13 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

13 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
YKB'de yeni atama İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası A.Ş'de denetim komitesi üyeliğine yeni isim atandı. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, "Marco Iannaccone'nin yerine denetim komitesi üy..
Bakan Eker: 5 yılda 62 bin hektar toplulaştırma yapıldı ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, "2000-2005 yılları arasında mülga Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 62 bin 240 h..
AK Parti Genel Merkezi de Selanik'teki "defter" krizini yargıya taşıyor ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlardan sonra AK Parti Genel Merkezi de Selanik'teki "defter" krizini yar..
Ahmedinecad ile sohbet Başbakan Erdoğan, D-8 Zirvesi'nde İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad ile sohbet etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı D-8 Zirvesi, Endonezya'nın Bali adasında..
LÖSEV: Lösemili çocuklarını yardım kumbaralarına lütfen fiş atmayın İSTANBUL - LÖSEV, yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda yurdumuzun dört bir yanında bulunan LÖSEV YARDIM KUMBARALARI'ından çı..
Milli Piyango'dan annelere özel Hemen-Kazan bileti ANKARA - Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Anneler Günü nedeniyle annelere özel Hemen-Kazan bileti bastırdı. Milli Piyango İdaresi Gen..
TAYSAD, otomotiv sektörünün sorunlarını 16 Mayıs'ta masaya yatıracak İSTANBUL - Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Ömer Burhanoğlu, artık sadece son ürüne değil, tasarım..
Günay: Elektrik dağıtım özelleştirme sürecinin bu yıl başlamasını bekliyoruz İSTANBUL - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, bu yıl elektrik dağıtım özelleştirme sürec..
IMF eski Başkanı Larosiere: Türkiye'nin Çin'le tekstil ihracatı ve ithalatında aleyhine bir durum söz konusu İSTANBUL - IMF eski Başkanı Jacques de Larosiere, Çin ile tekstil ihracat ve ithal..
SPK, 4 şirketin hisse senedi ihracını kayda aldı İSTANBUL - SPK, 4 şirketin hisse senedi ihracını kayda aldı. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan bilgiye göre, Çimentaş 31.5 milyon YTL olan se..
Son nema ödemesi için başvurular 15 Mayıs'ta başlıyor ANKARA - Ziraat Bankası 10. Taksit Nema Ödemelerinde, kurum ve işyeri başvurularını 15 Mayıs'tan itibaren kabul etmeye başlayacak. Bu, üc..
Deutsche Bank: Piyasadan çıkışın nedenleri, enflasyon, cari açık, vetolu Sosyal Güvenlik Yasası LONDRA/ANKARA - Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'de piyasalardaki çıkışın ne..
THY'nin Atatürk Havalimanı'ndaki yeni CIP Salonu bugün açılıyor İSTANBUL - Türk Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, TAV Yatırım Holding tarafından yaptırılan v..
Ekinciler Menkul, yatırım fonu katılma payı ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Ekinciler Menkul, yatırım fonu katılma payı ihracı için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan b..
2 Bankadan ilk çeyrek bilançosu / Finansbank'ın karı 159 milyon YTL, Denizbank'ın 56 milyon YTL oldu İSTANBUL - İMKB'deki 2 Banka daha 2006 yılı ilk çeyrek bilançolarını açıkladı. Söz konusu ..
Hazine, önümüzdeki hafta 43.3 milyon dolar dış borç geri ödemesi yapacak ANKARA - Hazine, önümüzdeki hafta 43.3 milyon dolar dış borç geri ödemesi yapacak. Hazine'nin haftalık olarak yay..
Euro Menkul Kıymetler'in halka açılma başvurusuna SPK'dan onay ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu, Euro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı'nın halka arz başvurusunu onayladı. SPK Haftalık Bülte..
Bakan Aksu, yarın Katar'a gidecek ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Katar İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa al Thani'nin resmi davetlisi olarak 14-18 ..
5 şirket hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Koç Holding, Trakya Cam, Favori, Ersu ve Gentaş olmak üzere toplam 5 firma hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık ..
Kadere bak! Büyük aşkı Erol Simavi'den, Belma Simavi'yle evli olduğu dönemde hamile kalmıştı Gönül Yazar...
Dakikada 10 bin dolar kazanıyor! Milyonlarca erkeğin hayallerini süsleyen Hilton otellerinin varisi Paris Hilton, dün Los Angeles'taki dünyanın en büyük bilgisayar oyun fuarı E3'te cep tele..
'Bayan asker' ödül alamayınca sahneyi bastı! Krak TV'nin 'Video Müzik Ödülleri' önceki gece Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı...
Polisten kaçarken göğsünden vuruldu İstanbul Fatih'te Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı bomba imha uzman ekibi, gece saatlerinde Aytekin Arnavutoğlu'nun (23) kullandığı otomobili, Fat..
Vali, lastik ayakkabıyı yasakladı Hakkari'ye, 'Bilgisayarlı Eğitime Destek'kampanyası çerçevesinde gönderilen 630 bilgisayar, törenle okullara dağıtıldı...
'Kocamdan korktum' İki günlük bebeğini, kolundaki hastane künyesiyle cami duvarına terk eden anne 'Eşimin haberi yoktu. Onu eve götüremezdim' dedi
Önüne gelen hayvan sahibi olamayacak Ankara'da dün aralarında Yonca Evcimik, Ediz Hım, Bekir Coşkun gibi ünlülerin de bulunduğu hayvanseverler Abdi ipekçi Parkı'nda 'hayvan hakları' için gös..
