2 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

2 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsrail'de bakanlık paylaşımı tamam İsrail'de Başbakan Ehud Olmert'in lideri olduğu Kadima Partisi, İşçi Partisi ve Emekliler Partisi'nin ardından aşırı dinci Şas Partisi'ni de koalisyona ikna..
Biden: Irak üçe bölünsün Bush yönetimi Irak'tan aşamalı çekilmeyi gündeme alırken, ABD'nin önde gelen Demokrat senatörlerinden Joseph Biden, Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Leslie Gelb ile...
Laricani haftaya geliyor ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın ziyaretiyle çakışması nedeniyle Ankara gezisi ertelenen İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri ve nükleer müzak..
Türk göçmene silahlı saldırı Geçen yıl göçmen isyanına sahne olan Fransa'nın iç bölgelerindeki Nevers kasabasında, Türk gençlerine hafta sonu düzenlenen silahlı saldırıda biri ağır üç kişi ya..
İran liderinden moda hamlesi İran'da polisin 'açık giyinen' kadınlara baskı yapmasına karşı çıkan aşırı muhafazakâr Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, piyasaya bol miktarda tesettür kıyafeti s..
Keşmir kan gölüne döndü Hindistan'da nüfusun çoğunu Müslümanların oluşturduğu Cammu-Keşmir eyaletinde Müslümanlarla Hindular arasında çıkan olaylarda toplam 35 kişi öldü.
Çiçek'ten Fırat'a yanıt: Suç yok ki, açıklayayım Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, TMY tasarısını savunurken, AKP Genel Başkan Yardı..
Özgür Gündem'i sarsan istifalar Ülkede Özgür Gündem gazetesi, yayın kurulunun geçen hafta toplu istifasıyla çalkalandı. İstifa edenler arasında, gazetenin 13 yıldır her kademesinde çalışmış o..
AKP'den Demirel'e: Hitler gibi! AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in önceki akşam bir televizyon kanalındaki "İlle başı bağlı okumak istiyorsan, Ar..
Yönetmelik adresini buldu Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçen aralık çıkardığı, ancak Danıştay'ca üç ay sonra yürürlüğü durdurulan Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği değişikliğinin imam-hatiplilere..
Gül: Tuygan'a güvenim tam Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Hürriyet yazarlarından Yalçın Doğan'ın Bakanlık Müsteşarı Ali Tuygan için, "Gölgesinden bile korkuyor" diye yazması ..
'At eti' sanığı tahliye edildi Ankara Adalet Sarayı'nın yemekhanesine 'tek tırnaklı hayvan eti' sattığı gerekçesiyle tutuklanan Ali Fuat Seçgin, analiz raporları çeliştiği için dün tahliye ed..
Şeriat kitabına soruşturma Resmi nikâhla evlenen çiftelere 'şeriat kurallarıyla aile' kurmalarını öneren 'Delilleriyle Aile İlmihali' kitabı veren Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci hakkın..
Aileye de görev var Milli Eğitim Bakanlığı, şiddet olaylarına karşı okulların alması gereken önlemlerle ilgili bir genelge daha yayımladı. Genelgede, şu talimatlar yer aldı...
Tarladan sınıfa Uluslararası Çalışma Örgütü, Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Uluslararası Programı Türkiye Koordinatörü Nejat Kocabay, pamuk tarlalarında çalışan 1400 çocuğun eğitime yönle..
'Kapkaç'ta gözaltı sayısı 200'e ulaştı Polis Dolapdere ve Hacıhüsrev'de kapkaççılara yönelik sıradışı bir operasyonla 200 kişiyi gözaltına aldı. Kapkaççılara operasyona hazırlanan polis, zanl..
İmama şaka gibi PKK soruşturması Çatışmada öldürülen PKK'lıların cenaze namazını kıldıran bir imam, 'Yasadışı örgüte yardım ve yataklık etme' suçlamasıyla soruşturmaya uğradı. Savcılık ifades..
İmam-papaz karşılaşması Almanya'da haziranda başlayacak Dünya Kupası finallerinden önce Müslüman-Hıristiyan ilişkilerindeki gerginlikleri azaltmak için bir dizi futbol etkinliği düzenleniyor.
İsviçre TV'sinde Daum'lu tanıtım İsviçre'nin önde gelen kanallarından SF2'de önceki akşam saat 20.00'den itibaren yaklaşık iki saat İstanbul tanıtımı yapıldı. Programı Christoph Daum sundu.
Tümör aşısı beyne umut Vücudun bağışıklık sistemini kullanarak beyin tümörlerini yok eden yeni aşı umut oldu.
İlk manyetik tren denendi Çin'de yabancı teknoloji kullanılmadan üretilen ilk manyetik tren (maglev) başarıyla denendi.
Değişken faizli KOBİ kredisi Akbank, faizlere göre kendiliğinden değişen 'Değişken Faizli Taksitli KOBİ Kredisi' hizmeti sunacak. Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada, KOBİ'lere özel Değişken..
Global Yatırım'dan Egeports açıklaması Global Yatırım Holding, Ege Limanı AŞ'nin (Egeports) işletme hakkına sahip olduğu Kuşadası Limanı'yla ilgili olarak Aydın İdare Mahkemesi ve Danıştay 6...
Hazine ile Oger Telecom, Avea pazarlığında... Türk Telekom'un (TT) yüzde 55'ine sahip olan Oger Telecom'un, Avea'daki yönetim sorununu aşmak için başlattığı Telecom Italia'ya ait yüzde 40 his..
