17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Ailede AB'ye uyum olmaz' Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AB sürecinde aile yapısı konusunda Türkiye'nin "uyumdan çok mevcut aile yapısını koruması gerektiğini" söyledi.
Dershane sayısı yüzde 154 arttı Türk Eğitim Derneği'nin (TED) araştırmasına göre son dokuz yılda öğrencileri sınavlara hazırlayan dershanelerin sayısı yüzde 154, dersanelere giden öğrenci say..
İstanbul'da hırsız-polis çatıştı: Bir kişi öldü Gaziosmanpaşa'da bir işyerinin kilitlerini kırıp hırsızlık yapmaya çalıştığı öne sürülen gruptan bir kişi, ölü ele geçirildi. Sultançiftliği, C..
'Erdal dosyası bloke ediliyor' Sabancı suikastı zanlısı Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan Belçika'da yargılanmasına ilişkin talep dün Belçika Yargıtayı'nda tartışıldı.
'Yumurtayı o temin etti' Başbakan Tayyip Erdoğan'a Haziran 2005'te katıldığı açılış töreninde yumurta atmak suçundan yargılanan iki kişiden biri için verilen beraat kararına, Trabzon Cumhuriy..
Savcı, yumurtanın peşini bırakmıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 24 Haziran 2005'te yol açılışı için geldiği Trabzon'da konuşma yaptığı sırada yumurta atan Ethem Küçük için beraat kararı v..
'1980'de erken seçim olsa ihtilal olmazdı' 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Mart 1960, Temmuz 1980 tarihlerinde de erken seçim yapılsaydı, Türkiye'de ihtilaller olmazdı" dedi. Adana'da..
Baykal'la görüşen Gökçek AOÇ'ta geri adım attı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrini öngeren yasa tasarısı konusunda ..
'Soykırımı inkâr Türkler için tehdit' Amerikan gazetesinin imzasız başyazısında Türkiye ağır dille eleştirilirken, Fransa'daki yasak hazırlığı için 'anlamsız' denildiRumlara ırkçılık uyarısı
'BM'nin gücü yoksula yetiyor' Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Konferans Salonu'nda düzenlenen 'UNESCO Türkiye Milli Komisyonu 24'üncü Dönem Genel Kurulu'nun açılışına katılan Milli Eğ..
Okulda kale direği can aldı Torbalı Lisesi 10. sınıf öğrencisi Kadir Süvari, dün beden eğitimi dersinde maç yapan arkadaşlarını izlemek için okuldaki toprak sahaya gitti.
Bekçi köpeğine alarmlı koruma CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, villasını korumaları amacıyla beslediği köpekleri de korumaya aldı. Mahalle mahalle gezerek, altı gün önce çalınan rottweil..
Nakit yoksa parke döşe! 'Hesabı ödemeyen bulaşığı yıkar' yöntemi, Tunceli'nin Pertek ilçesinde de geçerli. Pertek'te su borcunu ödeyemeyen 15 kişi, belediyede çalışmaya başladı.
Polise 'düdük kullan' emri Emniyet Genel Müdürlüğü bir düdük genelgesi yayımlayarak 2002 yılında Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı imkânlarıyla alınarak teşkilatın bütün mensuplarına d..
Platin çivili ayı Eskişehir'de geçen hafta köylüler tarafından bulunan yaralı ayıya Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kliniği'nde beş saatlik ameliyatla özel platin çiviler takıld..
Kıraç'ta şüpheli variller Büyükçekmece Kıraç Beldesi'ndeki boş bir araziden sızan sarı sıvı nedeniyle vatandaşlar belediyeye başvurdu. Belediye ekipleri, toprak altından sekiz adet mavi renkt..
İkinci KPSS, 17 Eylül'de yapılacak Ortaöğretim ve önlisans mezunlarıyla bu öğrenim düzeylerinden mezun olacaklar için yapılacak '2006-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2' 17 Eylül'de yapılac..
Britanya sıcakla, halk yasakla boğuşuyor Britanya Çevre Ajansı'nın yüzyılın en büyük kuraklığının beklendiğini açıklaması üzerine, milyonlarca İngiliz'in su istasyonları önünde kuyruğa girme ..
Dijital müzik piyasası 'Urge' ile çok karışacak Amerikan kablo müzik kanalı MTV'nin sahibi Viacom şirketi, Apple'ın popüler dijital müzik indirme sitesi iTunes'a rakip hizmeti 'Urge'ü bugün b..
En önemli kural: Giyinik kalan kazanır İrlanda, dünyanın en büyük 'strip poker' yarışmasına ev sahipliği yapacak. En az 100 katılımcı beklenen yarışma için Guinness Rekorlar Kitabı'na da başv..
Sosyal güvenlikte Sezer'in dediği oldu Sosyal güvenlik kurumlarını tek çatıda toplayan yasa, TBMM Genel Kurulu'nda dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iade gerekçesi doğrultusunda değişti..
IMF'nin temasları 18 Mayıs'ta bitecek Giorgıanni başkanlığındaki IMF heyeti, teknik düzeyde çalışmalarını sürdürüyor. Son makroekonomik gelişmeler, kamu maliyesi ve yapısal reformlarda sağlan..
