1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

1 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye'nin OECD- DAC üyeliğinin önü açıldı ANKARA - Türkiye'nin kalkınmakta olan ülkelere yaptığı yardımların envanterinin tek elden tutulmasıyla görevlendirilen Türkiye İşbirliği ve Kalkınm..
Bakanlık: 2 ayda 98 bin değil 12 bin 500 esnaf kapandı İSTANBUL - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, daha önce yazılı basında çıkan "Yılın iki ayında 98 bin esnaf kepenk kapattı" haberinin gerçeği ..
Uluslararası Yapı Fuarı'na 50 ülkeden 800 firma katılacak İSTANBUL - Geçen yıl yüzde 19.7 oranında büyüyen ve düşük faiz ve uzun vadeli kredi oranları ve beklenen mortgage sistemi sayesinde t..
İller Bankası'ndan köylüye 63 milyon YTL'lik kaynak ANKARA - Yaklaşık 3 yıldır enflasyon muhasebesi nedeniyle köylere kaynak aktaramayan İller Bankası, köylerin kalkınmasına destek sağlamak a..
Yalıtımda başarı ödülleri sahiplerine verildi İSTANBUL- Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Hisarüstü Tesisleri'nde düzenlenen gecede sahiplerini buldu. "Bursa ve ..
HAFTANIN KONUSU: Endüstriyel büyüme ve krediler YATIRIMCI KÖŞESİ/ Arif UĞUR arif.ugur@gmail.com Bireyler kredileri sadece kendilerinin kullandığını düşünüyorsa yanılıyorlar; nakit fazlası old..
Ali Babacan: Tarım işletmeleri geleneksel yapıdan kurtarılmalı İSTANBUL - Tarım alanındaki işletmelerin geleneksel yapıdan kurtarılması ve modern bir yapıya kavuşturulması gerektiğini belirte..
İhracat, yüzde 6.8 artışla 25 milyar dolara dayandı ANKARA - İhracatta olumlu seyir sürüyor. 2006 yılının Mart ayında aylık bazda rekor kıran ihracatta Nisan ayında da olumlu seyir gözlendi. ..
1 Mayıs kutlamaları başladı, gruplar Kadıköy'de toplanıyor İSTANBUL - İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Kadıköy'de yapılacak mitinge katılacak gruplar saat 10.00'dan itibaren topla..
Koniteks'te Olağan Genel Kurul 18 Mayıs'a ertelendi İSTANBUL - Koniteks Konfeksiyon Endustri ve Ticaret A.Ş.'nin Olağan Genel Kurulu 18 Mayıs'a ertelendi. Şirketin borsaya gönderdiği açıklama..
Toplam konsolide borç stokunun Milli Gelire oranı 2005'te yüzde 68.2'ye geriledi ANKARA - Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'nin toplam konsolide borç stokunun milli gelire..
Koçbank ve YKB, YTL mevduat faiz oranlarını düşürdü İSTANBUL - Koçbank ve Yapı Kredi Bankası, bugünden geçerli olmak üzere YTL mevduat faiz oranlarında indirime gitti. Koçbank'tan yapılan aç..
İhracat nisan ayında yüzde 6 artışla 6.4 milyar dolar oldu/ Satıcı: İhracat kan kaybediyor İSTANBUL - İhracat, Nisan ayında 6 milyar 428 milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçıla..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.50, yıllık yüzde 14.09 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.50, yıllık yüzde 14.09 olarak açıklandı 1 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Avrupalı uzmanlar uyardı: Tarımda yabancı sermayeye dikkat/ Ölü yatırımdan kaçının İSTANBUL - Yabancı uzmanlar tarım konferansında yabancı yatırımcılar konusunda Türkiye'ye tavsiye ve uyarıla..
İstanbul Tabip Odası'nda yeni yönetim belirlendi, başkan Prof. Dr. Aktan İSTANBUL - İstanbul Tabip Odası Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle yeni yönetim kurulu belirlendi. Sultanahmet E..
Coca-Cola Türkiye'nin yeni iletişim danışmanlığı şirketi Zarakol oldu İSTANBUL - Coca-Cola Türkiye, kurumsal marka ve pazarlama iletişimi çalışmalarına 1 Mayıs'tan itibaren Zarakol İletişim H..
Bosch, Bursa OSB'deki yeni tesisini 4 Mayıs'ta açacak BURSA - Otomotiv teknolojilerinin önde gelen kuruluşlarından Bosch, 15.5 milyon euro yatırım ile kurduğu yeni tesisi, 4 Mayıs'ta hizmete ..
İstanbul'da nisan ayında perakende fiyatları yüze 2.09 arttı İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası'nca İstanbul ili için hazırlanan 1995 bazlı Geçinme İndeksine göre Nisan ayında perakende fiyatl..
TMSF, Bidolu Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 23 Mayıs'ta satacak İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Tank İnternet Hizmetleri ve Pazarlama Ticaret A.Ş., Filpark İnternet Hizmetle..
1 Mayıs İşçi Bayramı / İstanbul Kadıköy ve Ankara Tandoğan'da mitingler düzenleniyor İSTANBUL - Kadıköy Meydanı'ndaki 1 Mayıs kutlamalarına katılacak grupların yürüyüşü başladı, Taksim'de ise..
