1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kredi kartı borcunda son gün Kredi Kartı Yasası kapsamında, borçlarını taksitlendirmek isteyenler için bugün son gün olduğu bildirildi. Tüketiciler Birliği Başkanı Bülent Deniz yaptığı açıkla..
Finalin hakemi Demirlek Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 3 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de yapılacak Fortis Türkiye Kupası Finalini hakem Bülent Demirlek yönetecek. Futbol Federasyonu Merkez Hak..
İmam-papaz derbisi Karikatür kriziyle birlikte medeniyetler arasındaki gerilimin yaşandığı bir dönemde, Dünya Kupası'nın düzenleneceği Almanya'da "imamlar ve papazlar" arasında bir dostluk ma..
İsviçre'de Perinçek'e 6 ay hapis cezası İsviçre'de İşçi Partisi (İP) lideri Doğu Perinçek'e geçtiğimiz yıl Lozan'da sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı konuşmada 'ırk ayrımı' yaptığı g..
Güneş enerjisi ile çalışan ocaklar geliyor Güneş enerjisi ile çalışan, pişirme amaçlı güneş ocakları, yakıtsız, çevreci ve ekonomik olma özellikleriyle, enerji kaynaklarına yeni bir alternati..
İran: Irak topraklarına girmedik İran yönetimi, İran ordusunun Irak topraklarına girdiğine dair haberlerin doğru olmadığını duyurdu
Tarım nüfusu mülksüzleşip yoksullaşıyor İktisatçı Mustafa Sönmez, 1998’den bu yana IMF destekli sürdürülen ekonomi politikalarının olumsuz etkilemeye devam ettiği tarımdaki nüfusun hızla yoks..
Finalin hakemi Bülent Demirlek Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 3 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de oynanacak Fortis Türkiye Kupası Finalini hakem Bülent Demirlek yönetecek.
İmam papaz derbisi Karikatür kriziyle birlikte medeniyetler arasındaki gerilimin yaşandığı bir dönemde, Dünya Kupası'nın düzenleneceği Almanya'da "imamlar ve papazlar" arasında bir dostluk ma..
Seher nine Guinness yolunda Bitlisli 122 yaşındaki Seher Bulut'un, ''Dünyanın en yaşlı kadını'' unvanına aday olmasının Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından büyük ilgiyle karşıland..
Los Angeles Lakers uzatmada 99-98 kazandı NBA'de bu sabaha karşı oynanan maçlarda Los Angeles Lakers uzatmada Phoenix'i 99-98 yendi ve seride 3-1 öne geçti. Batı'daki bir diğer maçta ise Sacr..
Newsweek: Türkiye sıcak takip peşinde ABD'de yayımlanan haftalık Newsweek dergisi, Türkiye'nin PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta "sıcak takip peşinde olduğunu" yazdı.
Tekbir Giyim'i Ortadoğu izledi Tesettür giyimin tanınmış markalarından Tekbir Giyim'in, 2006 İlkbahar Yaz koleksiyonu dün gece My Showland'de görücüye çıktı
Hükümet nükleer için bizi Ankara'ya çağırdığı zaman öneri getirmeliydi... Enerji sektörünün büyümelerinde ana sektörlerden biri olacağını belirten Akkök Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Din..
Boru hattı çürüdü, 600 bin YTL'lik petrol dereye aktı Batman'ın Kozluk İlçesi'ndeki Şelmo petrol sahasından Botaş Tesisleri'ne gelen boru hattı, Bıçakçı Köyü yakınlarında çürüyünce delindi
Türk turizmine moral Yabancı ziyaretçi sayısındaki büyük düşüş etkisiyle ciddi sıkıntılar yaşayan Türk turizminin geleceğinin parlak olduğu bildirildi. Economist Intelligence Unit üst düzey y..
Nisan ayı ihracatı 6,4 milyar $ İhracat, Nisan ayında 6 milyar 428 milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı, bu yılın Nisan ayında ihracatın 2005 Nisa..
İngilizler seçimlerde katılımı zorunluluk istiyor Seçimlere katılımın çok düşük olduğu İngiltere'de, seçmenlerin zorunlu olarak sandık başına gitmesi önerildi. Ülkenin en saygın düşünce kurul..
Rice: Ulusal marş İspanyolca okunabilir ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Amerikan ulusal marşının İspanyolca okunmasına karşı olmadığını söyledi. Rice, CBS televizyonuna verdiği demeçte..