Doları 1.55 YTL'ye çıkaran da düşüren de aynı fonmuş! Kurda önceki gün yangını çıkaran yabancı fon önce 500 milyon dolar aldı. 1 saat sonra satıp piyasayı şaşırttı. Yabancı talebinin kesilmes..
Şener: Ekonomi kendi dengelerini oluşturuyor Başbakan Yardımcısı Şener, piyasalardaki dalgalanmaya karşın yıl sonu enflasyon hedefinin tutacağı kanaatinde olduğunu söyledi. Başbakan Yardımcıs..
İthalatçılarda durum 'bekle ve gör' Kurdaki hızlı yükseliş ithalatla büyüyen sektörleri endişelendirdi. Ev alacaklar tercihini biraz beklemekten yana kullanırken otomobil ve elektronikte alım..
Turkcell Holding'de kritik yönetim kurulu Turkcell İletişim'in 22 Mayıs'ta yapılacak genel kurulu öncesi, Turkcell Holding'in kritik yönetim kurulu toplantısı 2 gün içinde yapılacak. Ana orta..
Hyundai başkanı tutuklandı Kore'de muhatap kalmadı Hyundai Assan Başkanı Kibar, Koreli otomotiv devinin başkanı Chung'un tutuklanmasıyla Kore'de muhatap bulmakta zorlandıklarını, ek yatırım k..
Yükselen kur, ihracatçı ve turizmciye rahat nefes aldırdı Euro ve dolar karşısında yüzde 20 civarında değer yitiren YTL, ihracatçı ve üreticiyi sevindirdi, ithalatçı tedirgin. Halkta ise bekl..
Kredilerde 'belge getir faize bakarız' yaklaşımı Kurlardaki dalgalanma sonrası bankalar faizden zarar etmemek için başvuran vatandaşlara, "İşlemleri tamamlayalım faizi sonra belirleriz" tekli..
Maliye, yabancı fonların vergi sorununu çözüyor Bakan Ali Babacan'ın, bankacılara yabancıların vergi sorununun çözüleceğini söylediği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Maliye yabancı fonları..
Karacılar kilolarını ölçtü Kara Kuvvetleri'nde geçen yıl düzenlenen spor yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Törende konuşan Org. Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komu..
Başbakan özel ortamda tarihsel bilgi vermiş CHP'li Gaye Erbatur, Başbakan'a "İslam dininde belli koşullar (hastalık, sakatlık ve benzeri) altında, erkeklerin eşlerinin rızasını almaları ve eş..
Teslim mi olacağız CHP lideri Baykal, Başbakan'ın "Bir süre bekleyin, herkes aynı şeyi isteyecek" dediğini belirterek, "Neyi isteyeceğiz? Dört kadınla evliliği mi? Çok beklersiniz" diye konuş..
AK Parti grubunda 90 türbanlı ziyaretçi AK Parti'nin dünkü grup toplantısına, Eskişehir'den gelen, tek tip kıyafetli ve türbanlı 90 seracı kadın konuk oldu. TBMM'deki AK Parti Grup toplantısı..
Eşini döven Ürün'ü AK Parti akladı AK Parti, eşini döven Konya Milletvekili Halil Ürün için tüzükte uygun hüküm bulamadı. Olayı "aile içi mesele" olarak değerlendirdi. Erdoğan ise Ürün'e "sel..
Mazot çetesinde canlı bomba bağlantısı İstanbul'da akaryakıt kaçakçılarına karşı gerçekleştirilen operasyonda çeteye yardım ettiği ve rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Ömer Beyaz, Adalet Ba..
Yeşim bir kaç hafta içinde taburcu olacak İstanbul Kadıköy'de oturduğu apartmanın asansöründe uğradığı saldırıda ağır yaralanan üniversite öğrencisi Yeşim Tuğrul'un sağlık durumunun iyiye git..
Japon hükümetinden Birsel'e Devlet Nişanı Japonya, 20 yıl kadar önce İran-Irak savaşı sırasında Tahran'da mahsur kalan vatandaşlarını kurtaran Türkleri unutmadı. Japonya'nın Ankara Büyükelçil..
Halkoyunlarında Oscar'lar verildi İstanbul'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen halkoyunları Oscar'ları dün sahiplerini buldu. Başbakan Erdoğan, Kültür Bakanı Atilla Koç, Sabancı Holding Yönetim ku..
9 zirvedeki ilk kadın o oldu Avusturyalı Gerlinde Kaltenbrunner (35), dünyanın en yüksek dokuz zirvesine oksijensiz tırmanan ilk kadın oldu. Kaltenbrunner, önceki gün Himalayalar'daki 8 bin 8..
Protez bacaklarla Everest'e tırmandı Bir tırmanışta geçirdiği kazayla iki bacağını da kaybeden Yeni Zelandalı dağcı, Everest'in zirvesine ulaşan ilk protez bacaklı dağcı oldu. 20 kişilik bir ..
'Süper Star'a süper destek Türkiye'yi bu yıl Atina'da yapılacak 51. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Sibel Tüzün'ün "Süper Star" adlı şarkısı, internetteki oylamada birinci sıraya..
Kazazede ayı ameliyat edildi Eskişehir'in İnönü ilçesi yakınlarında geçen hafta otomobil çarpması sonucu yaralanmış halde bulunup Bursa Karacabey Ayı Barınağı'na gönderilen ayı, Uludağ Üniver..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10