18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Engellilere tekerlekli sandalye yardımı yapıldı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Fiziksel Engelliler Derneği’nce Sakatlar Haftası dolayısıyla düzenlenen programda, 19 engelliye tekerlekli sanda..
Ereğlili hanımlardan öğrenciler için kermes Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Ereğlili Hanımlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ERHAD), maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına kermes düze..
Endüstri meslek lisesinde güneş enerjisi ile çalışan araba yapıldı Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesi’nde imal edilen araba, 2 saat boyunca 40 km hızla gidebiliyor. "Gündöndü" adı verilen sistem..
Parkinson ve şizofreni hastası koca, eşini öldürdü Zonguldak'ın Kilimli beldesinde parkinson ve şizofreni hastası bir koca, eşini, uyurken başına keserle vurarak öldürdü.
Zonguldak 16 ay sonra doğalgaza kavuşacak Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, "Kente doğalgaz gelmesi, sanayicilerin daha fazla yatırım yapmasını sağlayacaktır." dedi.
İstanbul sahillerinde deniz keyfi başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, halkın sahillerden yararlanması için Yeşilköy-Çiroz, Florya-Güneş ve Küçükçekmece-Menekşe sahillerini yeniden düzenl..
Özürlüler davul zurna eşliğinde fidan dikti Özürlü vatandaşlara ağaç ve orman sevgisini aşılamak, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir şehir bırakmak amacıyla İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM)..
‘Alkol bağımlılığı azalıyor madde bağımlılığı artıyor’ Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Alkol-Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) Başkanı Doç. Dr. Duran ..
İşadamları ‘soykırım’ iddialarını fotoğraflarla protesto etti Bayburtlu Sanayici ve İşadamları Derneği (BAYSİAD), önümüzdeki günlerde Fransa Parlamentosu’nda görüşülecek olan Ermeni Soykırımı..
‘Kurs bana yetmedi, devamını istiyorum’ İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü "Okuma Yazma Seferberliği" projesinde mezun olan kursiyerler..
Polisten kaçarken denize atlayan zanlı boğularak öldü Eminönü’nde, tantanacalık yöntemiyle hırsızlık yapan ve daha sonra paraları bölüşmek için buluştukları yerde karşılarında polisi gören 3 ..
Korsan CD satıcısı 2 bin 820 kişi gözaltına alındı Polis toplumda ahlaki çöküntüye sebep olan sakıncalı CD satanlara göz açtırmadı.
Çiftliğine kurdurduğu rüzgâr santralı ile elektrik faturasından kurtuldu Adapazarı’nda sahibi olduğu tavuk çiftliğine entegre rüzgar santralı kurduran işadamı, her ay milyarlarca liralık elek..
Bursa Kent Müzesi, Avrupa’da en iyi 3. müze oldu Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi, Avrupa Müze Forumu’nun ‘Yılın En İyi Müzesi’ yarışmasında üçüncülüğü elde etti.
Üç tekerlekli bisiklette şekerleme keyfi Sakarya’da 3 tekerlekli bisikletleriyle günlük rızıklarını kazanmaya çalışan yük taşıyıcıları, iş olmadığı saatlerde şekerleme yapıyor.
Çorlu’da ‘toprak bastı’ parasıyla mücadele Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, düğün sahiplerinden ısrarla ‘toprak bastı’ adı altında para isteyenler hakkında gasp suçundan işlem yapılacağı bildiril..
Eşiyle karşıya geçen yaşlı adam kazada öldü Bursa’da yolun karşısına geçmek isteyen bir kişiye taksi-dolmuş çarptı. Ağır yaralanan 51 yaşındaki Şükrü Kırmızı, hastaneye kaldırılırken hayatını..
‘Soykırım’ tasarısı çağdaş engizisyon Sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırma tasarılarını ‘çağdaş engizisyon’ olarak nitelendiren Belçika’daki ULB Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ö..
Debre, tasarıyı çöpe atabilir Sözde soykırımı inkar edenlere 1 yıla kadar hapis ve 45 bin Euro para cezası öngören yasa tasarısı bugün Fransız Meclisi’ne geliyor.
Fransız tarihçi: Paris, Ruanda için niye yasa çıkarmıyor? Ankara, sözde soykırımı inkar edenleri cezalandırmaya yönelik kanun teklifiyle ilgili olarak Paris’e dün ‘son uyarıyı’ gönderirken, F..
Fransa, katliamların hesabını verdikten sonra konuşsun Cezayir’in Mısır Büyükelçisi Abdülkadir Hicar, sözde soykırımı inkâr edenlere ceza verilmesini öngören yasa tasarısıyla ilgili olarak Fr..
‘ABD, Somali’de isyancılara gizli destek vermeye başladı’ 1993 yılında Somali’yi apar topar terk eden ABD’nin, yönetimi ele geçirmek için mücadele eden bazı gruplara destek vererek, 13 yıllı..
‘Kıbrıs, müzakereleri tıkamamalı’ uyarısı Başbakan Tayyip Erdoğan, KKTC’ye uygulanan ekonomik izolasyonlar kalkmadıkça Gümrük Birliği’nin, Kıbrıs Rum Kesimi de dahil AB’nin yeni üyelerine teş..
Gül, 3 ay sonra uçağa biniyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, üst solunum yolları rahatsızlığı ve uçak basıncının sebep olduğu travma sebebiyle 20 Mart'ta geçirdiği operasyonun ardından ilk ke..
‘Her şey dahil’ diyerek hizmetten taviz veren oteller zarar ediyor Yılın ilk dört ayında turist sayısı açısından gerileyen turizm sektörü, sahil bölgelerinde yaygın olarak uygulanan ‘her şey ..
