14 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

14 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toros Dağları'nda Zülfü Livaneli - Başı dumanlı Toros Dağları'ndan, koyaklardan, yaylalardan, çam ormanlarının arasından geçiyoruz...
Meclis'te Ruhat Mengi - Dün Türkiye'nin başıboşluğundan, can güvenliğinin sıfırlanması yanında okullarda ve Meclis'teki gelişmelerden söz etmiştim...
Ayıp kayboldu! Güngör Mengi - Ahlâk insanların özünde varsa ne âlâ, yoksa istediğiniz kadar yasa çıkarın, nafile!
Üyeliğimiz AB ve İslam arasında köprü olacak Sekiz islam ülkesinin liderlerinin bir araya geldiği zirvede Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliğinin İslam ile AB arasındaki köprü konumunu p..
'Taban Ali Dibo tavan Dubai Kuleleri' AKP'nin tavanında da tabanında da yolsuzluk yapıldığını öne süren Baykal, 'Aşağıda Ali Dibo, yukarıda Dubai Kuleleri. Bunlara Türkiye'yi mi teslim edece..
'CHP'nin binaya değil yöneticiye ihtiyacı var' Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul'da bir basın toplantısı düzenledi. Sarıgül'ün arkasındaki platformda, CHP'nin 19 Mayıs'ta açıl..
Yabancıya dalgalı kur kapanı Merkez Bankası son 1.5 yılda piyasadan 30 milyar dolar aldı. Bu tutarın çoğunu, yurtdışından gelen sıcak paranın düşük fiyatla bankacılık sisteminde bozdurduğu d..
Kurlardaki hareketlilik ihracatçıyı umutlandırdı Kurlardaki artış ihracatçının yüzünü güldürdü. Bu gelişmenin Türkiye için fırsat olduğunu düşünen ihracatçılar, 'Merkez Bankası bu süreci iyi..
Devlerin nükleer savaşı Nisan ayında nükleer zirvesine katılan 14 gruptan Alarko, Enka, Çalık, Akkök ve Gama Enerji Bakanlığı'na rapor sundu
Dördüncü jenerasyonla minimum atık hedefleniyor Nükleer reaktörler ük olarak 1950'li yıllarda gündeme geldi...
'Dostlar' alışverişte Kürşad Tüzmen'le yakınlığı tartışılan Ceyda Erem'in koordinatörü Aydın Süzer'in, Erem'in alan kiraladığı bölgeyi işleten İSBİ'nin kurucusu olduğu iddia edildi
Ali Bey bu ne iş? Sanayi Bakanı Coşkun, Oda ve borsaların bütçesinden 'iç ticareti geliştirmek' için oluşturulan fondan kendisine son moldel bir Mercedes S 500 L aldırdı
İstiklal Marşı okunurken oturanlar gözaltında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği'nde İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmadıkları öne sürülen çarşaflı 4 kız öğre..
'Birahanede kadın garson istemeyiz' Saruhan İlçesi'ne bağlı Develi köyünde çöp depolama alanına karşı referanduma giden Manisalılar, 'kadın garson' konusunda da demokratik haklarını kullandı..
'Makine değiliz bazen ayar kaçabiliyor' Dayak ve aldatma olaylarıyla Türkiye'nin gündemine oturan AKP'li Konya Milletvekili Halil Ürün ile eşi Esma Ürün, Vakit gazetesine konuştu
Başkan kendine Müslüman! Bolu Karacasu beldesinin AKP'li belediye başkanı İsmail Erkoç, 'İzzet Baysal'a Şükran Günleri' etkinliklerindeki açık hava konserine eşiyle birlikte geldi
Türkler'i en çok Yunan ve İranlılar merak ediyor Bir konunun, bir kişinin, bir olayın dünyada ne kadar yankı bulduğunu mu merak ediyorsunuz? Yoksa son dönemde popüler olan trendleri mi? Türk..
Oflu İsmail 'sırları'yla Türkiye'ye döndü İtalya'da uzun süredir tutuklu bulunan ve kamuoyunda 'Oflu İsmail' olarak tanınan İsmail Hacı Süleymanoğlu, Türkiye'ye iade edildi. Süleymanoğlu, Ba..
Garaja bırakılan bomba çocuklar oynarken patladı Bu kez terör örgütünün hedefi çocuklar oldu... Erzincan'da bir evin garajında çocuklar buldukları siyah renkli poşeti kurcalarken, şiddetli p..
Şırnak'ta 4 şehit Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda sürdürülen operasyonlarda PKK'lı teröristlerle çatışmaya giren 4 güvenlik görevlisi şehit olurken, 1 terörist öldürüldü
Vestel'de ses yok: 0-0 Turkcell Süper Lig'in son hafta maçında Vestel Manisaspor evinde ağırladığı Konyaspor 0-0 berabere kaldı. Karşılıklı ataklarla geçen mücadelede her iki ekipte yakaladık..
Düğüm çözülüyor A Kategorisi'nde Süper Lig'e direkt çıkacak son takım bugün belli olacak. Antalya, evinde 15.30'daki maçta T.Telekom önünde 1 puan dahi alsa, Altay'a üstünlük sağladığı için h..
Satranççılar yarıştı Kütahya Simav'da belediyenin düzenlediği Eynal Satranç Turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. 111 kişi katıldı, rakiplerini mat edebilmek için vargücüyle yarıştı. Kadi..
Bahçe mobilyalarıyla hayat renklenecek İzmir Bornova'daki IKEA, zengin yaz mobilyaları koleksiyonunu beğeniye sundu. Dev mağazada bahçeleri ve balkonları renklendirecek, hayatı güzelleştirece..
Silahlı gaspçılar marketi talan etti İzmir'in Eşrefpaşa Semti'nde Yılmaz Kavrukoğlu'nun 2935 Sokak'taki marketine gece saat 24.00 sıralarında eli silahlı kişiler geldi. Saldırganlar talihsiz ..
Lionslar hayat verecek İzmir'de Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi'nin başlattığı organ bağış kampanyasına destek yağıyor. Hayat kurtarma yarışına Uluslararası 118-R Lions Bölgesi de ka..
İzmir'de ambulans hizmeti ücretsiz İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, İzmir'de 275 ambulans bulunduğunu belirtti, acil vakalara, sosyal güvencelerine bakılmadan ambulans görevlendirildiğini..
Ecevit: AKP'li bir adayı halk onaylamaz Eski DSP Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit, AKP'nin cumhurbaşkanı adaylarının geniş halk kitleleri tarafından olumlu karşılanmayacağını öne ..
DiaSA, yatırımlarını artırıyor 'İndirim marketçiliği' sektöründe 6 senedir Türkiye'de faaliyet gösteren DiaSA, Türkiye'deki yatırımlarını artırma kararı aldı. Geçtiğimiz mart ayında yaşanan C..
Rumlardan Telsim'e tedbir Lefkoşa'daki Rum Kaza Mahkemesi, Kıbrıs Rum şirketi Rosamara'nın, Telsim'den 738 milyon dolarlık alacağını tahsil edememesi üzerine, Telsim'in roaming gelirleri de d..
Para arzı genişledi Türkiye'nin yeniden yükselen enflasyon trendine girdiği bu yılın ilk dört aylık döneminde para arzı (M2) yüzde 8.4 genişleyerek 165.9 milyar YTL'ye kadar çıktı.Gümüşhane'd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8