10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Amerika'ya demokrasi için pamuk eller cebe! ABD, demokrasi havarisi kesilip savaşlar açıyor. Ama Amerikalı bir vakıf, 'Asıl demokrasiye en muhtaç ülke ABD. Yardım edin demokrasi götürelim' d..
Paris'le iyi geçinmek Türkiye'nin yararına! Türkiye ile Fransa arasındaki Ermeni gerilimi tırmanıyor. Türkiye'nin Paris Büyükelçisinin geri çağrılması Fransa'yı rahatsız etti. Fransız Büyüke..
Pişman değilim Selanik'te kızdıran mektubu yazan Dördüncü: Türkiye düze çıkıncaya kadar aynı şekilde yazacağım. Yazmış olduğum yazıyı kopardılar ben de dava açacağım
Selanik defterine AKP ve bakanlar ayrı dava açacak Atatürk'ün Selanik'teki evinde bulunan deftere AKP hakkında ağır ifadeler yazan Fethi Dördüncü hakkında hem Bakanlar Kurulu üyeleri hem de ..
Telsim'in satışına Danıştay'dan onay Telsim'in Vodafone'a 4 milyar 550 milyon dolar satışına Danıştay'dan onay çıktı. Böylece, sözleşme taslağına ilişkin Danıştay süreci tamamlanmış oldu
Cumhurbaşkanı'nın 'saklı' yetkileri var mı? Cumhurbaşkanı'nın yetkileri Anayasa'da 104. maddede sayılmıştır. Cumhurbaşkanı'nın bunlar dışında, 'saklı bazı anayasal yetkileri' yoktur
Hastane borcu için tutuklanan çifti Bakan kurtardı İmzaladıkları senedi ödemeyen ve mal beyanında bulunmadıkları için hapse giren çift, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın devreye girmesiyle serbes..
30 bin YTL bulamadı ailesini katletti Bir dönem İstanbul'un en gözde mekanlarından Hasır Restoran'ın sahibinin oğlu, tefecilere olan borcunu ödeyemeyince karısını ve kızını öldürüp intihara ..
Cenaze yemeğine tarım ilacı bulaşmış Niğde'nin Bor İlçesi'nde, evinin bahçesindeki elma ve kiraz ağaçlarını ilaçlayan aynı tarım ilacını (Endosülfan) haşerelere karşı evine de sıkan 65 yaşın..
Çağdaş sanatın son 15 yılı Pera Müzesi'nde bu akşam Fransa'da ve dünyada çağdaş sanatın son 15 yılı tartışılacak.
Varlık'ta sinema-edebiyat ilişkisi Varlık dergisi mayıs sayısında edebiyat ve sinema ilişkisini kapağa taşıyor. Dergide konuyu Figen Özdemir, Tahir Abacı, Taner Coşkun, Mahmut Öztürk...
Sadri Alışık'ta sonuçlar Afife gibi... Afife ödüllü Ali Poyrazoğlu, Berna Laçin ve Bartu Küçükçağlayan, önceki gece birer de Sadri Alışık Ödülü kazandılar. Sık sık Sadri Alışık'ı ne çok sevdi..
'Daum'a Serkan'ı oyuna al demedim' Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Erciyesspor maçında idari menejer Volkan Ballı aracılığıyla Christoph Daum'a, Deniz'i değiştirmesini söylediği ve bu oyunc..
Polat: Pazar 20.45'te şampiyonuz Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, 14 Mayıs Pazar günü, maçların tamamlanacağı 20.45'te Galatasaray'ın şampiyon olacağını savundu.
Düşenler 'Bu ligde şaibe var' diyor Süper Lig'e veda eden Samsunspor'un basın sözcüsü Mazhar Başoğlu, "Son yılların en yoğun şike söylentilerinin olduğu bir ligi tamamladık"..
Engelliler için futbol turnuvası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler ve Özürlüler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İstanbul Özürlüler Merkezi...