‘Otomobil alacaksanız acele edin, fiyatlar yükselecek’ Otomotiv sektörü temsilcileri, son günlerde döviz kurlarında meydana gelen yükselişin fiyatlara yansıyacağını belirtiyor.
AB ikna oldu, TSE de CE belgesi verebilecek Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 3 yıldır devam eden CE belgesi pazarlığında sona gelindi.
Esnaf odalarına vergi muafiyeti kalktı Hükümet, basılı kağıt ve plakaların satışında tekel durumunda olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’na bağlı Şoförler ve Otomobilciler Federa..
Piyasada dalgalanma olur duvara çarpar geri gelir 8 Mayıs'tan bu yana piyasalarda artan tansiyonun ardından hükümetten rahatlatıcı mesajlar gelmeye devam ediyor.
Danıştay’la ilgili gergin açıklamalar piyasayı sarstı Geçen hafta başında artan tansiyonun azalmaya başladığı piyasalar, dün Danıştay'a düzenlenen ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırıdan son..
Kaçak motorin davasında 21 yıl hapis talebi İstanbul’da yaklaşık 2 ay önce düzenlenen ve 300 ton kaçak motorinin ele geçirildiği ‘Fırtına Operasyonu’nun rüşvet boyutuna ilişkin 33’ü kamu göre..
Yabancı devler Manisa’da yatırım için sıraya girdi Türk ve yabancı şirketler için cazibe merkezlerinden olan Manisa'da büyük ölçekli yatırımlar için önemli adımlar atılıyor.
7 firma ortaklık teklif etti, biz üçünü seçtik Atatürk Hava Limanı’nın işletici firması Tepe Akfen Ventures (TAV), ‘10 yılda 10 hava limanı’ projesini hayata geçirmek için 3 yeni stratejik or..
[KARANLIK GÜÇLER İŞ BAŞINDA] Danıştay’a hain saldırı Ankara, dün sabah Danıştay’a düzenlenen silahlı saldırı ile sarsıldı. Avukat Alparslan Aslan, rutin toplantılarını yapan Danıştay 2. Dair..
Çantasından Ulusal Haber kimliği çıktı Danıştay 2. Dairesi'ne silahlı saldırı düzenleyen Alparslan Aslan'ın kimliği ilginç ayrıntılarla dolu.
Barolar, avukatların aranmasına karşı çıkmıştı Avukat Alparslan Aslan’ın Danıştay üyelerine yönelik silahlı saldırısı mahkemelerdeki güvenlik sorununu yeniden gündeme getirdi.
Güvenlik kameraları OYAK’ta tamirde Sadırgan Alparslan Aslan'ın önceki gün de Danıştay binasına geldiği, Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Birden'in kapısını zorladığı belirtildi.
Glock, PKK ve mafyanın silahı Trabzon’daki rahip cinayetinin ardından Danıştay’daki silahlı saldırıyla tekrar gündeme gelen Glock marka tabancaların gövdesi, polimer maddesinden yapılıyor.
2. Daire, tartışılan kararlara imza attı Saldırıya sahne olan Danıştay 2. Dairesi, kamu görevlileriyle idare arasında çıkan uyuşmazlıklara ilişkin davalara bakıyor.
Özbilgin, 1 yıl sonra emekliye ayrılacaktı Danıştay’a yapılan saldırıda hayatını kaybeden 2. Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, 1942’de Akçaabat’ta doğdu.
Saldırının davamla alakası olamaz Danıştay’ın, sokakta da başörtüsü takamayacağına dair karar aldığı eski anaokulu müdürü Aytaç Kılınç, Danıştay’a yapılan saldırıyı ‘şiddetle kınadığını’ söyl..
‘Agresif ve psikolojik sorunları olan birisi’ Danıştay 2. Dairesi’ne ‘Biz Allah’ın askeriyiz, Allahu Ekber’ diye bağırarak saldırı düzenlediği iddia edilen Alparslan Aslan 1977 doğumlu ve Bin..
Danıştay önünde provokatif dilekçe Danıştay 2. Daire başkan ve üyelerine dönük silahlı saldırının yapıldığı saatlerde Danıştay civarında ilginç bir olay gerçekleşti.
Baba Aslan: Olayın dış bağlantıları olabilir Alparslan Aslan’ın babası İdris Aslan, oğlunun saldırıyı türban sebebiyle gerçekleştirmiş olduğuna inanmadığını söylüyor.
Saldırgan, Ulusal Haber’in danışmanı çıktı Saldırgan Alparslan Aslan’ın çantasından, adına düzenlenmiş Ulusal Haber adlı kuruma ait sarı renkte kurum kartı çıktı.
‘28 Şubat öncesindeki saldırıları hatırlatıyor’ Danıştay’daki saldırıya toplumun bütün kesimleri tepki gösterdi. Sağduyu çağrısının yapıldığı açıklamalarda oyuna gelinmemesi istendi.
‘Saldırı demokratik sürece sabotaj’ Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu, Danıştay’a yapılan saldırıyı kınayarak, eylemin Türkiye’deki demokratik süreci sabote etmeye yönelik olduğunu açıkladı...
Danıştay’dan hükümete üstü örtülü eleştiri Saldırının ardından Danıştay daire başkanları, üyeleri, savcıları ve teknik hakimleri toplandı. Hazırlanan bildiri Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu t..
Televizyonlar ‘son dakika’da sınıfta kaldı Danıştay 2. Dairesi’ne yönelik düzenlenen silahlı saldırıda medyanın tavrı tepki topladı.
Danıştay’ın kararını herkes eleştirmişti Danıştay 2. Dairesi’ne yönelik saldırı birçok basın kuruluşunca öğretmen Aytaç Kılınç olayıyla bağlantısı varmış gibi aksettirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10