12 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

12 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İSMMMO yeni başkanını seçecek İSTANBUL - İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) 20-21 Mayıs tarihleri arasında seçime gidiyor. Yahya Arıkan başkanlığındaki Çağdaş Demokrat..
Arıkanlı, MEF'i kapattı enerji ve inşaata yöneldi Arıkanlı Grubu, MEF Dersaneleri'ni kapatıp bu alanda özel okul ve üniversite çalışmalarına ağırlık verecek. Yurtiçi Kargo'nun da sahibi olan ..
Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan: Vodafone'un gelmesi hepimizi motive ediyor İSTANBUL - Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Vodafone'un Telsim'i satın almasına ilişkin olarak, "Dünya büyüklerin..
Turkcell, gençleri profesyonel yaşama hazırlıyor Turkcell, üniversiteden mezun olacak gençleri, kariyerlerinin en önemli aşamasında yönlendirmek ve iş dünyası hakkında bilinçlendirmek için Pr..
Çaykur, ilk gün 1.2 ton çay aldı RİZE - ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, 2006 yılı yaş çay alım kampanyasının ilk gününde bin 200 kilogram yaş çay alındığını bildirdi. Yüce, yaptığı açıklama..
Bakırda hedef 9-10 bin dolar aralığı Değerli madenlerin fiyatlarının çıkışı sürüyor. Dün bakır, altın, alüminyum, çinko fiyatlarında yeni rekorlar yaşanırken, uzmanlar yukarı doğru trendin de..
Meyve ve sebzede yerli ithal rekabeti pazar tezgahlarında KAYSERİ - Meyve ve sebze ithalinin yerli üreticiyi zarara uğrattığını söyleyen Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜS..
Rekabet gücü kaybı kalkınmayı frenliyor ANKARA - Özellikle, Çin, Hindistan, Rusya gibi Asya ülkeleri ile AB'nin yeni üyeleri Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin başta emek yoğun sektörler olmak ü..
İzocam, kapasiteyi ikiye katlayacak Koç Topluluğu şirketlerinden İzocam, bu yılın sonunda camyünü ve taşyünü kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyor. İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, yıl ..
BDDK karşı çıktı, Ziraat ana sözleşmeyi değiştiriyor ANKARA - Ziraat Bankası ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) arasında Murat Ulus'la başlayan 200 bin YTL'lik promosyon ceza..
Galiko: Oğuz Satıcı'yı destekliyoruz İZMİR - Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e yöneltilen iddiaları komik ve da..
İMKB Başkanı Osman Birsen: Yabancı bize güveniyor İZMİR - Yaptıkları çalışmalar ile yabancı yatırımcıların güvenini kazandıklarını belirten İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı O..
1 trilyon dolarlık Arap sermayesi ortak arıyor İSTANBUL - Petrol fiyatlardaki hızlı artışla petro-dolar hazinesi iyice büyüyen Arap ülkelerinin, gelecek 10 yıl içerisinde altyapı, konut, inşa..
Compex fuarı, 11. defa kapılarını açtı Günlük hayatta kullanılan elektronik ürünlerin yer aldığı Compex Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı.
Hamza Yerlikaya’nın annesi yılın annesi seçildi Coşkun Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın annesi Emine Yerlikaya’yı yılı..
Afrikalı bakan ve işadamları Bursa’ya hayran kaldı Hükümetin ‘Afrika yılı’ ilan ettiği 2005’te atılan adımların meyvesi toplanmaya başlandı.
Şükrüpaşa’dan eğitim kermesi Trakya Şükrüpaşa Eğitim Vakfı tarafından fakir öğrenciler yararına tarihi Kervansaray Otel bahçesinde kermes düzenlendi.
’7 kıta 7 renk’ Alaplı’da buluştu Alaplı Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), 23 ülkeden okumaya Türkiye’ye gelen öğrencilerle unutulmaz bir geceye imza attı.
AB aday ülkeler karmasını Erdoğan ve Terim sırtladı Avrupa Birliği-Latin Amerika Zirvesi çerçevesinde düzenlenen futbol karşılaşmasını Başbakan Tayyip Erdoğan ile Milli Takımlar Teknik Direkt..
‘Futbol belli yaşa, siyaset 80’e kadar’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, maç sonrası değerlendirmesinde futbolun kondisyon isteyen ve yaşla ilgili bir spor olduğunu söyledi.
ABD, CIA uçuşlarını araştıran AP heyetine ilgi göstermedi Bazı terör sanıklarının, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) tarafından Avrupa üzerinden kuşkulu uçaklarla taşındığı ve bazı Avrupa..
‘Terörle mücadele antidemokratik olamaz’ Kültürlerin birlikte yaşaması temasıyla gerçekleştirilen Forum İstanbul toplantılarında konuşan Devlet Bakanı Mehmet Aydın, terörizm tehdidiyle mücade..
Hazirana kadar iki fasılda müzakereler başlayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanı Avusturya, görev süresinin dolacağı haziran ayı öncesi Türkiye ile iki fasılda müzakereleri başlatmayı planlıyor..
