18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Korsanlar için kötü haber: Para yerine hapis cezası Her tür korsan yayıncılık tekrar şikâyete bağlı suç olmaktan çıkıyor; para cezaları yerine, beş yıla kadar doğrudan hapis cezası uygulanac..
Mezopotamya elinizin altında Toplumsal Tarih mayıs sayısında uygarlığın beşiği Mezopotamya'yı kapağına taşıyor ve okurlarına kapsamlı bir Mezopotamya Arkeoloji haritası hediye ediyor.
İran: Çikolata fıstığa kanacak çocuk muyuz! İran'ı anlaşmalar gereği barışçı nükleer teknoloji hakkından vazgeçirmek için AB'nin hazırladığı 'ara formül' de işe yaramıyor. Tahran'a uranyum ze..
Rehn: Türk hükümeti reformu hızlandırmalı Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye'yi bu yıl sonunda AB ile kriz yaşamaması için reformları bir an önce hayata geçirm..
Bolivya toprak reformu yapıyor Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales enerji sektörünü devletleştirmenin ardından toprak reformuna girişti. Devlete ait kullanılmayan toprakların yoksul yerlilere ..
Ekvador ABD ile ipleri kopardı Latin Amerika'nın 5. büyük petrol rezervine sahip ülkesi Ekvador'da yönetim, sözleşme şartlarını çiğneyen Amerikan Occidental petrol şirketinin kontratına son v..
Meksika'dan dava tehdidi ABD Başkanı George W. Bush'un kaçak göçe karşı Meksika sınırına 6 bin asker yığma kararından rahatsız olan Meksika, göçmenlere yönelik olası tutuklama ya da hak ihlal..
Prodi'nin kabinesi hazır İtalya'da nisandaki seçimleri kıl payı farkla kazanan solcu Zeytin Ağacı ittifakının lideri Romano Prodi dün kabinesini açıkladı. Ankara'yı memnun etmeyecek bir terci..
'Irkçı' yasaya meclis onayı Fransa'da muhalefetin 'Irkçı' diye eleştirdiği yeni göçmen yasası parlamentonun alt kanadı olan mecliste kabul edildi. Senato'ya gönderilen tasarı, vasıfsız göçmen..
TBMM Başkanı Arınç: Eğer türban için olsaydı Ayfer hanımı vurmazdı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Danıştay 2. Dairesi'nin başkan ve üyelerine yönelik silahlı saldırının, bu dairenin türbanla ilgi..
AKP türban bağlantısından rahatsız Hükümet, Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik silahlı saldırıyı kınarken, olayın türban kararıyla ilişkilendirilmesine tepki gösterdi. Türban bağlantısını ..
AB: Hedef reformlar ABD: Bu bir trajedi Avrupa Komisyonu, saldırıyı hukukun üstünlüğü ve demokratik açılımlara karşı bir girişim olarak değerlendirdi. Komisyonun bir yetkilisi "Bu tür eyleml..
Dünya basını 'flaş' haber olarak verdi Danıştay'taki silahlı saldırı dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Uluslararası ajansların dün 'flaş' haber olarak geçtiği olay, aralarında BBC, CNN, ..
Türban kararını veren Danıştay'a silahlı baskınYargıya Türk-İslam sentezci saldırı 'Avukatım' dedi, üstünü aratmadı Danıştay 2. Dairesi üyeleri rutin heyet toplantısındayken saat 10.00 sıral..
Danıştay: Tehlike hafife alındı Danıştay, saldırıdan, türban kararını veren 2. Daire'nin başkan ve üyelerinin fotoğrafını yayımlayan Vakit Gazetesi ve türban kararını eleştiren AKP iktidarını..
Sezer: Saldırı demokratik ve laik Cumhuriyet'e Danıştay üyelerine yapılan saldırıyı siyasiler ve Genelkurmay kınadı: Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: Saldırının biçimine baktığımızda kişis..
Erdoğan 'Bunları çok işittik' demişti Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, 10 Mayıs Çarşamba günü Danıştay'ın 138. Kuruluş Yıldönümü'nde 'hedef gösterildiklerini' belirtip uyarıda bulunmuştu.
Türk-İslam çizgisinde bir avukat Danıştay 2. Dairesi'ni silahla basıp bir kişiyi öldüren, dört kişiyi de yaralayan avukat Alparslan Aslan, öğrenciliğinden bu yana ülkücü ve dindar kimliğiyle ..
Danıştay türban kararından beri boy hedefi Toplu saldırıya uğrayan ve bir üyesini kaybeden Danıştay 2. Dairesi, hedef gösterilmesinde gerekçe yapılan kararı geçen şubat ayında vermişti.
Wilson: PKK'ya karşı işbirliğimiz yetersiz ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, PKK konusunda ABD-Türkiye işbirliğinin kendisini tatmin edici bir düzeyde olmadığını söyledi. TBMM Dışişleri..
