15 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

15 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gaziantepspor’da deprem Malatyaspor galibiyetiyle Süper Lig’de kalan Gaziantepspor’da 8 yönetici istifa etti. Olağanüstü kongre kararı alan Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, eski baş..
İstanbul Gaziosmanpaşa'da silahlı çatışma / 3'ü polis 5 kişi yaralandı İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Gaziosmanpaşa'da 3 polis memurunun yaralanmasına neden olan 2 s..
İTO, İstanbul'un simgesi olacak hediyelik eşyaları seçti İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO), finans, ticaret, kongre, kültür ve sanat merkezi olma yolunda hızla ilerleyen dünya metro..
Piyasalar nereye gidiyor? Para ve sermaye piyasalarında yaşanan hareketliliğin nedenleri özetle şöyle sıralanıyor: *Global piyasalarda likiditenin gelişmiş ülkelere kayacağı endişesi *Nisan e..
SPK Başkanı Cansızlar: Cari açık 30 milyar doları geçer ZONGULDAK - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, "Bu yıl cari işlemler dengesiyle ilgili açığın yaklaşık 30 milyar do..
Erdoğan'dan "laiklik ve demokrasi" uyarısı: Bu kavramları toplumsal ihtilaf haline getirmeyelim ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk'ün milli mücadeleden başlayarak yaptığı doğru t..
Mutluluk mu? Erol Çevikçe - Başbakanla Ana muhalefet lideri, her zamanki gibi soyut konularda gerginliği tırmandırmayı sürdürüyor. Oysa halkın ikisine de güveni kalmadığı için, medyanın ter..
125'inci yılında Atatürk Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleden başlayarak yaptığı doğru tercihler ve bu tercihlerin ifadesi olan kavramlar, üzerinde özen..
Merril Lynch: Kriz yok piyasalar sakinleşecek Merril Lynch Türkiye Direktörü Kubilay Cinemre, piyasalarda yaşanan dalgalanmanın bir kriz başlangıcı olmadığını belirterek piyasaların bir hafta..
Nokia Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Imfred de Jong oldu İSTANBUL - Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia'nın Türkiye Satış Ofisi'ne atanan yeni Genel Müdür Imfred de Jong..
Hisarcıklıoğlu: Türkiye ekonomisi olarak birinci ligde oynamak istiyoruz İSTANBUL - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Türk ekonomisindeki girişimciler ..
Güler Sabancı: Ekonomimiz gayet iyi gidiyor, bu ufak bir düzeltme İSTANBUL - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye ekonomisinin gayet iyi gittiğini ve hiç bir risk gör..
Otokar adını semi-treyler'e verdi İSTANBUL - 2002 yılından bu yana Fruehauf markası ile uluslararası nakliye ve lojistik sektörüne hitap eden Otokar, kendi adını taşıyan yeni markası ile daha..
Kutu oksijen yakında piyasada Japonya'da vücuda zindelik verecek kutu oksijenler yakında raflardaki yerini alacak. Japonya'nın değişik yaşam ürünü üreticisi Hakugen ile 7/11 mağazalarının ort..
Konyalı Lokantası, Kanyon Levent'te şube açacak İSTANBUL - Konyalı Lokantası, yeni yüzü ile Kanyon Levent'te hizmet vermeye hazırlanıyor. Konuya ilişkin yapılan açıkalmaya göre, Türk Mutfağı..
DHL tırı, Anadolu Medeniyetler Tarihini çocuklar için taşıyor İSTANBUL - DHL Express sosyal kampanyalarına ?Anadolu Uygarlıklarının Kardeş Çocukları? projesiyle devam ediyor. Yaratıcı Çocukla..
Devletin zirvesi Galatasaray'ın şampiyonluğunu değerlendirdi / Erdoğan: Çalışmanın ve azmin zaferi ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Süper Ligi'nde dün şampiyon olan Galatasaray..
İstanbul Gaziosmanpaşa'da silahlı çatışma / 2 polis yaralandı, 2 kişi öldü İSTANBUL - Gaziosmanpaşa'da düzenledikleri silahlı saldırı sonucu 2 polis memurunun yaralanmasına sebep olan 2 sald..
Rahip cinayetinde ilk duruşma yapıldı / Duruşma 14 Haziran'a ertelendi TRABZON - Trabzon'da 5 Şubat 2006 günü Santa Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santaro'yu kilisede silahla öldürdüğü iddiasıy..
TBMM Başkanı Arınç: Yoksulluk insanlığın ortak suçudur ANKARA - TBMM Başkanı Bülent Arınç, yoksulluğun, "insanlığın ortak suçu" olduğunu söyledi. TBMM'de düzenlenen "Yoksulluğun Azaltılması..
Efes Breweries, eurobond ihracı için yetki verdi İSTANBUL - Anadolu Efes'in istiraki olan Efes Breweries İnternational,Citigroup ve HSBC Holding'e Eurobond ihracı çalışmaları yapmaları için y..
Akbank'tan yeni bir konuk / "Christie's"in İslam Sanatı Departman Başkanı Robinson konferans verecek İSTANBUL - Akbank Private Banking'in davetlisi olarak İstanbul'a gelecek olan, dünyanın en..
Coca Cola Başkan Yardımcısı Mathieu: Türkiye, büyümemize çok ciddi katkıda bulunuyor İSTANBUL - Coca Cola Başkan Yardımcısı Marc Mathieu, "Türkiye, Çin ve Rusya ile birlikte Coca Cola şirketi..
