19 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

19 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul’da hukukçular adına Kayseri savcısı kınama eylemi yaptı İstanbul’da görev yapan bir grup hakim ve savcı Danıştay’a yönelik saldırıyı Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak kınadı.
Oynarken kuyuya düşen çocuk, hayatını kaybetti Sultanbeyli’de arkadaşlarıyla saklambaç oynarken boş bir dükkana giren Can Cengöz (6), 25 metre derinlikteki kuyuya düşerek hayatını kaybetti.
Marangozun katil zanlıları adliyeye gidip teslim oldu İstanbul'da 7 küçük kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Yüzbaşı Bülent Altın'ı yakalatan marangozu öldürdüğü iddia edilen üç kişi, cin..
Eyüp Adliyesi’nde kısa süreli bomba paniği Eyüp Adlieyesi’nde sabah saatlerinde bomba paniği yaşandı. Adliye santralına gelen bir telefonda adliyede bomba olduğu ihbar edildi.
36 yıl aradan sonra ilk vagon ihracatı Türkiye, 36 yıl aradan sonra ilk vagon ihracatını Irak’a yapıyor. Irak Demiryolları tarafından 6 milyon dolara 8 ay önce TÜVASAŞ’a ihale edilen 12 adet ..
Yıkmak istediği ahşap evin altında kaldı Sakarya’nın Karasu ilçesinde bir kişi, yıkmak istediği ahşap evin üzerine çökmesi sonucu hayatını kaybetti.
Fransa'daki Ermeni tasarısı şimdilik düştü Fransa'da sözde Ermeni soykırımını inkar edenlerin cezalandırılmasını öngören kanun teklifi ertelendi. Fransız Meclisi’nin dün sabahki oturumunda oy..
Ankara: Umarız yine gündeme gelmez Sözde soykırımını inkâr tasarısının ‘şimdilik’ gündemden düşmesi, Ankara’da ihtiyatlı bir iyimserlikle karşılandı.
[HABER ANALİZ] Debre, tasarıyı düşürdü; Ermenilerin yeni hedefi kasım ayı Dün Fransa'da sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırmaya yönelik yasa tasarısının düşmesinde en önemli ro..
Yeşiller’in tarihî Kıbrıs çıkarması, 6-7 Aralık’ta Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Grubu’nun genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı 6-7 Aralık’ta KKTC’de yapılacak. Rumların tepkisine sebe..
Rusya’dan ‘ortak komuta merkezi’ teklifi ABD’nin Karadeniz’in güvenliği için devreye girme isteğini ‘nazikçe’ reddeden Ankara, bu kez de Rusya’nın ‘ortak komuta merkezi kuralım’ teklifini inc..
Karadeniz ekonomisini Türk-Yunan idaresi canlandıracak Kurulduğundan bu yana beklenen işlerliği kazanamayan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ), Türk-Yunan ortak yönetimiyle yeniden can..
‘Fransa’nın Ermeni istismarının bir sebebi de suçluluk psikolojisi' Sözde Ermeni soykırımını 2001 yılında resmen kabul ettikten sonra dünkü meclis oturumunda "soykırım inkârcılarını" cezalan..
Dövizdeki artışın faturası vatandaşa Piyasalarda son bir haftada meydana gelen dalgalanmalar vatandaşa olumsuz yansıdı. Bankaların konut ve taşıt kredisi faizlerinde yaklaşık 10 puanlık artış..
GAMA, General Electric’e hisse satacak General Electric (GE) Energy Financial Services, İrlanda'da kurulu Tynagh Elektrik Santralı'nda yüzde 40 oranındaki Gama Construction Ireland Ltd. hisse..
‘Gerilim siyaseti yapanlar fırsat verse piyasa sakinleşir’ Piyasalardaki toparlanma, Danıştay saldırısının ardından yaşanan gerilimli açıklamalara takıldı. Yabancı bankaların Türkiye'nin teme..
