18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

18 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hükümetin zamanı doldu mu? Mehmet Tezkan - Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel'e göre; evet zaman doldu. AK Parti'nin sonbaharda seçime gitmesi gerekir..
Ne meczubu! Okay Gönensin - 'Meczuplar' Türkiye'yi yine şiddet ve kan denizine çevirmek için harekete geçti. Çoktandır hareket halindeydiler ama halk hep bu kişilerin meczup, akıl dengeleri..
Eurobond'da stopaj yok, beyanname var Sezgin Özcan - Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ taslağı ile eurobond gelirlerinin vergilendirilmesinde yaşanan karmaşa gideriliyor. Ayrıca..
Mimar Sinan kim? İstanbul neresi? Biz kimiz? Haşmet Babaoğlu - Hâlâ öyle mi, bilmiyorum. Benim lise çağımda tarih ve sanat tarihi hocaları Mimar Sinan'ın Prut Nehri üzerinde yaptığı köprüyl..
Onlar Paris'teyken Paşam ne yapıyordu? Necati Doğru - Ne korkunç bir saldırı! Genç bir avukat, kendince adaleti hukuk yoluyla aramak yerine kurşunla bulmaya niçin kalkar?
Yine 'short-covering'... Salih Neftçi - İnsan yaşamında yaşlanmanın bazı avantajları var. Bunlardan birisi... Daha önce bir çok kriz yaşamış olmak
Dalgalı kur dalgalanır Asaf Savaş Akat - Otuz yıl süren yüksek enflasyon döneminin yarattığı garipliklerin başında Türkiye insanının dövize sevdalanması geliyor. Düşük enflasyonlu ülkeler..
Huzursuzluk Cumhuriyeti Tuğçe Baran - Ülkede üzücü şeyler olduğu zaman 'layt' konularda yazmak hiç kolay olmuyor.. Bazılarının sandığı gibi kulaklarımızda balmumu tıkaç, gözümüzde Gucci kar..
Kışkırtma ve bölücülüğü kim yapmasın? Ruhat Mengi - Dün sabah 'adalet' e yapılan silahlı saldırıyı tesadüfen girdiğim bir Arçelik mağazasındaki televizyondan öğrendim
Vursunlar hepimizi Güngör Mengi - Uğursuz haberi bir dükkânda duydum. İçimi acı, öfke ve utanç kapladı. Kasiyerin yanındaki TV'ye odaklanmış müşteriler, yüksek mahkemenin üyelerine sıkılan ..
'Tarihe kara bir leke' Cumhurbaşkanı Sezer, önce yazılı bir açıklama ile Danıştay'a yönelik saldırıyı kınadı. Akşam saatlerinde de Danıştay'ı ziyaret eden Sezer 'Hedef Cumhuriyetimizdir' ded..
Benimle ilişkilendirmek çirkin bir davranış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Başbakanı Vanhanen ile yaptığı basın toplantısının ardından saldırıya yönelik soruları yanıtladı
Sebep türban olsa muhalife silah boşaltmaz Saldırıyla ilgili açıklama yapan TBMM Başkanı Bülent Arınç 'Tam anlamıyla provokatif bir eylem. Bu acı olay üzerinden kimse rant devşirmeye kalkışm..
'Dalgalanma otomotivde fiyatları yukarı çekebilir' Piyasalardaki dalgalanmayı değerlendiren Tofaş CEO'su Altavilla, 'Otomotivde fiyatlar yükselebilir ancak korkmaya gerek yok' dedi
Üç yabancı fon 300 milyon dolara TAV'a ortak oldu Deutsche Bank 150, İslam Kalkınma Bankası 73, Babcock Brown ise 75 milyon dolara TAV'a ortak oldu. Sırada sonbaharda İstanbul ve Londra'da h..
Unakıtan stopajda geri adım atmadı Stopaj konusunda yabancılara iyileştirme sağlanması beklenirken, Maliye Bakanı 'Vergi yasasında değişiklik olmayacak' dedi
Bu da Mobius dalgası Yara sarmaya çalışan piyasaları dünyanın en ünlü yatırımcılarından Mark Mobius'un 'Türk siyasetiyle ilgili büyük endişelerimiz var' açıklaması vurdu. Mobius, Danıştay sa..