TWIGY'den İstanbul Fulya'da indirimli satış mağazası İSTANBUL - TWIGY, bir sonraki sezona kalan sınırlı sayıdaki modellerini Fulya'daki indirim mağazasında satışa sunuyor. Konuya ilişkin yapı..
Akbank Genel Müdürü Kurtul: KOBİ ve tüketici kredilerimiz yüzde 69'a ulaştı İSTANBUL - Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, KOBİ ve tüketici kredilerinin, bankanın toplam kredilerinin yüzde 69'u..
ÖİB Başkanı Kilci: THY'nin karlılığı artarak sürecek İSTANBUL - Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, vatandaşları Türk Hava Yolları'nın (THY) halka arz sürecine katılmaya davet ederek, "..
Efes Breweries, eurobond ihracı yetki verdi İSTANBUL - Anadolu Efes'in istiraki olan Efes Breweries İnternational,Citigroup ve HSBC Holding'e Eurobond ihracı çalışmaları yapmaları için yetki ..
Fiskobirlik, 2005 ürünü fındık bedellerini ödedi GİRESUN - Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) tarafından 5 bin ortağa alımı yapılan 2005 ürünü fındık bedellerinin ödendiğ..
KAGİDER, "AB Yolunda Kadın" konferansına ev sahipliği yapacak İSTANBUL - Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), "AB Yolunda Kadın" projesi kapsamında 25-26 Mayıs tarihlerinde "AB Yolunda Kadın..
Compex Digital fuarını 118 bin kişi ziyaret etti İSTANBUL - COMPEX DIGITAL "11. Tüketici ve Ev Elektroniği Fuarı"nı 118 bin kişi ziyaret etti. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 11-14 M..
MB döviz alım ihalesine 57 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.4584 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 57 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Türkiye-AB müzakerelerinde 'enerjiyle ilgili tanıtıcı tarama toplantısı' başladı BRÜKSEL - Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) katılım müzakerelerinde 15'inci başlık olan enerjiyle ilgili tanıtıc..
AK Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol'dan "Adil düzen" savunması ANKARA - AK Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, 1967'den bugüne Adil Düzen'in gelişimini anlatarak, "Gerçek Adil Düz..
AK Parti'den "Türkçe'nin yabancılaşmasına" karşı araştırma önergesi ANKARA - AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Türkçe'de son yıllarda artarak devam eden bozulma ve yabancılaşmanın n..
Bakanlar Kurulu toplandı / Gündem, AB ve ekonomideki gelişmeler ANKARA - Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen ..
Topbaş: Levent'teki araziyi İstanbullular'ın menfaati yönünde değerlendireceğiz İSTANBUL - Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbullular'ın hakkını asla zayi etmeyiz. Levent'teki a..
11 kişilik Türk dağcı ekibinden 4 kişi, 8 bin 850 metrelik Everest zirvesine ulaştı NEPAL - Petrol Ofisi sponsorluğunda dünyanın en yüksek noktası Everest'e tırmanmak üzere 27 Mart'da Türkiye..
Ses kaydı Türkçe yazıya dökülecek Olympus'un Türkiye distribütörü Gökhan Akalın, 200 bin euroluk Ar-Ge bütçesiyle, sesi Türkçe yazıya döken kayıt cihazı yapacak
Daum bugün istifa edecek Alman Bild Gazetesi, Fenerbahçe TeknikDirektörü Christoph Daum'un, dün kaçırılan lig şampiyonluğunun ardından, bugün kulübe istifasını vereceğini yazdı. Haberde, ''Ch..
Türkiye, OECD içinde ucuzlukta 6. sırada Türkiye, 30 üyeli Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) içinde, ucuzluk sıralamasında 6. sırada yer alıyor. OECD tarafından üye ülkeler aras..
Hazine Uzmanları Derneği başkanlığına Serteç Keleş seçildi ANKARA - Hazine Uzmanları Derneği başkanlığına Serteç Keleş seçildi. Dernek tarafından yapılan açıklamaya göre, üyelerini Hazine Mü..
Şener: Piyasalardaki hareketler öngörülebilirlik sınırları içinde / Sosyal Güvenlik Yasası bu hafta aynen Meclis'te ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, piyasalarda..
Türkiye OECD'nin en ucuz 6'ncı ülkesi ANKARA - Türkiye, 30 üyeli Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) içinde, ucuzluk sıralamasında 6. sırada yer alıyor. OECD tarafından üye ülke..
Aslında ne oldu?.. Mehmet Tezkan - 2004 yılının yaz ayları.. Yazı yazmaya veda ettiğim günler.. Yazıya son noktayı koyuyorum.. Aslında yine medyadayım ama bu kez yüzeceğim deniz farklı.. Bo..
"Sosyal Güvenlik reformu Meclis'ten aynen geçecek" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı tarafından kısmen iade edilen Sosyal Güvenlik reformunu, ''olduğu şekli..
Soda ve Kromsan'da grev 30 Mayıs'ta Petrol-İş Sendikası, Soda ve Kromsan Fabrikaları’na yönelik yürütülen toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamazsa 30 Mayıs’ta greve başlayacak.
THY'nin yüzde 25'i halka arz ediliyor Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Türk Hava Yolları'nın (THY) yüzde 25'inin halka arzına ilişkin süreci başlattıklarını bildirdi. 16-18 Mayıs tar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9