1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Talabani direnişçi örgütlerle görüştü Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ülkedeki bazı direnişçi örgütlerle şiddet eylemlerinin sona erdirilmesi için görüşmeler yaptığını doğruladı.
Taliban Hintli mühendisin kafasını kesti Afganistan’da Taliban örgütü, geçen cuma günü kaçırdıkları Hintli mühendis K. Suryanarayana’nın başını kesti. Afgan polisinin, dün ülkenin güneyinde b..
İran’ın Kıyamet Günü planı ABD’nin İran’ın nükleer tesislerine karşı operasyon düzenlemesi halinde, Tahran da, öncelikle Ortadoğu ve Avrupa’daki Amerikan ve İngiliz hedeflerini terör eylemler..
İran topçusu PKK’yı vuruyor Irak Savunma Bakanlığı açıklama yaparak, İran’ı, Irak sınırından içeri beş kilometre kadar girerek, Lollan bölgesindeki PKK mevzilerini vurmakla suçladı.
Suriye’de 17 Türk şoför kaçakçılıktan tutuklandı Suriye’ye Babul El Havva Sınır Kapısı’ndan girmeye çalışan 17 Türk şoförün fazla mazot taşıdığı gerekçesiyle Suriye gümrüğü tarafından yakalan..
Batı’nın ortak çıkarlarının kalbinde Türkiye var German Marshal Fonu, ABD ve Avrupalı liderleri Avrupa’nın başkenti Bruksel’de buluşturdu. Tam 68 saat boyunca 200 katılımcı, beyin fırtınası y..
Türkler küçük ev sevmedi BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın "Yoksullar için 40-45 metrekarelik evler üretin" talebi, vatandaştan döndü. TOKİ’nin 100 YTL aylık taksitle 40-55 metrekare arasındaki evle..
F.Bahçe şampiyon Diyarbakır düşer Kim şampiyon olur, hangi takımlar küme düşer? Bu soruları spor yazarlarına sorduk. Genel kanı; F.Bahçe ipi göğüsler. Diyarbakır kesin düşer.
Fener’le prim yapıyorlar F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Eğer susmayı yeğliyorsak, konuşmanın bir zamanı olduğunun bilincinde olduğumuzdandır" diye konuştu.
Spor salonunda resim becerilerini yarıştırdılar Özel Aziziye İlköğretim Okulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde anasınıfı öğrencilerinin katıldığ..
Matematiği de oyuncak ettiler Erzincan Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Pisagor Teoremi ile Oyun’ adlı proje sayesinde geometri dersi korkulu rüya olmaktan çıkıyor...
Define değil, logar kapağı arıyorlar Erzurum Su Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) çalışanları ellerinde altın arama dedektörü ile şehir merkezindeki asfalt yol ve orta refüjlerdeki yeşil alanlarda ..
‘Karbülans’ 299 hastanın imdadına yetişti Doğu insanı, ekonomik çıkmazların yanı sıra coğrafik ve iklim koşullarının getirdiği zorluklarla mücadele ediyor.
Şiddete maruz kalan öğrencinin algılaması yüzde 6 azalıyor Okul önlerinde yaşanan şiddet bilimsel bir gerçeği ortaya çıkarttı. Şiddet uygulayan veya şiddete maruz kalan öğrencilerin algılamas..
Çocukların gece altını ıslatması farklı hastalıkların habercisi Şifa Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nazım İntepe, altını ıslatan 246 çocuk üzerinde son iki yılda yaptığı ..
Abdulhamit’in köye yaptırdığı okul 115 yıldır ışık saçıyor Osmanlı İmparatorluğu çöküş döneminde, ülke içindeki baş gösteren azınlık isyanlarını bastırırken, aynı zamanda köylere okul yaptır..
‘Seni görmedik ama bizi özlüyormuşsun’ Erzurum Kültür Sanat Derneği (ERKÜSAD) ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği, ‘Ebedi Risalet Tanıtım Sergisi’ni gezenler Peygamber..
Dokuz aydır kızını arıyor Ordu’da, geçen yıl temmuz ayında, devam ettiği Kur’an kursuna gitmek için evden ayrılan Gülden Taşkıran (17), bir daha geri dönmedi.
Jandarmanın zor görevi Samsun’da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren şahsın cep telefonundan yakınlarını arayan jandarma komutanı zor anlar yaşadı.
Nisan ayı sonunda etkili olan don çiftçiye fazla mesai yaptırdı Nisan ayının sonunda etkili olan don ekili alanlardaki ürünlere zarar verince, çiftçiler ikinci ekime başladı.
Ünlü isimleri konuk eden Çorum Cezaevi’nden geriye hatıralar kaldı Refik Halit Karay, Hüseyin Hilmi ve Kemal Tahir gibi birçok ünlü simayı ağırlayan Çorum Cezaevi, yıkılıyor.
Kutlu Doğum coşkusu hız kesmiyor Tüm yurtta büyük coşkuyla kutlanan Kutlu Doğum etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10