10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

10 Mayıs 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sertifikalık tohum desteğinin bu yılki uygulama esasları belirlendi ANKARA - Sertifikalı tohumluk kullanımının yetersiz olduğu bazı türlerde sertifikalı tohumluk kullanımının desteklenmesine ..
Fortis Bank'tan 3 yeni şube İSTANBUL - Fortis Bank A.Ş, İstanbul ve Antalya'da olmak üzere 3 yeni şube açtı. Banka tarafından borsaya gönderilen açıklamada şöyle denildi: "Aşağıda isim ve ad..
TEB, taşıt kredisi faiz oranlarını düşürdü/ Faiz, 12 vadede yüzde 1.25 İSTANBUL - TEB, 12 ay vadede yüzde 1.29 olan taşıt kredisi faizi oranını, yüzde 1.25'e çekti. TEB tarafından yapılan aç..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.52, yıllık yüzde 14.26 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.52, yıllık yüzde 14.26 olarak açıklandı 10 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
COMPEX DIGITAL, "11. Tüketici ve Ev Elektroniği Fuarı" yarın açılıyor İSTANBUL - Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen ve ülkemizin teknoloji alanındaki en büyük tüketici fuarı olan COMPEX..
OYDER ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaptı İSTANBUL - OYD ve OYDER'in birleşmesi ile sonuçlanan ve OYDER adı altında devam kararı alan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği ilk Yönetim Kurulu ..
Türk-İş: Kayıtdışı istihdamı önlemek için ulusal komite oluşturulsun ANKARA - Türk-İş, kayıt dışı istihdamın önlenmesi için hükümetle sosyal tarafların katılacağı bir 'ulusal komite' oluşturu..
Fransız basını: Soykırım yasası ilişkiyi zehirledi Fransa'daki gazeteler, Sosyalist Parti'nin sunduğu sözde "Ermeni soykırımının inkarını" suç sayan yasa teklifinin, "Ankara ve Paris arasında..
'Çağın Tanığı Ressam' 55 resmiyle anılıyor Geçtiğimiz sene hayata veda eden ünlü ressam Nuri İyem'in 72 yıllık sanat yaşamını anlatan 55 resmi Evin Sanat Galerisi'nde sergileniyor
Müslüman vali adayı Atina'ya sert çıktı PASOK'un Batı Trakya vali adayı olarak gösterdiği Karahasan 'İnsanlar kökenim ve dinime değil, yapacaklarıma baksın' dedi
Altınova'da Alınteri operasyonu: 44 gözaltı Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Altınova beldesinde, 'teşekkül halinde suç örgütü kurarak, tefecilik yaptıkları' iddia edilen 44 kişi gözaltı..
Ahmedinecad'ın mektubunda çözüm önerisine rastlanmadı İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad'ın, dün ABD Başkanı George W. Bush'a gönderdiği mektupta, İran'ın nükleer çalışmaları ile ilgili h..
Bakan Tüzmen, "D-8 Bakanlar Toplantısı"na katılmak için Endonezya'ya gitti ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Tercihli Ticaret ve Gümrük İşbirliği Anlaşmaları'nın da imzalanacağı "D-8 Bak..
D.Bakır'dan Baykal'a tepki Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Aziz Gölcük, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Diyarbakırspor'un ligde kalması yönündeki önerisini doğru bulmadığını söyledi. Aziz Gölc..
Yabancılar nisanda İMKB'de alım yaptı Nisanda İMKB’de net alıcı konumunu sürdüreren yabancı yatırımcıların sahip oldukları hisse senetlerinin toplam değeri ise 38.3 milyar dolara kadar yüksel..
Hillary:Bush çok çekici ABD'de 2008 başkanlık seçiminin muhtemel Demokrat Partili adaylarından senatör Hillary Clinton, siyasi rakibi Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush'a beklenmedik şekilde ..
Rusya'da 6.3'lük deprem Rusya'nın Kamçatka Yarımadası'nda, Richter ölçeğine göre 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerel Acil Durum Bakanlığı'ndan bir yetkili, depremde can ve mal kaybı ..
Vasco'dan Garanti Bankası'na "Piyasa Görüşü Ödülü" İSTANBUL - Data güvenliği alanında faaliyet gösteren VASCO Data Security İnternational, Garanti Bankası'nın güçlü müşteri doğrulama ve e-im..
Yabancılar nisan ayında İMKB'de net 208.5 milyon dolarlık alım yaptı İSTANBUL - Yabancı yatırımcılar nisan ayında borsa hisse senedi piyasasında net 208 milyon 488 bin 848 dolarlık alım gerç..
Çok çok küçük hanımefendi! Buyurmaz mısınız? Tuğçe Baran - Bugün mahallemizin 'pazar' günü.. En sevdiğim gün.. Salı günleri gelsin de pazara gideyim diye içim pır pır ediyor..
