11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

11 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beymen, Afrika ve Arap ülkelerine açılacak İSTANBUL - Gıda dışı perakedenciliğin önemli markalarından Beymen, önümüzdeki 3 yılda 36 milyon dolar yatırım hedefliyor. Geçtiğimiz yıl Katar'da ma..
"Anadolu Yaklaşımı"na hız verildi ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, 49 ile uygulanan teşvik sisteminin doğru bir uygulama olduğunu ancak adil bir dağılım sağlamadığını belirterek,..
8 firma nükleer santralda "alım garantisi" istedi ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na nükleer enerji santralı konusunda önerilerini sunan 8 firma, yatırımın kamu özel ortaklığı mo..
Ekonomi okulu IMD'nin hazırladığı endekste Türkiye, 48. sıradan 51. sıraya indi / Türkiye rekabet gücünde geriledi Türkiye'nin rekabet gücü azaldı. IMD 2006 Dünya Rekabet Edebilirlik Raporu'n..
işvereni mutlu edecek pakette düğmeye basıldı/ Zorunlu istihdamda işçi sınırını yükseltecek ANKARA - Hükümet 'istihdam üzerindeki vergi yükleri'ni düşürecek paketle 49 ilde uygulanan teşvik s..
Yabancı yatırımcı da Doğu'yu tercih etmiyor ANKARA - Hükümetin 'Doğu'ya yatırım yapın' çağrısına yerli yatırımcı fazla ilgi göstermezken, yabancı yatırımcı da Doğu ve Güneydoğu'da yatırım yap..
Belarusya inşaat, tekstil ve turizmde işbirliğine hazır İSTANBUL - Belarusya Cumhuriyeti Büyükelçisi Nalatila Zhylevich, Belarusya'nın inşaat, teksil ve turizm sektörlerinde Türkiye'nin deney..
"Türkiye, risk alan ve ölçen özel sektöre ihtiyaç duyuyor" İZMİR- Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) ve Marsh işbirliği ile düzenlenen 'AB Öncesinde Risk Yönetimi' konulu toplantı..
Spot altın 704.4 dolar/ons, bakır da 8.015 dolar/tonu gördü / Altın ve bakır dur durak bilmiyor Uluslararası piyasalarda altın ve bakır fiyatları alıp başını gitti. Altın 700 doları aşararak ..
Arz-talep dengesizliği çiftçiyi mısır ve buğdaydan kaçıyor ADANA - Çukurova yöresinde üreticilerin, geçen yıl yaşanan ürün bolluğu ve buna bağlı olarak ortaya çıkan düşük fiyatlar nedeniyle b..
Kesme çiçeğe Anneler Günü dopingi 25 milyon dal çiçek ihraç edildi ANTALYA - Dünyada hafta sonu kutlanacak Anneler Günü'nde 25 milyon Avrupalı ve Japon annenin gönlü Türk çiçeğiyle alınacak. ..
Salatalık, serada kaldı ANTALYA - Antalya'nın Demre İlçesi Ziraat Odası Başkanı Ramazan Açıkgöz, Rusya'ya salatalık ihracatının durması üzerine salatalık fiyatının 10 Yeni Kuruş'a kadar düştü..
EÜAŞ, 31 hidroelektrik santralını devralıyor ANKARA - Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) işletmekte olduğu Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait 31 hidroelektrik santralını (HES) devralacak. Elektrik Piyasa..
2 şirketten daha ilk çeyrek bilançosu / Turkcell'in karı 257.1 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de 2 şirket daha 2006 yılı ilk 3 aylık dönem bilançolarını açıkladı. Turkcell'in söz konusu dönemdek..
TEB'de genel kurul olağanüstü olarak 31 Mayıs'ta toplanıyor İSTANBUL - TEB'de genel kurul olağanüstü olarak 31 Mayıs'ta toplanıyor. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen ..
Coca-Cola İçecek, "CCOLA" kodu ile yarın İMKB'de işleme başlıyor İSTANBUL - Borsa Yönetim Kurulu'nun 10.05.2006 tarihli toplantısında Coca-Cola İçecek A.Ş. (Şirket)?nin ek satış hakkı dahil h..
