12 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

12 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kadınları seven adam Mine G. Kırıkkanat - Hayatımın en güzel yıllarıydı. Her şey, Serra Yılmaz'la başladı. Ne Serra uluslararası bir şöhretti henüz, ne ben yazar. Aynı dili konuşuyor, dünya..
İçi çürümüş Fransa! Necati Doğru - Dünyaya dayatılan ve ABD'yi 'bölgesel jandarma devletlere' ihtiyaç duymadan tek başına 'küresel büyük Tanrı devlet' yapmak isteyen düzene birilerinin başk..
Stres devam ediyor Salih Neftçi - Piyasalardaki stres dün de devam etti. Gelişmeler uzun vadeli olduğu için aslında bu doğal. Fiyatlar yukan gitse bile alım dalgalan eskisine kıyasla çok da..
New York'ta töre cinayeti tartışması Zülfü Livaneli - Geçen çarşamba New York Üniversitesi'nde katıldığım açık oturumun konusu, arük meşum ünü sınırlarımızı aşan 'töre cinayeti' idi...
Belçika da yasa için sıraya girdi... Ruhat Mengi - Daha iki gün önce yazmıştım Fransa'da çıkacak olan soykırımı inkâr edene ceza' yasasının diğer ülkeler açısından da önemli olacağını...
Kaymaklı kule Güngör Mengi - Belediye Meclisi'nden AKP oyları ile geçen bir karar en az 200 milyon dolarlık bir rant yarattı...
Baykal'a da böyle yazılsa, oradan alırım Abdullah Gül, 'Yazılanları savunmak gerçekten üzücü. Deniz Baykal'a böyle bir yazı yazılmış olsa, onu oradan alırım' dedi
Baykal: 'Şener olsun' demedim CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ahmet Necdet Sezer'den sonra gelecek olan Cumhurbaşkanı'nın Anayasa'yı benimseyen bir isim olmasının Türkiye açısından önemli ol..
Göze alamazlar Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı İlhan Selçuk'un gündeme getirdiği Mayıs ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Meclis'in erken seçime zorlanacağı iddi..
Memura ek ödemede üst düzey çok alacak Memurlara kıdemlerine göre ek ödeme yapılacak. Üst düzey memurlara verilecek miktar 486 YTL'yi buluyor
Türkiye'nin üyeliği Avrupa'nın çıkarına Türkiye'nin üyeliğinin AB'nin ekonomik refahına büyük katkı yapacağını belirten eski Almanya Başbakanı Schröder, 'Bunu desteklemeyen sorumsuz kişidir'..
Borsada Bank Asya yarışı başlıyor Halka arzında hisseleri kapışılan Bank Asya bugün borsada işlem görmeye başlayacak. Arzdan hisse alamayanların borsadan almak için aracı kurumlara başvurduk..
Turkcell üç ayda karını katladı: 187 milyon $ İlk çeyrekte abone sayısını 28.7 milyona yükselten Turkcell'in toplam satışları 1 .1 milyar dolar ulaştı. Şirketin kârı %117 arttı
Hijen eğitimi ödül getirdi Solo markasıyla 3 bin 800 okulda 3.1 milyon öğrenciye hijyen eğitimi veren İpek Kağıt, 'Uluslararası Özel Sektör Ödülü' aldı. Bülent Eczacıbaşı, 'Sosyal sorumluluk..
MEF'te derse 2 yıl ara MEF Dershaneleri, 'Rakiplerimiz ya ideolojik, ya da ticari faaliyet içinde. Bu ortama ayak uyduramayız' diyerek eğitime 2 yıl süreyle ara verme kararı aldı. MEF Yöneti..
Kaymaklı burma kadayıf İmar planında yapılan değişiklik Şeyh Maktum'a hem 200 milyon dolar ek kazanç sağladı hem de araziyi ihalesiz satın alabilmesinin yolunu açtı
Engellilere 1 günlük askerlik Bedensel engelleri nedeniyle silah altına alınmaları mümkün olmayan ancak askerlik yapma özlemi çeken engelliler, bir günlüğüne kışlada askerlik eğitimi alarak ..
Hem aldattı hem dövdü! Eşini döven AKP Konya Milletvekili Halil Ürün, yasama dokunulmazlığı nedeniyle hakkında yasal işlem yapılamıyor
Tekbir getirerek ses bombası attılar Cumhuriyet Gazetesi'nin İstanbul Şişli'deki binasına önceki akşam atılan ve patlamayan el bombasının ardından, üçüncü bir saldırı daha gerçekleşti
Avrupa'ya 90'dan attı 9 numaralı formayla sahaya çıkan Başbakan, 22. dakikada gol attı. Maç boyunca Başbakan'a çalışan Terim'in son saniyede attığı golle skor 7-7 olarak eşitlendi. Maçın son..
Marmaray'a 'Bizans oyunu' Alman Der Spiegel, Marmaray projesini yazdı. Dergi 'Vurulan her kazmayla Bizans dönemine ait eserler bulunuyor. Arkeolojik cennet, Marmaray için cehennem oluyor' yo..
Erbakan'dan zamanaşımı bombası Yargıtay 11. Ceza Dairesi tarafından yeniden yargılanmasına karar verilen SP'nin yasaklı lideri Necmettin Erbakan'ın avukatları 7 Haziran'da başlayacak duruşma..
Hastanede enfeksiyon 1 bebek öldü Giresun Kale Devlet Hastanesi'nde 6 bebek enfeksiyon şüphesiyle fenalaştı
'Her şeyin suçlusu benim' İlk kez Cannes'da izleyici karşısına çıkan 'Sahte İtiraflar', Almanya'nın varoşlarına bakış atarken orada yaşayan gençliğin kimlik arayışlarını da resmediyor.
