16 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

16 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Yıldırım: Piyasadaki dalgalanmalar geçici bir durum/ "Sıkıntı beklemiyoruz" İSTANBUL - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, piyasalardaki dalgalanmanın küresel gelişmelerden kaynaklandığı..
İmalat sanayinde kapasite kullanımı arttı İmalat sanayi sektörünün kapasite kullanım oranı nisanda yüzde 82.3’e kadar yükselirken, tam kapasite ile çalışamama nedenleri arasında ilk sırada ge..
AB konsoloslukları açılacak AB Komisyonu, vize taleplerini düzene sokmak ve ortak uygulama sistemleri geliştirmek amacıyla ''AB konsoloslukları'' açılmasını öneriyor. Yürütme organı olan Komi..
KPSS/2'ye başvurular 22 Mayıs'ta başlıyor/ Sınav, 17 Eylül'de yapılacak ANKARA - Ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecek adaylara yönelik 17 Eylül tar..
Erzincan'da bir terörist öldürüldü/ Şırnak'ta iki terörist teslim oldu ERZİNCAN/ŞIRNAK - Erzincan'da bir terörist ölü ele geçirildi. Şırnak'ta ise terör örgütü PKK'dan kaçan 2 terörist, güven..
"ABD'li şirket, Boyner'in peşinde" İngiltere'de yayımlanan günlük ekonomi ve siyaset gazetesi Financial Times (FT), ABD'nin ünlü KKR grubunun, ''Boyner hisselerinin peşinde olduğunu, Boyner h..
Dolar 1.46 YTL'ye geriledi Serbest piyasada dolar, dünkü sert yükselişlerin ardından gerilemeye başladı. Dün 1,5100 YTL'den kapanan dolar, güne 1,4850 YTL'den, 1,9300 YTL'den kapanan avro 1,9..
"Devalüasyondan bahsetmek cehalet" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dalgalı kur rejiminde hareketliliklerin, inişler, çıkışların, gelgitlerin doğal olduğunu belirterek..
Karadeniz Bakır'ın Murgul İşletmesi'ne 6 teklif geldi ANKARA - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.'ye (KBİ) ait maden sahalarının işletme hakkını ifade ed..
Erdoğan: Dalgalı kurda bu tür hareketlilik doğal/ "Devalüasyondan bahsetmek cehalettir" ANKARA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dalgalı kur rejiminde hareketlilikler..
İMKB, tekrar 40 bine gevşedi/ Endeks, ilk yarıda 254 puan kaybetti: 40014/ Döviz ve faiz gevşedi, parite 128.10'da İSTANBUL - Borsa, hızlı değer kayıplarının ardından ilk yarıda toparlanma ça..
KPSS/2 17 Eylül'de Ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecek adaylara yönelik 17 Eylül tarihinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (2006-KPSS/2) içi..
Profilo Holding'in 2005 yılı cirosu 1.3 milyar YTL'ye ulaştı İSTANBUL - Türkiye'nin ilk 15 büyük Holding'i arasında yer alan Profilo Holding A.Ş., 2005 yılında 2.411 çalışanı ile 1 milyar 290..
Fındıkta, 37. haftanın sonunda 1.6 milyar doları aşkın gelir sağlandı GİRESUN - Türkiye, 1 Eylül'de başlayan 2005-2006 sezonunun geride kalan 37 haftalık bölümünde, fındıktan 1 milyar 643 mil..
Bakan Coşkun: Piyasalardaki dalgalanma hayırlı, müdahaleye gerek yok ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Piyasalardaki dalgalanma serbest piyasa sürecinde gayet doğal, herhangi bir..
Sigorta sektörü kaskoyu tartıştı Kasko, sigorta sektörünün lokomotif branşı. Ancak kaskoda yıllardır önü alınamayan zararlar, sigortacıları zor durumda bırakıyor. Sigortacılar bu branşla ilg..
Liderler tek çatıya 'Evet' derse çözüm olur Ecevit'in solda 'ittifak' için Yılmaz Büyükerşen'i işaret etmesi gözleri o yöne çevirdi... Büyükerşen, 'Büyük bir onur duydum' diyor ve ekliyor: '..
Dilovası'nda değişen bir şey yok TÜBİTAK ölçümlerinde zehir oranı AB standardının 30 katı çıktı
Kartal Savcısı da gaspçı kurbanı Bankadan maaşını çeken Savcı Ahmet Atlı, kendisini takip eden üç kişi tarafından tantanacılık yöntemiyle soyuldu. Aralarında kavga eden iki hırsız, yanlarınd..