41 bin çiftçi kredi borcunun yeniden yapılandırılması için başvuru yapmadı ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, 41 bin çiftçinin, kredi borçlarının yeniden yapılandırılması için tan..
Kredi ve kredi kartı borçluları mart ayında yüzde 22.3 arttı ANKARA - Türkiye genelinde 2006 Yılının Mart ayında, bir önceki aya göre, finans kurumlarına ferdi kredi ve kredi kartı borcunu ge..
Akbank'tan "Değişken Faizli Taksitli KOBİ Kredisi" İSTANBUL - Akbank, müşteri odaklı çalışmalarını daha etkin kılabilmek için geliştirdiği ürün ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Akban..
MB döviz alım ihalesine 86 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3194 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 86 milyon dolar teklif geldi. MB'..
MÜSİAD, 4 Mayıs'ta "petrol"ü tartışacak İSTANBUN - MÜSİAD, 4 Mayıs Perşembe günü Genel Merkezi'de "Petrolün geleceği ne olacak?" konulu toplantı yapmaya hazırlanıyor. TPAO Yönetim Kurulu Baş..
Danone, ilk 3 ayda cirosunu yüzde 14.9 artırdı İSTANBUL - Danone, 2006 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. 2006 yılının ilk üç ayında cirosunu yüzde 14.9 artıran Danone, 3 aylık cirosunu..
e-kolay.net Kurumsal, bant genişliğini 1100 Mbps?ye çıkardı İSTANBUL - e-kolay.net Kurumsal, bant genişliğini 1100 Mbps?ye çıkardı. Toplam çıkış kapasitesinin böylesine yüksek bir rakama ulaş..
Coca Cola'nın halka arzında sona yaklaşılıyor/ O'Neill: Bu yıl 180 milyon YTL'lik yatırım planlıyoruz İSTANBUL - Coca-Cola İçecek A.Ş., 2004 yılındaki halk arz denemesinin ardından ikinci kez..
Martı GYO'nun kuruluşuna SPK'dan onay İSTANBUL - Marmaris Martı Otel İşletmeleri AŞ'nin yüzde 94 hisseye sahip olduğu Akdeniz Martı Turizm ve Yatırım AŞ'nin Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (..
6. Gayrimenkul Zirvesi yarın başlıyor İSTANBUL - 6. Gayrimenkul Zirvesi yarın İstanbul'da başlayacak. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından yapılan açıklamaya göre, GYODE..
İş Konseyi'nde Hatay krizi İstanbul'da gerçekleştirilen Türk-Suriye İş Konseyi Ortak Toplantısı'nda Suriyeli bir yetkilinin sunumunda, Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren haritaların yer..
Emre: Galatasaray'a vefasızlık yapmadım Türk futbolunun lejyoner futbolcusu Emre Belezoğlu, genç yaşta ayrıldığı Galatasaray'da hiç kimseye ve yetiştiği camiaya vefasızlık yapmadığını ifade e..
İzmir'de olaylı 1 Mayıs İzmir'de 1 Mayıs kutlamalarında kendilerini polise aratmak istemeyen ve ellerinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) bayrakları ile Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP)..
TMSF Bidolu'yu satışa çıkardı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Tank ve Filpark İnternet Hizmetleri’yle Rumeli Telekom’un borçlarından dolayı el koyduğu, Bidolu Ticari ve İktisadi Bütünl..
Kayserispor, V.Manisa maçının tarihinin değiştirilmesini istedi Kayserispor, Turkcell Süper Ligi'nin 33. haftasında sahasında Vestel Manisaspor ile oynayacağı maçın gününün değiştirilmesi içi..
İsrail ordusunda seks skandalı İsrail ordusu, kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 1,5 ay kadar önce ortaya çıkarılan seks skandalıyla sarsıldı. İsrail basınında çıkan haberlere göre, ülkenin güney..
Zehir tacirlerine 'Yaka' operasyonu: 26 gözaltı İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, sokaklarda uyuşturucu satışı yapan şebekeye ve kullananlara karşı başlatılan operasyonda 26 kişi gözaltına alın..
İstanbul'da nisan enflasyonu yüzde 2.09 İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul için hazırladığı 1995 bazlı ücretliler geçinme endeksine göre nisan ayında perakende fiyatlar İstanbul’da yüzde 2.0..
Ayhan Avrupa Şampiyonası'nda yarışamayacak EAA (Avrupa Atletizm Federasyonu) Değerlendirme Komisyonu, Türk Atletizm Federasyonu'nun Süreyya Ayhan'ın cezasının sona ereceği gün başlayacak Avr..
İran Kandil'i vurdu iddiası PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı İran'ın dün geceki operasyonunda terör örgütü PKK'nın kamplarının bulunduğu Kuzay Irak'taki Kandil Dağı'nı hedef a..
PKK'dan Kocaköy'e taciz ateşi Diyarbakır'ın Kocaköy İlçesi'nde PKK'lı teröristler polis lojmanlarına taciz ateşi açtı
Şemdinli davasında astsubayların avukatı çekildi Şemdinli olaylarında tutuklanan astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz'in avukatı olan emekli yarbay Mehmet Göçmen, davanın görüleceği Van 3'ü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10