Filistin’de ambargo katliamı ‘geliyorum’ diyor Filistin’de Hamas hükümetinin işbaşına gelmesiyle İsrail ile gerilen ilişkiler ve Batı yardımlarının durdurularak ambargo uygulanması Gazze Şeri..
Fransız tarihçi Pierre Nora: Parlamentomuz Ermeni baskı gruplarının tutsağı haline geldi Fransa'nın önde gelen tarihçilerinden Prof. Pierre Nora, sözde Ermeni soykırımını inkar edenlerin haps..
‘İnkâra ceza tasarısı’ Belçika’da da gündem Fransa Milli Meclisi'nde gelecek hafta görüşülecek olan sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifinin bir benzeri komşu Belçika Sena..
Boykot tehdidi Fransız şirketleri endişelendirdi Fransa, Ermeni soykırımı iddialarının inkarını suç sayan yasa tasarısını tartışırken Türkiye’den gelecek boykot tehdidinin Fransız şirketleri ..
Elektrik özelleşse de kaçağın faturasını dürüst abone ödeyecek Elektrikte özelleştirmenin önünü açan yasada, kaçak elektriğin faturasının dürüst aboneye çıkartılması tüketiciyi öfkelendirdi. ..
‘Nükleer enerji öcü möcü değil’ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer enerji denilince hemen Çernobil’in akla geldiğini, halbuki orada hem çok eski teknoloji kullanıldığını he..
Aynı kulübe üyeyiz, ticareti başka ülkelerle yapıyoruz Türkiye, İran, Mısır, Endonezya, Pakistan, Nijerya, Bangladeş ve Malezya'nın oluşturduğu D-8'in beşinci zirvesi Endonezya'nın Bali Adası..
[HABER İZLENİM] ‘Kişisel hijyen’le gelen ödül New York - Birleşmiş Milletler (BM), "Binyıl Kalkınma Hedefleri" çerçevesinde 2015 yılına kadar dünya üzerindeki yoksulluğun yarı yarıya azaltılm..
Torpilli emekliliğe son veren madde de Köşk’ten döndü Bütçenin en büyük karadeliği sosyal güvenlik açıklarını azaltmak için çıkarılan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun on..
Yargıtay'da üyeler başkan seçildikten sonra emekliye ayrılıyor Kamu kurumlarında yaşanan örnekler, emekli maaşı oranlarında çalışılan bütün yılların ortalamasının alınması gerekliliğine ihtiy..
Türkmen gazı Rusya’yı kızdırdı: Fiyatı yükseltiriz Rusya'nın kış aylarında Ukrayna ile yaşadığı kriz, Avrupa'ya doğalgaz sevkıyatını aksatırken, yeni formüller gündeme geldi.
Hindistan, gaz için Türkmenistan’a yöneldi İran'ın karşı karşıya bulunduğu nükleer krizi göz önünde tutan Hindistan, İran-Pakistan-Hindistan doğalgaz boru hattı yerine Türkmenistan-Afganistan..
Fransa’ya dava açan öğretmenlere belge desteği Genelkurmay Başkanlığı ve MTA, Hatay’da soykırım yaptığı gerekçesiyle Fransa’ya dava açan İskenderunlu öğretmenlere belge desteği verdi. Belgede..
İçişleri’nin sitesini Polat Alemdar’la ‘hack’lediler İçişleri Bakanlığı'nın strateji geliştirme sitesi hack'lendi. Bakanlığın, eski adıyla Araştırma Planlama Koordinasyon, yeni ismiyle Strat..
Engelli vatandaşlar bir günlüğüne asker oldu Sakatlar Haftası etkinlikleri kapsamında Konya, Gaziantep, Adana ve Elazığ’da engelli vatandaşlar, ‘temsilî askerlik’ yaptı.
Rüşvet suçlamasıyla 36 memura gözaltı Muş’ta ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve irtikap’ suçlamasıyla 36 memur gözaltına alındı.
Andıç, Silahlı Kuvvetler’e de büyük zarar verdi Sabah Gazetesi’nin eski patronu Dinç Bilgin’in açıklamalarıyla yeniden tartışılmaya başlanan ‘andıç’ın mağdurlarından Mehmet Ali Birand, TSK’nı..
Cumhuriyet Gazetesi’ne provokatif saldırı Karanlık güçler yine devrede. Son bir haftada iki kez saldırıya uğrayan Cumhuriyet Gazetesi’ne dün de ses bombası atıldı. İlk iki bombanın MKE yapımı..
Dershanesi zarar edince rakiplerini ‘tarikatçılık’la suçladı İstanbul’da faaliyet gösteren MEF Dershaneleri, bu yıldan itibaren faaliyetlerine ara verdiğini duyurdu. MEF’in sahibi İbrahim Arı..
Belediye tesisinin kirası emlakçıları güldürdü Kadıköy Belediyesi'ndeki kira skandalını gündeme getiren Zaman'ın dünkü haberi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.
Ziya Selçuk: Benim üzerimden bakan yıpratılıyor Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’ndan istifa eden Prof. Dr. Ziya Selçuk, görevden ayrılışıyla ilgili yazılan bazı habe..
Savcı Ferhat Sarıkaya HSYK kararına itiraz edecek Şemdinli olaylarının iddianamesini hazırladıktan sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen Van Cumhur..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10