'Biz ne iş yapacağız?' Fransa'da Ermeni soykırımı iddialarını inkar edene hapis öngören yasa için tarihi oylama bugün. 'Meclis tarihçiliğe soyundu' diyen tarihçiler, yasa çıkarsa ikinci kez ..
'Biz de Hatay'a müdahale ederiz' Irak Devlet Başkanı Celal Talabani Suudi El Şark El Avsat gazetesine Türkiye ve İran'ın son dönemde Irak sınırına yaptığı yığınak konusunda çok sert açıklama..
Da Vinci çarmıha gerildi Merakla beklenen Da Vinci Şifresi 'Fenerbahçe Sendromu'na yakalanmış gibi. Para var, yıldız çok ama şampiyonluk yok
Erdoğan Fethi dedeye dava açtı Selanik'teki Atatürk Evi'nde bulunan şeref defterindeki yazısı nedeniyle Mehmet Fethi Dördüncü'ye ilk davayı Başbakan açtı
Sarıkaya ihraç kararına itiraz etti Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara ilişkin hazırladığı iddianame nedeniyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen Van..
Özkök: Alçakça! Danıştay'a yönelik saldırıyı Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, bu sözlerle kınadı
'Biz avukatlar için utançtır' Danıştay 2. Dairesi'ne yönelik saldırının ardından Ankara Barosu'na kayıtlı avukatlar, cüppeleriyle adliyeden topluca yürüyüş yaptı
Hedef gösterdiler Türbanlı öğretmene müdürlük yolunu kapatan Danıştay 2. Dairesi'nin üyelerini hedef gösteren haberi Vakit Gazetesi, 13 Şubat'ta 'İşte o üyeler' başlığıyla vermişti
'Toplumsal mutabakatı bozanlar suçlu, onlar kendilerini biliyor' Danıştay Başkanvekili Tansel Çölaşan, saldırıyla ilgili olarak, 'Toplumsal mutabakatı bozanlar suçludur. Onlar kendilerini bi..
'Yargısına sahip çıkmayan devlet bu olayda büyük yara aldı' Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Danıştay'da gerçekleşen saldırının meslektaşlarını kişisel olarak hedef alan bir saldırı olmadığı..
Şahin 'Hazırlıklı olun' dedi ama sürprizi açıklamadı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Danıştay'daki saldırıyla ilgili soruşturmanın tüm yönleriyle sürdüğünü belirterek,..
Danıştay'a Demirel'in seçtiği Özbilgin kurtarılamadı Saldırıda ağır yaralanan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Danıştay 2. Dairesi Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin, 1942 yılında Akçaaba..
Yalnız değildi Danıştay'ı kana bulayan avukat Arslan'ın tek başına olmadığı, 3 kişinin otomobilde beklediği belirlendi. Hain saldırıda Danıştay üyesi hakim Özbilgin hayatını kaybetti. İkisi ..
'Yakın koruma' tartışması Silahlı saldırıda yaralanan Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Birden'in, Vakit Gazetesi'nin yayınından sonra yani 2 ay önce aldığı tehditler nedeniyle Ankara Emniye..
Çok üzgünüm o tek oğlum Saldırgan Alparslan Arslan'ın ailesi, Ankara'dan gelen haberle yıkıldı
FT: Lira kırılganlıkta ilk beş listesinde YTL, Financial Times gazetesi tarafından dünyadaki en kırılgan beş para biriminden biri olarak değerlendirildi. Gazete, haberinde "Enflasyon rakamı v..
Polisten kaçarken denizde boğuldu Eminönü'nde tantanacılık yöntemiyle çaldıkları parayı paylaşırken, polis baskınına uğrayan üç zanlıdan ikisi kaçmak için denize atladı. Samatya dalgakıranı c..
Yabancıda ek kontenjan! Futbol Federasyonu, 5 yıldır Süper Lig'de oynayan yabancıların Türk vatandaşlığına geçerek yerli statüsünde forma giymelerini sağlayacakDört silahşorlar
Mos hazır kıta Bordo-mavililerin listesinde yer alan Aad De Mos'un olumlu yanıt verdiği, ancak bazı yöneticilerin kendisini veto ettiği bildirildiAvrupa'nın kralı Barça: 2-1
EÜ'de kan bağışı kampanyası EÜ Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu'nca "Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası" düzenlendi. Katkı koymak isteyenler, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10