11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
UEFA’nın kralı Sevilla: 4-0 UEFA Kupası Sevilla’nın... Tarihlerinde ilk kez Avrupa’da final oynayan Sevilla ile Middlesbrough’un Eindhoven’daki buluşmanısnda sevinen taraf İspanyol temsilcisi..
İstanbul, uluslararası festivallerle kapılarını dünyaya açıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul’u uluslararası alanda kültür ve sanat başkenti olarak tanıtmak için İstanbul Kült..
CHP, iktidarı İstanbul Belediyesi’nden vuracak Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) iktidarı eleştirmek için kullandığı en önemli malzemelerden biri İstanbul.
’Sudan İşler ve Su Terazileri’ sergiye çıktı Ebru sanatçısı Ali Saraç’ın "Sudan İşler" başlıklı sergisi ile Mesut Öztürk’ün "Su Terazileri" adlı fotoğraf sergisi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi’n..
Cerrah: Trafik suçlarına müsamaha gösterilmeyecek Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Taksim Cumhuriyet Anıt..
Denetlenen üç fırın da pislikten ceza aldı Bakırköy Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Ataköy ve Kartaltepe Mahallesi'nde 3 ekmek fırınını denetledi.
Cep telefonu gaspı için 17 yaşındaki genci öldüren 2 katile müebbet hapis Gaziosmanpaşa’da cep telefonunu gasp etmek istedikleri 17 yaşındaki Oğuzhan Baydak’ı bıçaklayarak öldüren 2 sanıktan..
Polis, gasp ve tecavüz suçlusu 6 zanlıyı yakaladı Bağcılar’da 12 Ocak 2006 tarihinde A.S.’ye evinde misafirleri ile birlikteyken tecavüzde bulunulması, misafirlerinin gasp edilmesi, 2005 yılı..
Savcı, adam kaçırmaya 58 yıl hapis cezası istedi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Yargıtay’ın bozma kararı üzerine yeniden yargılanan, Ray-Ban gözlüklerinin Türkiye temsilcisinin oğlu Mustafa Ü..
Engelliler, sorunlarını duyurmak için yürüdü Türkiye Sakatlar Derneği, Sakatlar Haftası nedeniyle İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenledi.
DTP, İran Konsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı Demokrat Türkiye Partisi (DTP) üyesi bir grup, Cağaloğlu’ndaki İran Konsolosluğu önünde toplanarak, PKK kamplarının bombalanmasını protesto e..
‘Ölümü çok yakından hissettim, Allah kimseye göstermesin’ Geniz etinde oluşan tümör sebebiyle 3,5 aylık yoğunlaştırılmış kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören CHP Bursa Milletvekili Kemal ..
Metro istasyonunda ücretsiz sağlık taraması Vakıflar Haftası münasebetiyle Bursa’da, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz yemek ve sağlık hizmeti veriliyor.
Tavşanlı’da 115 kişiye erzak yardımı yapıldı Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Vakıflar Haftası dolayısıyla müftülük ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde ihtiyaç sahibi 115 kişiye erzak yardım..
Ermeni tasarısı Fransa’yı böldü function galerises() { window.open('http://www.zaman.com.tr/extentions/multimedia/seslihaber/2006-05-10-fransa-ermeni-tasarisi-aliihsan/index.php','1..
Komisyon reddetti ancak süreç işliyor Dün toplanan Fransız Ulusal Meclisi Mevzuat Komisyonu, sosyalist milletvekili Didier Migaud tarafından hazırlanan tasarıyı incelemeyi reddetti.
TBMM heyeti uyardı: Karşıyız demek yetmiyor Sözde Ermeni soykırımına ilişkin yeni yasa teklifi konusunda Fransız Parlamentosu’nda temaslarda bulunmak üzere önceki gün Paris’e gelen Türkiye Bü..
Ermeni tarihçi: Fransa önce Cezayir ve Ruanda ile yüzleşsin Ermeni asıllı İngiliz tarihçi Sarafian, Zaman’a konuştu. Soykırım tezini savunmasına rağmen Fransa'ya tepki gösteren Sarafian, Ceza..
AP’den de itiraz sesleri yükseliyor Sözde soykırımı inkâr edenleri cezalandırma tasarısına Avrupa Parlamentosu (AP) üyelerinden de tepkiler gelmeye başladı.
Bulgaristan, sözde soykırım tasarısına geçit vermedi Bulgaristan’da aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA partisinin hazırladığı sözde Ermeni soykırımının tanınmasını öngören karar tasa..
‘Amerika, savaş çıkmadan Kerkük’e müdahale etsin’ Irak’ta savaş sonrası dönemin en çetrefilli sorunlarından biri olan Kerkük’ün nihai statüsünün belirleneceği referandum yaklaşırken ‘çatışma ..