Borusan Telekom, Avea ile arabağlantı sözleşmesi imzaladı İSTANBUL - Borusan Telekom, Avea ile arabağlantı sözleşmesi imzaladı. Sözleşme ile, yurt dışından Avea abonelerine yapılacak aramala..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.51, yıllık yüzde 14.64 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.51, yıllık yüzde 14.64 olarak açıklandı 16 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Spice Girls Geri'nin kızı oldu Dağılan İngiliz ''Spice Girls'' (Baharat Kızlar) grubunun üyesi Geri Halliwell'in, bir kız bebek dünyaya getirdiği belirtildi. Sun gazetesinin haberine göre, 19..
Ahmet Ertegün'e başarı ödülü Atlantic Records plak şirketinin kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün ve eşi Mica Ertegün'e ''Brooke Astor Hayat Boyu Başarı Ödülü'' verildi. ''The Black Alumni of P..
Türkiye, AB'nin Kongo'ya göndereceği barış gücüne kargo uçağıyla katılacak BRÜKSEL - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Brüksel'de Genel İşler Konseyi çerçevesinde bir araya gelen AB Dışişleri..
İşyerinde kreş zorunluluğu kalkıyor İstihdam üzerindeki yüklerin azaltılmasına dönük çalışmalar sürüyor. İşverenlerin talebi 'prim oranlarının düşürülmesi ve vergi oranlarının azaltılması' üz..
YTL fazla sert... Fazla hızlı düştü Salih Neftçi - Piyasalarda ortalık biraz karıştıktan sonra her köşeden bir açıklama gelmeye başladı. Doğal. Bir olay olup bittikten sonra dönüp 'Şunun ne..
Yılmaz: Dalgalanma geçici Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, piyasayı vuran dalgalanmanın geçici olduğunu belirtti, 'Ama farklı bir gelişmeye kayıtsız kalamayız' dedi
Yurdun iç kesimlerinde gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor İSTANBUL - Yurdun iç kesimlerinde gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Aralıklarla görülecek yağışların; İç Anadolu'nun güney ve..
Mide spazmı geçiren Beşiktaş Başkanı Demirören hastaneye kaldırıldı ANTALYA - Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, mide spazmı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Doktorların açıklamasına..
Bakan Aksu'dan "Nüfus Kütüğüne Kaydedilmemiş Çocuklar" genelgesi ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "Nüfus Kütüğüne Kaydedilmemiş Çocuklar" ile ilgili 81 İl Valiliği'ne, Jandarma Genel..
ABD, Guantanamo'daki tutukluların isimlerini açıkladı/ Listede 6 Türk var WASHINGTON - ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Ocak 2002'den bu yana Küba'daki Guantanamo üssü cezaevinde 'herhangi bir..
Ahmet Ertegün ve eşine 'Brooke Astor Hayat Boyu Başarı Ödülü' NEW YORK - Atlantic Records plak şirketinin kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün ve eşi Mica Ertegün'e 'Brooke Astor Hayat Boyu Başa..
Galatasaray'da yönetim, teknik heyet ve futbolcular, şampiyonluğu doyasıya kutladı İSTANBUL - Turkcell Süper Ligi'nde 2005-2006 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da yönetim, tek..
Ankara'nın bazı semtlerine yarın elektrik verilemeyecek ANKARA - Ankara'nın bazı semtlerine şebeke tesis ve bakımı, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yol genişletme işi için emniyet bakımından..
Uyuşturucu kaçakçısı Baybaşin, İngiltere'de 22 yıl hapse mahkum oldu LONDRA - İngiltere'de uyuşturucu ticareti ve tehditle haraç toplamak gibi suçlardan yargılanan ve şubat ayında yargıcın su..
COJEP'li Türkler, 18 Mayıs'ta Fransa'nın sözde 'Ermeni Yasası' karşıtı gösteri düzenleyecek PARİS - Avrupa'nın 14 ülkesinde faaliyet gösteren Türk sivil toplum örgütü COJEP, Fransa'da Sosyali..
Elvis Presley'nin evini İsrailli medyum 905 bin dolara aldı CHICAGO - Rock and Roll müziğinin kralı Elvis Presley'in Memphis kentindeki evini İsrailli medyum Uri Geller ve iki ortağı 905 bin ..
Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyelerinden "yabancı cemaat" uyarısı ANKARA - Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu Üyeleri Fahrettin Yokuş, Erdem Akyüz ve Fethi Bolayır, Kurtuluş..
Havalar ısındı sebze ucuzladı Havaların ısınması nedeniyle Antalya Toptancı Hali'ne giren üründeki artış fiyatlara da yansıdı ve sebze meyve fiyatları düşmeye başladı. Antalya Büyükşehir Bele..
İşverenin istihdam yükü azaltılıyor İstihdam üzerindeki yüklerin azaltılmasına dönük çalışmalar sürüyor. Maliye, Sanayi ve Ticaret, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları ile Devlet Planlama..
"Piyasadaki dalgalanma geçici" Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, kurlarda aşağı ve yukarı yönlü hareketlerin her zaman olabileceğini belirterek, "Dalgalanma her zaman oldu. Ancak ekonomik..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10