20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BM’den ABD’ye ‘gizli cezaevlerini kapat’ baskısı BM’ye bağlı İşkenceyi Önleme Komisyonu, ABD’den ‘terörle mücadele’ kapsamında ülke dışında açtığı ‘gizli’ cezaevlerini ve Küba’daki Guantanamo..
ABD’den Türkiye’ye Irak övgüsü ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Irak koordinatörü James Jeffrey, Irak’ın ekonomik gelişmesine en fazla desteği Türkiye’nin verdiğini söyledi.
Belçika, nihayet silah yasağı getirdi Belçika, Hans Van Themsche adlı gencin 11 Mayıs’ta bir Türk’ü ağır yaralaması ve siyahî bir kadın ile 2,5 yaşındaki bebeği öldürmesinin ardından ülkede i..
AB, din adamlarını bir araya getiriyor Brüksel’de AB Komisyonu ve dönem başkanlığının inisiyatifiyle Müslüman, Hıristiyan, Yahudi ve diğer inançlardan 15 kadar üst düzey temsilcinin katılacağ..
‘Taliban’ın askerî komutanı yakalandı’ Afganistan’da Taliban’ın önde gelen liderleri arasında gösterilen Molla Dadullah’ın Kandahar’da yakalandığı bildirildi.
Gaziantep seferlerimize tatlıcılar da sevindi her gün 100 kilo hediye baklava taşıyoruz Özel havayollarının iç hat uçuşlarına ağırlık vermesi ile bir yandan iç turizm canlanırken bir yandan d..
Uçak biletine 12 YTL’lik zam yolda Düşük fiyatlı tarifeli iç hat uçuşlarıyla ‘hava ulaşımını' lüks olmaktan çıkaran özel havayolu şirketleri, dolardaki artış nedeniyle zor günler yaşıyor.
Ata toprağına yatırım yaptık 10 yılda gıdada lider olduk Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın teşvikleriyle Türk cumhuriyetlerinde yatırım yapan firmalar, gittikleri ülkelerde önemli başarılar..
Sabancı, ciroda hedef büyüttü Sabancı Holding'e bağlı Gıdasa'nın 2006 yılı ciro hedefinin 228 bin ton sıvı yağ ve margarin üretimiyle 230 milyon dolar olduğu bildirildi.
İş dünyası, gerilimden medet uman çevrelere prim vermedi Piyasalarda geçen hafta meydana gelen dalgalanmalara soğukkanlı yaklaşan iş dünyası, Danıştay'daki silahlı saldırının ardından da aynı..
[ANADOLU’DAN ÇAĞRI] Önümüzü görmeye başladık, istikrar bozulmasın 2001 krizinde büyük darbe yiyen ve son yıllardaki ekonomik hamle ile yeniden toparlanmaya başlayan Anadolu'daki küçük ve orta..
‘YTL’deki düşüş makul kalırsa ekonomi etkilenmez’ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's Türkiye analisti Faruk Soussa, enflasyondaki yükseliş ve YTL'deki düşüşün maku..
Sezer onayladı sosyal güvenlik tek çatı altında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 6'ncı maddesinin yeniden görüşülmesi için Meclis'e iade ettiği Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu'nu onayladı.
Sözde soykırım tasarısı ertelendi Fransız şirketleri rahat nefes aldı Ankara ile Paris arasındaki ilişkileri kopma noktasına getiren ve sözde Ermeni soykırımını tanımayanların hapse atılmasın..
Ev hayali kuranların yarısına bankalar destek verdi Faiz oranlarının ve vadelerin cazip hale getirilmesi konut ve araç satışlarına büyük katkı sağladı.
Mali müşavirler yarın seçime gidiyor İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) yarın yapılacak Genel Kurulu’nda yeni başkanını seçecek.
Gerginlik bayram coşkusunu bozamadı Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ülke genelinde muhteşem gösterilerle kutlandı.
Deştikçe çete çıkıyor Danıştay saldırısıyla ilgili sis perdesi aralandıkça Sauna Çetesi'ne benzer bir örgütlenme ortaya çıkıyor. Derin ilişkiler ağı dikkat çekerken ordudan ihraç edilen Muzaf..
İkinci hedef YÖK'tü iddiası Danıştay saldırısını soruşturan emniyet yetkilileri, ifadeler çerçevesinde şok bir tespite ulaştı.
Cumhuriyet'e saldırı ve Danıştay olayı çözüldü İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Danıştay'a yapılan saldırı ile Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan saldırının faillerinin bir bir yakaland..
Başbakan seferberlik istedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Danıştay’daki silahlı saldırı olanın bağlantılarını ortaya çıkarmak için seferberlik ilan etti.
Kızılelma eylemlerinde boy göstermiş Danıştay saldırısında tetiği çeken Alparslan Aslan'ın, ulusalcı grupların organize ettiği protesto eylemlerinde aktif rol aldığı ortaya çıktı.
Alparslan Aslan beni aramış olabilir Danıştay'a silahlı saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Aslan'ın Türk İntikam Tugayı (TİT) ile olan bağlantısı araştırılıyor.
[HABER ANALİZ] İlginç ilişkiler Danıştay 2. Dairesi'ne yönelik saldırı olayında birçok ulusalcı oluşumun ismi geçiyor. Bu derneklerin birbirleri ile esrarengiz ilişkileri söz konusu.