Türkiye'nin en güzel kızı Bu yıl 15'incisi düzenlenen Miss Turkey 2006, dün Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da (TİM) muhteşem bir gece ile yapıldı. Star TV'nin düzenlediği yarışmada 18 yaş..
İstanbul'da dayak Roma'da aşk 1 Mayıs İşçi Bayramı her ülkede farklı görüntüler sergiledi. Roma'da öpüşen çiftler meydanları doldururken Türkiye'de ise başta İstanbul olmak üzere birçok ilde ..
Suriye toplantısında Hatay krizi Türk-Suriye İş Konseyi Ortak Toplantısı'nda Hatay krizi yaşandı. Krizin nedeni ise Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren harita idi. İstanbul'da dün gerçek..
'Türkiye A sınıfı bir ülke' Bosch Başkanı Fehrenbach, Türkiye'ye son 10 yılda 685 milyon Euro yatırım yaptıklarını hatırlatarak, "Hem üretim hem de pazar olarak Türkiye önemli bir ülke yatırı..
100 YTL ödeyen 119 YTL vergi kaçırdı Maliye denetimlerini sıkılaştırdıkça vergideki kayıp ve kaçak artıyor. 2005'te 100 YTL'lik kazanca karşılık 119 YTL'lik kazanç devletten kaçırıldı. En faz..
Devlet elektrikte yeniden yatırımcı olmaya hazırlanıyor Enerji sektöründe yatırımları cazip hale getirecek olan yeni yasa tasarısı bugün Ankar'da Enerji Bakanlığı'nda tartışmaya açılıyor. Ene..
Boşa akan suyum, toprağın altında yatan kömürüm var! Türkiye nükleer santrali tartışırken EPDK Başkanı Günay değerlendirilmeyen yerli kaynaklara işaret etti. Günay, "Türkiye'nin boşa akan su ..
'1 milyar Euro yatırıp otel ve ofis de alacağız' 7 Carrefour'un gayrimenkulünü alan Aerium Retail Properties'in Başkanı Khoi, "Tek sıkımlık değiliz, birkaç ayda 1 milyar Euro'ya otel, ofis, a..
TOBB: Türk tarımı AB'nin tamamını besleyecek potansiyelde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin AB'yi besleyebilecek tarımsal potansiyele sahip olduğunu belirterek, ''Yeter ki teknoloji ku..
Tekstilde bitiyoruz ama umut tarımda yeşeriyor İhracatın motoru olan tekstil ve konfeksiyonda gerileme nisan ayında da sürdü. Buna karşın tarım ürünleri ihracatı bir yılda yüzde 23 artarak 10..
Satmıyorum kardeşim İbrahim Cevahir, alışveriş merkezinin satışıyla ilgili olarak "Şunu anladım, herkesle ortak olunur, kamuyla asla" dedi. Cevahir, belediyeye kızdığı için satıştan vazgeçtiğ..
On Numara 2 19 4 20 10 24 12 28 16 29 18 32 58 37 74 43 71 45 72 50 73 51. Bir kişiye 128 bin YTL On Numara'da 10 bilen 1 kişi 128 bin 27 YTL 25 YKr ikramiye kazandı. 9 bilen 88 kişi bin 212 ..
Denizlili müzisyen "Night Fall in İstanbul"la zirvede Amerika'da yaşayan Denizlili müzisyen Yener Korkut, dünyanın en önemli müzik yarışmalarından John Lennon Ödülleri Müzik Yarışması'nda bes..
Türk gezgin kürek çekerek Atlas Okyanusu'nu geçti Dünyanın etrafını kas gücüyle dolaşmak iddiasıyla projelerini hayata geçiren Türk gezgin Erden Eruç, 7.9 metrelik tekneyle sadece kürek çeker..
İnternetten erotik yayında üçüncüyüz ABD'de bulunan ve uluslararası alanda kategorik olarak televizyon yayınlarını inceleyen Leable Vision International (LVI) tarafından yapılan bir araştırma..
Alkollü sürücü duvara sıkıştırdı Konya'da bir belde belediyesinde muhasebe müdürü olarak çalışan Nafiz Bozdoğan, alkollü olarak kullandığı araçla kaldırıma çıkıp 22 yaşındaki üniversiteli Rec..
Polisten polise işkence iddiası İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, 5 emniyet görevlisi hakkında, "bir polis memuruna işkence yapıldığı'' iddiasına ilişkin iddianame hazırladı. İddianamede, olay t..
Halı sahadan organize suç şebekesi çıktı İstanbul Beyoğlu'nda önceki gün bir halı sahaya yaptığı baskının ardından 50 ayrı noktaya eş zamanlı operasyonlar düzenleyen Asayiş Şube Müdürlüğü eki..
Fidyeyi ödemek için kredi aldı Mutlu Akü Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Türker, kendisini kaçıranları teşhis etti. Türker, "Fidye için 1 milyon dolar çektim" dedi. Mutlu Akü'nün Yönetim Kurulu..
Yumruklu, tinerli yeni gasp yöntemi! İzmir'de tiner koklattığı genç kızı yumruklayan ve gasp etmeye çalışan saldırgan kaçtı. Aynı kişi 15 dakika sonra bir genç kıza daha aynı yöntemlerle sald..
Kadına iz bırakmadan dayak atmak mübah! İlmihale göre, kadın iz bırakılmadan dövülebilir, kızlar 9 yaşında evlenebilir, koca mektupla boşayabilir Tuzla Belediyesi'nin yeni evlilere dağıttığı ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9