20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

20 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baykal: Suçluların telaşıyla saçmalıyor CHP lideri Deniz Baykal, Danıştay saldırısını 'komplo' olarak nitelendiren ve "Komplonun içinde Baykal da var" diyen Başbakan'a yazılı açıklama ile yan..
Özkök takdir etti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Danıştay'a saldırıyla ilgili sert bir açıklama yaptı. Özkök dün 19 Mayıs törenlerinden sonra, bir gazetecinin "Halkımıza mesajınız..
Şahin: Vakit bir uçsa Cumhuriyet öbür uç Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, SABAH'a konuştu: Vakit neyse, diğer uçta Cumhuriyet o. Cumhuriyet'i de eleştirmek lazım. Devlet Bakanı ve Başbak..
Ankara gergin Başbakan, Baykal'ın "Rejim kırıldı" açıklamasından 24 saat sonra Danıştay'a saldırı olduğuna dikkat çekti ve "Saldırıyı siyaset mi gerçekleştirmiş? Hayır. O zaman Baykal bu komp..
Emniyet'le Danıştay zirvesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Başbakanlık'ta toplanan bazı bakanlar ve emniyet mensupları, Danıştay 2. Daire'ye yönelik silahlı saldırıya ilişkin..
İngilizce ABD'nin milli dili oluyor ABD'de çoğu Meksika kökenli kaçak göçmenlere ilişkin tartışma giderek büyürken, Kongre'nin üst kanadı Senato, İngilizcenin "ABD'nin milli dili" olmasını ön..
Tekneyle dünyayı ters yoldan dolaştı! İngiliz Denise Caffari, denizcilerin tercih ettiği rota yerine, şiddetli rüzgâr ve akıntılara karşı seyahat ederek, yelkenlisiyle 178 günde dünyayı dolaş..
Bebeğini yine düşürüyordu Amerikalı ünlü pop yıldızı Britney Spears ikinci çocuğuna hamile ama hâlâ anneliğe tam olarak alışamadı! Daha önce oğlu Sean'ı sandalyeden düşürerek kafatasının çatl..
Cannes modası 59'uncu Cannes Film Festivali kapsamında önceki gün, İngiliz yönetmen Ken Loach'un yönettiği "The Wind That Shakes the Barley" adlı filmin gösterimi yapıldı. Ama prömiyerde gözl..
Göçmenler temizlikçi çıktı İngiliz Blair hükümetinin başı skandaldan kurtulmuyor... Hükümetin sınırdışı etmek üzere dört bir yanda aradığı yasadışı göçmenlerin aslında çok yakında olduğu orta..
Karadağ'da bağımsızlık seçimi Yugoslavya'nın 1990'lı yıllarda dağılmasıyla bağımsızlığına kavuşan "Sırbistan-Karadağ Birliği" de parçalanıyor... 700 bin nüfuslu Karadağ halkı yarın bağımsızlı..
Hamas üyesi 800 bin $'la yakalandı Filistin'de iktidardaki Hamas hükümetine ekononomik izolasyonların konuşulduğu ortamda dün Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri'nin 800 bin dolarla yakalanması şok ..
Rum seçimlerinde ilk kez Türk aday İki yıl önce Annan Planı'na "hayır" diyerek Avrupa Birliği'ne üye olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yarın parlamento seçimleri için sandık başına gidiyor... 43..
"Piyadeler eve girip Iraklıları taradı" ABD Deniz Piyadesi'ne bağlı 7 askerin, Irak'ta 15 sivili evlerinde öldürdükleri iddia edildi. Savaş karşıtlığıyla tanınan Cumhuriyetçi Parti'den Jack M..
ABD Senatosu İngilizceyi millileştiriyor Göçmenlere yönelik uygulamaların yarattığı tartışmalar bitmeden bir yenisi daha geldi. ABD'de İngilizce resmi dil olarak kabul edilmek üzere.... ABD S..
Sınırda 'ölüm' sessizliği Bush'un yasadışı göçe önlem olarak 6 bin kişilik özel gücü Meksika sınırına yığma kararından beş gün sonra yasadışı göçmen taşıyan bir aracın şoförü ABD'li güvenlik ..
BBG'deki maço Türk imaj bozdu İngiltere'deki 'Biri Bizi Gözetliyor'da yarışan 26 yaşındaki Kıbrıslı Sezer, "Kadınlar çalışmasın, yemek yapsın" sözleriyle maço bir Türk imajı çizdi. İngiliz te..
BM: Guantanamo derhal kapatılsın Washington, ABD dışındaki cezaevlerini kapatmaya çağrıldı... "Köpeklerle korkutmayın, cinsel tacizde bulunmayın" uyarısı geldi. Birleşmiş Milletler (BM), Guan..
Kafaları karıştıran Paris görüşmesi Fransa'da bir araya gelen Çömez ve Deveciyan görüşmesi soru işareti yarattı. Çömez, Deveciyan'ın sözlerine şu cevabı verdi: Başbakan olsam trajediden üzünt..
CHP’nin yeni genel merkezi törensiz açıldı CHP, Söğütözü’nde yaptırılan yeni genel merkez binasına Danıştay’daki saldırı sebebiyle tören yapmadan taşındı.
‘Danıştay’a sıkılan kurşun başörtülülere sıkılmıştır’ BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Danıştay’a yapılan saldırının aslında başörtülülere yapıldığını, orada sıkılan kurşunların da yine b..
CHP’li Bayram Meral’den kızdıran temenni: Keşke Rahşan ölse Bülent Ecevit’i GATA’da ziyarete gelen CHP Ankara Milletvekili Bayram Meral, DSP’lilerle tartıştı. CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve..
Beyin kanaması geçiren Ecevit, iki gün uyutulacak Hipertansiyon atağı sonucu beyin kanaması geçiren eski Başbakan Bülent Ecevit, önceki gece Gülhane Askerî Tıp Akademisi'nde (GATA) ameliyat e..
Özbilgin’in ailesine ziyaret Başbakan Erdoğan eşi Emine Hanım’la saldırıda hayatını kaybeden M.Yücel Özbilgin’in ailesini ziyaret etti.
CHP lideri Deniz Baykal Başbakan’ı hezeyan içinde olmakla suçladı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, "Baykal komplonun içindedir." şeklindeki sözlerine tepki gösterer..
Saldırı derin komplo, içinde Baykal da var Başbakan Erdoğan, Danıştay 2. Dairesi’ne düzenlenen saldırının ardında derin bir komplonun bulunduğunu söyledi.
Cenazedeki sloganlara cevap: Hakaret, Türk milletine yakışmaz Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenindeki hükümeti hedef alan sloganla..
’Katil hükümet’ sloganı kurşun gibi Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze töreninde bakan ve milletvekillerini hedef alan protestolar, iktidar kanadında, "Ayıp. Sloganlar kurşun gib..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9