İHİÖ: Türban yasağına karşıyız’ İnsan Hakları İzleme Örgütü (İHİÖ), Danıştay'a yapılan saldırıyı kınarken, türban konusunun bu saldırıyı meşru gösteremeyeceğini belirtti.
Saldırı demokratik rejimi tehdit ediyor Danıştay saldırısı ile birlikte ortaya çıkan ‘Rejim tehdit altında’ söylemine farklı bir yaklaşım geldi.
Danıştay saldırısının arkasında Şemdinli bombacıları var Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Selçuk Özdağ, Danıştay üyelerine silahlı saldırı düzenleyen Alparslan Aslan’ın ..
Danıştay’da güvenlik önlemleri artırılıyor Danıştay’da 1 üyenin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı saldırının ardından, binada güvenlik önlemlerinin artırılması yönünde çalışma başlatıldı.
Kamyonla insan ticareti katliama dönüştü: 42 ölü Osmaniye'de, içinde Afganistan ve Bangladeş uyruklu kaçakların bulunduğu kamyonun TIR'a çarpması sonucu 42 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı.
Türkçeden başarılı olamayan, hazırlık sınıfını geçemeyecek Hazırlık sınıfını geçebilmeleri için öğrencilerin artık Türkçe dersinden de başarılı olması gerekecek.
Polislerin de yer aldığı çeteyi Haluk Kırcı yönetiyor iddiası İzmir’de gerçekleştirilen "Çekirge’’ operasyonunda, 1’i komiser, 2’si polis, 1’i avukat olmak üzere gözaltına alınan 22 çete üyes..
HSYK’dan hakime ihraç Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK), Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkında verilen "meslekten men" cezasının ardından bir hakimi de ihraç etti.
New York’ta Türk günleri başladı 25. New York Türk-Amerikan Kültür Festivali kapsamında dünya ekonomisinin merkezi Wall Street’teki Bowling Green Park’ta düzenlenen törenle göndere Türk bayra..
Ramazan davulcusu bile sınavla alınacak Birçok meslekte aranan uzmanlık şartı, ciddi eğitim gerektirmeyen meslekleri icra edecek kişilere de geliyor.
Türk yemeklerinin de anlatıldığı kitaba ödül Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa’daki 40 ülkenin yemeklerinin anlatıldığı "Avrupa’nın Yemek Kültürü" adlı kitap "İngilizcedeki En İyi Yemek Kita..
Fatih’in kitabını yazdı sırada romanı var Geçtiğimiz günlerde Sultan Abdülhamid’i tüm yönleriyle ele alan "Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı" kitabını yayımlayan Mustafa Armağan, şimdi de Fatih S..
‘Sadece gerçeğin peşindeyim’ 15. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, çağdaş tiyatronun usta ismi Peter Brook’u iki ayrı oyunuyla ağırlıyor.
Konya’da kitap günleri başladı TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile ilk kez düzenlenen Konya Kitap Fuarı, KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün saat 12.00’de açılıy..
10 müze bu gece açık ‘Uluslararası Müzeler Haftası’ kutlamaları çerçevesinde bu yıl ilk defa ‘Müzelerin Gecesi’ etkinliği düzenleniyor.
Yusuf İslam’dan yeni albüm Yusuf İslam, eski adıyla ünlü pop yıldızı Cat Stevens’ın yeni bir albümü çıkıyor.
Geleneksel müzikten ‘Yansımalar’ Geleneksel müziğimizden yola çıkarak günümüze uzanan ve geniş bir yelpazeye açılan sade bir müzik anlayışını yorumlayan Yansımalar 22 Mayıs Pazartesi akşamı s..
Canlı müzik eşliğinde Başağa sergisi Ressam Ferruh Başağa’nın son dönem eserleri Troy Sanat Galerisi’nde sergileniyor.
Ecevit, 48 saat uyutulacak Hipertansiyon atağı sonucu beyin kanaması geçiren eski Başbakan Bülent Ecevit, önceki gece Gülhane Askerî Tıp Akademisi'nde (GATA) ameliyat edildi.
Saldırıyı tahrik ettiğimi ileri sürenin aklından şüphe ederim Danıştay’daki saldırının ardından Anıtkabir ve Kocatepe Camii’ndeki törenlerde tepki gösterilen TBMM Başkanı Bülent Arınç, eleşti..
‘Katiller hedeflerine asıl cenaze töreninde ulaştı’ Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in önceki günkü cenaze töreninde bakanlara yönelik protestolar tepki topladı.
Cenazedeki protestolar Türk toplumuna yakışmadı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in önceki günkü cenaze töreninde bakanlara gösterilen tepkileri ‘çok aş..
Cenaze töreninde bitkin görünüyordu Bülent Ecevit, önceki gün Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze törenine katılmıştı.
CHP’li Meral’den kızdıran temenni: Keşke Rahşan ölse Ecevit’i GATA’da ziyarete gelen CHP Ankara Milletvekili Bayram Meral, DSP’lilerle tartıştı.
Erdoğan’dan cenazedeki sloganlara cevap: Hakaret, Türk milletinin evlatlarına yakışmaz Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenindeki hük..
Saldırı komplo, içinde Baykal da var Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay 2. Dairesi’ne düzenlenen saldırının ardında derin bir komplonun bulunduğunu söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9