20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul trafiği çevre canavarı Otomobille yapılan 1 kilometrelik yolculuk, hava kirliliği, gürültü, sera etkisi, olası kazalar gözönüne alındığında, AB standartlarına göre çevreye 35 Ykr’lik..
Rektörler Köşk’e çıkıyor Harp Akademileri’ndeki konuşmasında, gericiliğe karşı elinden gelen herşeyi yapacağı sinyali veren Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Danıştay saldırısından önce dü..
Suçluların telaşı içinde saçmalıyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Danıştay saldırısını "derin bir komplo olarak" niteleyen Erdoğan’ın yönelttiği "Baykal da bu komplonun içinde" suçlamasına ..
Bu olay çözülmeli MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin, "son zamanlarda gerilime neden olduğu ilişkilerini" terk ederek, laiklik anlayışını Anayasal çerçevede tekrar gözden geçirmesini..
Enflasyon ve YTL’yi kontrol edin, notu koruyun Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s Türkiye analisti Farouk Soussa, "Enflasyondaki yükseliş ve YTL’deki düşüş makul d..
TRT’nin Turizm Radyosu fiyaskosu Türkiye’de tatilini geçiren yabancı turistlere seslenmek amacıyla 1990 yılında kurulan TRT Turizm Radyosu’na 2004 yılında 26 personele 126.6 milyar, diğer gid..
Denizcilik sektörü Balin’e ağlıyor Türkiye’nin önemli sanayici ve ihracatçıları arasında yer alan Ertan Balin vefat etti. Balin Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Balin, 18 Mayıs..
Doğru yeri seçelim EXPO’yu alalım EXPO 2015 adayı İzmir için belirlenen ’sağlık teması’nın ardından, organizasyonun nerede yapılacağına ilişkin kararın verilmesine sayılı günler kaldı.
İsviçre mahkemesi Yimpaş’ı yargılayacak İslami holding olarak nitelendirilen ve Türk işçilerinden para toplayan Yimpaş’ın İsviçre’deki şirketi Yimpaş Gruoup, İsviçre Nidwalden Kanton Mahkemes..
Stone’un kullandığı Senbo Türkiye’de Doğal destek doğal istek sloganıyla piyasaya çıkan ve hem kadınların, hem de erkeklerin kullanabildiği doğal kapsül "Senbo", cinsel hayata destek olan bir..
İstanbul’da ’AB için kümelenme’ zirvesi Avrupa Birliği’nin Lizbon hedeflerine ulaşılmasında önemli bir araç kabul edilen "Kümelenme Yaklaşımı", 25-26 Mayıs 2006 tarihlerinde İstanbul’da düzen..
Eczacıbaşı’ndan 22 okula PC laboratuvarı Eczacıbaşı Topluluğu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Bilgisayarlı Eğitime Destek" kampanyası çerçevesinde Bilecik’te 21 ve Kocaeli’nde bir olmak üzere to..
Fındık kurutma projesi birincilik getirdi Milli Eğitim Bakanlığı’nın el aletleri sektöründe faaliyet gösteren Gedore-Altaş işbirliği ile oluşturdukları "Proje Tabanlı Beceri Yarışmaları" aşam..
Hibrit Hyundai’ye skandal rötarı Yönetim Kurulu Başkanı Chung Mong-koo’nun karıştığı rüşvet skandalı ile sarsılan Hyundai, üç yıl içinde başlamayı planladığı hibrit araçların seri üretimini 2..
Euronext: NYSE elini çabuk tutsun Fransa merkezli vadeli işlem borsası Euronext, New York Stock Exchange’ye (NYSE) birleşmek için iki tarafın da kabul edeceği bir teklifi 23 Mayıs tarihine ka..
British Airways 10 yıl sonra kára geçti British Airways, bilet fiyatlarına yaptığı zammın meyvelerini aldı ve 10 yıl sonra ilk kez kısa mesafe uçuşlarda kára geçti.
AB’den gazcılara anti-tröst baskını Avrupa Birliği Komisyonu, ’tröst’ iddialarını araştırmak amacıyla Almanya, İtalya, Fransa ve Avusturya’da bulunan yaklaşık 20 gaz şirketini incelemeye aldı..
Almanya’da KDV yüzde 19’a çıkıyor Alman Federal Meclisi (Bundestag), ülkedeki katma değer vergisinin 2007 yılından itibaren yüzde 16’dan yüzde 19’a yükseltilmesi yönünde karar aldı.
Formula 1 ihalesi ay sonuna ertelendi Formula 1 İstanbul Park’ın işletme hakkının devri ihalesi için teklif vermeye hak kazanan firmalardan birinin ek süre talebi nedeniyle 22 Mayıs’ta yapılm..
Bireysel fonları 1.5 milyar YTL Bireysel emeklilik şirketlerince toplanarak yatırıma yönlendirilen tutar 1 milyar 552.1 milyon YTL’ye, katılımcı sayısı ise 815 bin 151’e ulaştı.
Rekabet ihlallerine 100 milyon YTL ceza Rekabet Kurulu, rekabet ihlalleri nedeniyle son 5 yıl içerisinde 100 milyon YTL ceza kesti. En çok ceza Telekomünikasyon ve çimento sektörüne verildi.
Bankalarda istihdam 134 bin kişiyi geçti Bankacılık sektöründe çalışan ve şube sayısında 2003 yılının ikinci çeyreğinden itibaren başlayan artış eğilimi, özel ve yabancı sermayeli bankalardak..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9