10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Danıştay 13.Dairesi, Erdemir özelleştirmesinde yürütmeyi durdurdu ANKARA - Makina Mühendisleri Odası(MMO), ERDEMİR'in özelleştirilmesine karşı Oda tarafından açılan davada, Danıştay 13. Daire..
Yaş çay alımları bugün başlıyor RİZE - Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) Doğu Karadeniz Bölgesi'nde 2006 yılı yaş çay alımlarını bugün başlayacağı bildirildi. Yaş çay alımı için tü..
3 şirketten daha ilk çeyrek bilançosu/ Türkiye Kalkınma Bankası'nın karı 123.4 milyon YTL İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören 3 şirket daha ilk 3 aylık bilançosunu aç..
'Kızım eskiden namaz kılardı' Aysun Kayacı'nın 12 yıldır görüşmediği ve 'öldü' dediği babası Selahattin Kayacı dün Show TV'de yayınlanan 'Kadının Fendi' programının konuğuydu...
Güzide farkıyla mayo defilesi Mayo ve iç çamaşırı sektörüne giren ünlü çorap markası Berk, 'Sea by Berk' adlı mayo koleksiyonunu önceki gece tanıttı. Defilenin koreografisini Güzide Duran üs..
İşte 'Hokkabaz' Cem Yılmaz'ın hem oynayıp hem de yönettiği 'Hokkabaz' filminin çekimleri önceki gün Kapalı çarşı'da yapıldı. Yılmaz yeni imajı ile çarşı esnafını kahkahaya boğdu
Chat randevusunda öldüresiye dayak İnternette tanıştığı 16 yaşındaki genç kızı, Ankara'dan İstanbul'a kaçırmaya çalışan genç ve 3 arkadaşı, kızın akrabalarının tabancalı, sopalı saldırısıyla..
Devlet Opera ve Balesi'nde Said-i Nursi kitapları satıldı! Mersin Kültür Merkezi'ndeki 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliği sırasında 'Cumhuriyet düşmanı' olarak tanımlanan Said-i Nursi'nin kitap..
Ayşegül 'Yuvada dövüldüm'; Bakan 'Kendi düştü' diyor Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde iki ay kalan ve ailesine dişi kırık halde, vücudunda morluk, yara ve bere izleriyle teslim edilen 16 yaş..
Blaine Namık Ekin'in dünya rekorunu kırdı Amerikalı sihirbaz David Blaine 176 saat içinde kaldığı su dolu küreden, Namık Ekin'e ait dünya rekorunu kırarak çıktı. Ekin'in rekoru 121 saat 35 d..
Madene 'işçi' girip milyoner çıktılar! Avustralya'daki madende 14 gün göçük altında kalıp operasyonla kurtarılan iki madenci anılarını 3 milyon dolara satacak
İmana gel Bush! 'Demokrasi ve liberalizm çöktü. Dünya sorunlarını çözmek için gel temel dini ilkelere geri dön'
Murdoch'tan Hillary'nin kampanyasına destek Medya devi Rupert Murdoch, Beyaz Saray yönetiminin en sıkı destekçisi olarak biliniyordu. Hatta California Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya gö..
'Devler Ligi için dönerim' Trabzonspor Teknik Direktörü Halilhodziç ayrılma kararını açıkladı, 'En büyük isteğim, bir gün tekrar gelip bu takımla Şampiyonlar Ligi'nde oynamak' dedi
İlginç tesadüf! F.Bahçeli Semih ile şu anda Denizlispor forması giyen ve aynı zamanda ortağıyla birlikte genç futbolcunun menajerliğini yapan Yusuf ölüm-kalım savaşı verecek
'Vicdanım rahat gidiyorum' Cordoba dün bir basın toplantısı ile vedalaşırken 'G.Saray maçıyla ilgili her soruyu her zaman cevaplarım. Ama belden aşağı vurmak yok. Kupa sevincini yaşayamadım'..
