19 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

19 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğan, Ray'ı satmıyor Bünyesindeki Ray Sigorta hisseleri için ortaklık, hisse alım ve satımı da dahil olmak üzere, çeşitli stratejik olasılıkları araştırmak için Fortis Yatırım'ı görevlendir..
Kredide kolaylık TBMM Genel Kurulu'nda, üniversite öğrencilerine Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredilerinin geri ödemesinde kolaylık öngören yasa kabul edildi.
Samsun-Ceyhan için Çalık'a Köşk'ten onay Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın yapımında Çalık Enerji'nin görevlendirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer..
Paşabahçe Amerika için ARC'yle ortaklık kurdu Paşabahçe ve Arc International'ın Kuzey Amerika ikram kesimine yönelik faaliyet göstermek üzere bir ortaklık oluşturdukları ve benzer bir projeyi..
IMF hafta sonu da çalışacak Uygulanan ekonomi programının gözden geçirme çalışmaları için Ankara'da bulunan ve dün çalışmalarını tamamlaması beklenen Uluslarası Para Fonu IMF'nin...
Mali piyasalarda rekor bozulma İç ve dış belirsizliklerdeki artış Türk mali piyasalarını sarsıyor. ABD faizine ilişkin belirsizlik Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerden fon çıkışını destekl..
İş, Adabank'la ilgileniyor İş Bankası, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Uzan Grubu'ndan haczettiği Adabank'ın satışına ilişkin ihale şartnamesini aldığını ve gerekli...
Ankara: Teklif tamamen çöpe atılsın Türkiye, 'Ermeni soykırımının' inkârını suç sayan yasa teklifinin bir sonraki dönemde Fransa parlamentosuna getirilmekten vazgeçilmesi ve Ermenistan'a 1915..
Libya lideri Chavez'e yüz vermedi ABD'nin 25 yıl sonra 'terörist ülkeler' listesinden çıkarıp kucakladığı Libya'nın Devlet Başkanı Albay Muammer Kaddafi, Bush yönetiminin önde gelen eleştirme..
Batı Trakyalı vekile metropolit set çekiyor Batı Trakya'da, Türkler aleyhinde her etkinliğin başını çeken Gümülcine metropoliti Damaskinos, iktidar partisi Yeni Demokrasi'nin vekili Ahmet İlh..
Yunan vekillerin 'Pontus soykırımı'nı anma talebi Yunanistan'da iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi ve ana muhalefetteki Pasok'tan 11 vekil, parlamentoda bugün 'Pontus soykırımı' için anma tör..
İran'dan bu kez Papa'ya mektup ABD Başkanı George W. Bush'a yazdığı mektuba yanıt alamayan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad bu kez Papa 16. Benediktus'a mektup gönderiyor.
Prodi, Irak'tan asker çekecek İtalya'da Senato'da güvenoyu almak için ter döken yeni Başbakan Romano Prodi, hükümet programına dair konuşmasında Irak'tan çekilme işareti verdi.
Knesset'e Arap başkanvekili İsrail parlamentosunun (Knesset) Arap vekillerinden Ahmed Tibi, başkanvekilliğine getirildi.
Hükümete sivil muhtıra Danıştay'a saldırı, yoğun ve sert toplumsal tepkilere yol açtı. Anıtkabir'e 120 bin kadar insan yürüdü. Danıştay'daki törene de on binlerce vatandaş katıldı. Hükümet ve..
AB: Türkiye daha da karışacak gibi Danıştay 2. Dairesi üyelerine yapılan silahlı saldırıya Ankara'daki yabancı diplomatik misyon temsilcileri de sert tepkiler verdi. Büyükelçiler saldırıyı kı..
TRT, Anıtkabir'deki öfkeyi 'zapladı' TRT, Anıtkabir'in tarihindeki ilk alkışlı, sloganlı 120 bin kişilik protestoyu, çok kısa bir süre boyunca canlı yayımladı. Anıtkabir'deki yürüyüşü CNN, NT..
CHP'liler fazlasıyla hassas Danıştay saldırısının yarattığı gerginlik TBMM çalışmalarına da yansıdı. CHP'li Mustafa Özyürek "Hedef gösterdiniz, o hedefe ateş edildi, insanlar öldü&am..
Arınç'la Anadol mahkemede hesaplaşacak Danıştay'a saldırı, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol arasında polemik yarattı. Arınç, kendisini hedef gösterdiğini savund..
Bakan Çiçek'ten provokasyon iması Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Danıştay'a yapılan silahlı saldırının aynı zamanda hükümete karşı da yapıldığını söyledi. Çiçek, ilk başta köktendinciler tarafı..
Eski bir asker de aranıyor Polis, soruşturmada dört kişiyi arıyor. Arananlardan birinin ordudan atılmış eski bir asker olduğu öğrenildi. Yaklaşık 20 yıl önce ihraç edildiği belirtilen eski as..
Katliamı çaycı önlemiş Saldırıdan kısa süre sonra CHP lideri Deniz Baykal ile Danıştay'ı ziyaret eden CHP'li Mustafa Özyürek, yara almadan kurtulan bir hâkimden bilgi aldıklarını söyledi.
X-ray uyarısı dikkate alınsın Avukatlık Kanunu'nun 58. maddesinde "Ağır cezayı gerektiren suçüstü halleri dışında avukatın üzeri aranamaz" hükmü var. Cezaevlerindeki hassas..
Sayısal Loto 6 milyonda Sayısal Loto'nun geçen hafta yapılan çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 2 milyon 704 bin 332 YTL ikramiye bu haftaya devretti.
Tayfun, Çin'i de kötü vurdu Filipinler'den sonra Çin'in güneyini vuran Chanchu tayfununda ölenlerin sayısı 11'e çıkarken, 1 milyon kişi tahliye edildi. Tayvan'ın güneydeki Pingtung bölgesinde..
Lezbiyenlerin 'ilk' tutkusu Liz King ve Daphne Lighthart iki ay önce Britanya'da evlenen ilk lezbiyen çiftti. Şimdi ise boşanan ilk eşcinsel çift olma yolundalar. 36 yaşındaki Daphne Lighthar..
Bebeğe üç yıl 'gözaltı' Jim Carrey'in, sürekli kameralarla izlenen bir adamı canlandırdığı film 'Truman Şov' gerçek oluyor.
Okunmuş pirinç niyetine! ABD'de küçük bir biyoteknoloji şirketi, yeni doğan bebeklerde ishalle mücadele amacıyla insandaki ilgili proteini, genetiği değiştirilmiş pirinçle elde ederek öncü te..
İnternette bacak satışı Buzlukta sakladığı kesik bacağını internette açık artırmaya çıkaran Yeni Zelandalının girişimi engellendi. 15 ay önce bacağı kesilen Shane Torrance...
Yunanlılar Pontus töreni istedi Yunanistan Parlamentosunun 11 üyesinin, sözde Pontus soykırımının yıldönümü için bugün parlamentoda anma töreni düzenlenmesini talep ettikleri bildirildi.
Parlamentoda Pontus töreni 11 Yunan milletvekili, "Pontus soykırımı"nın yıldönümü için bugün parlamentoda anma töreni düzenlenmesini talep etti. Atina Haber Ajansı (ANA), iktidardaki Yeni Dem..
Nusaybin’de 1 korucu şehit Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne bağlı Eskihisar köyü kırsalında arazi arama taraması yapan güvenlik kuvvetleriyle 4 kişi oldukları bildirilen PKK’lı grup arasında çatı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8