2 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

2 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2 milyar dolar yatırımla Ceyhan'da rafineri kuracak Petrol Ofisi ile OMV ortaklığının ilk meyvesi Ceyhan'da kurulacak rafineri olacak. CEO Nahum rafinerinin 10 milyon ton kapasiteli olacağın..
Magic Life'tan turizme 'ikinci bahar' dopingi Magic Life, ölü sezonda 55 yaş ve üzerine özel kampanya yapacak. Pakette doktor kontrolü ve özel bakımlar olacak
Bir Alman maliyetine 7 Türk Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Cuhr, Türkiye'nin yatırım avantajının sürdüğünü söyledi. Cuhr 'Bir Alman işçi maliyetine, 7 Türk işçi çalışıyor' dedi. Bosch iki yıl iç..
Coca-Cola'nın aranda bu kez sürpriz olmaz Coca-Cola İçecek CEO'su O'Neill, 2004'teki yapılarıyla şimdiki arasında büyük fark olduğunu belirterek, 'Bu defa halka arz başarısız olmaz' dedi
Herkesin bayramı 1 Mayıs Türkiye bu yıl en renkli l Mayıslardan birini yaşadı. Feministi, eşcinseli, devrimcisi, emekçisi, simitçisi ve hatta Beşiktaşlısı meydanlardaydı. Tabii olaylar da ek..
Papaz-imam derbisi Medeniyetler arasındaki gerilimin karikatür kriziyle tırmandığı bugünlerde, imamlar ve papazlar yeşil sahalarda karşı karşıya geldi. Almanya'daki futbol müsabakasının amac..
Gülen cemaati fikir babasını uğurladı Yaşar Tunagür, Diyanet İşleri'ndeyken Fethullah Gülen'i İzmir merkez vaizliğine getirmişti. Gülen'in cemaati işte bu vaazlar sırasında oluştu. Tunagür'ü..
Arınç: Düzenleme doğru ve haklı Meclis Başkanı Bülent Arınç, eski Meclis Başkanlarına eski başbakanlar kadar emekli aylığı verilmesine ilişkin yasal düzenlemeye sahip çıktı...
Yargıtay Hrant Dink'in mahkumiyetini 'bozdu' Yargıtay, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e 'Türklüğü tahkir ve tezyif ettiği' gerekçesiyle verilen 6 ay hapis cezasının ertelenme..
Dışişleri: Perinçek'e 6 ay hapis cezası yok Dısişleri Bakanlığı ve İsviçre'nin Ankara Büyükelçiliği, Doğu Perinçek'in İsviçre'de 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı bilgisinin doğru olmadığını..
Türkiye korsanda öncelikli izleniyor Fikri mülkiyet haklarının korunmadığı ülkelerde araştırmalar yapan ABD'deki Uluslararası Fikri Mülkiyet Örgütü (IIPA), yeni raporunda Türkiye'yi 'öncelikl..
Grafikler tasarım için Grafik tasarım günleri başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Bölümü'nün 1997 yılından bu yana düzenlediği 'Grafist: Uluslararası...
Tüm yollar tutuldu İstanbul'dan gelen Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarları şehir merkezine kesinlikle sokulmayacak. Kendilerine yolculuk boyunca sivil polisler eşlik edecek. İki takım seyircis..
Ahırdan inek çalındı İzmir Bornova'ya bağlı Pınarbaşı'nda bir ahırdan 8 inek çalındı. Kireç Ocakları Çeşme Boğazı mevkiindeki ahırına gelen Murat Yılmaz, kapının zorlanıp içeri girildiğini ve..
Söz hakkı gençlerde Ege-Koop'un "Kent Kültürü ve İzmir" konferasında beklentilerini dile getirdilerGüven tazelendi
Arınç'tan ilginç savunma TBMM Başkanı Bülent Arınç, cumhurbaşkanı ve başbakanla birlikte TBMM başkanlarına da farklı bir emeklilik statüsü getiren düzenlemeye tepki gösterilmesini "23 Nisan k..
Fransa'da hukuki kargaşa Fransa'da 18 Mayıs'ta görüşülecek Ermeni yanlısı yasa teklifi, hukuki olarak önemli karışıklıklara yol açacakÇiçek: TMY ile ilgili bir sıkıntı yok
Edebiyata yeni 'Sözcükler' Edebiyat dünyasına yeni 'Sözcükler' eklendi. İki ayda bir yayımlanacak olan 'Sözcükler' dergisinin ilk sayısında Refik Durbaş, Cevat Çapan, Ferruh Tunç, Mehmet Yaşı..
50 yıl önce gelmişti Türkiye'de ilk kez 1973 yılında, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde, bale dünyasının efsanevi ismi ve bu eserin yaratıcı koreografı Sir Frederick Aston'un koreografisiyle ..
Baykam, hayatını 11 yılda yazdı Bedri Baykam 11 yıldır üzerinde çalıştığı otobiyografisini yayımlıyor. İki ciltten oluşan kitap, 4 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında...
Tuğralı kilise gümüşleri bu sergide Sevgi Gönül koleksiyonlarından Osmanlı İstanbul'una ait çoğu tuğralı kilise gümüşleri 'Parıldayan Hatıralar' başlığıyla Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzes..
Süreyya Ayhan'a 'wild card' çıkmadı Avrupa Atletizm Federasyonları Birliği (EAA) Konseyi, Türk federasyonunun milli atlet Süreyya Ayhan'ın Avrupa Şampiyonası'nda piste çıkabilmesi için yaptığ..
Vergide kaçak rekoru finansta Maliye denetim birimlerinin 2005 yılındaki vergi incelemeleri, ülkede vergisi ödenen her 100 YTL'lik kazanca karşılık, 119 YTL'nin devletten kaçırıldığını ortaya..
Kamu İhale Kanunu değişiyor Hükümet, müzakerelerin önemli başlıklarından olan kamu alımları konusunda AB'nin beklentilerini karşılamak için harekete geçti. Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Ce..
Suriyeli işadamının Hatay gafı Türkiye-Suriye İş Konseyi Ortak Toplantısı'nda Suriyeli bir yetkilinin sunumunda, Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren haritaların yer alması krize neden o..
'Hitler-Stalin paktı diriliyor' Rus doğalgazının Baltık Denizi'nin altından geçecek boru hattıyla Almanya'ya taşınması projesine öfkelenen Polonya, kantarın topuzunu kaçıran bir açıklama yapt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9