9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'MİT'çi abi kod adın ne' Bir zamanlar darbe istihbaratlarını bile başbakanlardan gizleyen MİT, artık internet sitesinde ne sorarsanız cevaplıyor. Vatandaşların da merakı büyük. Teşkilatın 'w..
'Ortadoğu barışı için herkesi öpebilirim' Ünlü sinema oyuncusu Sharon Stone, Nobel Barış Ödüllü eski İsrail Başbakanı Şimon Peres'in kurduğu Barış Merkezi'nin davetlisi olarak İsrail'i ziyar..
Selami alkolik beni dövüyor Ünlü müzisyen Selami Şahin'in eşi Didem Şahin, 'dayak iddialarını' önce yalanlamıştı. İlk kez her şeyi VATAN'a anlattı: 22 sene hep şiddete maruz kaldım, aldatıld..
İnsan hakları raporunda ilk kez ordu yok ABD Dışişleri Bakanı Condeleezza Rice tarafından açıklanan 2005 İnsan Hakları Raporu'nda Türkiye için 'Devlet vatandaşlarının insan haklarına genelli..
Kıbrıs restleşmesi Türkiye'nin ilk kez 'müzakere eden ülke' olarak katıldığı AB Troykası toplantısı, sıcak bir atmosferde başlamasına rağmen çok gergin dakikalara sahne oldu
'Uranyumu sizde zenginleştirelim' İran Büyükelçisi Devletabadi, nükleer zenginleştirme aktırmalarından bazılarının Türkiye'de yapılmasının İran için iyi olacağını iddia etti. Devletabadi, Tü..
Polis lojmanında gaspçı dehşeti İstanbul Halkalı'da gözü dönen iki gaspçı, iki kardeşi hem de polis lojmanlarında bıçakladı. Orhan Cemal Fersoy Lisesi ikinci sınıf öğrencisi Atilla Canöz (17..
Dosya bize gelmeliydi Hükümet ile asker dün karşılıklı adım attı. Önce Adalet Bakanı Çiçek Savcı Ferhat Sarıkaya hakkında inceleme başlattığını açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı 'sade' bir aç..
Siyasilerin amacına siz alet olmayın Şemdinli iddianamesiyle ilgili tartışmaların yargının siyasallaşmasından kaynaklandığını söyleyen Yargıtay Başsavcısı, hakim ve savcıları siyasetin güdüm..
Halk inanmadı SONAR'ın VATAN için yaptığı anket: Büyükanıt'a yöneltilen suçlamaları inandırıcı buluyor musunuz? İnanmıyorum: % 72.2 İnanıyorum: % 14.8
Enerjide ucuzluk sinyali Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, önümüzdeki dönem için istihdam ve enerji maliyetlerinin aşağı doğru çekilmesi konusunda çalışmaları bulunduğunu açıkladı.
Ocakta 2.5 milyar dolar cari açık Cari işlemler açığı ocak ayında, geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 69.9 artarak 2 milyar 488 milyon dolara çıktı. Merkez Bankası, 2006 yılı Ocak ayına ilişk..
VitrA tasarımları ödüllendirildi VitrA'nın Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ile Defne Koz tarafından tasarlanan İznik Serisi Karoları...
Küresel faizler yükseliyor Dünyada küresel faiz oranları yükseliyor. Kanada'dan sonra, Tayland Merkez Bankası da, faizlerini çeyrek puan artırarak, yüzde 4,5'e çıkardı.
Annan 'çifte standart'a dikkat çekti ABD'nin nükleer programı nedeniyle İran'ı kıskaca alırken, Hindistan gibi nükleer silah sahibi ülkeleri her türlü uluslararası denetimden muaf tutarak nük..
'Ölüm timleri' elçiliklerde Amerikan yönetimi Afrika, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika gibi 'istikrarsız' saydığı bölgelerdeki elçiliklerine 'istihbarat ve ölüm timleri' yerleştiriyor.
Bağdat'ta 24 ceset bulundu Askeriye Türbesi'nin bombalandığı 22 Şubat'tan beri mezhep çatışmasına yuvarlanan Irak'ta terk edilmiş cesetlerin ortaya çıkmadığı gün yok.
Eco'dan çağrı: Sola oy verin İtalya'da 9 Nisan seçimleri öncesi sağcı Başbabakan Silvio Berlusconi'yi yaylım ateşine tutanlar arasına ünlü yazar Umberto Eco da katıldı.
Hastanede ilk imam çalışan İsveç'te ilk kez Müslüman din adamı hastanede görev yapacak. Bosna Savaşı'ndan kaçmış imam Smajo Sahat, Skaraborg Eyalet hastanesinde çalışacak.
Brezilya 4 bin köle azat etti Köle emeğinin yaygın olduğu Brezilya'nın kırsal kesimlerinde 2005'te 4 bin 113 kişi 'azat edildi'.
Evo, ABD'ye taviz vermiyor Bolivya'nın ilk yerli Devlet Başkanı Evo Morales, Bush yönetimiyle ilk ciddi anlaşmazlığını yaşıyor.
Franco'nun da hobisi resimmiş İspanya'nın eski diktatörü Franco'nun bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı. Pablo Picasso'yu bile siyasi görüşlerinden ötürü sürgüne yollamış olan Franco, meğer Kena..
CHP'nin RTÜK adayları belli CHP, Özer Gürbüz'den boşalan RTÜK koltuğu için iki aday belirledi. Adaylardan ilki mühendis Arif Merdol, diğeri Telekom'da denetim elemanı olan Kudret Ulusoy oldu.
PKK bayrağına izin vermeyin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, 21 Mart'taki Nevruz için etkin önlemler alınmasını istedi.