Bunalıma girdi kızını öldürdü Erzurum'da bunalıma giren bir baba, 4 yaşındaki kızını bıçaklayarak öldürdü. Gölbaşa semtinde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, bunalıma giren Erkan N...
Yetişkinlere oyuncak Nüfus artışının azaldığı Japonya'da, oyuncak firmalarının artık hedef kitle olarak yetişkinleri seçtiği kaydediliyor. BBC'nin internet sitesindeki haberinde, nüfus artışı..
Kylie Minogue geri dönüyor Göğüs kanseri tedavisi tamamlanan ünlü şarkıcı Kylie Minogue, uzun bir aradan sonra müziğe geri dönüyor. Sanatçı, hayranlarına, albüm için stüdyoya girmeye hazırlan..
Doğalgaza Mayıs'ta da zam yok Doğalgaza, bu ay zam yapılmayacağı bildirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, BOTAŞ Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğ..
Piyasalarda faiz tedirginliği Piyasalarda bu hafta, dış gelişmeler yine endeksin yönünde belirleyici olacak. Gedik Yatırım'ın haftalık değerlendirmesinde, Nisan ayı enflasyonu, Avrupa Merkez ..
"Borç yükümüz 32 puan azaldı" Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'nin toplam konsolide borç stokunun milli gelire oranının 2001'de yüzde 100.8 iken, 2005'te yüzde 68.2'ye ge..
Vergide kaçak bitmiyor Vergisi ödenen her 100 YTL'lik kazanca karşılık, 119 YTL'nin devletten kaçırıldığı gözler önüne seriliyor.. Maliye Bakanlığı denetim birimlerinin 2005 yılındaki vergi i..
Baybaşinler'in işkence odaları ortaya çıktı Uyuşturucu kaçakçısı Abdullah Baybaşin İngiliz polisi tarafından yakalandı ve önümüzdeki ay 16 yıl hapis cezasına çarptırılmayı bekliyor
Talabani bazı direnişçi örgütlerle görüşüyor Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ülkede anlaşmaya varılabileceğini söylediği bazı direnişçi örgütleri, Saddamcı ve Zerkavi'ye bağlı olanlardan ..
ABD, Türkiye'nin 'korsanla' mücadelesini yeterli bulmadı, 'öncelikli izleme listesine aldı WASHINGTON - ABD Ticaret Temsilciliği'nin Fikri Mülkiyet Hakları raporunda Türkiye, Arjantin, Belize..
İş Bankası, ödenmiş sermayesini 2.8 milyon YTL'ye çıkarıyor İSTANBUL - T. İş Bankası A.Ş. ödenmiş sermayesini 2.8 milyon YTL'ye çıkaracak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şöyle denildi..
Darfur soykırımına protesto ABD'nin başkenti Washington'da binlerce kişi, Afrika'da ''Darfur soykırımının durdurulması'' çağrısıyla büyük bir gösteri düzenledi. ABD Kongresi'nin önündeki büyü..
Türkiye 'izleme listesinde' ABD Ticaret Temsilciliği'nin Fikri Mülkiyet Hakları raporunda Türkiye, Arjantin, Belize, Brezilya, Mısır, Hindistan, İsrail, Lübnan, Ukrayna ve Venezüella ile birl..
'Halklar kardeş' demek yasak 1 Mayıs nedeniyle tüm illerde olağanüstü güvenlik önlemi alındı. İstanbul'da iki ayrı miting var. Trabzon'da 'Yaşasın halkların kardeşliği' sloganına 'sakıncalı' ..
Trafiğe kapalı yollar 1 Mayıs'ta Kadıköy'deki miting nedeniyle bazı yollar saat 07.00'den itibaren trafiğe kapatıldı. Kadıköy'de, Rıhtım Caddesi ile Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar ..
'Altın'ın payı yüzde 0.31 Uluslararası altın fiyatlarında 2005 yılının ikinci yarısından itibaren başlayarak süren ve bundan sonra da devam etmesi beklenen artışlar enflasyon hedefini tehdit ..
Kira artışına TÜİK takibi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyon hesaplamaları için kiracılar üzerinde yaptığı anketleri sıklaştırdı.
KEY listeleri üç ayda hazır Konut Edindirme Yardımı (KEY) kesintilerinin hak sahiplerine ödenmesine ilişkin yasa tasarısı, 2 Mayıs Salı günü görüşülecek.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10