‘ABD-PKK temasına ilişkin belge almadık’ Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Laricani’nin, Ankara ziyareti sırasında ABD’nin terör ö..
Batı, nükleer krizi aşmak için İran’a ‘teşvik paketi’ hazırlıyor ABD Başkanı George W. Bush, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın kendisine yazdığı mektup hakkında dün ilk kez yorum yapa..
III. Bush dönemi mi? Kardeşi Jeb Bush'un 'büyük bir başkan' olabileceğini söyleyen ABD Başkanı George Bush, "üçüncü Bush dönemi mi?" tartışmasını yeniden alevlendirdi.
‘ABD ordusu, Irak-İran sınırına asker yığıyor’ Tahran yönetiminin, terör örgütü PKK militanlarına karşı Irak sınırını geçerek operasyonlar düzenlemesinin ardından Irak’taki Amerikan ordusunun..
İnsan Hakları Konseyi, ihlal gerilimiyle başladı BM İnsan Hakları Komisyonu'nun yerine ihdas edilen İnsan Hakları Konseyi'nin üyeleri belli olurken, bunlar arasında "insan hakları ihlalcisi" ..
‘Elektrik faturasında TRT payı kalksın’ teklifi ortada kaldı Elektrik fiyatını ‘piyasa dışı’ artıran etkiler arasında yer alan ve sanayicilerin ısrarla kaldırılmasını talep ettiği ‘TRT payı’ ..
Elektrik dağıtımı özel sektöre açılıyor Elektrik dağıtım özelleştirmelerinin önünü açacak kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
Köy okuluna internet Telekom’a takıldı Okullarda bilgisayar kullanımını yaygınlaştırmak için devam eden bedava bilgisayar kampanyası, bazı bölgelerde internet erişimi bulunmaması nedeniyle se..
Hızlı rezervasyon ‘yılın acentesi’ ödülünü getirdi Dünyanın her noktasında otel, araba ve uçak rezervasyonu ile bilet hizmetleri sağlayan Galileo Rezervasyon Sistemi Türkiye Temsilciliği, Kay..
Boydak Grubu, elektrik dağıtımına talip olacak İstikbal ve Bellona gibi markaların üreticisi Boydak Grubu, elektrik dağıtım sektörüne girmeyi plânlıyor.
Boyner: Türkiye için kriz dönemi artık bitti Türk tekstil ve perakende sektörünün öncü firmalarından Beymen'in patronu Cem Boyner, hâlâ ekonomide kriz bekleyen bir kesim bulunduğunu belirtere..
Prim affı için Bağ-Kur’a gelenler kuyruğa takılıyor Bağ-Kur ve SSK'nın alacaklarına getirilen taksitlendirme imkanından yararlanmak isteyen borçlular ilginç bir engelle karşılaşıyor.
Sezer, emeklilik yaşını yüksek buldu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nu bazı maddelerinin bir kez daha görüşülmesi için TBMM'ye iade etti...
Maaşlar düşmüyor Çalışma hayatı uzmanı Ziya Perver, Sezer'in veto için gösterdiği gerekçelerin yersiz olduğunu ifade etti.
‘Oyak, Erdemir’de altın hisseyi kaale almıyor’ Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (Oyak) 27 Şubat'ta devraldığı Erdemir'de yönetim kurulu başkanı ve genel müdür ataması yaparken altın (imtiyazlı) hi..
Danıştay Erdemir’in Oyak’a devrinde yürütmeyi durdurdu Danıştay, Erdemir'in devrine izin veren Rekabet Kurulu kararının yürütmesini durdurdu.
Altın doludizgin, dolar 1,35 yeni lirayı geçti Altın fiyatlarının önlenemez yükselişi devam ederken, dolar Euro karşısında son bir yılın en düşük seviyesine geriledi.
Albay Yeşil’in çeteden 4,5 yıl hapsi isteniyor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bursa eski Jandarma Alay Komutanı Albay Aydın Yeşil ve Emniyet Amiri Ömür Şen’in de aralarında bulunduğu 51 ki..
Polise teknoloji harikası 5 helikopter Devriye, gözlem ve istihbarat gibi görevlerde kullanılacak süper sessiz 5 MD 600N tipi helikopter, Türk polisine teslim edildi.
Telekulakçı müdür birinci sınıfa terfi etti Bir döneme imza atan ‘telekulak skandalı’nın kilit ismi Ersan Dalman, 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti.
Çokbaşlı e-devlet kişisel bilgileri ifşa ediyor Vatandaşın daha kolay hizmet almasını sağlayan ve bürokrasiyi azaltan e-devlet uygulaması, istenmeyen sonuçlar doğurmaya başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10