Merrill Lynch: Kriz yok, rakamlar dengeleniyor Uluslararası yatırım bankası Merrill Lynch Türkiye Direktörü Kubilay Cinemre, Türkiye ekonomisinde dengelerin sağlam olduğunu, temel yapıda hiçb..
[HABER ANALİZ] Kriz denemesi ekonomide tutmadı sırada başka provokasyonlar var! Türkiye'de işler yolunda gitmeye görsün. Gizli bir el herkesin aşina olduğu oyunu sahnelemeye başlıyor ve günde..
Faiz artışı bankaları zorda bırakabilir Dolar ve faizdeki yükseliş bankaların bireysel krediler için uyguladıkları faiz oranlarını yukarı çekmelerine yol açtı. Bir hafta öncesine kadar yüzde..
‘Petroldeki tırmanış sürerse, enflasyon hedefi etkilenir’ Kalkınma planlarının hazırlanması ve takibinden sorumlu Devlet Planlama Teşkilatı, petrol fiyatlarındaki tırmanışın başta enflasyon v..
Onay tamam, Samsun-Ceyhan boru hattı 2008'de devrede Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye'nin, Rus ve Hazar petrollerinin taşınmasında tercih edilmesi için ısrar ettiği Samsun-Ceyhan Ham..
Bize ‘gaspçı’ diyen Demirel’i savcılığa şikâyet ettik Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel arasındaki ‘gaspçı’ tartışması adliyeye taşındı.
Menfur saldırıda TİT izi Danıştay’a saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Aslan’ın Türk İntikam Tugayı (TİT) ile bağlantısı üzerinde duruluyor. Emniyet, zanlının Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan s..
Ordudan atılan bir yüzbaşı, yakın arkadaşı Danıştay 2. Daire başkanı ve üyelerine dönük silahlı saldırıyı gerçekleştiren avukat Alparslan Aslan’ın bağlantıları ile ilgili olarak yeni bilgiler..
Saldırgan avukat Aslan, Cumhuriyet Gazetesi’ne bombalı eyleme de katılmış Avukat Alparslan Aslan’ın, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan üçüncü bombalı saldırıya da fiilen katıldığı tespit edildi...
Tahrike gerek yok Danıştay üyelerine yapılan menfur saldırıyı bütün Türkiye kınıyor. İktidar ve muhalefet partileri olayı lanetliyor. Medya ve aydınlarımız da aynı duyarlılık içinde: Herkes, ..
Cenaze töreni, siyasîleri protesto gösterisine dönüştü Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze töreni hükümete yönelik protesto gösterilerine sahne oldu. Bakanlar kendileri..
‘Muhtıra daveti’gibi açıklama Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Danıştay üyelerine yönelik dünkü saldırının sadece kendilerini değil tüm yargıyı, adaleti ve devletin tüm kurumlarını hedef aldı..
Anıtkabir’i ziyaret eden yargı üyeleri Danıştay’da mum yaktı Danıştay üyelerine saldırıya tepki olarak dün sabah saatlerinden itibaren Ankara’da gün boyu hareketli saatler yaşandı.
YÖK’ten saldırıya siyasî yorum Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Rektörler Komitesi, Danıştay’a yapılan saldırıyla ilgili hükümeti eleştirdi.
Olay provokasyon, sağduyu elden bırakılmamalı Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik silahlı saldının provokasyon olduğunu belirten uzmanlar, tüm Türkiye’yi sağduyulu olmaya çağırdı.
Medya, bu kez soğukkanlı olamadı Medya, Danıştay'a yapılan saldırıda soğukkanlı davranamadı. Hürriyet, saldırıyı 'Kaşıya kaşıya' başlığı ile okuyucularına duyururken, Milliyet, 'Laikliğe kurş..