TBL'de play-off heyecanı başlıyor Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) normal sezonu ilk iki sırada tamamlayan takımların katılacağı play-off çeyrek final serisi, bugün başlıyor.
Futbol heyecanı perdede 2006 Dünya Kupası öncesi futbolun keyfini sinemada çıkarmak isteyenler bugünden itibaren Goethe-Institut İstanbul'a uğrayabilir.
Yabancı yatırımcılar Türkiye riskini satıyor Beklentilerin üzerinde çıkan nisan enflasyonu sonrasında yabancıların artan bono satışları faizleri yılın en yüksek seviyesine çıkardı.
Elektrik Yasası'nda yanlıştan dönülüyor AKP Hükümeti, Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun tasarısına Plan Bütçe Komisyonu'nda ve TBMM Genel Kurulu'nda eklenen iki ay..
BMD: Enflasyonu azdırmadık, düşürdük Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İnci Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murad Kızıltaş, Merkez Bankası (MB) Başkanı Durmuş Yılmaz'ın nisan ayı fiyat ..
İmar off-shore'zedesine ödeme yasası CHP Mersin Milletvekili Mustafa Özyürek, TBMM Başkanlığı'na, İmar Bankası'nın off-shore mevduat hesabı sahiplerine TMSF tarafından ödeme yapılmasına olana..
İlk çeyrekteki cari açık 8.6 milyar dolar Cari açık mart ayında 3 milyar 58 milyon dolara ulaşırken, cari işlemler dengesi yılın ilk üç ayını geçen yıla göre yüzde 39,2 artışla 8 milyar 622..
'Haritalar petrole bağlı oluşturuluyor' Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın organize ettiği ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Enerji Ba..
İran yönetimi diplomatik atakta ABD ile Avrupalı müttefiklerinin İran'a yaptırım ve hatta askeri müdahalenin yolunu açabilecek BM kararı çıkarma çabaları Rus-Çin seddini aşamazken...
İran elçisi Tahran'da İran'ın nükleer müzakerecisi Ali Laricani'nin bir günlük Türkiye ziyareti sonrası Ankara Büyükelçisi Firuz Devletabadi Tahran'a gitti.
Hırvat takımı savaş suçluları için sahada Hırvatistan'ın AB'yle tam üyelik müzakereleri bugüne kadar teslim edilmeyen savaş suçluları nedeniyle zaman zaman krize girerken, futbol liginde seki..
Amerikan şirketi Şam'la anlaştı Suriye, Bush yönetiminin Mayıs 2004'te 'terörü desteklemek ve Lübnan'ın işgali' gerekçesiyle aldığı yaptırım kararına karşın önceki gün bir Amerikan petrol şir..
Londra'ya Rum öfkesi dinmiyor Londra ile Rum Yönetimi arasında Rum Milli Muhafız Ordusu'nun tamire yolladığı silah parçalarına el konulması krizi yaşanıyor.
ABD-Hindistan Ay'a gidecek ABD ve Hindistan nükleer işbirliği anlaşmasıyla pekiştirdikleri dostluklarını uzaya taşıyor.
İnsan hakları Çin'e emanet BM İnsan Hakları Komisyonu'nun yerine kurulan İnsan Hakları Konseyi'ne insan hakları ihlalleriyle suçlanan Çin, Küba, Pakistan ve Suudi Arabistan da üye oldu.
AKP teklifi verdi bile AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, yasa teklifi verdi. Teklife göre, 2005-2006 sezonuna mahsus olmak üzere, birinci lig, ikinci lig A ve ikinci lig B kategorisi ve üçü..
Ali Dibo'nun fendi AKP'li Geçen'i yendi AKP yönetimi, Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in de adının karıştığı Hatay'daki kamu ihalelerinde yolsuzluk yapıldığına ilişkin iddiaları destekleyen ..
AKP'lilerde dava hazırlığı Başbakan Tayyip Erdoğan, Selanik'te bulunan Atatürk Evi'ndeki şeref defterine AKP'ye ve kendisine yönelik ağır ifadeler yazan Mehmet Fethi Dördüncü'ye dava hazırlığ..