Allah'ın lütfu 'Beşiktaş maçında ölüp ölüp dirildik. Hasan'ın golü ile kazanmamız Allah'ın bir lütfü. Kimse Kayseri'yi 'çantada keklik' olarak görmesin.'
3 Büyükler'i peşinden koşturuyor! Kayseri'nin 23 yaşındaki yıldızı, bu sezon sergilediği performansla Milli Takım'a dek yükseldi. İstanbul'un 'dev'leri, sağ kanatlarındaki açığı gidermek içi..
Daum titriyor Feridun Niğdelioğlu (Spor) - F.Bahçe'de hedef, üçüncü şampiyonluğa ulaşmak. Samandıra'da olağanüstü hal ilan edilmiş durumda...
Gölge etme... Zeki Çol (Spor) - Bu ülkede popülizmin sınırı yok. Bilen, bilmeyen herkes konuşuyor. Hele geniş kitleleri ilgilendiren konularda ve insanların duygusal tepkilerinin yoğunlaşt..
Gözündeki çöpü görmez âleme der şaşı Bülent Akarcalı - Gazetelerde kendilerini Kürt aydını diye takdim edenlerin çeşitli beyanatlarını okuyoruz. Demokrasi, siyasi ve kültürel haklar, ekonom..
Peygamberimizin kıldırdığı namaz sayısı beştir Süleyman Ateş - Öğle ve ikindi namazları Resulullah'ın uygulamasına dayanır ama o, Allah'ın Elçisi'dir. O, bu namazları yalnız başına kılmış o..
Bir soru sordum; hakaret geldi! Mustafa Mutlu - Pazartesi günü yayınlanan 'Kültür Bakanı'ndan Kültürümüze Dev Katkı' başlıklı yazımla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişk..
Çobanlık Yüksek Okulu.. Selahattin Duman - Bu başlığı durup dururken atmadık.. Yüz binlerce gencimiz üniversite sınavına hazırlanıyor.. İlerideki yıllarda önlerine seçenek olarak 'Çobanlık ..
Şaka gibi Okay Gönensin - Önce eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel kalktı, 'Komünistler Moskova'ya' dediği günleri hatırlayarak 'türbanlılar Arabistan'a' dedi
Ah şu inanç konusu ve içtensizliklerimiz! Haşmet Babaoğlu - Adam önüne geleni asmış, kesmiş. Adam hortumunu milletin bağrına bağlayıp ne var ne yoksa hiç vicdanı sızlamadan hüpletmiş! Adam ..
Hava karardı, giden gidene... Mine G. Kırıkkanat - 'Gana'nın küçük balıkçı kasabası Bortianor'da, en yaşlı balıkçı Tse Obando'nun cenazesi kaldırılıyor. Tabutu, devasa boyutlarda bir yeşil ..
Dik duruş! Necati Doğru - Bizim tarihçilerden bazıları 'el-avuç ovuşturup' özür dileyelim; 'Türklerin dedeleri, 100 yıl önce 1 milyon Ermeni'yi kesip soykırım yaptı' diyelim, kurtulalım tav..
Müteahhitler iflasın eşiğine gelebilir... Elif Ergu - İnşaat sektöründe yaşanan hareketlilik çimento taleplerini patlattı. Çimento satışları 2005'te bir önceki yıla göre yüzde 15.74 arttı. ..
Kredi piyasası ve Türkiye riski Salih Neftçi - Kredi piyasasının bugünkü durumu bizce büyük yatırımcı açısından dikkatli izlenmesi gereken riski oluşturuyor. Bu konu sanırız önümüzdeki 3-4 ..
Çok çok küöük hanımefendi! Buyurmaz mısınız? Tuğçe Baran - Bugün mahallemizin 'pazar' günü.. En sevdiğim gün.. Salı günleri gelsin de pazara gideyim diye içim pır pır ediyor..