Vakit dosyası Ankara’da Bağcılar Cumhuriyet Başsavcılığı, Anadolu’da Vakit Gazetesi’nin, Danıştay 2. Dairesi’nin başörtüsüyle ilgili kararından sonra yayınladığı ‘İşte o üyeler’ manşetiyle il..
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun İşgal kuvvetlerine karşı milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da ayak bastığı Samsun'da özgürlük meşalesini tutuşturdu. ..
19 Mayıs kutlamalarını Atatürk bir kez izleyebildi Atatürk, ‘doğum günüm’ dediği 19 Mayıs’ta düzenlenen kutlamaları, ‘Jimnastik Şenliği’ adı altında yalnızca bir kez izleyebildi.
Bayrama coşkulu tören Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesi meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919’un yıldönümü tüm Türkiye’de törenlerle kutlanacak.
Heyelan bölgesinden ağıtlar yükseliyor Kars’ta toprak kaymasının meydana geldiği Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagüney köyünde ağıt sesleri yükseliyor.
Van’da askerî araca saldırı: 2 yaralı Van’ın Başkale ilçesinde yola döşenen mayının askerî aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 2 asker yaralandı.
Yahudilerden gazete ilanıyla özür diledi İşadamı Fuat Bezmen, Aksiyon dergisinde yayımlanan röportajdaki "aşağılayıcı" sözlerinden dolayı 3 sene sonra gazete ilanıyla Yahudilerden özür diledi..
Havalar ısınıyor, güneş kendini hissettirecek Hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilir derecede artacak. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, bugün yurt genelinde parçalı az bulutlu bir ha..
Bıyık, New York’u fethediyor "Burt Reynolds’a özenip bıyık bırakmaya karar verdim." İki aydır posbıyıklarıyla arz-ı endam eyleyen 26 yaşındaki New Yorklu delikanlı Donald Bradford’un sözleri ..
Sahibi, bakamadığı dev yılanı alışveriş merkezine bıraktı İngiltere’de bir alışveriş merkezinin yakınlarında, dünyanın en büyük yılan cinsi olan bir anaconda yılanı bulundu.
Başörtülü avukata adliyede çirkin saldırı İstanbul'da Bakırköy Adliyesi'nin Zuhuratbaba'daki binasında 60 yaşlarında bir kadın avukat, başörtülü avukata saldırdı.
Türkiye, Eurovision’da ‘Süper Star’la finalde yarışacak Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan 51. Eurovision Şarkı Yarışması yarı finalinde, ‘Süper Star’ adlı şarkıyla Sibel Tüzün tarafında..
Da Vinci, şifrene sahip çık! Zihinlerimizin şifreler yüzünden allak bullak olduğu zamanlarda yaşıyoruz. Her şeyin kapısını bir şifrenin açtığı günümüzde sembollerin arkasına saklanan bazı ger..
Fokurdayana kadar kaynatmak lazım Bu hafta bir tek yerli filmimiz var; "Kısık Ateşte 15 Dakika". Almanya’da doğup büyümüş yönetmenlerimizden Neco Çelik’in yönettiği filmin başrollerinde Eyşan..
Hayatla vedalaşmak Kendisinden başka pek bir şeyi önemsemeyen Romain, genç bir moda fotoğrafçısıdır. Ailesi ile ilişkisi mesafelidir, sevgilisi ile ilişkileri sağlıksızdır.
Siyasîlerden itidâl çağrısı Bazı çevrelerin Danıştay’a yapılan saldırıyı laik-antilaik kamplaşmasına dönüştürmek istemesi endişelere yol açtı.
CHP, tahrik edici açıklamalarını dün de sürdürdü Danıştay’daki silahlı saldırı olayının ardından CHP’lilerin tahrik edici açıklamaları devam ediyor. Önceki gün saldırının ardından Danıştay’a ..
Erdoğan: Kan üzerinden siyaset yapmayın Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay’daki cenaze törenine Antalya'daki programı sebebiyle katılamazken, tartışmaları buradan değerlendirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8