14 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

14 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan, Atina’dan ek protokol torpili istedi Viyana’daki son Erdoğan-Karamanlis görüşmesi Atina’da manşetlere çıktı. Selanik’teki görüşmelerinden daha bir hafta geçmeden iki başbakanın bu ke..
İstanbul’u peşkeş çekmeyiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Levent’te inşaa edilecek kulelelerle ilgili eleştirilere "İstanbul’u kimseye peşkeş çekmeye niyetimiz yok" yanıtı..
Geni temizlenmiş sipariş bebek İngiltere tıp tarihinde bir ilke imza atılarak kalıtımsal göz kanseri olan bir anne aynı hastalıktan "genetik olarak temizlenmiş" bir bebeğe hamile kaldı.
Bebek yapmak için Antalya’ya geldiler Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Bild’in çiftlerin çocuk sahibi olmaları için düzenlediği yarışmayı kazanan 100 çift, Türkiye’nin tatil cenneti A..
Kur 7 yıl daha dalgalanacak Bakanlar Kurulu, 2007-2013 yılları arasında uygulanacak olan 9’uncu Kalkınma Planı Stratejisi’ni onayladı. Resmi Gazete’de de yayımlanan strateji, 7 yıllık yeni pl..
Duygusal veda Trabzonspor’da ligin 7. haftasında alınan Vestel Manisaspor mağlubiyetinin ardından Şenol Güneş’in görevi bırakmasından sonra 9. haftadaki Samsunspor maçıyla göreve başlayan Vah..
A Kategorisi’nde düğüm çözülüyor Süper Lig’e çıkacak 2. takım ile B Kategorisi’ne düşecek 3. ekibin yanı sıra play-off oynayacak 4. son takım bugünkü maçların ardından belli olacak.
Bakırköy Meydanı’na yapılan havuz laikliği tehdit ediyormuş Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Özgürlük Meydanı’na yapılmak istenen havuzu önce hamama benzetti, sonra laik cumhuriyete..
Tarım Bakanı gıda sektörünü gönüllüler eliyle denetleyecek Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, trafikte uygulanan gönüllü denetmen mekanizmasının gıda alanında da uygulanması için çalışmala..
Şişli’de yolda yürüyen kadının başına reklam tabelası düştü Şişli'de mağaza girişinde asılı reklam tabelası, yoldan geçen bir kadının üzerine düştü.
Yollar ve meydanlar deterjanla yıkanacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Daha temiz bir İstanbul" sloganıyla ana arter, cadde ve meydanları yıkama çalışmalarına yeniden başladı.
Fedakâr annelerden öğrenciler için kermes Hayırsever bayanların imece usulüyle hazırladığı el emeği göz nuru çok sayıda ürün Yenibosna Molla Gürani Camii Konferans Salonu'nda düzenlenen kerme..
THY’nin 2 milyon dolarlık CIP salonu hizmete açıldı Türk Hava Yolları'nın (THY), Atatürk Hava Limanı'nda yaptırdığı yeni CIP Salonu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle hizm..
Baklava ustaları Rum tatlıcılara meydan okudu Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD), Avrupa Günü etkinliklerinde dağıtılan tatlı kitabında baklavanın Rum tatlısı ilan edilmesi üzerine..
Boğaziçi’nin tarihî ve tabii güzellikleri fişleniyor Doğu ile Batı'nın buluşma noktası İstanbul, binlerce yıldır göz kamaştıran tarihî ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor.
Şahin, gelişen Bursa için işadamlarına çağrı yaptı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, gelişen Bursa’nın biriken sorunlarının çözümü için herkesin elini taşın altına koyması gerek..
Hayme Ana'nın minikleri annelerinin gururu oldu Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Hayme Ana Anaokulu’nun öğrencileri, Anneler Günü dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen programd..
Konuşamayan kızın annesine yazdığı mektup herkesi ağlattı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, fiziksel ve zihinsel engelli olduğu için konuşamayan, duygularını yazıyla dile getirebilen genç kızın,..
Erdoğan’dan D-8 liderlerine: Kuralına göre oynayalım Endonezya’nın Bali Adası’nda yapılan D-8 Zirvesi’ne Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önerileri damgasını vurdu.
D-8’de Ahmedinejad'a ‘şeffaf ol' çağrısı yaptı Başbakan Erdoğan, D-8 toplantısı sırasında İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ve Pakistan Başbakanı Şevket Aziz ile yaklaşık bir saat süren mini bir..
Yol yorgunu Avrupalı vekiller Strasbourg’a savaş açtı Toplantılarını Avrupa'nın iki başkenti Brüksel ve Strasbourg'da gerçekleştiren Avrupa Parlamentosu (AP), iki merkezli yapının sonlandırıl..
NATO, Orta Asya enerji güvenliği için yeni rol peşinde Rusya ile Ukrayna arasında doğalgaz konusunda yaşanan sıkıntılar ve İran krizi sebebiyle önemi artan Orta Asya enerji kaynakları için NA..
İsrail’de yeni gündem cumhurbaşkanlığı yarışı İsrail’de, mart ayında yapılan genel seçimlerin ardından şimdi de 2007 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylık yarışı kızıştı.
Alman Der Spiegel’den ‘ajan-gazeteci’ itirafı Almanya’nın dünyaca ünlü dergilerinden Der Spiegel, Alman gizli servis elemanlarının dergi bünyesinde gazeteci kimliğiyle çalıştığını açıkladı.
Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar Başbakan Erdoğan, Endonezya yolculuğu sırasında gazetecilere dünya ve ülke gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ● ABD’ye sürpriz ziyaret ..
Türkiye’ye helikopter satmak isteyen şirket, Fransa’ya ‘soykırım’ uyarısı yaptı Fransa Meclisi'nde 18 Mayıs'ta görüşülecek olan ve Ermenilere soykırım yapıldığı iddiasını inkâr edenlere para..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8