Gündem şampiyonluk! Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, transfer çalışmalarının, teknik direktör Christoph Daum'un sezon sonunda vereceği rapor doğrultusunda, oluşturulacak komite tarafı..
Murat Başesgioğlu: Reformda kararlıyız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, hükümet olarak sosyal güvenlik reformu konusundaki kararlılıklarının devam ettiğini belirterek...
THY'den yaz fırsatları Türk Hava Yolları'nın (THY) tüm yıl boyunca sürecek ayın fırsatları promosyon uygulamasında haziran ayı yurtdışı uçuş noktaları belli oldu.
Gıdada detaylı etiket Omega 3, prebiyotik ve soya proteini gibi sağlığa etkili gıdaların etiket bilgileri farklı olacak. Değişiklikle gıda etiketleri üzerinde...
AB ekonomisi büyüyor AB ekonomisi yılın ilk çeyreğinde, 2005 yılının son çeyreğine göre binde 6 büyüdü.
TAYSAD: Hız kesiyoruz Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu, 2004-2006 dönemine bakıldığında ihracatın arttığını...
İzocam gözünü TOKİ evlerine dikti İnşaat sektöründeki canlılıkla yılın ilk çeyreğinde kârını yüzde 100 artıran İzocam, bu yıl yapacağı 17 milyon avroluk yatırımla kapasitesini ikiye katlamayı..
'Genç Türkiye AB'ye güç katar' General Electric'in İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ferdinando Nani Beccalli, Türkiye'nin mutlaka AB'ye girmesi gerektiğini, bu üyelikle Avrupa ekonomisinin güç kazan..
Türk işadamlarına Irak'tan ihalesiz iş Irak'ın yeniden yapılanmasında en çok Türk işadamları tercih ediliyor. Özellikle Irak'ın kuzeyindeki Erbil, Süleymaniye, Selahaddin, Dohuk ve Zaho kentl..
Zenginler, Rusya'nın önerisinden memnun Alacaklı Batılı ülkelerin oluşturduğu 'Paris Kulübü' Rusya'nın dış borçlarını erken ödeme teklifini memnuniyetle karşıladı.
Belçika'da temcit pilavı Belçika'da liberal eğilimli Reformcu Hareket (MR), 'Ermeni soykırımı'nı inkâra ceza getirmeye dönük yeni bir hamle yaptı.
Ermeni tasarısı hukuki kıskaca alındı Fransız parlamentosuna sunulan 'Ermeni soykırımı'nın inkârını suç sayan yasa tasarısının önceki gün yasal işler komisyonunda görüşülmeden reddedilmesinin..
Bush'u mega telekulak yakacak ABD'de başkanlığına en büyük darbeyi telekulak skandalının indirmesine karşın telekulakın mimarı olan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) şefi Michael Hayden'ı CIA şefl..
Chirac'ı ele veren notlar Fransa'da siyasilerin yurtdışındaki gizli hesaplarına ilişkin Clearstream skandalında, Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ile Başbakan Dominique de Villepin'in...
AKP'ye üç vahim iddia '9 milyar doları bulur' CHP'li Tacidar Seyhan, hükümetin Kasım 2003'te Rus doğalgazının fiyatını artıran formül değişikliğiyle ülkeyi olağanüstü zarara soktuğunu iddia ..
Ali Dibo Anadolu yollarında Belediyelerde eşe dosta ihale vermek anlamına gelen Ali Dibo iddialarına bir yenisi daha eklendi. AKP'nin talebi üzerine mülkiye müfettişleri, Isparta Belediye Baş..
Birleşmiş Milletler TMY tasarısından kaygılı TBMM gündemindeki terörle mücadele Yasa (TMY) tasarısına Avrupa Birliği'nden (AB) sonra Birleşmiş Milletler'den (BM) de uyarı geldi.
Gül: Özgürlüklerden asla dönüş yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, yeni terörle mücadele yasa (TMY) tasarısının temel hak ve özgürlükler ile demokratik standartlarda gelinen noktadan asla geri..
Avrasya zirvesi: Teröre çifte standart olmaz Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nca bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen 'Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, dün..
AKP ile CHP'lilerin 'peygamber' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda önceki gece TSK Personel Kanunu'nda değişiklik öngören yasa görüşülürken CHP'li Türkan Miçooğulları, "Üretim araçları..
'Necati beyin evi fasulyeci olmasın' CHP milletvekilleri Mustafa Gazalcı ve Muharrem İnce, eski Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati'nin evinin 49 yıllığına Hüsrev Lokantacılık'a tahsisi kararı..
Ordu'da bombalı gün: Üç yaralı Ordu dün art arda meydana gelen patlamalarla sarsıldı. Süleyman Felek Caddesi'ndeki MHP binasının girişinde saat 16.50'de şüpheli paket ihbar edildi.
Almanya'dan Dink'e düşünce özgürlüğü ödülü Almanya'nın dünyaca ünlü dergisi Stern'in her yıl geleneksel olarak kurucusu Henri Nannen adına verdiği 'Basın ve Düşünce Özgürlüğü Ödülü'nün bu y..
Hizbullah'ın harddiskleri çözüldü Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun da öldürüldüğü Beykoz'daki örgüt evinde ele geçirilen bilgisayar harddiskleri altı yıl sonra ABD'de çözüldü.
Kayseri'de 'Armonium' ismi Ermenice diye değiştirilecek Dil bilimcilerin, Ermenice kökenli olduğu iddiasıyla karşı çıktığı Kayseri'deki Armonium Alışveriş Merkezi ismini değiştirmeye karar ve..
Önce arıtma tesisi! Göcek'teki 21 koyda bir yıl boyunca su analizi yapan Muğla Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi uyardı: Koydaki kirlilik sınır değerlere ulaştı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10