13 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

13 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hava limanının saray yavrusu CIP salonu açılıyor Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali’nde, TAV Yatırım Holding tarafından yaptırılan yeni CIP salonu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tara..
Sağlıkçılar, ‘Hemşireler ve Anneler Günü’nü birlikte kutladı Beyoğlu’nda, "Bebek Dostu Beyoğlu Projesi" kapsamında ilçe hastanelerinde görev yapan hemşirelerin de katılımıyla İstiklal Caddesi..
Su havzaları yönetmeliği 8 köyü yok edecek İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul sınırları içinde ihtiyaç duyulan içme ve kullanma sularının temin edilmesi ile yeraltı ve yerüstü su ..
‘Anaokulu eğitimi alan öğrenci akranlarından daha iyi yetişiyor’ Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren Özel Safvet Koleji, bünyesine kattığı anaokulu ve spor kompleksini törenle hizmet..
İki hayırseverden Gönen'e okul desteği Balıkesir'in Gönen ilçesinde iki hayırsever vatandaş, 19 derslikli yeni ilköğretim okulu ve Gönen Lisesi'ne 12 derslikli ek bina yapımı için vali huzuru..
Bursaspor’a minik hayranlarından ziyaret Bursa'da faaliyet gösteren Nilüfer Eğitim Kurumları'na bağlı Doğuş Çocuk Akademisi'nde eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri, 2 yıl aradan sonra Bursas..
7 yıldır sivillere kapalı Mudanya iskelesi, ilçe turizmini bitirdi Terörle Mücadele Yasası’nın 6. maddesi ile PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın ‘serbest bırakılacağı tartışmalarına’ Mudanyalıl..
Otobüse TIR çarptı: 7'si öğrenci 9 yaralı Bursa'da meydana gelen trafik kazasında, geziye giden öğrencileri taşıyan bir otobüse, kum yüklü TIR arkadan çarptı.
Adapazarı ilk kez tünelli kavşakla tanışıyor Adapazarı şehir merkezinin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Adnan Menderes-Yeni Bosna Caddesi Tünel Geçit Projesi inşaatı devam ediyor.
Muhtardan kaymakama: Allah rızası için yolumuzu görün Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde muhtarlar, bozuk köy yollarının yapılmamasından şikayetçi olurken, Kaymakam Vekili Osman Ekşi, yolların yap..
Belçika’da ırkçı saldırılar tırmanıyor Türkler ve diğer yabancılar tedirgin Belçika, önceki gün sokak ortasında pompalı tüfekle bir Türk kadınını ağır yaraladıktan sonra siyahî bir genç kadın..
Türkiye ile İran arasında D-8 Genel Sekreterliği gerilimi Endonezya’nın Bali Adası’nda bugün başlayacak D-8 Zirvesi öncesi yapılan Bakanlar Konseyi Toplantısı’nda Türkiye ile İran arasında ge..
Chirac'tan Erdoğan'a: Hassasiyetinizi dikkate alacağız Başbakan Tayyip Erdoğan, Viyana'daki AB-Latin Amerika zirvesinde Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ile ikili bir görüşme yaptı.
Finli başbakana ‘Kıbrıs, müzakere sürecini esir almasın’ mesajı verilecek Türkiye, Avrupa Birliği dönem başkanlığını temmuz ayında Avusturya’dan devralacak Finlandiya’ya "Kıbrıs’ın, müzakerel..
Mehmetçik Afganistan’da riskli bölgeye kaydırılıyor Afganistan’da görev yapan Uluslararası Güvenlik Destek Gücü’ndeki (ISAF) Türk askerlerin sayısının artırılacağı ve Kabil’e oranla daha yoğu..
Fransız büyükelçi: Ermeni sorunu tarihî bir olay, politikacılara bırakılmamalı Fransa Parlamentosu, sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırmaya hazırlanırken, Fransa’nın Ankara Büy..
Tasarıyı sunan vekiller Türk heyetinden kaçtı Fransa’da sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırmaya yönelik yasa tasarısı hakkında temaslarda bulunmak üzere Paris’e gelen TBMM heye..
