17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

17 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hoppa paranın dansı başladı! Necati Doğru - Bekleniyordu... Dans etmeden, doların sesini liranın sesiyle buluşturup 'Money... Money... Money... Always honey...' diye şarkılara döküp ritmik ..
Kırılganlık nerede? Ali İhsan Karacan - Ülkemizin de içinde yer aldığı yükselen ekonomilerin temel ortak özelliklerinden birisi kırılgan ve duyarlı bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu kırılgan..
Sayın Ali Coşkun haddinizi aşmayın Yavuz Semerci - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun dün çarpıtılmış ve yalanla yoğrulmuş bir açıklama yolladı. Coşkun, Mercedes S 500 L makam otomobilin a..
Maydanozlar çıktı!!! Tuğçe Baran - Kaderim, beni şaşırtmak, sevindirmek, mutlu etmek, arada üzmek... Ve çoğu zaman da MADARA ETMEK için tasarlanmış olabilir mi? Dün yazdığım yazının neredey..
Temsilde adaleti sağlamadan Türkiye'yi düzeltemezsiniz Zülfü Livaneli - Meclis'teki adaletsiz temsil durumunu herkes biliyor, konuşuyor. 2002 seçimleri sonunda Meclis'e girebilen iki partin..
Fransızlara cevap vermeliyiz! Ruhat Mengi - TURKSAM (Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi) Başkanı Sinan Ogan harika bir yazı yazmış...
En iyi savunma Güngör Mengi - Aydınlanma çağının yüceltici değerleri, çoğunun doğduğu yerde yarın boğazlanacak!
Kadınlar mitingi! AKP'nin dün yapılan grup toplantısı ilginç görüntülere sahne oldu. Sarıcakaya ilçesinde sera üretimi yapan kadınlar, Eskişehir İl Örgütü'nün ve Eskişehir milletvekillerinin..
Gereğini yaparız Baykal, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı konusunda uyardı: Şimdi tehlikeyi ve tehtidi anlatıyoruz. Biz anlatıyoruz, herkes anlatacak. Bunu önlemek için üzerimize ne görev düşerse yap..
Doğan: Petrol Ofisi'ni bölgesel güç yapacağız OMV'nin, Petrol Ofisi'nin yüzde 34'ü için ödediği 1 milyar dolar Doğan Holdingin kasasına girdi. Ortaklığın hedefi PO'yu bölgesel güç yapmak
IMF, sağlık harcamalarında 700 milyon YTL tasarruf istedi Türkiye'de bulunan IMF heyeti, aşırı bulduğu sağlık harcamasında 600-700 milyon YTL'lik kesinti istedi
Konutta alarm Piyasadaki dalgalanma konut kredisi faizlerini yükseltti. Talep azalırsa, maketten kotun satın alanlar yanabilir
Piyasa nefes aldı: Dolar 1.44 Yabancıların YTL'ye 1 haftada yüzde 16 değer kaybettiren döviz alımı dün durdu. Dolar 6 kuruş düşerken, bono faizi yüzde 15'in altına geriledi
FT'ye göre Beymen 309 milyon $ Cem Boyner, 'KKR ile henüz fiyatta anlaşmadık' dedi. Ama FT, Boyner ve Beymen'e 200 milyon dolar önerildiğini yazdı. Bu hesapla yarısına 154.4 milyon $ ödenece..
Ali kıran baş kesen çetesi Brezilyalı hapishane çetesi devlete karşı savaş başlattı. Sao Paulo kana bulandı, 81 kişi öldü. Gözü dönen çete üyeleri kestiği başlarla poz veriyor
Şimdi de evini bastı Afyon Milletvekili Reyhan Balandı'nın mayolu fotoğraflarını basına dağıtan Ali Yücel Akarcalı, şimdi de vekilin apartmanında olay çıkardı. Balandı, Akarcalı'nın kendisin..
'Rum Meclisi'nde Türk görmek istiyorum' Kıbrıs'ın bölünmüşlüğünü protesto etmek amacıyla 1997'de Türk kesiminden Rum kesimine yerleşen şair Neşe Yaşın, 21 Mayıs'ta yapılacak Rum Milli Meclis..
Duruşmada olay çıktı, polis Dink'i kaçırdı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 'adil yargıyı etkilemeye teşebbüs' suçundan 3 sanıkla yargılandığı davanın ilk duruşması olaylı g..
Dayak sonucu ölen asker davası operasyona takıldı Kırklareli Tugay Komutanlığı'nda 2001'de vatani görevini yaparken dayak sonucunda öldüğü iddia edilen er Ahmet Fenkli'nin ölümünden sorumlu ..
Haliç'e Da Vinci'nin köprüsü Leonardo Da Vinci'nin Sultan 2'nci Bayezid zamanında tasarladığı köprü, Eyüp-Sütlüce arasında 18 ay sonra açılacak. Sadece yayalara hizmet verecek olan taş köprü..
Ermeni lobisi atağa kalktı Fransa'da soykırım yasasının oylanmasına 1 gün kala Ermeni lobisi gazetelere ilan vererek vekillere baskı yaptı
Dedi&Kodu Aylardan beri haykırıyorum, Fener'in defansında bir kazma oynuyor diye. Ziya Şengül, yorumcu Luciano'nun yetersiz olduğunu ifade ederken.