Polis müdürünün kızı dizi oyuncusu 'Esir Kalpler' adlı diziyle adını duyuran oyuncu Saadet Işıl Aksoy polis bir aileden geliyor. Annesi 'teşkilatın güler yüzü' olarak tanınan İstanbul Emniye..
Üniversiteli kıza kampusta tecavüz Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 1'inci sınıf öğrencisi VÇ. (19) dün saat 21.00'de okulun kampusuna giderken kimliği belirsiz üç kiş..
Türkler hep haklıydı 1974'teki Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında adada yaşananları anlatan eski Dışişleri Bakanı Lawrence Eagleburger 'Her şey Yunanlılar'ın suçuydu. Türkler'in tarafını tutma..
Tarihin en büyük 'telekulak skandalı' ABD Başkanı Bush'un 11 Eylül sonrası tüm Amerikalılar'ın telefon konuşmalarının kaydedilmesi talimatı verdiği ortaya çıktı
Sanki süper star! İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad önceki gün 'Direnişimizi Türkiye gibi bağımsızlık tutkunu Müslüman ülkeler için yapıyoruz' diyerek 'bölgesel bir lider olmaya' yönelik..
Beni tutardım Sergen: 'Ben hoca olsaydım, Sergen'i göndermezdim. Beşiktaş'ın öz evladıyım. Bu camiaya saygısızlık yapmadım. Artık serbestim.'
Çizme'yi aştılar 'Şike ve usulsüzlük' operasyonuyla 2 gündür çalkalanan İtalya'da Futbol Federasyonu ve Hakemler Derneği'ne jandarma baskın yaptı
Lucescu rötarı Trabzonspor yönetimi, yeni sezonda takımın başında görmek istediği Mircea Lucescu'nun durumu kesinlik kazanana kadar alternatif isimleri beklemeye aldı
Temmuz ayı kâbusu İntertoto'ya katılma ihtimali olan Trabzonspor'un kurmaylarını 'sezonu erken açma' endişesi sardı
Gelirse affetmem Gökhan Ünal: 'Rakibimizin şampiyonluğu bizi ilgilendirmiyor. G.Saray maçında gol atacağıma inanıyorum. Şans gelirse değerlendiririm.'
Ribery G.Saray'a kazandıracak Marsiyla, dev takımların 25 milyon euro önerip 'Sorunsuz gelsin' dediği yıldız için G.Saray'a 5 milyon euroteklif etti ve 'Davadan vazgeçin' mesajı yolladı
Çantalar havada uçuşuyor 'Takımlar birbirini yensin, yenilsin diye Anadolu'da çantalar uçuşuyor. Düne dek rayiç 250 milyardı. Bugün ise 500 milyara çıktı. Bunu yapanların kimler olduğunu her..
Yüzde 64 F.Bahçe 10 soruyu, 10 üzerinden notladık. 100 puanlık değerlendirmede F.Bahçe, G.Saray'a göre ağır bastı. İkili averaj üstünlüğü ve 48 yıllık lig tarihi Fener'i 3 adım öne çıkardı
F.Bahçe'yi Denizli sendromu sardı Sarı-lacivertliler hayati 90 dakika öncesi iyice gerildi. Yönetim stresi gidermek için çalışıyor
Yedi kocalı Hürmüz! Talay Erker (Spor) - Hani var ya... Dilin kemiği olmadığı için o yana da bu yana da döner. Demek ki 'mantık' dediğimiz 'beyin olayının' kemiği de yokmuş ki, her sezon so..
Öldürün bari! Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Tuhaf, çok tuhaf bir millet olduk. 'Gel ipi çek' dendi mi, herkes ağzını şapırdata şapırdata sıraya giriyor. Kelle koparmaya öyle meraklıyız ki...
Sabır, zorluğa dayanmak ve tutmaktır Süleyman Ateş - Bakara: 92/153-157. ayetlerde, inananlara sabır ve namazla yardım istemeleri yani moral bulup manen güçlenmeleri, Allah'ın sabredenlerle..
Eski taş ocakları zehir yuvası mı? Mustafa Mutlu - Tuzla'daki zehirli varil olayını bir hafta sakız gibi çiğnedik; tadı kaçınca bir kenara attık. Doğal olarak da halk sağlığını tehdit eden ..
AKP Çankaya savaşları Ruşen Çakır - AKP'nin alternatifinin yine kendi içinden çıkacağı belliydi, fakat iktidar partisi içindeki iktidar savaşlarının bu kadar erken başlaması ve sert geçmesi..
Çankaya için benden de Ali Rıza Efendi formülü.. Selahattin Duman - Tutar mı bilmem.. Ama tutarsa Avrupa Birliği neyim meselemiz kalmaz.. Biz girmesek de birlik bize girer.. Başımız göğe er..
Yumuşak karın Okay Gönensin - Ekonomide dün 'bir şeyler' oldu. Faizler yükseldi, dolar ve euro değerlendi. Borsada büyük düşüş oldu
Yaz... Eli kulağında... Ne güzel! Haşmet Babaoğlu - Ne güzel! Yaz geliyor... Mevsimlerin o uzun ve olgun 'öğle vakti'ne erişmeye az kaldı...
Hedef cumhuriyet Mine G. Kırıkkanat - Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti'ne denk yaşında, yani tarihinde ilk kez, ardı ardına üç bombalı saldırıya hedef oldu
« » 1 2 3 4 5 6 7 8