoy Artunkal, yabancı yatırımcıların Türkiye'nin önündeki en önemli risk olarak seçimi gördüğünü ..
Aytemiz'den 'akaryakıttaki vergiler lüks tüketime yönlendirilsin' çağrısı Akaryakıt üzerindeki vergiler dağıtıcı, bayi ve tüketiciyi rahatsız etmeye devam ederken, sektörün deneyimli ismi Ayt..
Yahya Arıkan, İSMMMO başkanlığına yeniden seçildi İSTANBUL - İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Başkanı Yahya Arıkan, ekonominin borç bağımlılığının ortadan kaldırılma..
Emekli Sandığı çapraz denetim yaptı, 2 milyon YTL tahsil etti ANKARA - Emekli Sandığı kendisinden usulsüz maaş alan bin 788 kişiden toplam 2 milyon YTL tahsil etti. Emekli Sandığı, uzun bir s..
Erdoğan: Din eksenli bir parti değiliz / "Demokratik, sosyal ve laik bir devletin parçasıyız" ŞARM EL ŞEYH - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ne partisinin ne de hükümetin dinci olmadığını bel..
Çirkinlerin yılıymış Yunanistan'da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'ndan hüsranla dönen Sibel Tuzun: 'Sabaha kadar ağladım. Sonuca herkes şok oldu.'
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9