Toptaş'a Orhan Kemal ödülü Türkiye'nin prestijli edebiyat ödüllerinden Orhan Kemal Roman Armağanı'nın bu yılki sahibi Doğan Kitap'tan çıkan 'Uykuların Doğusu' romanıyla Hasan Ali Toptaş oldu.
İstanbul Tiyatro Festivali 'Amadeus' (İstanbul Devlet Tiyatrosu) saat 20.30'da AKM Büyük Salon'da.
Ronaldinho'nun yatağında bir gece Ronaldinho'nun yatağında bir gece geçirmek ister misiniz? Bu soruyu Zürih'in lüks otellerinden Park Hotel Weggis internet üzerindeki eBay açık artırma sitesi..
KBİ'ye altı teklif Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.'ye (KBİ) ait maden sahalarının işletme hakkı ruhsatlarıyla Murgul işletmesi ve Samsun'daki arsalarının, Murgul işletmesi bünyesindeki Hidro..
Motorin, otogaz ve LPG'ye zam Motorin, otogaz ve likit petrol gazının (LPG) rafineri çıkış fiyatlarına zam yapıldı. Zammın, pompa fiyatlarına motorinde yüzde 2,9, otogazda yüzde 2,1, LPG'de 2..
'Sosyal güvenlik'te Sezer'in dediği oldu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği, sosyal güvenlik kurumlarını tek çatı altında toplayan yasanın, yönetim kurulunun oluşumuna ilişkin ma..
Ulaşıma döviz zammı yok Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, finansal piyasalardaki gelişmelerin küresel olduğunu ve bu gelişmelerden her ülkenin etkilendiği kadar Türkiye'nin de etkilendiğini i..
'Cennet'e giden de vergi ödeyecek Yeni kurumlar vergisi kanunu tasarısı'nda yapılan değişiklikle, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşların kurumlar vergisi muafiy..
Venezüella lideri: Kraliçe taze görünüyor Britanya'da solcuların gönlünü fetheden Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, basının gözbebeği oldu. Britanya gazeteleri dün Chavez'in hayatı ve an..
ABD, Libya ile barıştı ABD, iki yıl önce nükleer programını çöpe atan Libya'yı 28 yıl sonra 'terörü destekleyen ülkeler listesi'nden çıkarıp tam diplomatik ilişki kurma kararı aldı.
Erdoğan'ın ABD gezisi için iki seçenek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın haziran sonu ya da temmuz başı yapmak istediği ABD ziyareti için Dışişleri ve Başbakanlık danışmanları çalışmalara başladı.
Bükreş'le Sofya bekleyecek Avrupa Komisyonu, reformların yavaşlığı nedeniyle Romanya ve Bulgaristan'ın AB üyeliğiyle ilgili tavsiye kararını erteleyerek şartlara bağladı.
Yalanın sonu 'sınıra kadar' Hollanda'da Müslümanlara hakaretleriyle tanınan Somali asıllı kadın vekil Ayaan Hirsi Ali, mülteci statüsü alabilmek için yalan söylediği ortaya çıkınca istifa ede..
Kadın resmi için Kral fırçası Muhafazakâr Suudi krallığında kadın fotoğrafı basılmaması geleneğini bozup sık sık başörtülü, yüzleri açık kadın fotoğrafları basan gazeteler karşılarında Kral A..
Soykırım arşivi ortaya seriliyor Nazilerin karanlık tarihine ışık tutacak 50 milyon belgenin bulunduğu arşivler halka açılıyor.
Yunanistan'da fidyeci krizi Yunanistan'da hapishaneden özel izinle Selanik'e tatile giden bir kişi, fidye için adam kaçırdı. Kentteki Alman Okulu'na girerek rehin aldığı müdürü özel bir araca..
Brezilya'da isyan dindi Brezilya'nın Sao Paulo eyaletinin en büyük suç çetesi 'Başkentin İlk Komandosu'nun sekiz liderinin yüksek güvenlikli cezaevlerine nakliyle başlayan çatışma ve cezaevi ..
Bush'a bisiklet, Cheney'ye silah ABD Başkanı George W. Bush'un her yıl Beyaz Saray tarafından açıklanan hediye listesi yine göz doldurdu. Bush'a 2005'te sunulan hediyeler, poker fişlerinden b..
'Sine-i millet'in anahtarı AKP'de CHP'nin, AKP'nin Meclis'teki çoğunluğuyla yeni cumhurbaşkanını seçmesini engellemek için geçen yıl sonunda seslendirdiği 'sine-i millete dönme' seçeneği, Den..
'Meclis'i beğenmiyorsa kendi bilir' AKP sözcüleri CHP lideri Deniz Baykal'ın cumhurbaşkanlığı seçimini yeni parlamentonun yapmasını sağlamak için gerekirse 'sine-i millete dönme' yolundaki aç..
Şemdinli sanığı Çavuş Malatya'da yargılanacak Devlet görevlilerince işlenen suçlarla ilgili davalara sürgün uygulaması Şemdinli davasında da yapıldı. Şemdinli'de 9 Kasım'daki bombalama olayın..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10