Türkiye, ABD'de 5 milyar dolarlık tahvil ihracı için SEC'e başvurdu WASHINGTON - Türkiye, ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) aracılığıyla 5 milyar doları bulabilecek tahvil ihracı için başvuru..
Rekabet Kurumu, Erdemir'deki Danıştay kararını temyize götürüyor İSTANBUL - Rekabet Kurumu, Erdemir'deki Danıştay kararını temyize götürüyor. Eregli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. ile i..
Romanya'da çıplak Trabzon'da sansürlü Bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Karadenize Kıyısı olan Ülkeler Tiyatro Festivali'nin konuklarından biri de Romanya'dan Tony Bulandra Tiyatrosu'ydu. 'Bakhalar..
Vedat'ın evlenme teklifini reddetti Ebru Destan bir süre önce büyük aşk yaşadığı futbolcu Vedat Inceefe'yle yollarını ayırmıştı. Gerekçesi ise Vedat'ın aşırı kıskançlığı...
Baby TV'ye ses verecekler Nurgül Yeşilçay ve eşi Cem Özer, Digiturk üzerinden yapan BabyTV'deki çizgi dizilerin 'gönüllü' olarak dublajını yapacak. İkilinin bu kararı almasının nedeni oğulla..
Van Damme Türk filminde oynayacak Jean Claude Van Damme, Türk eğitim sistemini eleştiren 'Sınav' adlı film için Temmuz'da İstanbul'a geliyor. Hümeyra, Altan Erkekli, Zafer Algöz, Güven Kıraç..
Tarih tekerrür edecek Taraftarlar nefesini tuttu Denizlispor-Fenerbahçe maçının sonucunu bekliyor. Fenerbahçe kazanırsa şampiyon olacak, Denizli kaybederse küme düşecek. Aynen 24 yıl önce Be..
10'uncu kattaki evinde vuruldu! Haldun Arşin, camdan giren ve nereden atıldığı belli olmayan bir kurşunla kanlar içinde kaldı. Hastaneye kaldırılan Arşin hayati tehlikeyi atlattı
Karım-kızım öldü artık yaşayamam İstanbul Nişantaşı'nda eşini ve kızını öldürüp canına kıymak isteyen Hasır Restoran'ın sahibinin oğlu N. Hakan Tokol, tedavi gördüğü hastanede bir kez daha i..
Umutlarını alıp evlerine döndüler Babasının organlarını bağışlayıp veda ettiği dört yaşındaki Gürbüz'ün bedenindeki enfeksiyon önlenemediği için organ nakli iptal edildi. Nakil için çoğu baş..
Morgda fuhuş Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan A.E., morgun yanındaki odada F S. ile cinsel ilişkiye girerken suçüstü yakalandı
Kapkaça karşı ayakkabı şoku Kadınların korkulu rüyası kapkaç, kaçırılma gibi tehlikelere karşı elektrikli ayakkabı geliştirildi. Ayakkabı 100 bin voltluk düşük amperli elektrik şoku veriyor
Türkiye'nin AKP'sini referans alıyoruz Fas'ta önümüzdeki yıl iktidara gelmesine kesin gözüyle bakılan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Genel Sekreteri El Osmani VATAN'a konuştu
Denizli ayakta Başkan Ali İpek: 'Şu takım şu sonucu alırsa, şu takım yenilirse gibi hesapları başkaları yapsın. Biz kendi işimize bakıyoruz. Bu maçı kazanmak zorundayız.'
Ada'da 17'lik Walcott bilmecesi Eriksson'un İngiltere Milli Takımı'na çağırdığı 1989 doğumlu Theo Walcott, 24 maçlık profesyonel kariyeriyle Dünya Kupası'na katılıyor
Kartal'ın makus talihi Beşiktaş, tarihindeki 10 yabancı kalecisiyle de sorun yaşadı. Jurkoviç, Zalad, Bako, Aumann, Mrmiç, Shorunmu, Kjaer, Asper, Mhyre ve Cordoba istenmeyip gönderildi
100. yılı unutmayın 'Ben önüme boş mukavele konmasını beklerken gönderileceğimi öğrendim. 100. yılda şampiyonluktaki payım unutulmasın. Koşmuyormuşum, koşanları görüyoruz.'