Fatih Terim'le idman yaptı Başbakan Tayyip Erdoğan, AB Dönem Başkanlığı'nın Avusturya'dan Finlandiya'ya geçmesi nedeniyle düzenlenecek futbol karşılaşması öncesi, Cebeci İnönü Stadyumu Hentbo..
'Telekulakçı' müdür terfi etti Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner'in başkanlığında toplanan Yüksek Değerlendirme Kurulu, terfi bekleyen 965 polis şefinin dosyasını karara bağladı.
36 çocuğa daha dava açıldı Diyarbakırlı 36 çocuğa 18 yıl hapis talebiyle dava açıldı. Toplam üç davada yargılanan çocukların sayısı 186'ya ulaştı.
PKK'lıya hapis yok PKK kamplarında yedi yıl kaldıktan sonra geçen şubat örgütten kaçarak Türk makamlarına teslim olan hemşire Hava Okan'a suça karışmadığı için ceza verilmedi.
YÖK ve Diyanet'e eşit ek kadro Hükümet, bazı kamu kurumlarına açıktan atama ve nakil yoluyla 21 bin ek kadro tahsis etti. 2005 yılı Bütçe Yasası'nda "gereksinim halinde" tah..
AB: Reform paketi dolu olmalı Avrupa Birliği, hükümete, dört önemli konuda ciddi eleştiriler getirdi. Terörle Mücadele Yasası'nın sivil hakları ciddi şekilde kısıtladığı değerlendirmelerinin ..
Şevket Eygi'ye bir yıl hapis cezası Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, bir yazısında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle bir yıl hapis cezasına çarptır..
Mutlu Doğum Haftası'nda Üsküp'te Atatürk evi Makedonya sınırları içinde kalan Üsküp'te Atatürk Evi açılıyor. 15-19 Mayıs tarihleri arasını Atatürk'ü anmak için 'Mutlu Doğum Haftası' ilan eden..
Sanık profesörlerden Şemdinli misillemesi Şemdinli iddianamesinde askerleri suçlayan Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihracı, 'Azınlık Raporu' nedeniyle yargılanan profesörler İbrahi..
Talim Terbiye Kurulu'nun yeni başkanı İrfan Erdoğan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'ndan istifa eden Prof. Dr. Ziya Selçuk'un yerine İstanbul Üniversitesi öğre..
Özel okulların zam oranı enflasyonu aşmayacak Başkentteki bazı özel okullar, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında alacakları ücretleri ilan etmeye başladı. Zam oranının enflasyonu aşmayacağı açık..
Beynin 'eşcinsel' dili Lezbiyenlerin beyinleri, cinsiyet hormonlarına, heteroseksüel kadınlarınkinden farklı tepki veriyor. İsveçli bilim adamlarının yaptığı araştırma...
Opus Dei'cilerle 'Da Vinci'ciler yine kapıştı 'Da Vinci Şifresi'nin gösterim tarihi yaklaşırken film hakkındaki tartışmalar da alevlendi. Filmin yönetmeni Ron Howard, önceki gün, filmin başın..
Fildişi Sahilleri, 'kuş gribi'yle eğleniyor Virüsün ulaşmasından yalnızca iki hafta sonra, kuş gribinden ölen tavukların kasılmalarından esinlenen bir dans, Fildişi Sahilleri'nin gece kulüple..
İlk kadın uzay turisti bir İranlı Microsoft'un kurucusu Paul Allen'ın desteklediği 'SpaceShipOne' adlı projeyle uzaya gidecek ilk kadın uzay turistinin İranlı olduğu öğrenildi. İran doğumlu A..
İşini doğrultamadı ailesini yok etti Yıllar önce iflas ettikten sonra iş tutturamayan ve borç batağından çıkamayan Hasır Restaurant'ın sahibi Tokol, eşini ve kızını öldürdü. İSTANBUL Beykoz v..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10