Başbakan'dan 'defter' davası Başbakan Tayyip Erdoğan, Atatürk'ün Selanik'teki evinde bulunan şeref defterine yazdığı AKP'ye yönelik eleştiriler nedeniyle Mehmet Fethi Dördüncü hakkında dava a..
Akciğer kanserinde risk erkeklere geçti ABD'de yapılan bir araştırma, sigara içmeyen erkeklerin akciğer kanserine yakalanma riskinin, sigara içmeyen kadınlara göre daha fazla olduğunu ortaya ..
'Sır'lı gemi bölüm iki Amerikan sahil güvenliği, Florida'dan Bahamalar'a giden Royal Carribean firmasına ait gemiden kaybolan 21 yaşındaki Daniel DiPiero'yu arıyor.
Nano tozlar için fırça Bilim adamları insanın bir saç telinin binde biri kalınlıkta telleri olan fırça icat etti.
Ölü kedi koleksiyonu Japonya'da kedilerine düşkün bir kadının 100 kadar kedisinden öldükten sonra bile vazgeçemediği ve evinde sakladığı ortaya çıktı.
Obezite yiyenin değil yemeği gösterenin suçu Yemek görüntüsüne dayanamamanız, irade eksikliğinden kaynaklanmıyor olabilir. Bilim adamları bazı beyinlerin buna karşı koyamayacak yapıda olduğun..
İran'dan Avrupa'ya 'teşvik paketi' İran'la nükleer programı konusundaki müzakereleri yürüten AB üçlüsü İngiltere, Fransa ve Almanya, Tahran yönetimini nükleer programını durdurmaya teşvik etm..
Türkiye'den Filistin'e acil gıda yardımı Türkiye, uluslararası toplumun Filistin'de yaşanan gıda malzemesi sıkıntısının hafifletilmesi amacıyla başlattığı insani yardım çalışmalarına katılara..
En büyük kromozomun şifresi sonunda çözüldü Bilim adamları, insandaki en büyük kromozom olan ve "hayatın kitabı'' olarak adlandırılan "kromozom 1'in şifresini çözdü. 1990'lı yıllardan beri yü..
Stradivarius'a rekor fiyat: 3.5 milyon $ Amerika'da yapılan bir açık artırmada, 1707 yılında yapılan bir Stradivarius keman 3.5 milyon dolara alıcı bularak rekor kırdı. Ünlü müzayede salonu C..
2'nci Beslan faciası son anda önlendi Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti'nde, bir okulun spor salonuna temele gizlenmiş 6 TNT kalıbı bulundu.İçişleri Bakanlığı, silahlı 2 kişinin operasyo..
Rum kesiminde kritik seçim Pazar günü Kıbrıs Rum kesiminde meclis seçimleri düzenleniyor. Batılı uzmanlara göre seçimden beklendiği gibi BM barış planı reddeden Rum lider Tasos Papadopulos'un..
Yeşiller'in zirvesi KKTC'de Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu, geleneksel yıllık konferans ve yönetim kurulu toplantısını bu yıl sonbaharda KKTC'de yapmak için çalışmalara başladı. AP parlam..
Hükümet çalım attı Fransa'da Sosyalistler, Ermeni yasasına sıra gelmemesi için iktidar partisinin bir önceki oturumu kasıtlı olarak bugüne sarkıttığını söylüyor. İki ülke arasında gerilime ne..
Öküzlerin kuraklık mesajı Kamboçya'daki kutsal öküzlerin çok kritik bir görevi var; meteoroloji uzmanları gibi yılın bol yağmurlu mu yoksa kurak mı geçeceğini haber vermek... Ülke gelenekleri..
Hindistan'da 'kast' isyanı Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de binlerce kişi, insanları sosyal sınıflarına göre "etiketleyen" kast sistemine isyan başlattı. Halkı 4 gündür sokaklara döken ola..
Belçika'daki ırkçı katil de aynı bilgisayar oyununun 'müptelası' Belçika'da bir Türkü yaralayan iki kişiyi de öldüren genç, tartışmalı "Grand Theft Auto" adlı bilgisayar oyunundan "esinlenmiş..
'Türkler artık sadece dönerci değil' Almanya'da "Yılın Araştırmacı Gazetecilik Ödülü"nü kazanan Focus dergisinin Hamburg şefi Türk gazeteci, başarısını SABAH'a anlattı. Babası İstanbul'dan Al..
İzmir Buca'da çete operasyonu İzmir'in Buca ilçesinde, çıkar amaçlı suç örgütü kurarak, baskıyla menfaat sağlama, ihalelere fesat karıştırma, yaralama ve çek senet tahsilatı yapma gibi suçlar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10