Kadın vekiller türban için tartıştı Dünya Kadınlar Günü ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanırken, TBMM Genel Kurulu'nda başörtüsü tartışması yaşandı.
Dil sınavına TOEFL düzeni Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisini Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ile Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı'nı (ÜDS..
Kadehini kaldırmadın! Uzak da olsan şerefe... Çiftler artık birbirlerinden uzaktayken bile 'karşılıklı' kadeh kaldırabilecek.
Genlerine güvenen içer Yeni bir araştırmaya göre, çok fazla ya da az kahve içmenin kalbe nasıl etki ettiğini genler belirliyor.
Beyazlar azınlığa... ABD'nin New York kenti ve banliyölerinde, beyazlar yakında azınlık durumuna düşecek.
Ok: Siyasilerin gizli amaçlarına alet olmayın Şemdinli iddianamesine ilişkin tartışmalara Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok da katıldı. Ok, hakim ve savcıların siyasetin gizli amaçlarına hizmet etm..
"Bu bir tertiptir ve Genelkurmay'a yöneliktir" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin MYK toplantısında Şemdinli iddianamesi ile ilgili tartışmalara değindi. "Biz Şemdinli olaylarının ayd..
Özkök Mahkeme Başkanı mı olacak? Van Savcılığı'nın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkındaki suçlamaları askeri yargılama usulü kanunlarında önemli bir açığı gündeme getir..
'Balans ayarı yapılabilir' TBMM Başkanı Bülent Arınç, Şemdinli iddianamesi tartışmasına, resmi ziyaret için bulunduğu Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'ten katıldı. Arınç, bir kuvvet komutanının..
Yüksek yargı da eleştirdi Danıştay Başkanı, Şemdinli iddianamesini okumadığını belirtti, "Ancak tasvip etmek mümkün değil" diye ekledi. Başkan Çetinkaya, "İddianame hukuka aykırı" yorumları i..
Tutanakları Komisyon Başkanı göndermiş Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın Şemdinli iddianamesinde, Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı suçlamasına dayanak oluşturan tutanakları, Komisyon Başk..
'Büyükanıt yetkisi bizim' Genelkurmay'ın yumuşak bir üslupla kaleme aldığı açıklama, "Komutanlar 'bekle-gör' politikası izleyecek" şeklinde yorumlandı. Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri..
Van savcısı hakkında soruşturma açıldı Şemdinli iddianamesini hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya hakkında Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in onayı ile soruşturma başlatıldı. Ankara'da bu gelişmeler o..
Genelkurmay, Köşk'ten hukuki destek istedi Askeri kaynaklara göre Büyükanıt olayı için Çankaya'ya çıkan Orgeneral Özkök Cumhurbaşkanı Sezer'den bir hukukçu gözüyle açıklama yapmasını rica ett..
Biz bu değiliz! Tigana takımın üzerindeki stres ve güvensizliğin artık son bulduğunu belirterek, "Beşiktaş gibi oynamaya başladık. Fakat biz bu değiliz. Daha iyisini de yapacak potansiyel var..
Çek elini Roman Barcelona Teknik Direktörü Frank Rijkaard, yıldızı Ronaldinho'yu isteyen Chelsea'ye seslendi: "Onun için para önemli değil. Artık onu rahat bırakın" . Şampiyonlar Ligi'nde
Luce geliyor! Daum'un sezon sonunda ayrılma ihtimalinin güçlenmesi üzerine Fenerbahçe'nin Rumen teknik adama teklif yaptığı iddia edildi. F.Bahçe'de teknik direktör Daum'un sezon sonunda
Kavga çıktı! Maçtan sonra Daum ile tartışan Eric Gerets, Fenerbahçe Basın Danışmanı ile de küfürleşti. Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, karşılaşma sonrası gerginlikler yaşadı.
Mondi olsa yer miydi? Derbide Galatasaray'ın kalesini Aykut korudu. Çünkü teknik direktör Gerets, Türkiye Kupası maçlarında genç kaleciye görev verme geleneğini sürdürmek istedi. Aykut, kales..
Çakır büyük hata yapmadı Derbinin hakemi Cüneyt Çakır, genel olarak maçın ağırlığını kaldıramasa da kritik pozisyonları doğru süzüp büyük bir hata yapmadı. Büyük maçı yöneten Cüneyt Çakır'ın ..
Küfür de var şişe de var İyi başlayan maçın devre arasında kavga çıktı. İkinci yarıda tribünlerde küfür, sahada da ne ararsan vardı. İstanbul'u etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havaya karş..
Diriliş günü Ligde liderliği kaptırdığı G.Saray'ı kupa çeyrek finalinin ilk ayağında yenen F.Bahçe, taraftarına güven aşıladı. Ligde ilk yarıyı mağlubiyet almadan 4 puan farkla lider kapatan
Brezilya dizisi: 2-1 Krizin eşiğindeki F.Bahçe'ye yine bir G.Saray galibiyeti ilaç gibi geldi. Kadıköy'de artık bir Brezilya dizisini andıracak kadar klasikleşen bu zaferin mimarları iki samb..
Fransa, teröre nükleer karşılığı Beyaz Kitap’a soktu Fransız hükümeti, çalışmaları bir yıldır devam eden terörle mücadele doktrinini açıkladı.
Abbas: Hamas’a bir şans tanınmalı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, seçimlerin galibi Hamas’a ılımlılaşması için şans tanınması gerektiğini söyledi.
ABD, elçiliklerine özel tim askerleri yerleştiriyor Terörle yürüttüğü mücadele çerçevesinde sivil haklara ve vatandaşların özel hayatlarına müdahale ettiği için eleştirilen ABD yönetiminin, e..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10