‘İslâm düşmanlığını Osmanlı’nın hoşgörüsü bitirir’ İngiltere’nin en itibarlı gazetelerinden The Guardian’ın köşe yazarı Madeleine Bunting, Batı dünyasında yükselişe geçen İslam düşmanlığına k..
Dünya Ticaret Örgütü’nde ABD-Rusya ‘soğuk savaşı’ Washington ile Moskova arasında ‘yeni soğuk savaş’ benzetmelerine yol açan restleşmelere bir yenisi daha eklendi.
Abdullah Gül: Bazı mihraklar Türkiye'yi karıştırmak istiyor Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, bazı mihrakların Türkiye'yi karıştırmaya çalıştığını söyledi.
Sezer’in vetosu tedirgin etti dolar 1,42 yeni lirayı gördü Nisan ayı enflasyon oranlarının yüksek çıkması üzerine hareketlenen piyasalar, önceki gün Köşk’ten gelen veto haberiyle sarsıldı.
Enflasyon bir ay yüksek çıktı diye hedefler değişmez Nisanda tüketici fiyatlarının yüzde 1,34, üretici fiyatlarının ise yüzde 1,94 ile beklentilerin neredeyse üç katı artış göstermesi üzerine..
Reformun kalbi çıkarılınca ‘Türkiye’den ayrılın’ dedik Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Merrill Lynch'in Kıdemli Ekonomisti Mehmet Şimşek, Türkiye'de Hazine'nin taşıyamayacağı boyutl..
Bank Asya fırtınası Borsa’da devam ediyor Türkiye'nin halka açılan ilk katılım bankası Bank Asya'ya gösterilen ilgi işlem görmeye başladığı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda devam ediyor...
İş dünyası uyardı: İstikrarın korunması için herkes üzerine düşeni yapmalı Türkiye'de son günlerde ortamı germeye yönelik olaylar konusunda iş dünyasından 'uyanık olunması' uyarısı geldi. Son..
‘Yabancılar özelleştirme ödemesini erken yapabilir’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, yabancı sermayenin Türkiye’ye ilgisinin sürdüğünü ve önemli gelişmeler beklediklerini belirterek, özelleştir..
TÜSİAD: Sosyal güvenlik reformu elzem, temeli değişmesin Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), sosyal güvenlik reformunun, sürdürülebilir bir sisteme kavuşmak için elzem olduğunu ..
Oto satışı doludizgin Ekonomik istikrarla paralel gelişen otomotiv pazarı bu yıl beklentilerden daha iyi bir başlangıç yaptı; ilk dört ay sonucunda ortaya çıkan satış rakamları talebin devam ..
CNR Fuarcılık davasında Başbakan Erdoğan tanık İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin (İDTM) CNR Fuarcılık şirketine açtığı tahliye davasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın tanık olarak dinlenmesi ta..
Son nema ödemesi için başvurular 15 Mayıs’ta Ziraat Bankası 10. Taksit Nema ödemelerinde, kurum ve işyeri başvurularını 15 Mayıs’tan itibaren kabul etmeye başlayacak.
Kemik testinde yaşı 15 çıktı, 90 suçtan yargılanacak İzmir’de hakkında 140 suç dosyası bulunan B.K. tutuklandı. Nüfus cüzdanındaki doğum tarihi 11.01.1995 olarak görünen B.K., defalarca yakal..
Taç Spor Tesisleri kumar oynatmaktan sabıkalı çıktı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün, yardımcısına 550 YTL gibi düşük bir miktarla kiraya verdiği ünlü Taç Spor Tesisleri, kumar oynat..
Televizyoncu Metin Uca'ya üniversite çıkışında saldırı Ankara’daki Gazi Üniversitesi'nde (GÜ) konferans veren televizyon programcısı Metin Uca, çıkışta kimliği belirsiz bir kişinin saldırısın..