'Oscar'ı hiç tanımamışlar' Cordoba'ya Mondragon'dan destek geldi: 'O gol pozisyonunda top Sabri'nin ayağına geldikten sonra 5 hareket var. Oscar'a bağıranlar bu sırada neredeydi?'
Buyurun kaosa! CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bir grup AKP'li milletvekilinin 'Bu sezon ligden düşme kaldırılsın, Diyarbakır ve Samsun ligde kalsın' teklifi kamuoyunu ikiye böldü
'Önce şampiyon olalım' Daum, Kölner Express'e konuştu: 'İstanbul'da işlerim yoğun. Şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyorum.'
Kuran'a kronolojik yaklaşım Süleyman Ateş - Bildiğiniz gibi Kuran, Hz. İsa'dan sonra bazı Hristiyan din adamlarının, eski inançlardan adapte ettikleri üçleme inancını reddeder
Galibiyet ve şampiyonluk sıraya bağlanmalı! Mustafa Mutlu - Önce CHP lideri Baykal önerdi; sonra da AKP'nin Samsun ve Diyarbakır milletvekilleri bir yasa teklifi verdi: 'Bu yıl liglerde küm..
Cumhurbaşkanı'nın 'saklı' yetkileri yoktur... (2) Süheyl Batum - Dün Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini ele almıştım. Tek bir nokta kaldı, Cumhuriyet Gazetesi'ndeki 'Cumhurbaşkanı'nın, anayasal ..
Herkese, her zaman Okay Gönensin - Düşünce özgürlüğünün, bilim özgürlüğünün önemini hayat herkese gösteriyor. Bize de gösteriyor
Aslı, Pelin ve 'heves' İclal Aydın - Türkiye'nin bütün kızları, keşke tanısa Aslı ile Pelin'i. Ama en çok Antep'te, Adana'da, Kayseri'de, Malatya'da, Konya'da ve pek çok şehirde karşılaştığ..
İçerdekiler soyguncu, ya dışardakiler? Haşmet Babaoğlu - Filmi seyreden tanıdıklar İçerdeki Adam'ı övünce merak edip önce yabancı eleştirmenlerin yazdıklarına baktım
Fransız'ın yaptığı! Necati Doğru - Bunun mutlaka bir karşılığı olmalı, Fransa parlamentosuna yaptığının karşılığı ödetilmeli. Fransa, Türklerden efendice, uygarca, terbiyeli, görgülü, kültü..
Bonolar sonunda tepki verdi! Ali Ağaoğlu - Mart ayı sonunda gösterge bonoların faizleri yüzde 14 bileşik seviyelerindeyken, ABD 10 yıllık tahvil getirilen yüzde 4.85 civarındaydı. ABD bonol..
Rüzgar dönüyor Salih Neftçi - Piyasalar Salı gününden itibaren ciddi bir strese girdi, stres faklı şekilde de olsa dün devam etti. Okurlar ve yatırımcılar gelişmelerin arkasındaki nedenleri..
İlk çeyrekte dış denge Asaf Savaş Akat - Merkez Bankası ilk çeyrek ödemeler dengesi verilerini yayınladı. Gidişatı zaten dış ticaret verileri belirgin hale getirmişti. O bakıma sonuç beklen..
Aydın olmak ne kolay! Ruhat Mengi - Türkiye'de birçok basan 'göz boyama veya yanıltma yeteneğinin gücüyle ilgilidir. Sanatçısı da anlamıştır bu yeteneğin getirişini, siyasetçisi de, yazarı/..
Vurdumduymaz Güngör Mengi - Sosyal Güvenlik Reformu hepimizin hayatını ve geleceğini ilgilendiriyor. Fransa'da gençlerin iş güvenliğini ilgilendiren düzenleme, ülkeyi haftalar boyu altüst e..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10