Net Holding, Milas'taki arazileri ile ilgili Ağaoğlu ile ortaklığa gidiyor İSTANBUL - Net Holding, Milas'taki arazileri ile ilgili Ağaoğlu İnşaat ile ortaklığa gidiyor. Net Holding A.Ş. ve N..
Maliye Bakanlığı'nda 'istihdam' zirvesi ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Sanayi ve Ti..
Taksim Yatırım Ortaklığı, 24 Mayıs'ta 1.08 YTL'den halka açılıyor İSTANBUL - Taksim Menkul Değerler'in ortağı olan Fransız Compagnie Financiere de Camondo ve İsviçreli Camondo Holding S.A., ..
Kütahya'da kurumlar vergisi rekortmeni Seyitömer Linyit İşletmeleri oldu KÜTAHYA - Kütahya'da 2005 yılı kurumlar vergisi vergi rekortmenleri açıklandı. Kütahya Valililiği Basın yayın ve Halk..
Bir şirketin "Uluslararası Gözetim Şirketi" statüsü geri alındı ANKARA - Uluslararası Gözetim Şirketi Statüsüne İlişkin Dış Ticarette Standardizasyon Tebliği hükümlerine aykırı davranan İnter..
Yurdun kuzeybatı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek İSTANBUL - Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla devam edecek yağışlara ilave olarak, akşam saatlerinden sonra yurdun ..
Artvin'in kurumlar vergisi rekortmeni İrmiş İnşaat ARTVİN - Artvin'de 2005 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri açıklandı. Artvin Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada, 2005 yılında tahakkuk ..
AKP'li milletvekillerinden, ligde küme düşmenin kaldırılması için yasa teklifi ANKARA - AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, bu yıl Türkiye futbol liglerinde küme düşmenin kaldırılması iç..
İşte Ahmedinejad'ın mektubu İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD Başkanı George Bush'a yazdığı mektupta, Irak'ın işgalinden, 11 Eylül saldırılarına, İsrail ve Filistin sorunundan tevhid..
Gözümüz Fransa'da Fransa'da Sosyalist Parti'nin sunduğu sözde Ermeni soykırımının ''inkarını'' suç sayan yasa teklifinin, Meclisteki milletvekillerini ikiye böldüğü bildirildi. Mecliste bir g..
Plastikkart: Fransız Gemplus'la ortaklık görüşmelerimiz sürüyor İSTANBUL - Plastikkart, Fransız Gemplus'la ortaklık görüşmelerinin sürdüğünü ve önümüzdeki haftalar içinde bir sonuca varılması..
Park Madencilik, Siirt'teki bakır madeninde deneme üretimine başladı İSTANBUL - Park Madencilik, Siirt'teki bakır madeninde deneme üretimine başladı. Park Elektrik Madencilik Sanayi ve Tica..
Karayolları Konya Bölge Müdürlüğü'ne Abdülbaki Işık atandı ANKARA - Karayolları Genel Müdürlüğü Konya 3. Bölge Müdürlüğü'ne Abdülbaki Işık atandı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın atamaya ..
Emniyet'te 562 emniyet müdürü bir üst sınıfa, 404 emniyet amiri emniyet müdürlüğüne terfi etti ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 562 emniyet müdürü bir üst sınıfa, 404 emniyet amiri emniye..
Başbakan Erdoğan, Avusturya'daki maç için idman yaptı ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cebeci Hentbol Spor Salonu'nda antrenman yaptı. AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Siim Kallas ile g..
Erdemir'de yürütmeyi durdurma Danıştay 13. Dairesi, Erdemir'in özelleştirilmesinde devre izin veren Rekabet Kurulu kararının yürütmesini durdurdu. TMMOB Makine Mühendisleri Odası'nın, Erdemir..
Koza Altın: Mahkeme kararı faaliyetlerimize engel değil İSTANBUL - Koza Davetiye Mağaza İşletmeleri ve İhracat A.Ş, Ovacık altın maden işletmesinin imar planlarının mahkeme tarafından iptal e..
Emisyon hacmi dün 318.1 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 9 Mayıs Salı günü 318.1 milyon YTL azalarak, 21 milyar 323 milyon 100.7 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ..
Garanti Bankası, yaklaşık 905 milyon dolar dış finansman sağladı İSTANBUL - Garanti Bankası, yaklaşık 905 milyon dolar dış finansman sağladı. T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönd..
Ocak-Mart 2006 dönemi geçici vergi beyanname verme süresi 15 Mayıs'a uzatıldı ANKARA - Ocak-Mart 2006 dönemine ait geçici vergi beyannamesinin verilme süresi 15 Mayıs Pazartesi akşamına kadar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10