‘Norveç ayağa kalktı; ama bize sahip çıkan yok’ Çocuklarını Norveçli koruyucu aileden almak için mücadele veren Dündar ailesi, Türk yetkililerin kendilerine sahip çıkmamasından yakınıyor.
Andıç mağdurları sordu: Savcılar neden harekete geçmiyor? 28 Şubat sürecinde medya-asker ilişkisi sonucunda ortaya çıkan andıç olayının mağdurları televizyon programında buluştu.
"Andıçta rol alan gazeteciler terfi etti" Programda 28 Şubat sürecinde yaşanan andıç olayının halen devam ettiği de ifade edildi. Mehmet Altan, andıç olayını gerçekleştirenler için "Bugün bun..
Cumhuriyet’e saldırıları ‘özel ekip’ aydınlatacak İstanbul Emniyeti, Cumhuriyet Gazetesi'ne bir hafta içinde yapılan üç bombalı saldırının faillerinin yakalanması için özel ekip oluşturdu.
MHP ile Ülkü Ocakları’na konulan bombalar aynıymış Ordu'da önceki akşam saatlerinde MHP İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Temsilciliği'nin bulunduğu binalara konulan bombaların aynı özellikte ol..
Teröristler bombayı attıktan sonra Antalya’ya tatile gitmiş İstanbul Kocamustafapaşa’da 31 Mart’ta çöp konteynırına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 1 kişinin öldüğü, 52 kişinin de yar..
Saldırganlar yakalandı, Zişan çok mutlu Bakırköy'de çiçekliğin içerisine konulan bombanın patlaması sonucu yaralanan 9 yaşındaki Zişan Polat, saldırganların yakalanmasını büyük sevinçle karşı..
Hakkari’de mayınlı saldırı: 1 şehit Hakkari’nin Çukurca ilçesinde arazi arama-tarama faaliyetleri sırasında mayına basan bir başçavuş şehit oldu.
Terör örgütünden kaçanlar peşmerge oluyor Terör örgütü PKK’ya ait Irak’ın kuzeyindeki kamplardan kaçan teröristlerin, örgütün infaz emrinden kurtulmak için Celal Talabani’ye bağlı Irak Kürdis..
Siyasî kaostan çıkar sağlamak isteyenler var Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genelkurmay başkanlığı seçimi için kritik bir sürece girerken provokatörler de boş durmuyor.
İrtica haberleri olağanüstü dönemlerin ürünü AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay ise irtica haberlerinin olağanüstü uygulamaların yapılacağı dönemlerde yazıldığını söylüyor.
Provokatif eylemlerin hedefi Türkiye’deki istikrar ortamı Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili tartışmalar, suni gündemler ve provokatif saldırılar istikrara zarar veriyor.
Bebeğiniz çarpık ayaklı doğduysa dikkat! Türkiye'de yeni doğan bebeklerde ‘beyin ve omurilik hastalıkları’ sık görülüyor. Bunlar içinde en yaygın görüleni tıp camiasında meningosel ve meningo..
Şam’da İstanbul rüzgârı esiyor Asırlar öncesine uzanan bir kültür köprüsünden süzülüp gelmeleri, tarihteki misyonları, renkleri ile birbirine çok benzeyen iki şehir Şam ve İstanbul. Şam sokak..
Tiyatro festivali ‘dost’ça başladı İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 15. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali ve 4. Uluslararası Tiyatro Olimpiyatları, önceki akşam Aya İrini Müz..
Refik Algan, Sait Faik Ödülü’nü aldı "Saat Kulesi, Kısa Metinler ve Hikâyeler" kitabıyla Sait Faik Hikaye Ödülü’nün bu yılki sahibi olan Refik Algan, önceki akşam düzenlenen törenle ödülüne k..
"Dağıtımcı istemedi diye filmde oynayamadım" ‘Asmalı Konak’ ve ‘Çemberimde Gül Oya’ dizilerinden sonra ‘Babam ve Oğlum’ filmiyle de başarı yakalayan oyuncu Şerif Sezer, 80’lerde ‘dağıtımcı is..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8