Yaşar Kemal ve Erdal Öz Zülfü Livaneli - Üst üste kayıpların yarattığı ortam bizlere dayanışmanın, değer bilmenin ve bu güç günlerde el ele vermenin gereğini bir kez daha hatırlatıyor...
Turşu kurmakla çekirge istilası farkı! Ruhat Mengi - Duymayan kalmadı artık, Gökova koylarının 'turşu'ya benzediğini... 'Turşu bile yenmek içindir, turşusunu mu kuracaksınız koyların' demiş..
Aşağı bağıran baba... Güngör Mengi - AKP'nin yaptığı iş, pes dedirten ve rekorlar kitabına girecek bir başarısızlıktır!...
Arınç: AB bizim için kafede tanıştığımız güzel bir bayan değil Meclis Başkanı Bülent Arınç, dün İsveç Parlamentosu'nda parlamenterlerin sorularını yanıtladı
'ATA uçağıyla kişisel işlerimi görmeye gitmiyorum' Başbakan Erdoğan, AKP'nin son üç yılda değişimi hedef alarak ülkede istikrarı sağladığını savunarak, istikrarı engellemek isteyenlerin vata..
AKP'de kadın eli sıkmayan başkan geri döndü AKP'den DYP'ye, ardından ANAP'a katılan Afyon Milletvekili Reyhan Balandı'nın 'Elimi bile sıkmıyor' eleştirileri üzerine, parti yönetimince istifa..
Demirel: Sistemin sigortaları noksan Cumhuriyet Gazetesi'ndekî başyazıda 'Erdoğan veya Arınç Çankaya'ya çıkmak istediği takdirde Sezer'in de bunu engellemek için harekete geçeceği' iması tar..
Baykal: Altı boş bir tartışma Cumhuriyet Gazetesi'nin başyazısında, Cumhurbaşkanı Sezer'in önümüzdeki dönemde Başbakan ve Meclis Başkanı'na karşı 'Anayasal görevinin gereğini yerine getirmek..
Ford'un ihracatına yeni Transit dopingi Ford Otosan'ın ihracattaki lokomotif modeli 280 milyon euro yatırımla yenilendi ve satışa sunuldu
Ha gayret Erol Bey Erol Aksoy batan İktisat Bankası'ndan kaynaklanan 945 milyon dolarlık borcunu 'çalışıp para kazanarak' 12 yılda ödeyecek
Murdoch'ın hedefi TGRT'yi eğlence kanalı yapmak TGRT'yi satmaya hazırlanan İhlas Holding, ABD'li medya devi Murdoch ile görüşüyor. Satış fiyatının 140-200 milyon dolar olacağı belirtiliyor
Bonoda Maliye paniği Bono faizi ve dolar yabancı işlemleriyle hızla tırmanışa geçti. Bankacılar, yükselişin ardında Maliye'nin Deutsche Bank'ta yaptığı vergi incelemesinin olduğunu söylüyor
'Yunan bankası alın' Türk bankalarının da Yunan bankalarıyla ilgilenmesi gerektiğine söyleyen Şener, 'Finansbank, satış için BDDK'ya başvurmadı' dedi
Rakıda marka bereketi Rakı pazarındaki oyuncuların marka atağı üretime yaradı. Gençler ve kadınlar için yeni markaları pazara süren oyuncularla rakı üretimi yüzde 99.8 arttı
Tekstilciye çikolatacı rakip Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde seçim tarihi belli değil ancak Oğuz Satıcı'nın rakibi bugün belli olacak. Çikolatacı Metin Altuğ, tekstilci Satıcı'ya rakip oldu..
Çimento altınla yarışıyor Uzan Grubu fabrikalarının satışı öncesinde 80 dolar olan çimento fiyatlarında artış, dünkü zamla birlikte yüzde 18.6'ya ulaştı
Edebiyatın sonsuzluğuna uğurlandı 'Gülünün Solduğu Akşam' kitabında yazdığı gibi Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edildiği 6 Mayıs'ta vefat eden Erdal Öz, toprağa verildi. Can Yayınevi'ni..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10